Кой какво чете, part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Sun May 04, 2008 8:05 pm

Muad_Dib wrote:Някой може ли да пусне правилната поредност в един постец тук, че нещо се заинтересувах стабилно!
в 13-и брой на списанието я има, авторката беше представена в статия и там поредността ;)
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sun May 04, 2008 8:16 pm

И аз там проверих как вървят. :wink:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun May 04, 2008 8:18 pm

Е добре аз сега гледам 13-ти брой и нищо не виждам, иначе се поразрових в уикипедията, намирайки доста сресираща снимка на самата Бюджолд! :wink:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun May 04, 2008 8:20 pm

11-ти брой. Автор на броя.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sun May 04, 2008 8:24 pm

Направо в общото съдържание кликни на рубриката Автор на Броя и си готов. Бюджолд е някъде в началото.
Относно снимката сега и аз ще потърся (никога не съм знаел как изглежда). :?
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Rayko
Scholar
Posts: 148
Joined: Wed Dec 26, 2007 10:17 am

Post by Rayko » Mon May 05, 2008 7:55 pm

Благодарение на Muad_dib разбрах за промоцията в Пингвините, купих си Книгата на черепите и Вещерът и намазах без пари Нощна Стража на Пратчет.Почнах с Черепите, до 90 страница стигнах и съм много доволен.Определено героите са много реални, а стилът е четивен и разбран.Засега надхвърля скромните ми изисквания.
Slaughter the mutant, purge the unclean, burn the heretic!

User avatar
RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR
Farmer
Posts: 68
Joined: Wed Jan 09, 2008 9:29 pm
Location: там където мозък не вирее

Post by RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR » Mon May 05, 2008 8:09 pm

Rayko wrote:Благодарение на Muad_dib разбрах за промоцията в Пингвините, купих си Книгата на черепите и Вещерът и намазах без пари Нощна Стража на Пратчет.Почнах с Черепите, до 90 страница стигнах и съм много доволен.Определено героите са много реални, а стилът е четивен и разбран.Засега надхвърля скромните ми изисквания.
+1 за Черепите, и аз съм до там.

Нощния Патрул му бях вдигнал малко високо летвата и едвам успя да я мине, но пак си е адски готината книжка.

А, промоцията в пингвините минах да я видя и нито Вещер, нито Локи Ламора, нито някой от следващите Патрули. :? Не ми върза.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Mon May 05, 2008 8:45 pm

Ей сега допрочетох с голямо удоволствие "Добри поличби".Много ми хареса, само дето малко се дразня от краища,където
Spoiler: show
всички(или почти всички) получават амнезия за награда :roll: . Изводът е че няма за тях поука, щото не си я спомнят. Те хората и сами щяха да си измислят ненатоварващи обяснения и без туй. Е, айде в тази книга може и да е било с комична цел, но по принцип ми е тъп тоя похват.
Определено ще искам да я видя и на англйиски по някое време.
Изникваха ми някви асоциации с "Донеси ми главата на принца", обаче нея съм я чела толкова отдавна, че не помня имаше ли друго общо освен Състезанието между силите и че имаше демон и ангел...И двама автори :].
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Mon May 05, 2008 9:05 pm

Чета седмото Колело 8-) Още съм съвсем в началото, но нещо ми е прекалено тегаво , може и да прочета chapter summaries.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon May 05, 2008 9:27 pm

"King Rat" чета. Не знам дали е по-добра от "Perdido street station", но определено е много по-приятна, и макар да го няма високопарния език на гореспомената, изказът е стилен и от време на време се срещат абзаци доближаващи гениалността. (Station-a не съм го запомнил с много такива.) Естествено напомня Геймъновия "Neverwhere", но това е неизбежно, а и в процеса на четене си проличава различния подход на Миевил.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 05, 2008 9:30 pm

Прочетох първите 90 страници на "Странник в странна страна". Определено върви бързо и ще се дочете, но засега не съм на максимум впечатлен, ще видим натам.

От въпросната промоция в "Пингвините" нищо готино не беше останало днес и бях принуден да си взема САМО втората Троя (поради липса на първата на такава), Чупливи неща и Странника....

Май ще си направя една поръчка от сайта на Инфодар тези дни.

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Mon May 05, 2008 10:09 pm

DELgado wrote:Направо в общото съдържание кликни на рубриката Автор на Броя и си готов. Бюджолд е някъде в началото.
Относно снимката сега и аз ще потърся (никога не съм знаел как изглежда). :?
Сякаш е много мужно да знаеш как изглежда.
На нея й харесвам Бараярски цикъл, ама Шалиона са ми много тъпи.

В момента съм на четвъртата песен и съм леко разочарован. Добра е, ама липсват доста от готините персонажи.
Всъщност защо ги няма? Да не би Мартин да се е наканил да напише паралелната им история в Танца с дракони?

EDIT: И аз се възползвах от тая промоция на пингвините. На кяр съм с 19 лв. На два пъти си вземах книги и единия път ми подариха Сили на Ле Гуин, а другия- някаква Пратчетова книжко от по 7 лв дето са.
Image

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon May 05, 2008 10:23 pm

В момента съм на четвъртата песен и съм леко разочарован. Добра е, ама липсват доста от готините персонажи.
Всъщност защо ги няма? Да не би Мартин да се е наканил да напише паралелната им история в Танца с дракони?
Мда. Според уикипедия:
Due to complexities that arose during the writing process, A Feast for Crows only includes some of the POV characters from the past novels, as well as some new characters who appear only briefly. The remaining characters will return in A Dance with Dragons, the fifth book.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon May 05, 2008 11:51 pm

Muad_Dib wrote:Прочетох първите 90 страници на "Странник в странна страна". Определено върви бързо и ще се дочете, но засега не съм на максимум впечатлен, ще видим натам.

От въпросната промоция в "Пингвините" нищо готино не беше останало днес и бях принуден да си взема САМО втората Троя (поради липса на първата на такава), Чупливи неща и Странника....

Май ще си направя една поръчка от сайта на Инфодар тези дни.
Аз минах следобед и въобще нищо не беше останало. Принудих се да си взема Куца Съдба и Търсене на Целта на Стругацки и Възкресителят на Лъвкрафт. Явно ще зареждат като приключи намалението. Е вярно че през седмицата мушнах пак от там двете Трои и Изабел на Кай та понамазах от промоцията общо взето. :lol:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 06, 2008 12:24 am

Аз хич не се оплаквам от това, което си взех. Утре може да мина през Пингвините на Дондуков, защото там не съм прослушвал, но иначе щше си поръчаме първата Троя, Сапковски и Пергамента от сайта им направо.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests