Кой какво чете, part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR
Farmer
Posts: 68
Joined: Wed Jan 09, 2008 9:29 pm
Location: там където мозък не вирее

Post by RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR » Fri Mar 28, 2008 1:35 pm

Приключих с Американски богове и въпреки всичките негативни мнения ми хареса, и то много. След средата става по-мудна, но стилът на Геймън е страхотен и това компенсира и дори битовизмите ми бяха увлекателни. Дори за момент не ми стана скучно.
Доста мой тип книга, каквото и да значи това, и усещам че Геймън ми се превръща в любимец и ще нападам и другите му творения.

Сега прежалих 20 кинта за "Джонатан Стрейндж и..." и ще видим що е :wink:

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Mar 28, 2008 2:11 pm

Roland wrote:Добре, изчетох я Книгата на черепите. Като цяло ми хареса, макар и да ме поразочарова това, че дори намек няма за това, че случващото се може и да е истина.
Spoiler: show
Освен това супер много се разочаровах как приключи хавата с Оливър, който ми беше тройно по-симпатичен то всички останали. Някакси предвидимо ми беше, че така ще стане, още когато Нед в самото начало даваше предвиждания кой ще оцелее и кой ще умре.
Спойлът ти е гадно-естетичен :)
За мен точно в това е и чарът на книгата, че е на границата между "мейнстрийм" и фантастика. Както казва сам той в предговора си, издава го "мейнстрийм" издателство, а книгата доста обърква критиците на времето. Един не лош пример за това, че жанровите етикети винаги са условни, когато става дума за добра литература.
Spoiler: show
Приемам забележката ти от предния пост. Лексикалната грешка е по моя вина.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 28, 2008 2:26 pm

Aми това е, че за мен книгата не е на никаква граница, а си е чист мейнстрийм. Аз не намерих фантастиката в нея повече, отколкото я има в книгит на Кундера да речем, и много по-малко, отколкото в един Мураками примерно. Всъщност единствената причина някой да я сметне за фантастика или дори гранична, е името на автора, но не и нещо в съдържанието.

А какво ще рече, че спойлерът ми е гадно-естетичен? :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Mar 28, 2008 3:00 pm

Roland wrote:А какво ще рече, че спойлерът ми е гадно-естетичен? :)
Spoiler: show
Това, че хем уж издаваш развръзката, което не бива, хем го правиш така, че да го разбере само този, който вече е прочел книгата.
:)
добавка:
Spoiler: show
Иначе и на мене Оливър ми е най-симпатичният. В смисъл, най-житейският някак.
Last edited by Interpreter on Fri Mar 28, 2008 4:50 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Mar 28, 2008 3:05 pm

RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR wrote:Приключих с Американски богове и въпреки всичките негативни мнения ми хареса, и то много. След средата става по-мудна, но стилът на Геймън е страхотен и това компенсира и дори битовизмите ми бяха увлекателни. Дори за момент не ми стана скучно.
Доста мой тип книга, каквото и да значи това, и усещам че Геймън ми се превръща в любимец и ще нападам и другите му творения.
Тази книжка тръгна малко трудно в началото, бтв. Имахме един разговор с колегите в БАРД и споделих мнението си, че е от тези книги, които сами си намират читателя и се продават - без нужда от рекламни кампании и пр. Не че беше кой знае колко пророческо, но май точно така става, което е добре :)

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Mar 28, 2008 10:51 pm

RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR wrote:Приключих с Американски богове и въпреки всичките негативни мнения ми хареса, и то много. След средата става по-мудна, но стилът на Геймън е страхотен и това компенсира и дори битовизмите ми бяха увлекателни. Дори за момент не ми стана скучно.
Доста мой тип книга, каквото и да значи това, и усещам че Геймън ми се превръща в любимец и ще нападам и другите му творения.
Американски богове ми е любимата книга на Геймън на мен. Ще взема да прочета най-накрая новелата за Шадоу от Чупливи неща. 8-)
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sat Mar 29, 2008 12:01 am

Тъкмо дочетох "Самоличност" на Милан Кундера. Нещо не ме впечатли книгата... Сравянвам я с "Непосилната лекота на битието", която несъмнено е много по- силна и някак ми се губи идеята... Изобщо май философията ми дойде в повечко :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Sun Mar 30, 2008 12:21 pm

Господарят на Светлината на Залазни. В началото ми се стори леко посредствена, но постепенно ми ставаше все по- интерестна. Когато стигнах до главата с ракашасите вече ми беше доста интерестно. А на края вече книгата беше невероятна. Обаче доколкото знам, моето издане не пълното. Моето е от 271 страници, а пълното май е около 320. Както и да е, стори ми се достатъчно завършена. Книгата си беше доста необичайничка и досега не бях чел подобно фентъзи. В началото това използване на Индийската митология ми се стори тъпня, ама и то не се оказа лошо. Друго предимство беше интервалите от време между главите. Това малко ме обърка в началото, но и то се оказа страхотна идея. Общо взето- книгата е невероятна.
Почвам първия Малазан и тоя път ще го дочета, каквото и да ми струва това. :D
Image

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Mar 30, 2008 12:29 pm

Бях зарязал Perdido street station, но най-накрая си я дочетох и останах повече от доволен, Миевил е институция. Краят беше страшно силен и ми дойде много добре след леко позабозелия в един момент monster hunt. Хич не беше тежка впрочем. Големият брой страници обаче уби в мен всякакво желание да се потапям отново в Бас-Лаг, така че следващата част остава за неопределен период в бъдещето.
Last edited by Darkling on Sun Mar 30, 2008 12:31 pm, edited 1 time in total.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Mar 30, 2008 12:30 pm

Stoly wrote:Господарят на Светлината на Залазни. В началото ми се стори леко посредствена, но постепенно ми ставаше все по- интерестна. Когато стигнах до главата с ракашасите вече ми беше доста интерестно. А на края вече книгата беше невероятна. Обаче доколкото знам, моето издане не пълното. Моето е от 271 страници, а пълното май е около 320.
Броят на страниците нямам никакво значение. Пълното издание (т.е преиздание) е по-тънко от първия тираж (различно страниране). Виж от коя година е.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Sun Mar 30, 2008 12:34 pm

Yan wrote:
Stoly wrote:Господарят на Светлината на Залазни. В началото ми се стори леко посредствена, но постепенно ми ставаше все по- интерестна. Когато стигнах до главата с ракашасите вече ми беше доста интерестно. А на края вече книгата беше невероятна. Обаче доколкото знам, моето издане не пълното. Моето е от 271 страници, а пълното май е около 320.
Броят на страниците нямам никакво значение. Пълното издание (т.е преиздание) е по-тънко от първия тираж (различно страниране). Виж от коя година е.
93- та.
Пълното или непълното?
Image

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Mar 30, 2008 12:51 pm

То много лесно се разбира. Последната глава е в настоящето, а не в миналото. Ако тя липсва, значи е непълното.
This is it. Ground zero.

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Sun Mar 30, 2008 3:12 pm

Или още по-лесно. Завършва с нещо от рода, че е готов да приеме само цветя, ама по-красиво написано :mrgreen:

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Sun Mar 30, 2008 3:33 pm

Benedict wrote:Или още по-лесно. Завършва с нещо от рода, че е готов да приеме само цветя, ама по-красиво написано :mrgreen:
мдам, така завършва и мдам, по- красиво е написано. х10.

Малазана ми върви много добре. Преди ми беше тежък, пък сега ми е някакси много приятно написан(макар, че трудно могат да бъдат наречени приятни неща от рода на напикаване, мирис на свинска четина(да бе, има ги тези неща)).Та не ми е тежка, ами ми е по-скоро интерестно да я чета.
Image

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Sun Mar 30, 2008 5:50 pm

И аз прочетох "Книгата на черепите" - наистина, трудно може да се говори за някаква фантастичност, което не прави книгата по-лоша разбира се. Наистина, и аз съм склонен да приема, че името на автора е накарала да бъде определена като фантастична, както и че името на един друг автор му е донесло Хюго и Небюла в същата година, когато и тази е била номинирана ... По същество, книгата е добра, и си заслужава отделеното време, със сигурност нещо по-различно от обичайните неща, които се издават у нас (а и не само).
This signature is not yet rated

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests