Сексът във Фантастиката

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Sat Jun 19, 2004 4:45 pm

Рол, в сравнение с картинните описания на Силвърбърг, при Хайнлайн сексът е описан така: "Тя се съблече. Изглеждаше много добре - имаше едър твърд бюст, стегнат корем, стегнато дупе и дълги крака.
Той й се ухили й каза:
- Познай какво ще правим сега...
...
- Скъпи, да купя ли мляко?"...
Тоест, малко напомня на стрите съветски филими - героят и героинята се целуват, в следващия кадър тя е бременна, а в по-следващия детето вече се родило. То и тук има секс (някъде), ама не е показан.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jun 19, 2004 5:28 pm

Не знам в сравнение с кого кое какво е, само че в тия, дето споменах, а в "Отвъд залеза" да не говорим, си има чисти секс-сцени, описани подробно. Ся, че не ти е описал на 5 страници всяко вкарване, изкарване, изсумтяване и стон...
And you can't dance with a devil on your back...

Dojh
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Sun Jun 20, 2004 6:54 pm

Post by Dojh » Sun Jun 20, 2004 6:57 pm

За мен ли става дума? Хехе, (за протокола - щях да сложа "човек" в кавички, ама...), мноо мило. И кфо за този "човек"?

Daggerstab wrote:Аз поне не съм...
Като си говорим за еротика с елементи на фантастика, някой познава ли този човек? (Ако не се забелязва, има хиперлинк ;-)) (за протокола - щях да сложа "човек" в кавички, ама...)

Добавка - сложих подчертаване да си личи къде е връзката... Води към сайта на един... автор, съдържащ.... произведенията му.

Dojh
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Sun Jun 20, 2004 6:54 pm

Post by Dojh » Sun Jun 20, 2004 7:22 pm

by the way, в лорд валънтайн също имаше некфи глупости - секса с дъртата съногадателка, и оше една сцена имаше на някакъв празник май беше
но ной-брутално си остава "Тасме и кхайорга". мисля, че силвърбърг е за бой и за връзване :)

някъде из отговорите беше станало дума за skylords. сексът втре е по-скоро за бъзик, отколкото за еротика. не е развит добре, пък и авторът е искал да го развива. или май беше авторка. както и да е, във всеки случай беше яко как Майлоу поруга горкото девойче сред гъбичките и когато тя се опита да се прави на доволна беше много груб с нея. а, да, мноо се изкефих и на разговора на подрастващия клонинг на Майлоу с неговата настояща майка и бивша/бъдеща любовница Джан Дорвин. бе въобще книгата rules отвсякъде

ае, have a nice day
Dilvish the Damned wrote:Дельвиг, Дельвиг, Дельвиг...
Вземи наистина прочети нещо на Силвърбърг (изкллючая Лорд Валънтайн) и ще видиш секс на камари не, ами с тонове. Особено Вертикален свят е много добро произведение, дори и извън секса. Всъщност, убеди се сам.

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Sun Jun 20, 2004 9:23 pm

dojh, слънце, всъщност не можах да разбера за какво са ти моите думи на края на поста? Обясни ми, ако обичаш, че аз съм си естествено рус и бавно зацепвам.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jun 21, 2004 2:13 pm

Човекъ очевидно изпитва пареща нужда да бутне поне по един цитат във всеки пост, ама да споделя, че не е нужно да са цели откъси, нали, един ред стига, ако изобщо...
This is it. Ground zero.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Mon Jun 21, 2004 3:17 pm

Додж, нищо лично. Не стига че ти направих реклама, ами... ;-)
стига пози,
стига избелели фрази,
свалете доспехи и маски
и пълни със празно паласки
-Ре-е-едник! Как се нарича войника, който си захвърля снаряжението?
-Ъ-ъ, като знам кви ги говорите, господине, "КРЕ-Е-ЕТЕН!", господине
Nothing personal, only something against your kind...(/me bursts into evil, Nazi-style laughter)
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

Dojh
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Sun Jun 20, 2004 6:54 pm

Post by Dojh » Tue Jun 22, 2004 11:27 am

ебем ли ги за кфо са ми :) като реплайвам те са си там, просто не ги трия? бе тфа са глупости, що хората имат такъв навик да се хващат за всякакви такива глупости и да говорят 3х повече за тях, отколкото по топика на темата?

Dilvish the Damned wrote:dojh, слънце, всъщност не можах да разбера за какво са ти моите думи на края на поста? Обясни ми, ако обичаш, че аз съм си естествено рус и бавно зацепвам.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 22, 2004 12:15 pm

Може би ако натискаш на "Reply" вместо на "Quote" на поселдния пост, няма да се появява. И може би ако не "ебеш" толкова, хората няма да се ловят за глупости.
And you can't dance with a devil on your back...

Асен Полуорк
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Mon May 08, 2006 11:01 pm
Contact:

Post by Асен Полуорк » Tue May 09, 2006 2:34 pm

Сега попаднах на тази тема. Някой да каже нещо за Крис Бънч :lol: ? Направо съм учуден как темата не се е съживила и без моя помощ след излизането на трилогията:)!
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine.
- Fran Lebowitz

User avatar
scion_of_storm
Merchant
Posts: 78
Joined: Tue Jun 14, 2005 7:02 pm
Location: Cairhien

Post by scion_of_storm » Tue May 09, 2006 9:34 pm

Ееее,взе ми думите от устата.Бънч къде го забравихте,хора.Особено във втората книга "Кралят Демон" какво става :lol:
Едит след известен размисъл:А,друг път трябва да гледам датата все пак :oops:

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Tue May 09, 2006 10:54 pm

Аз си спомних за един разказаз казва се "Ваната", но не помня от кой автор. Въпросните вани бяха вид същества от друга планета, които бяха използвани за секс на земята и после се оказа че от много секс тръгна няква зараза.
И на фона на това нашия човек си беше супер влюбен в едно от тези същества и голяма драма щото реши да умре от заразата но да си бъде с нея и така...ама готин разказ беше!


Аааа и твърде важния разказ от въпросната книжка спомената още някъде горе "Няма нищо по-опасно от една амазонка", казва се Вагинаторът, ей на това му викам въображение да има човек :)))) евала на автора :)
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu May 11, 2006 4:55 pm

Ми аз в този ред на мисли се сещам за "Американски богове". И по-точно - за главата, в която Злата Вагина така безжалостно засмуква горкия протагонист, че само пръстите на крачетата му остават да шават отвънка :(

Асен Полуорк
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Mon May 08, 2006 11:01 pm
Contact:

Post by Асен Полуорк » Fri May 12, 2006 8:39 pm

Продължават опитите да се определи Нийл Геймън какво пише. Според някои, прилича на фентъзи, но е всъщност страшна приказка, така че не знам дали му е мястото тук, но определено кефи! Чудя се само, защо никой не споменава Сапковски, панът си го е заслужил :lol: !
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine.
- Fran Lebowitz

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Jun 15, 2006 9:27 pm

Най-любопитното описание на сексуален акт, което съм срещал досега във фентъзи литературата (в плах опит да го предам на български):

Галоп. И плясък на криле.
Свиреп порой. Замират.
Глъхне Битие.
Осанката ти звездна
свети под пътя лунен
в мир и всепокой.
И тихо в градините
роса се сипе бледна.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests