Кой какво чете, part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Dec 16, 2007 5:21 pm

Купих си книгата на Хю Лори и веднага след като изтрезнея почвам да я чета!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Sun Dec 16, 2007 6:59 pm

Gunslinger wrote:Купих си книгата на Хю Лори и веднага след като изтрезнея почвам да я чета!
Не е фентъзи, нали? :lol:
Иначе по темата-продължавам с "Дарби. Гласове" на Урсула Ле Гуин :)

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Dec 17, 2007 1:28 am

grellian wrote:
Gunslinger wrote:Купих си книгата на Хю Лори и веднага след като изтрезнея почвам да я чета!
Не е фентъзи, нали? :lol:
Шпионски трилър!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Dec 17, 2007 3:03 pm

Ми, като я прочетеш, дай мнение. Па и координатите на книгата, като заглавие, издателство и пр.

Аз пък си свърших Юлиан, и дори успях със Sailing to Byzantium, на Силвърбърг! :wink: Сега съм на втората част от трилогиятат на Нанси Крес - Beggars Ride.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Dec 17, 2007 3:14 pm

BaYa wrote:Ми, като я прочетеш, дай мнение. Па и координатите на книгата, като заглавие, издателство и пр.
Ми тя е от 1996."Търговецът на оръжие" се казва и е от издателтсво intense...Oще съм бая в началото,но мисля,че който харесва House и книгата ще му хареса!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Dec 17, 2007 4:03 pm

Благодаря, записвам!! 8-) И се разтърсвам. :mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Mon Dec 17, 2007 8:16 pm

Ей,изобщо не знаех,че Хю Лори имал книга,при това издадена и тук!Влиза в списъка за купуване при опаричване :D
Аз чета A Knife Of Dreams,Mélusine на Sarah Monette,дочитам Mad Ship на Hobb,а в по-скучните лекции си препрочитам Галактическата болница... :oops: И защо все става така че най почва да ми се чете като стане време за сесия,а?! :evil:

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Dec 17, 2007 8:29 pm

Nyn wrote:И защо все става така че най почва да ми се чете като стане време за сесия,а?! :evil:
Май има общо с всички отмъстително-хаотични закони на Вселената. Примерно, законите на Мърфи!! :wink: :mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 17, 2007 9:56 pm

Вчера прочетох Confessor (Изповедник) -последната книга от меча на истината (Тери Гудкайн). Общо взето както винаги нищо не се случва през цялата книга и накрая за 5 листа се решава цялата история по супер измислен начин. Препоръчвам само за мазохисти които са чели предишните книги и искат да раберат какво се случва. Стила е точно като на предишните книги от поредицата- имаме си 2-3 изнасилвания, имаме се същите герои които жулят лошите, имаме си безкрайно опяване на тема морал от бай ти Ричард. Ако някой е очаквал някакави разкрития/нови герои ще остане излъган. Като гледам как систематично се прецакват всички многотомни фентъзите започнали добре вече мога да предвидя и заглавието на последната книга от колелото: Wheel of time:Do you still hope that something will happen :twisted: ???

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu Dec 20, 2007 12:29 pm

Прочетох и Making money, Ветинари направо ме кефи :lol: Вчера направих един тур в нашия Хеликон - купих на мъжото последния Хари Потър, а за себе си купих новичката на Урсула Ле Гуин, Празникът на козела на Льоса, Опасното кралство на Толкин и една книжка на Михаел Енде с просто уникално заглавие: Сатанархеолъжалкохолистичният пунш на желанията :mrgreen: Изобщо в нашето семейство сме мноого лесни с подаръците :lol:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Dec 20, 2007 12:35 pm

В сесията аз най-много чета бтв :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Dec 20, 2007 3:09 pm

Много ясно, тогава книгите са най-интересни, игрите най-зарибяващи и пиенето най-сладко. Никога няма да забравя как една сесия с приятели циклихме денонощно една седмица на Rage of Mages 2, която както и да го погледнеш си беше игра на 6-7 години...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Dec 20, 2007 3:31 pm

Аз пък няма да забравя как в нощта преди изпит, когато се правех, че уча, за четири часа направих шест поправки в едно FreeBSD портче (ммм, кажи го откАчен вид програма, която пипва оттук-оттам друга програма и я инсталира), като всеки път казвах "да, това сега е последно за днес, сядам да уча, ако има нещо, ще го видя утре", докато накрая човекът, който ми преглеждаше промените, пусна в общия пощенски списък "на, ето, най-накрая го оправихме този порт, доста борба беше... какво ли няма да направи един студент, за да избегне ученето!" :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sat Dec 22, 2007 10:26 am

Чета Пергаментът / Vellum /. Прехваленият стил досега не ми е направил впечатление, така че или се е изгубил в превода, или хората имат склонност да преувеличават. Не че е лош де :) Оригиналният начин на структуриране на историята като че ли е най-силната страна на книгата, заедно с множеството weird идеи на автора. Забелязвам обаче противоречия на някои места и има доста въпроси които усещам че няма да получат ясен отговор. Бтв някой чел книгата може ли да каже в крайна сметка:
Spoiler: show
Всички богове, ангели и демони ( безродственици или както е там на английски ) нормални хора ли са били някога или както казва Финан в един свой разговор с Фрийдъм са плод на човешкото въображение? :?
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 22, 2007 10:46 am

Абе не съм я дочел, та няма как да цъкна спойлера, обаче имай предвид, че идеята на противоречията е да хванеш общото усещане на историята чрез всички елементи, а не някаква сюжетна конкретика.

А за стила - на какъв език я четеш? Само хубави работи съм чувал за бг-превода, обаче точно пренасянето на различни стилове е между трудна и невъзможна работа.

Ако пък е на английски - сигурен ли си, че си чел авторите, които Дънкан имитира?
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests