Edguy и останалите нови пауър метъл групи = за къв се хабят?

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Nov 07, 2007 9:43 pm

Дам, Opeth управляват (много)
Така си е, друг е въпросът доколко са дет и доколко прог.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Nov 07, 2007 10:45 pm

Ми по-горе говорихме за групи, които СТЪПВАТ в death-a. Иначе не споменавай progressive около Amelia, че ще се запени като бесен ротвайлер! :mrgreen:

User avatar
Cruelty
Paragon
Posts: 536
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:06 pm

Post by Cruelty » Thu Nov 08, 2007 12:48 am

Леле, как сте се запенили всичките :). Сапун ли сте яли, к'во ли...
По темата - ами ще има защо да се хабят, докато имат публика. Аз лично не съм им фен.
Сис, и ти почна да мешаш стиловете. Meshuggah много твърдо нямат нищо общо с death жанра. Ама хептен грам нищо. Meshuggah са си Meshuggah. А Hypocrisy са минали покрай Гьотеборг. Особено пък откъм звук.
New Millennium Cyanide Christ - сис, подозирам имаш впредвид тоя клип? Защото съм им гледала и по-изродски неща :).
И нещо хубаво - At The Gates пак са се събрали :D. Ще ги гледам на живо догодина - нях! Т.е. Wacken Open Air ще се посети ЗАДЪЛЖИТЕЛНО :metal:!
We're just a lie,
We're just a fake
I can't wait 'til I'm finally dead
Erase my numbers and hope to never return again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Nov 08, 2007 11:01 am

Hypocrisy са си шведи и си звучат като шведи. Аз затова казах там "донякъде", щото не е хептен Гьотеборг това.
A Meshuggah верно са някви доста оригинални идиоти, но си имат и дет-елементите достатъчно, че да ги набутам у дет-а. Те и Крейдъл са си стил Крейдъл, ма ги бутат у блека, нали?
Ба, и Мешуга били шведи, сега проверих. Бахти нацията е тва! :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Cruelty
Paragon
Posts: 536
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:06 pm

Post by Cruelty » Thu Nov 08, 2007 1:54 pm

Meshuggah НЕ са death. Поне death жанра не ми е проблем да го разпознавам :). По-скоро можеш да кажеш, че са prog донякъде, отколкото death. Водят се tech metal и math metal.
Hypocrisy са започнали с американско звучене, но имайки впредвид, че доста групи минават през The Abyss и Пешо е болен работохолик - стaва вече мешания :). И хайде да не почвам на тема шведски групи, защото ще ми излезе пяна и от ушите :).
Meshuggah - On July 11, 2007, the band was traveling through Hungary on their way to Serbia to the EXIT festival, and they stopped in Budapest to recharge their tourbus and have a night out. The local promoters, Budapest Rockandroll, asked the band if they want to play a show in return, and while the band's management strictly forbid them to do so, the band decided to disregard that and performed in front of merely 300 people on a 24 hour's notice. (The promoters attempted to book the band for their current tour earlier, but the price set by their agency was considered too high.) - как да не им се кефи човек... А EXIT феста винаги съм мислела, че е рап и електронна музика... Пропуск от моя страна.
We're just a lie,
We're just a fake
I can't wait 'til I'm finally dead
Erase my numbers and hope to never return again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Nov 08, 2007 2:00 pm

Те могат и извънземен метал да се водят (деба, откъде им хрумват тия имена на музикалните журналисти), фактът е, че на мен ми звучат като дет на моменти и си имат дет елементите. Но както казах - не съм особено запозната със стила, може и да бъркам.
Иначе са бахти свежите пичове. Сега още повече ме кефят след инфото за EXIT феста. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Re: Edguy и останалите нови пауър метъл групи = за къв се ха

Post by kalein » Sat Nov 24, 2007 12:08 am

AlDim wrote:For the record, реших да дръпна един албум на Edguy (Rocket Ride) да видя за какво е целият шум. Звучат 1:1 с всяка втора power metal група, от вокала, през рифчетата, та до тегавите баладки (е, с разлика че последните бяха доста многобройни, което предполагам ги прави по-малко 'power' и имаше тук-там куца електроника а-ла малко от малко по-добрите Kamelot).
А пробва ли Avantasia?

или произволно на Sonata Arctica?

Или късните на Virgin Steele?

Или каквото и да на Luca TurillI?

Или самата Vain Glory Opera на Edguy - единственият известен ми метъл албум, в който никоя песен не звучи като ремикс на друга?

Да си говорим на равни начала, де...

(Сега някой ще почне да ми обяснва, че Турили не е пауър, а Стийл са "варварски романтизъм"... и така.)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests