Gamers' Workshop спира да излиза

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Gamers' Workshop спира да излиза

Post by Muad_Dib » Fri Nov 23, 2007 2:23 pm

Не че е особено голяма новина, ако се интересувате от списанието, но тъжното е, че наистина вече е сигурно. С това списание буквално съм отраснал и е било неизменна част от мен последните 9 години, единственото периодично издание, на което нямам нито един изпуснат брой от самото начало с паметния брой със старкрафт.

Не знам до каква степен подобна тема ще намери отклик в този форум, но исках да го споделя, защото ми стана някакво много такова ... умряло.

Разбира се, ще има последен декемврийски брой, който трябва да е мега, брутален, размазващ и така нататък.

Давам два линка за заинтересованите да попрочетат:

http://forums.games.bg/viewtopic.php?t=126482

http://forums.games.bg/viewtopic.php?t=126484

И да, естествено, че става въпрос за пари. Предполагам Симеон и Сашето ще ни кажат повече, ако им се занимава и могат.

Тъжна работа, горе се опитах да не бъде прекалено банален, ама наистина много тъжна работа.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Nov 23, 2007 2:27 pm

Тъжна новина определено. :cry: Аз също имам почти всички броеве на списанието и съм му фен от много години вече.

Надявам се че някой ден Workshop-а ще бъде възстановен. И друг път се е случвало да имат кризи и проблеми но винаги са намирали начин да се изправят и да продължат да съществуват.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 23, 2007 2:49 pm

Очакваше се за съжаление :(
Още откакто Freeman си тръгна се разбра че нещета не вървят на добре.Не успяха да реализират идеята за сайта и всичко се разпадна.Много ме е яд защото си отива единственото стойностно списание което някога е излизало в България.Имам чуството че става дума за лоша организация в ръководството защо поне в моя град списанието се купува часове след като излезе по сергиите.Мога само да се надявам че някой нов Alex III ще го възроди след време.Надеждата умира последна!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Nov 23, 2007 2:50 pm

Ами освен да повторя всичко казано дотук.. :(
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Nov 23, 2007 2:56 pm

Защо не получават достатъчно реклама, ако имат тираж?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Nov 23, 2007 2:59 pm

За съжаление хората като Alex III не са толково много. :(

Сега си спомням с умиление как тръпнех в очакване на новия брой на Workshop-а, как първо прочитах статиите на мойте любимци - Groove и Whisper и после изчитах списанието от кора до кора. Беше невероятно просто. После повечето стари пушки си тръгнаха, дойдоха нови, списанието се попромени малко, но пак си остана гейм списание №1 на българския пазар. И винаги ще бъде според мен. Аз лично друго списание от този жанр не си и няма да почна да си купувам. :twisted:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Nov 23, 2007 3:00 pm

Аз също го купувам от брой едно, но в интерес на истината, в последните броеве качеството на списанието започна доста да запада. Лично на мене GW ще ми липсва доста, а и това беше едно от малкото списания които купувах.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 23, 2007 3:03 pm

shayhiri wrote:Защо не получават достатъчно реклама, ако имат тираж?
Нямат спонсорите които имат ПЦ мания например.Нямат организация и не могат да завършат нищо започнато-нямат физическа възможност.Вземи например проваления специален брой който поръчалите така и не получиха-това беше последния пирон в ковчега.
Истината е че ПЦ мания с пише от 16 годишни които имат свободно време а Workshopa се пишеше от доста по дърти кучета които трябва да си изкарват хляба и нямат време да се занимават със списание-примери: всичките стари-Whisper,Groove,Alex III и мн. други които са минали през списанието.В един момент загубиха фокус и всичко тръгна по линията надолу.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Nov 23, 2007 3:09 pm

Делегат не съм съгласен че качеството е почнало да запада. Просто Списанието се промени и нас ни е мъчила носталгия по старите муцуни. Защото малко или много ние свикнахме с тях, с техния начин на писане на статии и с техния хумор. И просто когато те малко по малко започнаха да напускат, кога защото са намерили по-добро професионално развитие или просто може би са се изчерпали и ентусиазма им е пресъхнал, беше време да се промени стила на списанието. Но това е една достатъчно развивана тема в форума на Workshop-а а и на самите страници на списанието за да я започваме и тук. :mrgreen:

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Fri Nov 23, 2007 3:17 pm

+1 на почти всички постове тук. Единственото нещо, което съм си купувал винаги, дори да съм нямал пари за нищо друго. И то не само заради игрите, които почти никога не можеха да ми тръгнат...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Nov 23, 2007 3:19 pm

За мен пък няма такова нещо като спад на качеството на уъркшопа, новите автори са ако не над нивото на старите, то поне на тяхното на ниво (а пък и да си призная никога не съм бил фен на статиите на Фриймън например). Дууми, Шрайк, Роланд - всичките си пишат екстра и винаги ми е било приятно да чета техни статии (примерно на Симеон дори не съм изпускал статия за аниме дето не гледам такива неща въобще).

Просто липса на каквото и да е реклама и какъвто и да е пазарен опит ги загроби, това е.

Дано последният брой РУТИ.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Fri Nov 23, 2007 3:23 pm

Да, нямало е съществен спад почти никога на списанието като цяло и новите автори винаги са на нивото на старите.
Според мен поне имаше доста голям спад в статиите на Снейк в сравнение с началните му, бът уотевър, лично мнение.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Nov 23, 2007 3:24 pm

Според мен поне имаше доста голям спад в статиите на Снейк в сравнение с началните му, бът уотевър, лично мнение.
Тук съм съгласен, просто в един момент започна да се мисли за прекалено голям и се почнаха въведения от по половин страница несвързан бълвоч.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Nov 23, 2007 3:25 pm

Се някой тряше да заеме ролята на Диян :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Nov 23, 2007 3:29 pm

Да и според мен Снейк и Фриймън се изчерпаха по едно време и щеше да е по-добре ако бяха спряли да пишат. :wink:
А рекламата винаги е била болното място на списанието.
Бтв и аз четях статиите на Симо за аниметата въпреки че не ги гледах. :wink:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 3 guests