Киномания '07

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Киномания '07

Post by shayhiri » Wed Oct 31, 2007 2:44 pm

http://www.kinomania.gbg.bg/

Тъй като тъпият им официален сайт още не работи (да ги таковам в идиотите), ей тва тука е най-свестният онлайн поглед, който ви намерих: http://kino.gbg.bg/index.php?p=news&newsid=10795

Значи ква е хватката. Има абонаменти. В следствие ако аз, студентът, си предплатя 15 билета за филми (в рамките на тоя месец), ми излизат по 2лв. единия. :D Тъкмо мръхтях, че няма кой знае кво и през ноември по кината (освен Беоулф, разбира се).

Като изкарат най-сетне програмата (която си имам в нас), може да се измисли нещо. Иначе аз вече си избрах горе-долу на кои 15 филма ще ходя. 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Oct 31, 2007 3:04 pm

Ето някои отсега (в Дома на киното): http://programata.bg/index.php?page=det ... y=1&pid=29
През вселената
Across the Universe

САЩ, 2007, 131'
Режисьор: Джули Теймор · Сценарий: Дик Клемънт, Йън ла Френе · С: Евън Рейчъл, Джим Стърджис, Джо Андерсън, Дана Фухс, Мартин Лутър Маккой, Т. В. Карпио, Боно, Еди Изард, Салма Хайек

Музикален, със субтитри, английски

5 години след успеха на Фрида режисьора Джули Теймор се завръща с нов шедьовър - дързък мюзикъл за любов, война и революции със сюжет, написан по някои от обичаните текстове на The Beatles.

Филмът започва с красивия разчорлен Джуд, който въвлича зрителите в своята приказка за любовта, културната революция, протестите, свободата и изкуството. Отивайки в Съединените щати от родния си Ливърпул, Джуд се сприятелява с изключения от Принстън Макс и двамата се озовават в Ню Йорк, за да се отдадат на бохемски живот. Джуд скоро открива призванието си като художник и намира любовта в лицето на обаятелната сестра на Макс – Люси. Джуд поглежда към Люси и мигом е прободен в сърцето: тя е видение, момичето с калейдоскопните очи; тя е като небето, като диамантите... Но виталната епоха на младежката любов е помрачена. Американски войници умират в изглеждащата безкрайна война във Виетнам и Макс, въпреки усилията си да се скрие от дългата ръка на Чичо Сам, също влиза в армията. Джуд се затваря в творчеството си, докато Люси е пометена от удавените в насилие антивоенни протести.

Чудовището
Gwoemul

Южна Корея / Япония, 2006, 118'
Режисьор: Бонг джун-хо · Сценарий: Бонг джун-хо, Ха джун-уон, Бек чол-хьон · Със: Сонг ганг-хо, Бьон хи-бонг, Парк хе-ил, Бе ду-на, Го а-сънг и със специалното участие на Скот Уилсън

Комедия, със субтитри, корейски


Ленив следобед край река Хан. Всичко се обърква, когато огромна, неидентифицирана маса, висяща от един мост, се оказва слузесто чудовище, което излапва сащисаните зяпачи за нула време. Звярът отмъква и дъщерята на продавач на закуски, който е решен да я спаси и започва неравна битка с чудовището.

Г. О. Р. А.
G.O.R.A.
Турция, 2004, 127'
Режисьор: Йомер Фарук Сорак · Сценарий: Сем Йълмаз ·
Със: Сем Йълмаз, Озан Гювен, Йозкан Угур, Йозге Йозберк, Разим Йозекин
Комедия, със субтитри, английски


Най-високобюджетният турски филм, смешна и безобразна пародия на Междузвездни войни, Петият елемент и Матрицата.

Ариф е търговец на килими, екскурзовод и пътнически агент, който е обсебен от НЛО. Дори е инсценирал поредица от фалшиви снимки на извънземни обекти, които е продал на местните таблоиди. По ирония на съдбата един ден Ариф се оказва отвлечен от истински НЛО и заведен на планетата Г. О. Р. А. Първата му цел, разбира се, е да избяга, но вместо това повежда война срещу Логар – командирът на извънземната армия, който иска да пороби човешката раса. Воден от силното си желание за власт, коравосърдечният Логар си е наумил че трябва да се ожени за Секу – красивата дъщеря на президента на Г. О. Р. А. За късмет, Ариф не е човек, който лесно се предава. С помощта на свой приятел, подражател на Боб Марли, и на андроида 216, Ариф успява да спаси планетата от надвисналата катастрофа, и разбира се, да отмъкне момичето.


The Darjeeling Limited
The Darjeeling Limited
САЩ, 2007, 91'
Режисьор: Уес Андерсън · Сценарий: Уес Андерсън, Роман Копола, Джейсън Шварцман · С: Оуен Уилсън, Ейдриън Броуди, Джейсън Шварцман, Амара Каран, Уоли Володарски, Камила Ръдърфорд, Бил Мъри, Анджелика Хюстън, Кумар Палана и със специалното участие на Натали Портман
Комедия, със субтитри, английски

Година след смъртта на баща им, трима отчуждени помежду си братя – Франсис, Питър и Джак се качват на експреса The Darjeeling Limited, за да прекосят Индия в своето "духовно пътуване". Всяко възможно просветление обаче е неутрализирано от неистово забавните им препирни и надпреварата помежду им. И изведнъж нещо се случва.

Всекиму своето кино
Chacun son cinema
Франция, 2007, 119'
По идея на Жил Жакоб · Режисьори: Реймон Депардон, Такеши Китано, Тео Ангелопулос, Андрей Кончаловски, Нани Морети, Ху Хсияо-хсиен, Жан-Пиер и Люк Дарден, Джоуел и Итън Коен, Алехандро Гонсалес Иняриту, Джан Имоу, Амос Гитай, Джейн Кемпиън, Атом Егоян, Аки Каурисмаки, Оливие Асаяс, Юсеф Шахин, Цай Мин-лиян, Ларс фон Трир, Раул Руис, Клод Льолуш, Гюс ван Сант, Роман Полански, Майкъл Чимино, Дейвид Кронънбърг, Уон Кар-вай, Абас Киаростами, Биле Аугуст, Елиа Сюлейман, Мануел де Оливейра, Валтер Салес, Вим Вендерс, Чън Кайгъ, Кен Лоуч
Драма, със субтитри,

Колективен филм, направен специално за 60-ото издание на фестивала в Кан по идея на президента на събитието Жил Жакоб. Филмът е съставен от 3-минутни откъси, заснети от над 30 различни режисьори, всеки от които изразява любовта си към киното по свой начин.
Ще забележите, че имат и още една промоция целия ноември: европейски филми за едно евро. Има доста хубави, пък и нови неща, които доскоро бяха по 7лв.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 31, 2007 3:07 pm

Я. Лабиринтът на Пан...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Oct 31, 2007 3:11 pm

И кво ли не още. 8-) Ко можете си вземете програмата отнякъде, че тия пендели кой знае кога ше я пуснат.

:roll: А за Лабиринта ме е яд, щото не издържах и го гледах нали на компа (както и The Host), но и двата бих ги видял пак на голям екран, заслужават го.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Wed Oct 31, 2007 8:44 pm

Сред участниците в амбициозното начинание Биле Аугуст, Оливие Асаяс, Чън Кайгъ, Джейн Кемпиън, братя Коен, Дейвид Кронънбърг, братя Дарден, Мануел де Оливейра, Алехандро Гонсалес Иняриту, Кен Лоуч, Андрей Кончаловски, Такеши Китано, Атом Егоян, Клод Льолуш, Гюс ван Сант, Аки Каурисмаки, Ларс фон Трир, Вим Вендерс, Уон Кар Уай, Джан Имоу и други.
Има интересни имена. Какво ли ще покажат на Иняриту, ако не Вавилон. Лабиринта може и аз да го гледам на кино. Ако пуснат и Вавилон, и него.
pulled out

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Nov 01, 2007 10:16 am

А кога ще пснат програмата за да се види всичко. :evil:

Аз Across the Universe предпочитам първо да го гледам в хубав зала. Пък ако много ми хареса може да повторя на Киноманията. 8-)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Nov 01, 2007 7:06 pm

Проработи! http://kinomania.gbg.bg/2007/index.php В последния момент. :roll:

Налазвайте, харесвайте, предлагайте. Има поне 15-ина интересни филма (за всеки).
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Nov 01, 2007 7:23 pm

shayhiri wrote:Проработи! http://kinomania.gbg.bg/2007/index.php В последния момент. :roll:

Налазвайте, харесвайте, предлагайте. Има поне 15-ина интересни филма (за всеки).
Това за 15-те филма по 2 лева само за студенти ли важи? Или е за всички по принцип?

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Nov 01, 2007 7:51 pm

За нестуденти е +2лв.

5лв за над 10 филма - 4лв за над 15 филма

Студенти - 3 или 2лв. 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Nov 01, 2007 7:52 pm

Къде ги пише тия цени, щото на тоя сайт не пише нищо такова..
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Nov 01, 2007 7:54 pm

На програмката ми, която собственоръчно си взех от Дома на киното. Няма нужда от благодарности.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Nov 01, 2007 7:59 pm

shayhiri wrote:За нестуденти е +2лв.

5лв за над 10 филма - 4лв за над 15 филма

Студенти - 3 или 2лв. 8-)
А не може ли някой студент да ти купи билетите? Дали ще ми искат после студентска книжка ако се пробвам да мина със студентски билет? Щото 50 лева не ми се дават ей така.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Nov 01, 2007 8:10 pm

Хитър, хитър. Тва са си 20лв разлика сумарно. Аз ше си заема 16 филма за 32лв. :yo:

Ма разбира се, че можеш да използваш услугите на приятел студент. Никой няма да те спре впоследствие - теб пък точно.

Тъй. Кво ше кажете да направим обзор на цялата програма по профили? Почвам, разбира се, с азиатското кино: http://kinomania.gbg.bg/2007/index.php? ... orama_id=1
Spoiler: show
Азиатско кино
НОМАД
Nomad
Казахстан-Франция, 2006, 112'

видео

"Номад" разказва историята на казахския военен стратег от XVIII в. Аблай Хан - предвидлив визионер, чиито усилия да обедини страната си помагат да се установят границите на Казахстан. Лидерът на Юнгар - Галдан Серен, е предупреден от мистичния казахски воин на име Ораз, че е на път да се роди дете, което ще обедини воюващите местни племена и ще освободи хората. Неговите войници са окупирали Казахстан и той нарежда на убийците си да се целят в Мансур - синът на местен султан. След като е спасен по случайност не от кой да е, а от самия Ораз, Мансур израства и става безстрашен воин, чиято визия за обединена казахска държава го кара да изпълни древното пророчество. Неуморно обучавайки се заедно с най-добрия си приятел Ерали, Мансур се впуска в действие, когато момичето, което обича - Гаухар, е похитена от отмъстителния юнгарски боец Шариш.



ПОСТМОДЕРНИЯТ ЖИВОТ НА ЛЕЛЯ МИ
The Postmodern Life of My Aunt/ Yi ma de hou xian dai sheng huo
Китай, 2006, 113'


Чудесният филм на Ан Хуей проследява трагикомичното падение на жена на средна възраст, изостанала от ритъма на живота поради променящите се времена и новия материализъм. Г-жа Йе води скромен живот в запуснат стар апартамент в Шанхай, все още придържаща се към идеалите на честността, благоприличието, себеотрицанието и социалната отговорност, втълпени от Комунистическата партия през 50-те години. Но тя се сблъсква с племенника си Куан-куан, когато той се установява при нея, обездвижен поради счупения си крак. И тя, със своята безкористност става лесна жертва на мошеници като Пан Джичън - очарователен измамник, който я омайва с поезия, флиртува с нея и я въвлича в далавера, която ще й струва скъпо. Едва когато се появява Дафан - сърдитата дъщеря на г-жа Йе, чуваме някои домашни истини, които поставят живота и поведението й в съвсем различна перспектива...



ПРИКАЗКИ ОТ ЗЕМЛЕМОРИЯ
Tales from Earthsea/ Gedo senki
Япония, 2006, 115'


Ако великият японски режисьор на аниме Хаяо Миядзаки ("Принцеса Мононоке", "Отнесена от духовете") реши да се оттегли, той вече има достоен приемник - сина си Горо Миядзаки. За своя пълнометражен дебют Миядзаки-син режисира екранизация по третата книга от хрониките за Землемория на фентъзи авторката Урсула ле Гуин. Тълпите от фенове нямат нужда от въведение. В паралелния, привидно средновековен свят, наречен Землемория, тийнейджърът принц Арен от кралство Енлад е заставен от странни сили да убие баща си и да отмъкне кралския меч, който носи мистична сила. Арен намира съратник в лицето на могъщия вълшебник Гед, за да пребори магьосника Коб, който всеки момент ще отвори дверите между царството на живите и селенията на мъртвите.



САКУРАН
Sakuran
Япония, 2006, 110'


Токио някога е бил малко рибарско село на име Едо. Градът дължи бързото си разрастване на факта, че през 1603 г. шогунът Токугава Йеясу решава да основе столицата на страната на място, колкото се може по-отдалечено от императорския град Киото. Едо скоро се превръща във величествен град. Всеки, който преминава през Голямата порта на новата столица, се озовава в бляскав свят на удоволствия и развлечения, където в квартала Йошивара елегантните публични домове се простират в протежение на цял километър. От куртизанките, работещи там, се очаква да са посветени в музиката, танците и салонните игри, както и в изкуството на аранжиране на цветя. "Сакуран" разказва историята на жена, живееща в бляскавия свят на Йошивара, която е решена да стъпи на краката си и да живее живота си така, както й доставя удоволствие.



ЧУДОВИЩЕТО
The Host/ Gwoemul
Южна Корея- Япония , 2006, 118'


Ленив следобед край река Хан. Всичко се обърква, когато огромна, неидентифицирана маса, висяща от един мост, се оказва слузесто чудовище, което излапва сащисаните зяпачи за нула време, превръщайки брега на реката буквално в кланица. С края на опашката си звярът отмъква дъщерята на продавач на закуски, потъвайки във водата пред очите на ужасеното й семейство.Работейки със специалистите от три различни студия за визуални ефекти - "Weta Worksop" (трилогията "Властелинът на пръстените"), "John Cox's Creature Workshop" ("Бейб") и "The Orphanage" ("Хелбой") - режисьорът Бонг е създал невероятен звяр, но звездата на шоуто не е чудовището, а разпадащо се семейство, изправено пред този биологичен мутант. Сонг ганг-хо играе Парк ганг-ду - търговецът, твърдо решен да спаси дъщеря си след като обаждане на мобилния му телефон показва че тя е още жива. Правителството е с вързани ръце от американските войски, които се страхуват, че чудовището ще разнесе опасен вирус, така че Ганг-ду и семейството му (сред които алкохолизиран син и дъщеря, носителка на бронзов медал от Олимпиадата) започват своята напрегната, примитивна битка с чудовището.Бонг пренебрегва жанровите правила, добавяйки не само драмата на семейство, изпаднало в криза - човешкият фактор, така липсващ от всички холивудски филми за чудовища - но и здравословни дози добре прицелена социална и политическа сатира. "Чудовището" е едновременно плашещ и трагичен, но не му липсва и комичен абсурд. Това е филм за гигантско чудовище, все пак. За късмет, Бонг не го забравя.
Значи аз гарантирам за Чудовището (8/10 и страшни ефекти), ще гледам Номад и Сакуран без въпроси и ще питам как стоят нещата със Землемория - аре, аниме семпаите? :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Nov 01, 2007 8:17 pm

Землеморията е доста скучна..
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Nov 01, 2007 8:18 pm

Като повечето дългометражни анимета на Гибли?

Няма да ме откажеш толкоз лесно.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests