Тенис

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Oct 21, 2007 12:31 pm

Ако Федерер не бие постоянно, как ще стане най-великият евър? Нали не искаме да има място за съмнение, оставете го да печели наред още пет години, после и останалите да си начешат крастата, амо спорът да се реши веднъж за винаги :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Oct 21, 2007 12:39 pm

Още две години доминация в турнирите от Големия Шлем ще са предостатъчни, за да няма съмнение кой е най-великия ever, пък и Мастърсите далеч не са чак толкова важни като ГШ турнирите за мястото в историята . ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Oct 21, 2007 6:43 pm

НАЛБАНДИЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯНННННННН!

Ако някой ми беше казал преди една седмица, че този човек ще победи последователно Надал, Джокович и Федерер (последният след загубен първи сет 1-6) щях да му се изсмея в лицето. Но явно чудеса все пак стават.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Sun Oct 21, 2007 9:24 pm

Леле,каква вечер!Не само за тениса,но първо тук...Моето момче е The Best в Мадрид тази вечер:)Още като го видях как играе срещу Надал си знаех,че ще направи голям турнир.Беше страхотен!За малко се притисних да не би пак да го прецакат нервите,т.е. понеже е един от най-интелигентните хора в тениса и нали всичко обмисля и премисля,можеше пак да се панира.Но този път дори не изчака грешка,а атакува смело.Много съм доволна 8-)
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sun Oct 21, 2007 11:28 pm

Твоето момче? Това Налбандиан ли? Не беши ли JC твоето момче? Както и да е.

Надявам се Налбандиан и Федерер да са направили хубав мач. Аз откакто Рафа падна така трагично, не гледам тенис, всъщност нищо не гледам, разбита съм направо. :( Не знам какво стана с Рафа в онзи мач, направо не можах да го позная, никога не съм го виждала в такава форма, може би мача с Мъри го изтощи тотално. Но пък какъв мач беше само, най-хубавият в този турнир. Джоко, ако не беше толкова уморен и контузен, може би щеше да направи повече срещу Налбандиан, поне сет е можел да му вземе. За тази вечер - знам, че преди 2 години в Шанхай Налбандиан точно по същия начин е обърнал мача и за пълна изненада на Федерер го е бил на най-големия Мастърс. Този човек е най-непредвидимия тенисист, когото знам. Може би новият му треньор ще го изведе до топ 10.
Сега надеждите ми са свързани с Париж, стига Рафа да се оправи дотогава и да играе.
pulled out

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Oct 22, 2007 12:04 am

Браво на Налбандиян, страхотна седмица направи, дано да продължи в този дух и догодина и да придобие повече увереност, талант всички знаем, че има в огромни количества. Сервисът му е страшно подобрен, което значи, че ако е в форма, като нищо влиза в Топ 4 на света, защо не и по-напред.
Разбира се, възможно е пак да се върне към посредствеността, с него нищо не се знае.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Wed Oct 24, 2007 11:19 pm

Ми не се знае, така е. Никакъв мач не направи днес Налби. Във 2-рия сет едва се движеше по корта, а в последния гейм само стоеше на основната линия и гледаше как топките прелитат край него. Уморен ли беше или просто няма мотивация. Вече дръпна със 7 места в ранклистата, а за рейс пойнтс няма шанс да се бори, така че... Или още не е изживял еуфорията заради титлата в Мадрид. Ще видим в Париж. Федерер обаче няма да има шанс за реванш тук. За първи път от много време насам виждам мааалко по-силни тенисисти в половината на Роджър. :mrgreen:
Много ми се иска да гледам мачове от турбо-тенис серията. Този месец са в Испания, миналия са били в Англия. Сигурно е супер шоу. И мачове на двойки ми се гледат. Ама никоя телевизия не ги дава. Дори и платената TV на ATP. :(
pulled out

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Oct 24, 2007 11:45 pm

Абе в първия сет и Налбандиян и Вавринка играха доста добре, във втория само швейцарецът. Налбандиянова работа. Дано като си почине се прояви по-добре в Париж.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sun Oct 28, 2007 6:35 pm

Ами прояви се :) Днес си спечели мача от 1 кръг на Мастърса в Париж и ще играе vs Моя. Току що разгледах схемата, никога не ми е харесвала повече от сега. :) Роджър, Новак, Мъри, Налбандиан, Ферер, Блейк, Бердих - в една и съща половина. :shock: Не мога да повярвам. Аз, честно казано, много се съмнявам, че Федерер ще играе в Париж. Вече игра 2 поредни турнира, стигна до финалите, което означава, че играе без почивка, а сега да започне 3-ти и то такъв, който свършва само дни преди Шанхай. Не знам, никога не съм виждала Федерер да играе толкова много. :roll:
Не очаквам особено много от този турнир. Големите в тениса вече мислят само за Шанхай и този Мастърс ще им бъде горе долу като подготовка, докъдето стигнат до там, едва ли ще се стараят толкова. Виж, битката за последните 2 места за Шанхай ще е оспорвана и там очаквам по-интересните мачове, Новак vs Анди Мъри - откога го чакам този мач. :)
pulled out

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Tue Oct 30, 2007 7:20 pm

Моргана,бая момчета имам;)..из тениса..Днес погледах малко Париж..новата настилка ме кефи,определено.По-бавна е и стават по-интересни разигравания..Но иначе не хванах много интересни мачове.Ще чакам мача на Гонзалез.
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Wed Oct 31, 2007 8:18 pm

Morgana wrote: Новак vs Анди Мъри - откога го чакам този мач. :)
Явно доста ще си почакам. Джоко взел, че паднал днес 3-6 2-6 от Санторо :( Язък, толкова го чаках този мач, как е могъл да падне от Санторо. :roll:
zari, права си, настилката е бавна и наистина стават хубави разигравания. Днес погледах 1 сет от мача Анди-Ниеминен, страхотно играе шотландецът. Спечели ме за фен. Дано да се класира за Шанхай.
pulled out

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Nov 01, 2007 11:14 pm

Налбандиян опука Федерер отново :beer: :shock: Всеки момент чакам да цъфнат налъмите и адът да замръзне.

Сервисът хич не му вървеше, особено във втория сет, но с тоя диагонален бекхенд направо се подигра с Федерер на моменти. Че и нерви показа в тайбрека след като изпусна питомното и допусна пробив. Жалко, че следващият турнир от големия шлем е чак догодина.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Thu Nov 01, 2007 11:21 pm

Е,не..не беше ли това най-якият мач от много време насам??Перфектен Налбандян..нямам думи.От къде му се зараждат в главата подобни разигравания.Федерер накрая беше като разсипан чувал със семки...нищо не му се получаваше(сори,за леко грубата метафора :twisted: )
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Nov 02, 2007 10:20 am

Абе не мисля, че Налби се подиграва с когото и да било, когато бие някого, просто си играе хубаво и печели. Радвам се да го видя да играе такъв хубав тенис. Не му върви на Роджър в Париж, не е спечелил нито 1 титла там. А пък и както Джоко каза на финала в Монреал, Роджър не може да очаква да печели всички турнири на които играе. Хубаво върви засега Мастърса в Париж, Рафа печели, играят се силни мачове. Аз само това исках от този турнир. :)

P.S. Току що научих, че Хингис се оттегля от тениса. И в тази връзка искам да кажа, че 24 часа е долнопробен вестник. Излезли са със заглавие "Хингис призна за кокаин, отказва се". :evil: Истината е, че Хингис информира за положителната си проба за кокаин на Уимбълдън и отрича да е взимала наркотици, допълнителните и изследвания в независима лаборатория са дали негативен резултат. Нищо не е признавала. Говорителят на WTA SE Tour каза, че не са информирани за такъв случай.
pulled out

User avatar
Dwight
Misting
Posts: 257
Joined: Mon Aug 20, 2007 7:24 pm

Post by Dwight » Fri Nov 02, 2007 4:34 pm

Браво на Налбандиан. Направо ми стопли сърцето с тази победа.
If we did not have bad luck, we would not have luck at all.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests