Legacy Of Kain

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Fairy Morgan
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Mon Dec 26, 2005 7:35 pm
Location: Някъде там...

Post by Fairy Morgan » Sat Jan 07, 2006 9:20 pm

Пловдив значи, да, sorry, ако не сте ме разбрали :D :D
Бях почнала да пиша разсъжденията си по ЛоК, ама тока спря и всичко изчезна...Of, нищо после ще ги пост-на...
Та сега, докато съм още на празнична вълна, да пусна една картичка. Поздрав за всички фенове на ЛоК:
http://fanworks.legacy-of-kain.ru/view_ ... d73a1f050f
A Divine Image
Cruelty has a human heart,
And Jealousy a human face;
Terror the human form divine,
And secrecy the human dress.
William Blake

User avatar
spirit reaver girl
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Jan 06, 2006 9:30 am
Location: Spirit Forge

Post by spirit reaver girl » Sat Jan 07, 2006 11:30 pm

тогава чувсвам се позравена.идеята на картичката не е лоша.готино е! :P хехех.
Call of the dragon is the call of the universe,call of the dragon somewhere in your mind...

User avatar
Fairy Morgan
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Mon Dec 26, 2005 7:35 pm
Location: Някъде там...

Post by Fairy Morgan » Fri Jan 13, 2006 11:23 pm

Хехе...почна училището, почна хроничната липсата на време... :D :D :D
Мда, все пак да постна некое друго разсъждение за Legacy-то:
WARNING: Не го четете, ако сте пили, боли ви глава, искате да си починете след тежкия ден и подобни...И ако не сте много луд фен де :D ...
1. Какъв е Разиел? Хилден, Ancient, какво ли?
Spoiler: show
Според мен е абсолютно невъзможно Разиел да е Хилден или Ancient, защото и при двете раси вампирите се раждат, а не са превърнати в такива. А Разиел се ражда като човек и умира като човек. По времето, по което живее, Хилдените вече са в изгнание, така че той няма досег с тях. После Кейн го възкресява като вампир. Обаче тогава също няма Хилдени или Древни. И после Разиел еволюира, ама не като обикновен вампир, а като Хилден (първоначално само хилденски крила), а после и като Древен (син цвят на кожата). И тъй като единственият по това време, който се е докосвал до Древните и Хилдените, е Кейн, мисля, че най-вероятно кръвта на Кейн кара Разиел да еволюира по този начин. Тук обаче има доста още за дооточняване, а именно какво и е на кръвта на Кейн. Той наистина "заразява" кръвта си в Blood Omen 2, като пие от The Seer( в която най-вероятно има нещо Хилденско), а както и на един куп други Хилдени по пътя, обаче действията в Blood Omen 2 са възможни само след парадокса в SR2, а там Разиел вече е еволюирал...Макар, че от друга страна този парадох се явава във времето преди току-що убитият Сарафан Разиел да еволюира...Обаче излиза, че ако това е причината за тази "странна" еволюция, това означава, че Разиел винаги не е убивал Кейн и че после Кейн винаги го е спасявал от Reaver-а...А Кейн казва точно обратното. И още малко по темата - ако това е причината, защо тогава Кейн не еволюира преди Разиел, след като той е "заразен" от много по-дълго време?
2. Кейн и съживяването му като вампир
Spoiler: show
Така, значи, в Blood Omen 1 Кейн се превръща във вампир, когато Мортаниъс, изтръгва от него меча, с които е убит и му го подава. Обаче в Defiance става ясно, че Мортаниъс е използвал сърцето на Янос, за да прероди Кейн като вампир. Което е и по-логично - става вампир, защото сърцето му е вампирско. Което би трябвало да означава, че малко са изменили подробностите :roll: ...а оттам и историята. Но тъй или иначе Кейн не е обикновен вампир (в смисъл, че не е превърнат в такъв от ухапване от друг вампир). Което го прави различен в много отношения.
3. Столът пред къщата на The Seer
Spoiler: show
На това тук вече не можах и не мога да му скалъпя обяснение. Беше много странно. Някой проумя ли какъв беше смисълът на сцената с люлеещия се стол, когато The Seer телепортира Кейн, за да го спаси (ако това прави де) от Сарафан Lord-а? По принцип ако беше в някоя друга игра не бих му обърнала такова внимание ( нямало какво друго да се покаже и решили да покажат стол). Е, да де, ама доколкото съм се убедила, в тая игра всичко си има някъкъв смисъл. Освен това въпросният стол го показаха за прекалено дълго време, че да е било случайно. И това люлеене от вятъра...просто не е в стила на играта да показват такива сцени. Може би се опитваха да отклонят вниманието от последвалото нападение, може би нещо друго??? Някакви идеи?
4. Стиловете на игрите
Spoiler: show
Те всички са велики, дълбоки, оригинални игри!!! Legacy of Kain rulezz!!!
Ъъъ...не това исках да кажа (ама то си е съвършено вярно де!!!) Както и да е, не ви ли прави впечатление, че Blood Omen 1 е доста по-различна от другите. Тя е замислена по-различно и има по-различна атмосфера. Доста по-традиционна и обвързана с митовете за вампири, отколкото другите части. Ворадор дори си има невести ;). А в другите всичко разчупва рамките на традиционното. Както и да е, на мен и двата стила изключително много ми харесват.
Е, хайде стига за днес...(Пък и бързам да си постна 13-тия пост на петък 13-ти :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
A Divine Image
Cruelty has a human heart,
And Jealousy a human face;
Terror the human form divine,
And secrecy the human dress.
William Blake

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 14, 2006 9:26 am

Сори, не се заяждам, но би ли могла да си смениш аватара, плс, защото този Марфа го носи години наред и всички сме свикнали с него :)



По точка 1 - той е оформян и от двете страни, но не принадлежи към нито едната.

Точка 2 - разминаването е заради различнитре дивелъпъри на игрите (тва и за предната точка важи), още повече, че Ейми хенинг НЕ Е участвала в историята на първия БО. Което ти отговаря и на точка 4 - друг екип, друг автор на сценария, друга концепция...

Иначе по точка 3 мога да ти кажа, че не си струва мозъчните клетки - показват го толкова дълго просто защото така придава повече "символизъм" на сцената, това е.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Fairy Morgan
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Mon Dec 26, 2005 7:35 pm
Location: Някъде там...

Post by Fairy Morgan » Sat Jan 14, 2006 12:08 pm

Ок, не знаех за аватара, ще го сменя.
Точка 3: Да, де, ама какъв символизъм? Просто не е в стила на играта някакак си...
10х за коментарите :D :D :D
A Divine Image
Cruelty has a human heart,
And Jealousy a human face;
Terror the human form divine,
And secrecy the human dress.
William Blake

User avatar
Mephistophel
Commoner
Posts: 47
Joined: Mon May 08, 2006 10:22 pm
Location: Berlin, Berlin!!!

Post by Mephistophel » Tue May 09, 2006 9:32 am

Roland of Gilead wrote:Ми не, трябва да си тъп фанатик, за да те изкефи правилно Defiance-ът. Щото в крайна сметка историята й е кълбо от loose ends, а геймплеят е трагичен. Трябва да си адски влюбен в предишните части, за да ти е приятно да я играеш ВЪПРЕКИ глупостите и аз съм си харесал тая позиция. Ама като цяло си остана разочарование в много отношения, а ако се окаже финал на поредицата, и самата поредица ще се окаже разочарование поне в някаква степен.
Ок, признавам си, че съм фанатик, който е влюбен в тази поредица :mrgreen:
ЗА момента Defiance не съм играл( :cry: ) понеже видео картата ми е боклучка. ВИждал съм скрийнове от играта и е вярно, че камерата е малко по-особена. Но не мисля, че това ще ми попречи да се насладя на играта. Пък и още откакто играх Soul Reaver 2 се запалих толкова брутално, че не съм оставял играта дни наред. А и ми стана толкова гадно, като Сарафанския Разиел уби Янос Одрун, че докато не го убих не оставих играта^^
Специално за Soul Reaver 2 мога да кажа, че не е никак лесна игра! Седял съм на повечето пъзели в продължение на доста време. Помня как се измъчих на Air Reaver Forge :mrgreen:
За BO2 ...мога да кажа, че е приятна. Но я няма силната история, като от SR2. Там само убиваш, храниш се, пак убиваш, пак се храниш, малко босове убиваш, после пак се храниш и пак убиваш и малко еднообразие, като цяло.

Defiace ми се играе МНОГО, защото искам да разбера какво се случва с Разиел. Разбрах, че накрая меча го поглъща, но искам да разбера защо и как^^ Та дори и камерата да е ужасна, ще я превъртя, ако се сдобия с нова видео карта:(
angels on the sideline again
been so long with patience and reason
angels on the sideline again
wondering when this tug of war will end

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue May 09, 2006 11:51 am

Ми Soul Reaver 2 е по лесна. Специално в сравнение с 1та част, където лично на мен на места ми дойдоха в повече скачането, най-вече в Катедралата. А пъзелите не бяха от най-трудните, след като аз собственоръчно успях да реша навремето тези от по-вкрая на играта.

BO2 може и да няма история, свързана много много с другите части на играта, но това не я прави по малко интересна.

Defiance който има нерви да се трови, да я играе. Без мен.

User avatar
Mephistophel
Commoner
Posts: 47
Joined: Mon May 08, 2006 10:22 pm
Location: Berlin, Berlin!!!

Post by Mephistophel » Tue May 09, 2006 12:55 pm

armageddon wrote:Ми Soul Reaver 2 е по лесна. Специално в сравнение с 1та част, където лично на мен на места ми дойдоха в повече скачането, най-вече в Катедралата. А пъзелите не бяха от най-трудните, след като аз собственоръчно успях да реша навремето тези от по-вкрая на играта.

BO2 може и да няма история, свързана много много с другите части на играта, но това не я прави по малко интересна.

Defiance който има нерви да се трови, да я играе. Без мен.
BO2 си има добра история! Ама просто геймплея е леко еднообразен.
А след като Кейн победи Хилдъните в BO2 , в Defiance с Разиел се разправят с Мобиус и останалите Сарафани, нали?
angels on the sideline again
been so long with patience and reason
angels on the sideline again
wondering when this tug of war will end

User avatar
Fairy Morgan
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Mon Dec 26, 2005 7:35 pm
Location: Някъде там...

Post by Fairy Morgan » Tue May 09, 2006 2:24 pm

А след като Кейн победи Хилдъните в BO2 , в Defiance с Разиел се разправят с Мобиус и останалите Сарафани, нали?
+ малко Elder God, ма хайде да не стане спойлер :lol:
A Divine Image
Cruelty has a human heart,
And Jealousy a human face;
Terror the human form divine,
And secrecy the human dress.
William Blake

User avatar
Mephistophel
Commoner
Posts: 47
Joined: Mon May 08, 2006 10:22 pm
Location: Berlin, Berlin!!!

Post by Mephistophel » Tue May 09, 2006 6:57 pm

И тоя бог накрая излиза гаден, нали?
Т.е. да...Нали той е държал Разиел 5 века в Spiritual Realm....
angels on the sideline again
been so long with patience and reason
angels on the sideline again
wondering when this tug of war will end

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue May 09, 2006 8:00 pm

е,да,на някои места в катедралата и аз съм карала систера да минава,че се изнервях.а имаше и излишно дълги пъзели ама иначе яка:)
Image

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Tue May 09, 2006 8:17 pm

Е, сега, не мога да ви разбера аз вас тези които се оплаквате от Defiance. :? Какво и е лошото на играта? Историята си е супер, точно в стила на поредицата, играеш и с двамата гл герои, Разил и Кейн, и малко по малко всичко започва да се изяснява. До тъжния, но неизбежен край. На мен пък тази част много си ми хареса - точно толкова много, колкото и всички предишни. SR1 обаче съм я играла най-много.
pulled out

User avatar
Mephistophel
Commoner
Posts: 47
Joined: Mon May 08, 2006 10:22 pm
Location: Berlin, Berlin!!!

Post by Mephistophel » Tue May 09, 2006 9:58 pm

Morgana wrote:Е, сега, не мога да ви разбера аз вас тези които се оплаквате от Defiance. :? Какво и е лошото на играта? Историята си е супер, точно в стила на поредицата, играеш и с двамата гл герои, Разил и Кейн, и малко по малко всичко започва да се изяснява. До тъжния, но неизбежен край. На мен пък тази част много си ми хареса - точно толкова много, колкото и всички предишни. SR1 обаче съм я играла най-много.
Ооо...краят наистина се вижда, че е гаден. Но това не може да бъде последната част от поредицата! бях чел някъде, че досега не е издавана нова, защото Edios или Crystal се бяха занимавали с TR:LEGEND. И може скоро да се радваме на шестата част на сагата!!
Дано....Защото не ми се иска Разиел да остане затворен с Рийвъра...
angels on the sideline again
been so long with patience and reason
angels on the sideline again
wondering when this tug of war will end

User avatar
Fairy Morgan
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Mon Dec 26, 2005 7:35 pm
Location: Някъде там...

Post by Fairy Morgan » Tue May 09, 2006 11:53 pm

И тоя бог накрая излиза гаден, нали?
Хахахаха...не думай, как ти хрумна? :lol: :lol: :lol:
Иначе една приятелка наистина се отказа изобщо да почва Defiance, щото видя колко е бъгава камерата, докато аз играех...Кофти, опитах се да я убедя, че пак си е яка играта, ама... :evil:
П.П. И на мен не ми се иска да си остане затворен... :(
A Divine Image
Cruelty has a human heart,
And Jealousy a human face;
Terror the human form divine,
And secrecy the human dress.
William Blake

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed May 10, 2006 12:01 am

Mephistophel wrote:
Morgana wrote:Е, сега, не мога да ви разбера аз вас тези които се оплаквате от Defiance. :? Какво и е лошото на играта? Историята си е супер, точно в стила на поредицата, играеш и с двамата гл герои, Разил и Кейн, и малко по малко всичко започва да се изяснява. До тъжния, но неизбежен край. На мен пък тази част много си ми хареса - точно толкова много, колкото и всички предишни. SR1 обаче съм я играла най-много.
Ооо...краят наистина се вижда, че е гаден. Но това не може да бъде последната част от поредицата! бях чел някъде, че досега не е издавана нова, защото Edios или Crystal се бяха занимавали с TR:LEGEND. И може скоро да се радваме на шестата част на сагата!!
Дано....Защото не ми се иска Разиел да остане затворен с Рийвъра...
МИ оплаквам се от тъпата камера която съсипва играта.

А Кристал Динамикс не са се занимавали с продължение на поредицата не заради Legend, ми просто щото Defiance не е отчела достатъчно големи продажби за да заслужи продължение ...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests