Legacy Of Kain

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Tiam
Commoner
Posts: 40
Joined: Fri Mar 07, 2008 10:52 am

Post by Tiam » Wed Apr 02, 2008 10:59 pm

ОМФГ.
Ще си купя видеокарта и ще я играя, особено след като видях тази статия: http://www.encyclopediadramatica.com/Legacy_of_Kain

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Apr 03, 2008 12:08 am

Legacy of Kain само заради lore-то си заслужава да се изиграе, много добра история има в тая поредица. Яд ме е само, че сега само с Томб Райдър вече се занимават (забравих го кое беше студиото).

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Apr 03, 2008 12:12 am

Mindcrime wrote:Legacy of Kain само заради lore-то си заслужава да се изиграе, много добра история има в тая поредица. Яд ме е само, че сега само с Томб Райдър вече се занимават (забравих го кое беше студиото).
Crystal Dynamic е студиото. Няма как да се занимават с LOK щото Ейми Хединг която им пишеше историята и която създаде сетинга взе че напусна гейм индустията и без нея няма какво да измислят.
Не е вярно че само заради историята се играе- първата и втората част на Soul Reaver и досега си остават пример как се прави качествен екшън адвенчър с перфектна комбинация от бойна система, скачане и пъзели.
Издънката е само последната част (defiance) която се разгранични остро от старите игри за да се хареса на масата може би само дето не се получи.
Last edited by RRSunknown on Thu Apr 03, 2008 5:27 pm, edited 2 times in total.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Apr 03, 2008 12:17 am

Ейми не е измислила историята и сетинга (в основата имам впредвид, че тя е основния двигател зад историята на поредицата от Soul Reaver нататък не отричам) щото тя няма пръст в първия Blood Omen а именно оттам започва всичко. А и продължението на един сетинг не е нужно да включва създателя/основният му двигател - Бил Роупър е автора на повечето lore по StarCraft/Warcraft/Diablo вселените, но игри по тях се правят и след напускането му.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Apr 03, 2008 12:20 am

armageddon wrote:Ейми не е измислила историята и сетинга (в основата имам впредвид, че тя е основния двигател зад историята на поредицата от Soul Reaver нататък не отричам) щото тя няма пръст в първия Blood Omen а именно оттам започва всичко. А и продължението на един сетинг не е нужно да включва създателя/основният му двигател - Бил Роупър е автора на повечето lore по StarCraft/Warcraft/Diablo вселените, но игри по тях се правят и след напускането му.
говоря за Soul Reaver- който взе малко от един посредствен клонинг на Зелда и издигна поредицата до култовия и статус.
То че не нужно - не е ама , качеството обаче едва ли ще е същото.
Бил Роупър откак се махна и само глупости са натворили по Lore -то на Warcraft-a. Пък и тук става дума за игра която се отличава именно със споменатта история на споментата дама а не за старкрафта или вов които по същество са спортни (състезателни) игри и историята им е клише за отбиване на номера.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Apr 03, 2008 12:29 am

Говорех принципно. И смятам че нов LoK определено ще има, просто явно момента още не е дошъл. Нивото на историята ще коментираме като излезе и го изиграем, всичко друго са празни приказки, някой все ще се нагърби със задачата, резултата ще видим някой ден (може би)

А въпросния Blood Omen го разкъквах един път (твърде кратко за да е показателно) ма чак като посредствен клонинг на Зелда не бих казал че е.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Apr 03, 2008 7:21 am

Не че съм играл Зелда, но в първия БО има някои култови идеи с много добра реализация. За мен основната спънка в играта е графиката, да си призная.
This is it. Ground zero.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Apr 03, 2008 10:39 am

RRSunknown wrote:
Mindcrime wrote:Legacy of Kain само заради lore-то си заслужава да се изиграе, много добра история има в тая поредица. Яд ме е само, че сега само с Томб Райдър вече се занимават (забравих го кое беше студиото).
Crystal Dynamic е студиото. Няма как да се занимават с LOM щото Ейми Хединг която им пишеше историята и която създаде сетинга взе че напусна гейм индустията и без нея няма какво да измислят.
Не е вярно че само заради историята се играе- първата и втората част на Soul Reaver и досега си остават пример как се прави качествен екшън адвенчър с перфектна комбинация от бойна система, скачане и пъзели.
Издънката е само последната част (defiance) която се разгранични остро от старите игри за да се хареса на масата може би само дето не се получи.
На мен пък "Defiance" ми харесва. Главно заради страшно многото разкрития по историята и възможноста да видиш развръзката хем през погледа на Разиел, хем през този на Кейн.
armageddon wrote:Говорех принципно. И смятам че нов LoK определено ще има, просто явно момента още не е дошъл.
Не знам минаха 4 години, ако не се лъжа от излизането на последната част, а все още няма никакви индикации, че изобщо има някакъв замисъл за продължение. В крайна сметка развръзката в "Defiance" даде що годе принципен финал на поредицата.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Apr 03, 2008 4:00 pm

Moridin wrote:Не че съм играл Зелда, но в първия БО има някои култови идеи с много добра реализация. За мен основната спънка в играта е графиката, да си призная.
Аз пък съм играл зелда и затова убедено твърдя че е клонинг и то нескопосан. Просто историята е хубаво нещо ама има едни скромни моменти наречени dungeons където blood omen се дъни остро като дизайн и баланс. Тези кои са играли играта след пещерите на оракула знаят за какво говоря. Всичко за което си мислиш че са култови идеи са все неща чопнати от зелдата.

Edit: Сега видях че в Dark Chronicles за LOK ти си бил човека който е е радвал на BOmen :), ако е така намери си отнякъде емулатор за Супер нинтендо и виж Зелдата за да усетиш голямата разлика.

User avatar
Lestat
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Wed Jan 02, 2008 12:59 am
Location: София, Бъкстон
Contact:

Post by Lestat » Thu Apr 03, 2008 5:14 pm

Не говорете глупости Ейми Хенинг напусна само C.D., сега под нейното ръководство излезе Uncharted: Drake`s Fortune.


Това обаче не е обнадеждаващо за продължение на LOK :(
Blood! It's your new Leg of Lamb, your new Champagne, your new Fucking Heroine!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Apr 03, 2008 11:41 pm

Всъщност по нанагоре аз май се изразих неправилно. Нова игра по LoK не е задължително да е продължение (по един или друг начин) на Defiance. Един римейк също на практика се води нова игра, при все че историята си остава същата и съответно може да пропуснем наличността на Еймито. Даже не говорим как успеха/неуспеха на един римейк би бил последван от адекватно истинско продължение или изпращанете на поредицата ептен в 10та глуха.

А при един римейк дори може да използват оригиналните записи на Елдер Год-а, щото както знаете Тони Джей (който го озвучава) вече не е между живите.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Apr 04, 2008 1:29 am

armageddon wrote:Всъщност по нанагоре аз май се изразих неправилно. Нова игра по LoK не е задължително да е продължение (по един или друг начин) на Defiance. Един римейк също на практика се води нова игра, при все че историята си остава същата и съответно може да пропуснем наличността на Еймито. Даже не говорим как успеха/неуспеха на един римейк би бил последван от адекватно истинско продължение или изпращанете на поредицата ептен в 10та глуха.

А при един римейк дори може да използват оригиналните записи на Елдер Год-а, щото както знаете Тони Джей (който го озвучава) вече не е между живите.
Даже по - добре ще е да засегнат моменти които са неизяснени до момента в поредицата например периода в който Кейн съживява лейтенантите си и как , аджеба завзема Носгот. Но това всичко си остава теории. Всичко зависи от това дали ще решат да рискуват с такова голямо заглавие.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 9 guests