Baldur's Gate 3

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Baldur's Gate 3

Post by трубадур » Mon Oct 12, 2020 3:12 pm

@Amikae доста ценно мнение, опр. звучи като мъст бай за таквис като мен, от друга за пореден път осъзнавам, че гьол вода немам идея кво е ДнД наистина и въобще ква е разликата с други рпг-та, дори след 15-се преигравания на драгън ейдж, дето не знам води ли се днд или не, кво остава за старите класики, дето са ми пълна мистерия точно как се играят и простотиите, дето върша там сигурно ще докарат на некой дънджън маняк пристъп.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Baldur's Gate 3

Post by termit » Mon Oct 12, 2020 8:14 pm

@трубадур ДнД си е просто система, също както SPECIAL на Fallout-а примерно. В cRPG-тата по задължение ти слагат ограничения щото все пак компютъра не е човек DM, та няма особен шанс да се простреляш в краката с механиките - така че няма много вероятност да докараш манияците до пристъп. Виж ако си с група на живо, можеш да докараш народеца до лудост (питай Ян, ще ти каже как му беше да ни ДМ-ства.. и то при положение че основно го раздавахме murderhobo-та, та не сме му хвърляли твърде много ниски топки)

За историята и изборите - ми честно казано няма значение каква е системата, стига писателите на историята да са подходили интелигентно. Специално за ДнД е характерно че вдигането на ниво е голяма работа, и ако налетиш на някой дето е само ниво-две над теб си тежко прецакан, за това Амикае правилно недоволства, че 1-во ниво герой е поставен срещу гадини, които нормално не би трябвало да среща. Описаната ситуация с битките също не звучи никак добре, в читаво имплементирано ДнД би трябвало да имаш много повече възможности да подходиш към започване на битка (примерно rogue-а да се промъкне и да огледа вражата позиция, да има алтернативни подходи за атака, такива работи). Това с вразите винаги да почват на по-читава позиция от теб звучи тъпо.

@Amikae 4-те слота за партито за мен се повече плюс, ако играта е добре реализирана, това би трябвало да те кара да role play-ваш по-активно, докато се опитваш да компенсираш слабите страни на партито си. Ако имаш парти с пълна композиция, нещата стават доста лесни (говоря от личен опит - минавал съм Icewind Dale 2 с пълно парти и соло с магьосник)
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 21 guests