Hades

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Hades

Post by termit » Sat Sep 19, 2020 11:52 am

Вчера си взех Хадес (хем излезе на стийм, хем вече е официална версия) и поцъках 2-3 смърти. Евалата на Supergiant, поне за сега е силно читаво - и като бой, и като текст, и като музика, и изобщо като игра на Supergiant. Усещам че Загреус ще мре много много много пъти на мойто РС :)
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Sat Sep 19, 2020 12:01 pm

Въй, излязло ли е бе? Еми, бодвам. Принципно приордървам техните даже, да взема и саундтрака бонус, ама с Early Access не се понасяме
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Sat Sep 19, 2020 6:49 pm

Разцъках няколко часа Hades, че нали излезе от early access. I approve, ще се гринди до откат.
Единственото ми оплакване е, че е light на история. Повечето е геймплей и отвреме навреме те награждават с 2 изречения диалог. А и е жалко, че е базирана на гръцката митология. По ме кефят като си измислят собствени светове. Малко е комерс сега, така да се изразя. Всичко друго е топ ноч. Играта се играе като модерна версия на Бастион, roguelike механиките са имплементирани страхотно, а съдържанието засега идва с добро темпо и не дава признаци за доскучаване.
Саундтракът е в стила на бойната музика от Pyre, т.е не ми е любимото нещо Darren Korb, но е Darren Korb nonetheless, което е достатъчно да е 10/10. Графиката е най-красивата от Бастион насам, а още не съм видял почти нищо от играта.

В началото като обявиха играта, и начина на разпространение (epic exclusive + early access) реших че едва ли не supergiant са се продали и вече ще правят траш, но няма такова нещо. Roguelike жанра всъщност им приляга на стила като ръкавица. :yay:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sun Sep 20, 2020 1:07 am

Martix wrote:
Sat Sep 19, 2020 6:49 pm
Разцъках няколко часа Hades, че нали излезе от early access. I approve, ще се гринди до откат.
Единственото ми оплакване е, че е light на история. Повечето е геймплей и отвреме навреме те награждават с 2 изречения диалог. А и е жалко, че е базирана на гръцката митология. По ме кефят като си измислят собствени светове. Малко е комерс сега, така да се изразя. Всичко друго е топ ноч.
В момента спекулирам, защото и аз съм само няколко часа ин, но може би историята на Суперджайънт доста се е доближавала до гръцката митология и са предпочели (или имали нужда) да градят върху нещо познато, отколкото да изглежда като евтино копие. Мен точно това ми харесва в началото, колко е никаква историята и едва ли не я има там, за да оправдае грайнда и скиловете. Очаквам натам да се разгърне и да оправдае решението им да използват "съществуващ" свят, отколкото да изградят нов.

Войс актингът е чук! :metal:


п.п. може да петваш Цербер. :mrgreen:

п.п.п. трейнинг секиро дъмиту ноу радва. чуден комик рилийф.


едит: ми, доста радва как са подходили супержижантите към гръцката митология (и е мета готино обяснението, защо в роуглайк игра кат се гътнеш, се сменят нивата - ъндъруърлда, баце, евър шифтинг плейс, за да не можеш да избягаш {освен, ако не си майкъл скофийлд, може би}). Хадес е страхотна писаруша. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Mon Sep 21, 2020 5:51 pm

Артът на Hades е толкова великолепен, че вече не мога да си представя гръцките богове да изглеждат по различен начин. Арес какъв е убавец. :mrgreen:

Всяка една реплика от диалог е озвучена и въпреки, че се повтарям, абсолютно целия войс актинг е галещ ухото. :heart:

Толкова пристрастяващ роуглайт - ако не държиш да бъхтиш постоянно с едно и също оръжие, адски готино разнообразяване на грайнда е, че при всяко начало на рандъм принцип само едно от оръжията дава 20% бонус за даркнес есънс (туй дет ти трябва за ъпгрейд на скиловете), допълнено и с това, че в зависимост от това какви енчантменти ти се паднат за оръжията, коренно променят начина на игра на едно и също оръжие, понякога дори и в рамките на един ескейп. Мега лудница е таз игрица. :metal:


п.п. абен съм на куче и успях да стигна само веднъж до третия бос (и още веднъж малко преди него :oops:) и това стана благодарение на cursed slash (редюсва ти с 60% хелта, но ти дава +2 хелт при всеки удар) за меча, който от часове бъхтене ми се падна два пъти - за момента ми е мве (моуст валюбалеле енчантмънт).
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Tue Sep 22, 2020 7:58 pm

дейвишихадесадейвиш, играта е мега!!! :metal: :yay: :metal:

Енчантментите за оръжията са южуъл (къмън, раре и епик) и получаваш избор от три вида на конкретен бог, за всяко намиране, но когато ти се е паднал (и си избрал, де) някой зарибен (раре или епик), следващият бог, който ти дава да си избереш от него, за да не остане по-назад (и това го казва в прав текст), ти предлага по-зарибена версия от същия скил, който имаш от предишния; ако игнорираш, по-следващия бог вече предлага само раре или епик енчантменти. Мега!!! :metal:



п.п. няма друга роуглайт игра с такава (демек, има я :hihi: ) история; всичко е озвучено, няма повтарящ се разговор или монолог, журналът е огромен, просто :bow: .

п.п.п. така се получи, че с щита на хаоса стигнах най-далеч до момента. :mrgreen: :ninja: :spite:

п.п.п.п. заедно с тайтън куест, хадеса ми е най-зарибеният грийййк сетинг евър.

п.п.п.п.п. на някой моудъуатоу дали би му се занимавало с отделянето на всичкото супержижанте постове в една тема или поне тези за хадес?!? ефхаристо!!!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Tue Sep 22, 2020 8:34 pm

:lol: На горния пост сигурно хора, които не са играли, няма да разберат и половината писания, но е мега зарибен.

пп. Щита е канон оръжието за мен.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Играно напоследък

Post by termit » Tue Sep 22, 2020 9:41 pm

penzata wrote:
Mon Sep 21, 2020 5:51 pm
cursed slash (редюсва ти с 60% хелта, но ти дава +2 хелт при всеки удар) за меча, който от часове бъхтене ми се падна два пъти - за момента ми е мве (моуст валюбалеле енчантмънт).
Светата истина, тва!
На мен ми се падна на 3-тата смърт, га още не знаех на кой свят съм, и се докопах до Елисейските полета. После умрях от самоувереност :devil:, но това не му пречи да е супер оп на тоя ъпгрейд. Не ми се мисли до какви висини ще се докопам, ако ми се падне сега както съм си ъпгрейднал каишката на Церберчо.

А инак някой друг освен мен мисли ли, че лъкът е зле, или просто аз съм лама? С него умирам най-бързо, понякога даже ме убива и Мег...
Elves dig rocket launchers.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Tue Sep 22, 2020 10:35 pm

termit wrote:
Tue Sep 22, 2020 9:41 pm
А инак някой друг освен мен мисли ли, че лъкът е зле, или просто аз съм лама? С него умирам най-бързо, понякога даже ме убива и Мег...
Ми, зависи от енчантментите (за момента, картечницата/пистоледа ми е лама, но почти не ми го избира с бонус даркнес, тъй че). Аз с лъка (а не го очаквах) без проблем стигнах до Минтотавъра. Чесну, адски ноу зависи от енчантментите - тези на Дедал адски бутат напред, но ако си се нагрухтял с раре и епик ич не е зле (оказа се, че след епик има и дуо и лежендаре).

Всеки рън е абсолютно различен - в последствие, можеш да ъпгрейдваш уепъните преди да почнеш (ако имаш нужното блъде). Понякога (в зависимост от енчантмента) спешълът ти коренно се променя. Чесну, баси кода са написали бритчедите. :yay: :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Hades

Post by penzata » Tue Sep 22, 2020 11:28 pm

Евридика е :heart: !


п.п. данке термит-о ман! :mrgreen:

п.п.п. постоянно се обръщат съм Орфей с "he", но като глас и визуално (кръстоска между Морфей/Дрийм и Дет от Сънчо{сендменья}) е "she", та е джус! :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Hades

Post by трубадур » Wed Sep 23, 2020 10:24 am

А бе на кво го бушиплящите това, стийм, свич, кот там доде?

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Hades

Post by termit » Wed Sep 23, 2020 10:31 am

Аз на Стийм го цъкам, принципно от доста време е на Epic store-а, ма анатема и гнили домати по Epic, така че културно си го изчаках на Стийм.

In other news, вчера отключих щита и е бахти жувотното - без някакви особено свестни enchantmentи се добрах до Тезей и минотавъра от първия път! Там си взех грозно де, ма сам съм си виновен, че тръгнах да ги бия директно без да им следя много pattern-ите.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Hades

Post by трубадур » Wed Sep 23, 2020 11:40 am

Дев АМА:
https://www.reddit.com/r/NintendoSwitch ... ades_pyre/

пп аз си мислех, че я имам още от ърли аксес, ама явно скипнах финализиране на кошница или ебали се кво направих
от друга имам още да приключа транзистор, сигурно едно преиграване на бастиона, пък пайъръ дори не съм го пипвал, бая има да наваксвам преди хадес

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Hades

Post by penzata » Thu Sep 24, 2020 12:45 am

Егати фростата куца мида съм :dash: :dash: :facepalm: . Четвъртият бос ме хвана неподготвен и си взех. При следващото ходене бях с пълна бойна екипировка, беше на един удар и така го нанесох, че бритчеда ме ванкуишна и пак отначало. Баси козата съм :< :dash:. При третото ходене бях с малко кръв и :blabla: .


п.п. има и хероик енчантменти. :mrgreen:

п.п.п. билдовете с критикъл са мега яки.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Hades

Post by Vash » Thu Sep 24, 2020 1:59 pm

Тази игра я игнорвах до сега, даже преди изпуснах някакво мега намаление в епик, но ме зарибихте с този ентусиазъм :o. Може би ще мина Транзистор първо, че я заебах навремето.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 18 guests