Cyberpunk 2077

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Dark Cloud » Fri Jan 08, 2021 10:25 am

Изчаках поляците да пуснат пач 1.06 преди да стартирам играта за първи път. От тогава насам съм вкарал едно 40 часа игра и да чукна на дърво, най-бъгавите неща които видях за това време са едно NPC да прави T-pose за няколко секунди и един телефонен разговор да прави доста дълга пауза (около 30 секунди) преди да продължи. Като приключа с main story сигурно ще споделя по-детайлни впечатления, но засега:

- Играта е красива. Не е нещо невиждано и по-голямата част от Night City не е толкова гъсто населена като в трейлърите, но повечето локации и персонажи изглеждат доста добре. Анимациите на героите варират от супер реалистични до смешни, според това колко са се старали при mocap-а. Не знам как е била стабилността преди последните пачове, но в момента на PC дето глобих преди 2 години (с изключение на видеото дето смених с Radeon 5700XT наскоро) играта поддържа напълно приемлив фреймрейт на Ultra. Рей-трейсинг си остава някъде в бъдещето за мен, предполагам с него направо ти пада ченето.
- Геймплея ми е микс между Deus Ex и GTA. Което не е лошо! Просто в един момент ми писна от еднообразни Gig-type мисии и спрях да ги правя, сега се фокусирам само върху по-интересни side jobs със някаква история към тях.
- Масово колите и моторите са ебаси кошмара за каране (което ми напомня пак на GTA), има някои изключения като една спортна кола и един мотор дето откраднах от Aldecaldos.
- Пуцането е фън, но като вземеш дебел Tech Sniper и ги смъкваш през стените малко се губи екшъна. При следващо Playtrhough може да опитам някой билд с меле оръжия или със специалните cyberware.
- Основната история е интригуваща, и Киану е breathtaking, ама трябваше да си намерят по-голям задник да я играя тая роля. Един Никълъс Кейдж щеше да е брутален избор!
Last edited by Dark Cloud on Fri Jan 08, 2021 10:55 am, edited 1 time in total.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Fri Jan 08, 2021 10:31 am

Xellos wrote:
Thu Jan 07, 2021 6:56 pm
Пуситата да реват там да ги съдят и да връщат, мен си ме кефи играта сега достатъчно.
що треаше да ме нараниш така, ся :neutral:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Xellos » Fri Jan 08, 2021 3:07 pm

Щот та обичам! :mrgreen:

Знаеш, че аз имам личен подход, ща тагна в оптиката ако има нещо конкретно, мое да не се броиш зася. Добре, че Лиц не гейми, че както сте се сдушили в другите теми... :spite:
Покрай целия вой поне бачкат на макс, ся и с модерите тандем ше е баси народната игра по-натам кат уич3 след експанжъните и с модовете.
Иначе с куикхаковете и 1 снайпер минавам кат кашон бая тълпи инкогнито. :mrgreen: AI патлака само сетнат на стън за куести дет искат жив някоя отрепка.
Крафтенето го пропускам мощно, ама там ъпгрейдите на гиъра са ценни.
Ше си чака Ханако бая часове още. Силата е в сайдкуестите, баси тъгувам по неква вендинг машина ся.

...
Дожаля ми за Ханахо та боднах един от ендингите (с Роуг), доста ок беше, ще прецапам и останалите тия дни. Намирисва ми на експанжъни из космоса в стил мисии на Blazkowicz нещо. :ninja:
Баси на тая игра кредитите и са рекордно дълги, дори с фаст скрола, ама са измислили как да те позадържат и там... :heart:
:ninja:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Amikae » Tue Jan 12, 2021 11:37 am

Обожавам тази игра и не мога да спра да играя! :mrgreen:

Нацъках над 110 часа и съм на втори герой вече! Играта е едно от тези first ever преживявания за мен. Първото ММО, първото CRPG и в случая първата игра с Night City, най-истинския град! :D

Историята е невероятна и куестовете къртят, но има и други игри с яка история, но друга игра с такъв град няма. Прекарал съм сигурно часове, в които просто си карам колата и се наслаждавам на Night City. Или си правя разходка пешачка и каквото ми попадне това правя. Има толкова много скрити неща, които не са маркирани по мапа, които просто попадам на тях.

След 110 часа играта не спира да ми дава това wow усещане, имам чувството, че всеки един кадър е wallpaper материал. Естествено играя на PC Ultra с Max Raytracing и сигурно на конзола експириънса ще е по-различен, но мога да съдя само по това, което аз играя, а то е епик!

Имам си и оплакванията де, има бъгове дори на PC, нищо фрапантно, но ги има. AI не работи. Целият Акт 1 не е в играта, гледаме кътсцена вместо него. Минимапа е досаден. Няма кътсцени от трето лице, нещо което много се надявам да добавят, защото е тъпо да не мога да си видя красивия герой. Перформънса на играта е под всякаква критика и без DLSS нямаше да мога да я играя на ултра дори без Ray Tracing.

И въпреки всичко е най-доброто AAA RPG от Mass Effect 2 насам и дори в сегашния си вид играта е монументална! The Witcher 3 има повече контент, но в Cyberpunk 2077 писането е на следващото ниво. Почти всеки куест има няколко алтернативни подхода и развръзки, и всичко е разказано толкова добре, че направо бях шокиран, като проверих в интернет как други хора са минали същите куестове, които аз минах, но със съвсем друга развръзка. Обикновено в повечето RPG-та разликите са козметични и куестовете стигат до един и същи край, но в тази игра не е така. Даже ми е смешно, че има хора, които критикуват липсата на choices, а реално си нямат на представа, че решенията са там, просто всичко е разказано безупречно без значение какво решение вземеш, което е и в съществото на имерсията. Важните избори не светят с неонови знаци, всичко е част от roleplaya и от стила и решенията на нашия V, най-сетне една игра да го направи, както трябва!

А и между другото играта има едни 7-8 коренно различни ендинга с различни финални мисии и абе изобщо баси яката игра... :lol:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Tue Jan 12, 2021 6:07 pm

@Amikae ебаси якото и зарибено мнение, тотално съм несъгласен, поне във версията, която изпитах аз на играта, ама евала, супер кеф е като някой наистина намери нещо, което толкова да му допадне. Дотолкова че исках и аз пак да я пусна, но това ще е по-натам.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Amikae » Tue Jan 12, 2021 6:19 pm

трубадур wrote:
Tue Jan 12, 2021 6:07 pm
@Amikae ебаси якото и зарибено мнение, тотално съм несъгласен, поне във версията, която изпитах аз на играта, ама евала, супер кеф е като някой наистина намери нещо, което толкова да му допадне. Дотолкова че исках и аз пак да я пусна, но това ще е по-натам.
Cheers my friend! :) Ще я фикснат, ще я оправят за всички и всички ще сме в Night City! :metal:


User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Xellos » Tue Jan 12, 2021 7:26 pm

Бъдещето е в мод-овете у нексуса :D От Better Vehicle Handling до Nails текстури за кифлите...
Иначе трески бол, ма е забавна играта след 1.06, неам търпение за адълт контент модове, че тва е голяма сухоежбина ся, един препариран еднорог нема.

:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Xellos » Thu Jan 14, 2021 11:25 am

Докат чакаме играта да съзрее и чешим езици, ей на, хората си действат... :roll:

:ninja:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Cyberpunk 2077

Post by Matrim » Thu Jan 14, 2021 2:20 pm

Научили са си урока - PR и маркетинг се отплащат много повече от това да си доизпипаш играта. Балъците пак ще направят милиони приордъри, така че защо да се хабиш? Радвам се, че има хора, които считат играта за шедьовър, аз откакто стигнах финала съм я зарязал и едва ли ще я преигравам сериозно скоро.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Thu Jan 14, 2021 2:37 pm

Xellos wrote:
Thu Jan 14, 2021 11:25 am
Докат чакаме играта да съзрее и чешим езици, ей на, хората си действат... :roll:

нема а лъжа, мяза малко кат заложник, очаквах всеки момент некой калашник или пичага с маска да влезе в кадър.

пп. за тоя хайп дето генерираха, тва беше дългата игра за сиди проджект, и за седем години, да обхванеш глобално народа и то с привидно нишово заглавие, щото сайбърпънк тейбълтопа не е хари потър ниво на разпознаваемост и дет се вика самата дума сайбърпънк привлича, а не първоизточника, та за да направиш това, което поляците успяха струва много. Ама много, много. Тва е дестини левъл на простотия, в момента разбира се много се дои специално тази тема, но няма да се изненадам ако наистина създаването на играта и маркетинга общо чукнат 300+ милиона, да не говорим за дестини, което беше половин милиард. Спенд мъни ту мейк мъни.

С други думи, заради предишни излагации от сходни компании и рекламни кампании всички трябва да си научат урока, ама когато хвърлиш толкова пари, за да генерираш шум и мания по продукта си, колкото и цинично да гледам на хората, не мога да ги нарека балъци, задето се подлъгват. Дет се вика по-голямата част от публиката наистина няма шанс срещу подобна атака. Просто като се обърне внимание на всеки един скъп и желан продукт, може да види машината зад него, която промива мозъка. Аз, дето се отказах от играта, сега като гледам в нета как още кипи жива дискусия, просто ми се иска да съм част от нея и да я купя отново. Но ще го направя по-натам, ама пак - желанието присъства.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Cyberpunk 2077

Post by Matrim » Thu Jan 14, 2021 3:10 pm

Не визирам само супер, мега нахайпени игри като Cyberpunk 2077, а общо-взето всяко AAA заглавие. Хич не са рядкост мнения като "Абе, предишните не знам си колко Assassin's Creed/Call of Duty/FIFA нещо не ми харесаха особено, но все пак приордърнах новата част от поредицата, може пък да е по-хубава". И после същите тия хора реват по форумите, че пак са им сервирали притоплена манджа и/или glorified beta version.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Amikae » Thu Jan 14, 2021 7:15 pm

Абе послъгаха си бая, мен играта ме кефи и я жуля от лаунча насам, но не мога да отрека, че бая лъгаха.

Въпреки това ще споделя доста непопулярното си мнение по въпроса. Лъжите не мисля, че бяха умишлени от страна на маркетинга и въпреки всичко не бих групирал CDPR с ЕА, Activision и Ubisoft. Безпрецедентна глобална пандемия избухна в най-големия пик на разработката на играта и хвърли в хаос и без това вече обтегнатата им времева таблица. Да, можеха да отложат и го направиха, няколко пъти. Видяхме какво стана, като я отложиха, пак един такъв екстра спайси геймърски мелтдаун.

Всички се оплакват за това, че неща обещани в трейлърите липсват, но истината е, че маркетинговите кампании не се правят ден за ден. Всички неща, които показаха в трейлърите вярвам, че те самите искаха да са в играта и сигурно са били, но човека си каза, разработвали са за PC и от там назад към конзолите. Буквално си личи къде и колко много са рязали в мъката това нещо да върви на бозите. Тези конзоли бяха бавни още когато излезнаха, а Cyberpunk 2077 е най-красивата игра в света в момента.

Не е хич нереалистично да не са преценили коректно какво е възможно и колко време ще им отнеме, тоя филм с пандемията, натиск от акционери, фенове и факта, че не могат да рилийснат игра, която е full feature на PC, а половината работи ги няма на конзолите просто е кулминацията от шит фактори. Не можеха и да релийснат само за PC, щото тогава цялата мултимилионна маркетингова кампания отива на кино.

Сега хората църкат, че CDPR няма да добави липсващия контент, но аз не мисля така. Според мен ще се опитат, но играта трябва да върви на PS4 и Xbox One. Контент, който не върви на тези конзоли ме съмнява да бъде добавен ексклузивно за PC. Даже няма да се изненадам, ако решението играта да е First Person отново е плод на конзолните лимитации. Third Person е частично реализиран, има мод в момента, който го демонстрира, вижда се кои анимации ги има, кои липсват. Има анимация за лягането в леглото, която работи.

Паднало е яко рязане заради тези конзоли и какво ще се върне в играта отново ще зависи от тях.

Впрочем аз играя CDPR игри от The Witcher 1 насам и всяка една от тях беше счупена на лаунча и пак им се кефихме. The Witcher 3 го играх на PS4 на лаунч дей и беше една торба с бъгове. Играта мина през много метаморфози преди да достигне днешния си вид.

Нямам желание да слагам CDPR до големите пъблишъри. CDPR излъгаха да изклецат една игра, много далече са от ЕА.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by penzata » Sat Jan 16, 2021 8:12 pm

Карате Пънк Кид :metal: :

The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Cyberpunk 2077

Post by Matrim » Sun Jan 17, 2021 5:55 pm

Преди няколко дена казах, че CDPR ги бива в PR-a. Взимам си думите назад - шефът на студиото реши да "обори" някаква критична статия и по този начин общо взето само увеличи многократно броя на читателите й и едва ли е убедил някой, който не е бил скептичен към статията поначало:
https://twitter.com/AdamBadowski/status ... de%3Dfalse
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Xellos » Thu Jan 21, 2021 9:08 pm

Тия дни зяпам разни клипчета с иистър егс, дето съм поизпуснал повечето на първи рън, като на некъф забит покрив надписа Like tears in the rain и свито там едно бледо нпц в позата на Рутгер Хауер. 8-) Има и доста (Optional) куести, който се тригърват от проксимити докато си експлорваш, като ролъркоустъра влакчето и т.н. и променят бая усещането. Иначе мейн сторито го спасяват включванията на Киану главно уви.

Пичовете поне откъм звук са фърлили баси труда, мани музиките ами мернах, че НПЦ-тата според всеки език дето мое се пусне играта са липсинкнати и различно си движат устите...
Spoiler: show


Иначе за бунаците с приордъра имам само един въпрос:
Spoiler: show
What is your safe word?
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] and 11 guests