Cyberpunk 2077

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by penzata » Mon Dec 14, 2020 12:59 pm

Жал ми е за всичкото народ, което е работило, и продължава усилено да го прави, над играта, че трябва да пишат подобни извинения, заради скапания маркетинг и алчните шерхолдъри:
Spoiler: show
Image
Last edited by penzata on Mon Dec 14, 2020 3:02 pm, edited 1 time in total.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Cyberpunk 2077

Post by Matrim » Mon Dec 14, 2020 2:54 pm

Е, те си имат предостатъчно PR и маркетинг специалисти, които да пишат такива неща, не е като да хващат рандъм програмист и да го карат да се извинява надълго и нашироко. :)

Иначе страничните мисии продължават да радват, Ривър и Панам са чудесни персонажи, въобще играта е хубава в скриптираните мисии, проблемът е в тотално недоклатения "open world". Също и диалозите имат куп избори, които май не променят абсолютно нищо, дори и когато трябва да избираш какво да кажеш за броени секунди, което се случва много по-често отколкото във Witcher 3, но там повечето такива избори имаха реални последствия.

П. С. Секс сцените са яко криндж, но това си е съвсем очаквано. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by penzata » Mon Dec 14, 2020 3:15 pm

Matrim wrote:
Mon Dec 14, 2020 2:54 pm
Е, те си имат предостатъчно PR и маркетинг специалисти, които да пишат такива неща, не е като да хващат рандъм програмист и да го карат да се извинява надълго и нашироко. :)
Ясно, но това не го прави по-малко неприятно, защото за геймъра извинението недвусмислено идва от разработчиците - не съм видял досега, да се изпращат заплахи към ceo-та и шерхолдъри.

Нямам проблем (за момента) с недоклатения оупън уърлд, просто защото не харесвам оупън уърлд игри, с изключение на Цушимата, в която всички елементарни тропи за жанра са налице, но имплементирани по страхотен начин. Но виждам защо това е проблем - играта щеше да спечели повече от това, ако бе линейна, защото, както казваш, скриптираните сайд куестове са супер.

Тайм сегментите на диалозите и на мен ми правят впечатление, че са само параван, но съм още в началото на играта и може би се бъркам.

Лорето е доста яко, но ситния шрифт, смесен с трепкащия неон, не се трае - чета го на почивки.


п.п. уби мечтите на всичкото пъпчак и девствен мустак. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Mon Dec 14, 2020 5:31 pm

Възползвах се от рифънда аз, ще видим наистина, ко сме живи, след година-две как стоят нещата. Определено не е играта, която исках, че и обещаха, но е много близо до това, което очаквах реално да бъде. И за разлика от ред дет 2, където просто пеце версията й трябваше да се пипне, знаех, че играта отдоле е бетон и си изчаках. Тук, тва въобще не ми се играе. Рпг-нъцки, празен свят, дебилният АИ, сайбърпънк, дека има само една корпорация, няма политически интриги, куките са некви пичове :dunno:

Тва иначе геймърът е нема такова просто създание, оня ден разработчици на играта, дето усилено продължават да крънчват, за да спасяват положението да получават поредната доза смъртни заплахи и глупости в мрежата... ми, да го еа. ЦЕО-то и главните паралии зад тия компании не са некви зад кулисите ебаси, бързо се намират, плюй по тех бе деба.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Cyberpunk 2077

Post by Matrim » Mon Dec 14, 2020 9:15 pm

Тук, тва въобще не ми се играе. Рпг-нъцки, празен свят, дебилният АИ, сайбърпънк, дека има само една корпорация, няма политически интриги, куките са некви пичове
Има някои добри сайдкуестове точно за политически интриги и корпорациите са повече от една в интерес на истината. :)

За повдигане на настроението - клипче със сихронизирана паника, courtesy of the Cyberpunk 2077 NPC AI: https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/ ... vion_tier/
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Xellos » Tue Dec 15, 2020 1:52 am

Аз на инат реших да поръчкам на щайгата и се оказа, че кат турих последните драйвери на нвидията дори за gf 1050ti доста бъгове се оправиха уж. :oops: :ninja: Иначе предпочитам да тичам пеша отколкото да "шофирам" толкоз е нефелно, а в града неще да изкара гледната точка отгоре над колата нещо и е нема такова джасане. :x Иначе ще стане мега игра от това... по-натам.
:ninja:

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Cyberpunk 2077

Post by Vash » Tue Dec 15, 2020 6:44 am

Тази игра май ще бъде оправена не с пачове, а в продължението. Дори да оправят бъговете не виждам как ще могат да фикснат геймплейни проблеми като AI-я и скапаната стрелба в тази версия. Изглежда както с първия Witcher имат добра идея, която може би ще реализират след пет години примерно.

Иначе ме изумява колко е мощен маркетинга на тази игра, не мисля, че съм виждал такова нещо до сега. След като дори образователен канал като kurzgesagt направи промоция смятай. И оригиналните песни на Grimes, Run the Jewels и тоя Never Fade Away кавър са супер. Радвам се, че бях песимистично настроен, ако се бях хванал на хайпа щеше да е доста тъжно.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by penzata » Tue Dec 15, 2020 7:17 am

Поради някаква причина, тъпата игра, през определен период от време, си възстановява дифолт настройките. Имайте го предвид.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by Moridin » Fri Dec 18, 2020 3:07 pm

Някой спец тука пробвал ли е да играе каквото и да е през тия платформи:
https://www.techworm.net/2020/07/cloud- ... vices.html

и става ли за чеп за зеле или насича бясно?
не че КП2077 скоро ще е там де, ама ми стана интересно как мога да тествам игри без да си купувам хардуер за стотици левове, който ша прашасва и ша ми зима ценното място за цветя и книги
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Xellos » Fri Dec 18, 2020 4:14 pm

То и без да съм спец, все пак ще ти трябва видеокарта да ги върти, и колкото е по-убава, толкоз повече повлича и останалият хардуер, от до. Нета в БГ е бърз, ама вътрешно, бидейки жертва на battlenet примерно, не е чаак толкова добра връзката за момента. Та ще ги тестваш с клипове в ютюба, както караш на лаптоп с wifi у вас. :bigtongue: Аз поне нямам и желание да ги играя от чужд компютър с римоут аксес щото си чиитвам чат пат кинти на сингълплейъри, примерно.
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by Moridin » Fri Dec 18, 2020 4:16 pm

Подозирам, че не ми требе кой знае каква видеокарта повече от плейване на филмчета, хеви дюти смятането дето го правят картите е изнесено на клауд машината. И недей тъй с лошо, не е християнско <3
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by Demandred » Fri Dec 18, 2020 4:22 pm

Moridin wrote:
Fri Dec 18, 2020 3:07 pm
Някой спец тука пробвал ли е да играе каквото и да е през тия платформи:
https://www.techworm.net/2020/07/cloud- ... vices.html

и става ли за чеп за зеле или насича бясно?
не че КП2077 скоро ще е там де, ама ми стана интересно как мога да тествам игри без да си купувам хардуер за стотици левове, който ша прашасва и ша ми зима ценното място за цветя и книги
Cyberpunk 2077 го има на Google Stadia и вървял добре там.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by Moridin » Fri Dec 18, 2020 8:33 pm

Demandred wrote:
Fri Dec 18, 2020 4:22 pm
Moridin wrote:
Fri Dec 18, 2020 3:07 pm
Някой спец тука пробвал ли е да играе каквото и да е през тия платформи:
https://www.techworm.net/2020/07/cloud- ... vices.html

и става ли за чеп за зеле или насича бясно?
не че КП2077 скоро ще е там де, ама ми стана интересно как мога да тествам игри без да си купувам хардуер за стотици левове, който ша прашасва и ша ми зима ценното място за цветя и книги
Cyberpunk 2077 го има на Google Stadia и вървял добре там.
май не е достъпно в бг?
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Cyberpunk 2077

Post by Matrim » Fri Dec 18, 2020 8:39 pm

Nvidia имат някаква тяхна такава услуга - Geforce Now, която уж и в България я има и ставала за Cyberpunk 2077.

Междувременно Сони забиха звучен шамар на CDPR като извадиха играта от онлайн магазина си. Мелодрамата е тотална.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Fri Dec 18, 2020 11:02 pm

Твърдо за GeForce Now, стига да имаш смислена интернет връзка и като казвам смислена, говорим за възможно най-високия файбър дето може да се намери. Но я ползвам платформата за повечето мулти неща, тва дестини 2, рейнбоу сийдж, ворфрейм и кво ли не, дето ми иска по 2-300 гигабайта глупости. На компа държа само олигофрените, които бягат от платформата, демек рокстар, близърд и подобна сган. Сайбърпънк наистина върви добре на нея, много по-добре отколкото на личната кофа. Да не кажа, може би най-чистата версия в момента дори на пеце е там, не че няма бъгове и глупости, но поне не си зависим от лични грешки в собствената ти система.

Има безплатно демо да се ползва. Даже можеш да си фрий за живот, стига да ти се чака да те вкара. Позволява до 1 час игра и после те изхвърля, за да те сложи пак на опашката. За 25 ефра за шест месеца си е добра оферта. мизерията е ограниченият каталог, щото както може да се очаква доста от маститите компании искат да ти тровят живота и харда с размер. Дотолкова, че юбисофт да ми се качат малко в очите, щото почти всичко тяхно е там и достъпно.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests