Cyberpunk 2077

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Cyberpunk 2077

Post by Matrim » Tue Dec 08, 2020 1:32 pm

Има и куп положителни ревюта, ясно е, че няма да е шедьовърът на милиардолетката, но ако героите, куестовете и атмосферата се доближават до тези във Witcher 3 аз ще съм доволен ако ще и да е бъгава играта и с дървеничък геймплей. Утре ми пристига новата видеокарта, като гледам ще ми трябва, за да хвана 60 кадъра на High 1080p. :)
Иначе от описаното играта звучи доста куха, в смисъл има некви куестове неща за правене, ама липсва особен живец откъм писане... което подозирах още от началото с тоя размер на света в който се целят. Пак повтарям, по-добре трите улици от VTM:B отколкото "големия" свят на Скайрим.
Бетесда не могат да напишат нищо свястно поначало, не е проблемът в големината на света. Ясно е, че е по-добре качество отколкото количество, но има чат-пат и огромни игри, които са добре написани - Witcher 3, RDR 2 и т.н.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Wed Dec 09, 2020 10:48 pm

3 часа ора :panic: :panic: :panic: :panic:

бтв некой освен @penzata има ли го реално тва нещо, ше се цъка ли масово у форома или ще е по лъжичка кой коги свари?

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by TheGrimReaper » Thu Dec 10, 2020 3:04 am

Пуснах си преордър, но най-вероятно ще дойде при мен на 11.12, заради отдалечеността на мястото където сме сега, но така или иначе ще изчака пускане, понеже съм в началото на Валхалата и искам да си довърша нея първо, та и без това ще чакам PS5 пача на Cyberpunk-а.

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Dark Cloud » Thu Dec 10, 2020 10:21 am

Днеска трябва да ми я доставят от Озон, пуснах pre-order преди бая време (с Шадоуденски пари :spite: ) ама едва ли ще я пусна веднага. Тия рипорти за бъгове/кличови ни мъ кефят особено, ще им дам десетина дни да избутат още един пач. Така или иначе съм си пуснал отпуска от 18ти нататък, та ще мога да я забозя качествено.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Thu Dec 10, 2020 11:30 am

И аз зася чакам, сигурно ще я пляскам през джифорсету нау (geforce now, демек) се не занимавам с пачове и глупости и тегления. Но опрделено ще им дам някакво време преди да бода, като гледам нвидия поне ще я поддържат и от гог стора, че за съжаление повечето игри, които имат достъп да стриймват (да мрат активижън, рокстар и всите тупани, дето си изтеглиха заглавията), ако ги имаш само в стийм. Та поредно яко кънсюмър решение от сидипроджект, ако не друго.


пп от една страна определено ми е любопитно какво са сътворили, от друга знам, че догодина играта ще е в много по-добро състояние. Крашовете са, както може да се очаква, на рандом при пецетата. Хора цъкат по десет часа вече без проблеми, други не могат да останат повече от 20 минути без тежка катастрофа.

lol
https://imgur.com/gallery/AWlPMhh

обяснение - не е спойлер за играта, просто да е ясно, че е свързано със снимките горе
Spoiler: show
Did anyone notice that all advertise signs on the highway show only the text "DEBUG"?

However, if you switch to photo mode it'll be showing what it supposed to be.
в редит ся има бая плач и селяния, конзолите също очаквано са на тесла в момента


НООО. определено се и преувеличава, нито дума нямаше да се каже, ако това не беше в разработка 7+ години и не беше отложено 4 пъти в една година или там колкото бяха. Далеч по-изкъртени ААА игри сме получавали, даже тази година, ама след толкова хайп очаквано е като играта ти не е на 100 процента пушка хората да гръмнат. Поне що се отнася до щайги, де, сегашните хбоксове и плейстейшъни явно е много зле работата за множеството.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by penzata » Thu Dec 10, 2020 1:44 pm

Отскочих на бързо до нас да ръгна цедето в слимарата, хвърлих поглед на 45,2-те гъби, които са пач 1.02, и туй-то. :panic: Чак довечера ще видя какво ще се получи, но в интерес на истината ми е кеф да цъкам сайбърпънкската игра дей уан с всичко бъг. :spite:


п.п. иначе, пензата на стикери, картички и стийлбуук се радва. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Cyberpunk 2077

Post by Martix » Thu Dec 10, 2020 2:13 pm

Докато не си врътна WItcher 3 със двата експанжъна, няма да я докосна тая игра и с пръчка. Което значи по някое време 2023-та, тамън като оправят бъговете на goty edition-а на сайберпънковските експанжъни. 8-)
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Xellos » Thu Dec 10, 2020 7:18 pm

Ибахти тва и в замунда го проима дей 1... :shock: Ще почака още известно време да го заджиткам, че компа е за ремонт леко и ше изквичи. :roll: Няма си развалям ачиивмента и да играя нещо току-що излязло. :oops:
:ninja:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Cyberpunk 2077

Post by Matrim » Thu Dec 10, 2020 9:43 pm

Има го в Замунда и всички други такива места с черен флаг на day 1, защото няма DRM и съответно няма нищо за кракване.

Иначе я подкарах благополучно и върви съвсем добре на 1080p с новата карта (RX 5600). Интерфейсът е доста грозен (кой болен мозък е родил тия безкрайни комбинации от червено и зелено?) и играта в първите два часа не е нещо особено, но пък и бъгове почти не забелязах.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by penzata » Thu Dec 10, 2020 10:35 pm

Цъкам на PS4 Slim!

Бърза справка, какво пише (като минимум гъби) на гръбчето на физическите копия на конкретни игри, сравнено с текущата им (10.12.20) големина:
- Red Dead Redemption 2, 105/110 гъби;
- Doom Eternal, 55/68.2 гъби;
- The Last of Us Part II, 95/98.3 гъби;
- Ghost of Tshushima, 45/45.6 гъби;
- Spiderman: Miles Morales, 52/57.2 гъби;
и
- Cyberpunk 2077, 70/109 гъби!


Не съм някой, който се прехласва по графика, но някак (и не само визуално, но и в техническо отношение) The Last of Us Part II вдигна драстично летвата, до някаква степен Ghost of Tsushima я затвърди, та да видиш Cyberpunk 2077 на същата конзола, на която си играл предходните две игри, е доста "разочароващо" - за момента, някак безлична ps3 визия.

Поради някаква причина, с включен HDR (дифолта на играта е off, между другото), визията е адски по-зле. След като изключих и film grain, chromatic aberration, lens flare и motion blur, главоболието попремина, но до преди това не бях изпитвал подобен моушън сикнес.

Миньор бъговете ги има; тези с истинското изписване на нещата във фото моуд също, но до момента нищо по-фрапантно.



п.п. каквото и да е, можеш да си избереш дженка, с цайци и, в зависимост от твоето предпочитание в големината, с пишок. :mrgreen: :metal: Итц найззз!!!

п.п.п. бъхтя кат номад и, в началото, визуалния вилдърнес хърт ми айс бая.



п.п.п.п. и малко теория на конспирациите, но според мен, и заради текущото ѝ "състояние", играта "нарочно" я дилейнаха достатъчно, за да не попадне в текущите гейм ъуардс, че на Серсей шейма щеше да е като софт кор в сравнение със снъфа, който щеше да бъде.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Fri Dec 11, 2020 10:18 am

То още ред дет 2 я вдигна и то преди 2 години, само ласт ъф ас тотално да отвее конкуренцията тази и да постави новия бенчмарк при конзолите. Кво ще да си говорм тия 3 игри всите имат сходен брой години разработка и поляците пак така да се насерат, евала. Дет се вика, другите заглавия поне имат какво да покажат за безобразния терор над работниците си, тука мяза на дооооста изпърдяна работа. Иначе играта е на ГоГ дей уан, нормално е вече да е по тракерите без да ги ебе гюле. Ще я видя тия дни сигурно. Че все пак ако не друго да споделяме впечатления. Обаче много лоши неща чувам дори за началото на играта. Супер яката идея за да си избереш собствена пътка е претупана за има-няма 30 минути или нещо подобно и далеч не е драгън ориджинс ориджините или ню вегас стоте хиляди часа, които можеш да се шлаеш преди да ти е даден достъп до Вегас. Ужас, ако е истина. А рпг се води.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by penzata » Fri Dec 11, 2020 10:48 am

трубадур wrote:
Fri Dec 11, 2020 10:18 am
Супер яката идея за да си избереш собствена пътка е претупана за има-няма 30 минути или нещо подобно и далеч не е драгън ориджинс ориджините или ню вегас стоте хиляди часа, които можеш да се шлаеш преди да ти е даден достъп до Вегас. Ужас, ако е истина. А рпг се води.
Я го напиши пак, на български, че нищо не ти се разбира. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Fri Dec 11, 2020 10:55 am

Бе не се прай
Викат че в началото като си избереш пътека се мотаеш никво време преди да те вкарат директно в града и няма разлика дали си корпо, дивак или стрийт чиляк. И е направено чрез монтаж и тайм джъмп. Ако е тъй, е доста лейм. Довечера ще видя де. То се е видело че требе да се чекне докато играта още е на салата.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by penzata » Fri Dec 11, 2020 11:56 am

Така е - чрез монтаж и тайм джъмп е. Играта не ми позволи да се мотая из пустошта, а буквално он рейлс ме набута в града.

Доколкото знам, туториълът е адски дълъг. Реално, (спекулирам, че) самата игра ще започне след края на трейлъра. И тогава (най-вероятно) ще се види разликата в класовете.

Играта визуално (на ps4) може да е тесла, геймплейно също (шофирането не е Dirt Rally и стрелбата не е Doom Eternal, но се свиква, че даже започна и да ми харесва), но не вярвам CDPR да са флопнали с рпг частта:

(картинка е)
Spoiler: show
Image


п.п.
трубадур wrote:
Fri Dec 11, 2020 10:18 am
То още ред дет 2 я вдигна и то преди 2 години, само ласт ъф ас тотално да отвее конкуренцията тази и да постави новия бенчмарк при конзолите. Кво ще да си говорм тия 3 игри всите имат сходен брой години разработка и поляците пак така да се насерат, евала.
Мда, RDR2, TLOU2, GoT и Сайбърпънк имат сходен брой години разработка и се видя какво постигнаха първите три на стария хардуер, така че от CDPR нямат абсолютно никакво извинение за текущата тресня. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Fri Dec 11, 2020 12:30 pm

penzata wrote:
Fri Dec 11, 2020 11:56 am


(картинка е)
Spoiler: show
Image
:yay: :yay: :yay: :yay: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
и после викат че сиди не си знаят демографията

пп. мислех че тушимата е по-кратката работа и затва даже още по-впечетляваща, че толкова здрава и стабилна визия извади, барабар с безупречната техническа страна. Тая игра, дори за страничен наблюдател, само позитиви трупва в своята ливада.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests