Cyberpunk 2077

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Thu Sep 17, 2020 12:49 pm

И аз съм на мнение, че 1050ti ще я върти, дори не и на лоу, сигурно масата на средни настройки, микснати с ниски и напълно изключени ненужни глезотийки на 1080пе кат нищо. В крайна сметка тая игра излиза за песе 4 и ексбокс сегашна партида, а сиди, като си оправят бъговете и квото там, оптимизират добре. Та 1050ti си е юнак квото ще да приказват, а па ако си на АМД 500р хикс или там квото се води, дето бучи на пустиняк, но газеше сходните нвидии пак същата работа. Очаквам специално тая игра да е по-достъпна, отколкото хората са си нахайпили в главите.

Ся, за оптималното 8К, 200+ фпс, изживяване си изисква инвестиция, дето си е среден клас кола, ама тва са други раоти
Amikae wrote:
Thu Sep 17, 2020 12:30 pm
Аз па ми доходи RTX картата и работи, и съм доволен. Ударих и един Контрол на ултра и не знам колко фпс е, но е много.
най-мастъррейсърското изказване евър, тъй се прави :metal:
бтв ако е на стийм, там си има вътрешен фпс брояч, но и самата карта трябва да има, то тая карта кво ли няма дет се вика :mrgreen:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by penzata » Thu Sep 17, 2020 12:56 pm

Amikae wrote:
Thu Sep 17, 2020 12:30 pm
Демек, ако вече имате някакъв нормален монитор или телевизор, може би по-евтино ще излезе нова карта, отколкото да ви цакат по 140 лева на игра за конзола.
Не е баш така - с конзолата изцяло забравих да мисля, ще ми върви ли дадена игра или не, на какви настройки, колко ще е осакатена и ще я цъкам ли на картинки.

Когато искам да играя дей уан ааа игра, плащам по 125, а когато не държа, я вземам нова, намалена на 60. Да не споменавам, че в олх постоянно се продават нови, играни веднъж, игри на сносни цени.

Дори и да не ъпгрейдваш постоянно щайгата, конзолният гейминг не е чак толкова по-скъп от пецето, освен ако не захранваш само с банани.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Thu Sep 17, 2020 1:06 pm

Бе кво ще да си приказваме цените за беге са ужасни. Ся новата конзола ще е поне 800 лева в най-добрия вариант. Единствено по-ситната на ексбокс е най-евтиният вариант, който пак си отива 600+ кинта. Тия игри по 160 лева да вземат да се застрелят, ако може. Въобще тая идея, че да геймиш е едва ли не луксозно преживяване е дебилщина. Никъде 70+ евра за тъпото базово издание на игра не са приемливи. Па мисли после като дойдат длс-та, експанжъни и квото там са изрязали за златно, ултимейт, сребърно, лайняно, колектърско и тва за фафла кукуруку издание.

Тая индустрия толкова здраво е захапала снасящото мъдо и да не говорим всите тупани, които я защитават и застават зад гърба на мастити корпорации, докато биват финансово изнасилвани е ебаси интелектуалното фиаско от консуматорска гледна точка.

Важи за всичко между другото. Пеце и конзоли. Пецето печели, че все пак добър процесор и мощна видео карта са необходими и за работа. То целият адоби пакет е лакомия, а извън неща като зибръш и блендър донякъде, повечето мастити 3д програми са ад. И там донякъде можеш да си обосновеш високата цена на хардуера, и пак съм против възхвалите за карти от по 600 долара. Дето пак в евро нещата не стоят така и в европа плащаме повече от хамериканците.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by penzata » Thu Sep 17, 2020 1:32 pm

Така е, аз не им защитавам цените. Сам си ги преценявам нещата - има го и момента, че сега мога да си позволя по няколко дей уан заглавия на година, докато преди нямах пари за нет, да достави бананите; и в този случай, като мога да си го позволя, и нещо ми се играе на убийство, си го доставям. Иначе си чакам нормалното намаление (че понякога и повече - 26 марки за Фар Край 5, 11 за Дуум, 40 за Резидент двойката, 60 за Ред Дед двойката и т.н.) за да си взема някоя AAA игрица.

Обаче, когато опре до АА разработчици или инди такива, веднага получават фул прайз дей уан, въпреки че играта може да я играя и след година.

В озона има обявена цена на пс5 от 999лв. и я пише кат изчерпана. В конкретния случай, 1000 лева за конзола, която ще ползваш следващите 8 години и всичко ще върви на нея, не е висока цена (хардуерно струва по-скъпо), но изнасилването с цените на игрите си е друго. Чакам официално да обяват цена за Спайдърмена на Майлс Моралес, за да може да се добие някаква представа за общата картина на бъдещия гейминг.


п.п. за инди маниаците и кашоните с качествени пикселизирани (и не само) игри днешно време, на абсолютно приемлива пълна цена (въпреки че постоянно ги намаляват), 470 лева за суитч е най-най-добрият вариант. Щото пък на бритчедите ААА игрите си държат постоянна цена от 140 лева и при тях намаления йок, но пък сторът им е страхотен.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Thu Sep 17, 2020 1:53 pm

За индитата имаш правота, а и в крайна сметка всеки си прави избор какви пари за какво ще дава. Аз не визирах тука народа у форома, дето ясно е, че всички за некви юбер мешнове с големи корове, даже жените, и като цяло великолепие. Ама кат идеш у редит, твитър и тубата и некви мекотели почнат да клякат пред корпорации и лижат подметки, срам да те хване. петстин долара за видео карта при мен е инвестиция, която не искам да правя, ама работата го изисква. И която ще гледам да отлагам. Конзолата е глезотия за зимните месеци (тук са 3) и просто първоначалната вноска ми се струва висока. За справка дисплей айпад про струва толкова, wacom one, струва толкова. Едното е инструмент и ще прави пари, другото се очаква удоволствие да ми носи само, което прави оправдаването на такава цена бая по-трудно.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by penzata » Thu Sep 17, 2020 2:09 pm

трубадур wrote:
Thu Sep 17, 2020 1:53 pm
За справка дисплей айпад про струва толкова, wacom one, струва толкова. Едното е инструмент и ще прави пари, другото се очаква удоволствие да ми носи само, което прави оправдаването на такава цена бая по-трудно.
Говориш кат майка ми навремето, като исках да ми вземат записвачка (от най-първите, дет се пръкнаха в наше село - сиво матово бижу с 4x запис, баце, :panic: ) - ако не я избия с продажба на дискове, била ноу скъпа глезотийка (не че не е така, за цената, де).
Донт би ъ баба - да, конзолата си е глезотийка, но не всичко трябва да изкарва пари, а геймингът като цяло развива бая неща у чуек, та някак можем да си затворим очите, че не изкарва и кинчи. При мен, тези шокаритетности си оправдават бая бързо и по-лесно цената. Душевна наслада да има :mrgreen: и тогава всичко друго е ток.
The hardest battles are fought in the mind.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Amikae » Thu Sep 17, 2020 2:15 pm

ПЦ гейминга има много по-развит пазар, в който Steam/GOG/Epic натискат здраво с отстъпки и намаления кажи речи почти всяка седмица. Отделно от това имаш достъп до Uplay+(страхотно голяма библиотека), Game Pass, Origin Access и имаш GOG Galaxy да ти ги връзва всички тези мизерии заедно.

От друга страна имаш една начална инвестиция от порядъка на 1500 лева(ако имаш монитор/телевизор) или 2000(ако нямаш). Една добре асемблирана система спокойно може да те изкара 10-тина години, ако не се дървиш на големите резолюции. И за всички тези години не е реално колко кинти се спестяват от по-евтини игри, че и последно време не останаха и ексклузиви. Ей го на, дори Demons Souls новото ще излиза за ПеЦе.

От друга страна конзолата е айляк, ръгаш диска/теглиш играта и играеш. В повечето случаи играеш на по-ниски(конзолни) настройки, с по-малко и по-нестабилно фпс, игрите са много по-скъпи, а намаленията много по-рядко. Така че, ако човек играе много игри, то ПЦ платформата няма конкуренция. Но ако играе 2-3 ААА игри на година и тук таме нещо друго, конзолите не са лоша алтернатива. Изникват и промоцийки от време на време, и си е арно. Пък и сега новите има надежда да търкалят вече над 30 фпс. :lol: Аз имах почти 1 година PS4 и ми хареса нещото, продадох го, но ми хареса. Просто в момента не ми е по джоба да си купя новото и да ми го набиват в гъза по 140 камъка за 15 часа next gen игра. Картата дето взех струва 770 лева и става не само за игри, а и куда ядрата мога да ги ползвам в Блендер примерно. А i5-цата има виртуализация, която ми прави живота по-лесен в Android Studio, примерно.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Thu Sep 17, 2020 2:17 pm

penzata wrote:
Thu Sep 17, 2020 2:09 pm

Донт би ъ баба
:rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl:

най-добрият съвет бтв
ма не мом, требе да бичим кинчи от хобито иначе ме боли множество, ебаси как се изкривих професионално

инак квото вика амикае, затва съм на щайга, гог са единствените, които още не са ми насрали доверието в тях

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by penzata » Thu Sep 17, 2020 2:26 pm

Ако си изкарваш парите с компутер, то е ясно накъде клонят везните. Но за кежуъл геймъ кат мьен конзолата си е по-арабийския избор - както ти каза, ръгаш цедето, лежиш си и си пльокаш. Пък и контролера е по-евтин от една сносна геймърска мишка и държи повече на физическо малтретиране. :spite: И това с цените на игрите е малко мит - да, конзолите (освен геймпаса и голден шитните на ексбокса) не са заляти с промоции като щайгите, но ги има адски начесто и са доста приемливи и трябва да си егати нетърпеливото напърдяно глезено дете :roll: :hihi: , че да не изчакаш цената да падне до половин година макс и да поемеш в най-лошия случай 80 камъка у дупито.
The hardest battles are fought in the mind.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Amikae » Thu Sep 17, 2020 2:35 pm

Няма спор, конзолния пазар също започна да хвърля офертички, ако човек е с търпение. Но за да сме честни, това е така може би последните няколко години. Аз като имах PS4 промоции нямаше кой знае колко. Сега е друга бира, не се сърдя, важно е да става по-добре за всички.

Мен и карта не ми се купуваше де, ама CD Projekt пускат игра един път на 5-6 години, и не се сдържах. Ся ще ям хляб с въздух, ама поне ще играя играта. :mrgreen:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Thu Sep 17, 2020 2:36 pm

Тва за контролера не е верно, зимах си един на ексбон единица контролер и копьовете отгоре са ебаси дебила. R1, R2, L1, L2 май така се водят и са пичи косъм в супа. И не е щото се учех на него с.... ъ.... дарк соулс. Доста бързо минах на клавиарата (моднато всичкото, да не е някой да помисли, че не съм юбер девствен). Просто сякаш засяда и е едно такова тромаво и мазно и конзоляк тупан, а и го взех с мишка от амазоня, демек хамериканско качество, рейзър, никога повече на тия келеши, която също се надра като подивяла невеста и се разпаднаа некви гуми отстрани, ама ся имам доста бедес на вид мишка. Дет се вика мое и да не е у техниката проблема в крайна сметка. Ама па всите ми таблети са живи, там знам ли :spite:

:heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Cyberpunk 2077

Post by Amikae » Thu Sep 17, 2020 2:39 pm

трубадур wrote:
Thu Sep 17, 2020 2:36 pm
Тва за контролера не е верно, зимах си един на ексбон единица контролер и копьовете отгоре са ебаси дебила. R1, R2, L1, L2 май така се водят и са пичи косъм в супа. И не е щото се учех на него с.... ъ.... дарк соулс. Доста бързо минах на клавиарата (моднато всичкото, да не е някой да помисли, че не съм юбер девствен). Просто сякаш засяда и е едно такова тромаво и мазно и конзоляк тупан, а и го взех с мишка от амазоня, демек хамериканско качество, рейзър, никога повече на тия келеши, която също се надра като подивяла невеста и се разпаднаа некви гуми отстрани, ама ся имам доста бедес на вид мишка. Дет се вика мое и да не е у техниката проблема в крайна сметка. Ама па всите ми таблети са живи, там знам ли :spite:

:heart: :heart: :heart: :heart: :heart:
Абе аз обичам да играя с Ексбокс 1 контролера и сигурно Саибърпънка ще го играя с него, ама ей на пуснах Контрол на контролера(лол) и не мога да уцеля НИЩО! :D

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Thu Sep 17, 2020 2:41 pm

Къ ше играеш Фъпъсъ с контролер? Ебаси еретика.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by penzata » Thu Sep 17, 2020 2:49 pm

Amikae wrote:
Thu Sep 17, 2020 2:35 pm
Ся ще ям хляб с въздух, ама поне ще играя играта. :mrgreen:
Истински анортозис! :yay: :bow:

На ексбокските им харесвам единствено асиметричните стикове.
Е, кое да не е вярно, бря. Двата на плейстейшъна, които вървяха бъндъле, от три години летят към библиотеката, в другия край на стаята, лизгат се по паркета като слаломджии и се врязват в де що има дръво и битон със светлинна скорост и освен от време на време единият ляв стик да дава ядове, всичко е чук. Не смея да подложа г603-то на такава либов, че ще изплези веднага език глезлата - кротичко си лежи кат мачка на пада, докато контролера го третират кат улично псе.

трубадур wrote:
Thu Sep 17, 2020 2:41 pm
Къ ше играеш Фъпъсъ с контролер? Ебаси еретика.
ноу лесно, баси стареца! :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Cyberpunk 2077

Post by трубадур » Thu Sep 17, 2020 3:28 pm

То контролера за флегми с ейм асист, шми фика старец он, ай ма ха

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 71 guests