Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

RRSunknown
Elder God

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by RRSunknown » Sun Jun 21, 2020 7:07 pm

Аз съм много доволен, че се завъртя дума за римастърите и бат Сашо ме открехна за HotA , днес цял ден само това играя - няколко карти направих от експанжъна - страхотен дизайн , много над нивото на оригинала - новите сградите са чудесно попадение, новите артефакти също и всички промени по баланса са резултат на дълго тестване. Подобренията по- интерфейса са черешката на тортата -ключови просто, дори и само тях да имаше /с графиката от HD мода/ пак прави играта 10/10.

coldie
Forsaken

Post by coldie » Sun Jun 21, 2020 7:57 pm

Ей, колко сте активеи, а като попитах за 3 долара в пейпал - зеро.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Mon Jun 22, 2020 5:01 am

Infernoto уж ги водят най-скапаната фракция но днес научих нещо ново - фармене на демони с pit лордове .

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Mon Jun 22, 2020 5:12 am

RRSunknown wrote:
Mon Jun 22, 2020 5:01 am
Infernoto уж ги водят най-скапаната фракция но днес научих нещо ново - фармене на демони с pit лордове .
Да, това е една от най-добрите стратегии с тях. Пак не мога да им понасям първите две нива юнити и считам дяволите за доста скапани, но Hell Hounds, Pit Lords и Efreet си радват доста.

Btw от най-новите карти, които пуснаха преди няколко месеца, горещо препоръчвам The Great Wasteland. Перфектно демонстрира новия терен и най-новите сгради, с които ни подготвят за новата фракция, по която работят в момента. Gold Rush също радва много.

Moridin
Global Moderator

Post by Moridin » Mon Jun 22, 2020 11:35 am

Нова фракция в този ремикс ще има, така ли?
This is it. Ground zero.

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Mon Jun 22, 2020 12:01 pm

То вече има една нова фракция , сега май правят друга и то са в напреднал стадий.

Moridin
Global Moderator

Post by Moridin » Mon Jun 22, 2020 12:21 pm

А имаше нещо подобно преди In the Wake of Gods, то вероятно си е останало в старата епоха и не е ъпскейлнато?
This is it. Ground zero.

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Mon Jun 22, 2020 12:53 pm

Нищо общо с Wake of Gods- там тотално бяха променили геймплея, тук има само quality of life промени, добавен кънтет и много фино бутване на някой от най бъгавите механики . Това е списъка с промените и добавките
https://h3hota.com/en/documentation

@AlDim The great wasteland е ебаси картата - никога не съм виждал карта с толкова неща за събиране и посещаване. Заиграх я съм се разпръснал в три направления едновременно с герои събирачи да обират бонусите за да не си хабя хода на бойните герои и герои транспортъри, че замъците са бая далеч. Лошото е ,че нямам повече слотове за герои. Дори няма как да си оптимизирам да събирам всички бонуси за точки и експ. със всичките си герои - всеки е каквото намери. Имам и четвърто свободно направление от което се наложи да се върна но нямам свободен герой за там. Единственото което ме спасява от пръсната навсякъде ярмия е един Уарлок с черни дракони и Армагедон - само с бонуси по картата до докарах до 10 левъл с яко точки за power и knowlege и със него правя совалки от бой до града в центъра и обратно.

Добре, че съм в болничен да имам време за игра .

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Mon Jun 22, 2020 6:49 pm

Moridin wrote:
Mon Jun 22, 2020 12:21 pm
А имаше нещо подобно преди In the Wake of Gods, то вероятно си е останало в старата епоха и не е ъпскейлнато?
In the Wake of Gods и другите опити за мащабни модификации на Heroes 3 са посредствена работа.

HotA е перфектният експанжън, който NWC не направиха. Няма недоклатени фракции и юнити като в другите модове, няма промени просто за да има промени. Абсолютно всичко е с (и над) качеството на оригинала, с оригиналния аудиовизуален стил, страхотен баланс и почти перфектен интерфейс.

Имаха планове за няколко фракции, но за разлика от другите фенски разширения, дотук пуснаха само една невероятна (Cove) вместо дузина недоклатени. Всеки нов юнит е внимателно обмислен и уникален без разни рескинове и т.н. мерзеливи решения. Сега са почти готови с втора стиймпънк/уестърн фракция, та нямам търпение.

@RRS Да, картите им като цяло са много наситени. За мен средната големина карти са the sweet spot с този тип дизайн. С рандъм мап генератора дори голяма карта няма почти нищо за правене, докато тези по-малки карти, направени внимателно със страхотен дизайн, реално дават много повече.

Martix
Aes Sedai

Post by Martix » Mon Jun 22, 2020 9:05 pm

Е, айде айде, малко прекали с хейта по другите модове.
Хубавото на WoG, е че е страшно конфигуруем и с него може да си направиш хероса каквато си искаш игра. Особено ако се ровиш повечко по форумите и си аднеш допълнителни модове, което в ERA ерата е не особено трудно. Факт е, че повечето от промените в WoG са безполезен пълнеж, а кампанията е колкото да има нещо, но има и доста ценни промени, които подобряват геймплея, или просто вкарват нови тактически опции, които в базовата игра ги няма (да не говорим, че вдигат епикнеса на битките и правят повече игри да влизат в endgame с големи количества армии, което не е обективен плюс, но мен ме кефи много). Дори не съм пробвал повечето настройки, но съм цъкал стотици часове със следните:
-8th level monsters - малко са тъпички и не вкарват нищо особено в играта.
-другите нови единици са hit or miss. Любими са ми Nightmare-ите, по-силни клонинги на бика и единствената единица от експанжъна с добър арт.
-новите артефакти са доста готини и добре балансирани
-ребаланс на доста skill-ове - прави доста от безполезните скилове полезни.
-нови сгради - нищо интересно на този фронт, а и арта им не е баш както трябва
-командири + commander artefacts - за феновете на херос 4, доста са готини, подобряват early game-а на високи трудности, и дават още повече customization на героя ти.
-stackable палатки и балисти - правят сума ти герои с машинна спациализация viable.
-arrow towers на замъците събират experience и стават по-силни след успешни защити, доста ценно подобрение в игра, в която замъците са glorified препятствие пред армии без стрелци и летящи единици.
-stack experience - power creep, но кефи на макс на размажеш някой с архангели, ъпгрейднати на два меча.
-stack growth 4% - топ промяната, която прави единиците ниско ниво viable в late game дори в замъците, където тези единици са пълен боклук по принцип. Като страничен ефект това доста ребалансира build order-ите, защото става важно да получиш 25 единици от тип възможно най-бързо, за да започнат да растат.
-Dragon Flies gain the ability to attack without retaliation, cast Berserk on their target, and return after attacking. - nuff said

Колкото до картите, винаги има tradeoff - готовите карти са по-интересни и балансирани, но random картите позволяват да се изненадваш и да откриваш готини неща като например 4 дракон утопии на едно място.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

Moridin
Global Moderator

Post by Moridin » Mon Jun 22, 2020 11:11 pm

А втория хироус няма ли го в HD? :D
This is it. Ground zero.

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Tue Jun 23, 2020 12:57 am

Няма - доколкото четох енджина не позволява модване.

Минах The great Wasteland картата за 79 дена и мисля да поспра. Единствената ми критика е, че картата е толкова нагъсто засята със ресурси и бонуси, че в един момент се чудех какво да си правя парите и ресурсите и нямаше никаква мисъл какво да купувам и какво да строя. А героите ми станаха някакви безсмъртни със супер статс. Естествено компютъра беше в противоположния край на картата по диагонал и под земята - можеше да го нападна с лодка подземно но не знаех, че е там и вместо да го убия направих пълна обиколка на картата по ръбовете незнаейки,че трябва да се мине през центъра. Накрая заложих на старата тактика Armageddon с Town portal и черни дракони .

Иначе то хубаво, че откривам разни неща но то реално нямам време да обикалям всичките .

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Tue Jun 23, 2020 3:38 am

Moridin wrote:
Mon Jun 22, 2020 11:11 pm
А втория хироус няма ли го в HD? :D
Има.

Heroes 3: Succession Wars Mod

https://www.youtube.com/watch?v=08WQLm2VhFs

Martix wrote:
Mon Jun 22, 2020 9:05 pm
Е, айде айде, малко прекали с хейта по другите модове.
Не ги хейтя. Казах, че са посредствени и описанието ти на WoG само потвърждава това :P