Препоръчайте ми игри за Xbox one

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by Killua » Fri Dec 15, 2017 9:27 pm

Привет :)
Братовчед ми от два дни има Xbox one. Той е на 9 г. (3 клас) и в момента играе Horizon. Иска GTA V и Need for speed (или я има тази, не съм сигурна).

Не знае много английски, да не кажа хич, но се оправя из интернет като всяко уважаващо себе си хлапе.

Та ми се ще да му взема някаква яка игра (освен GTA, която така или иначе си е поръчал от майка си и баща си).

Какво бихте ми препоръчали? :) По принцип много обича игри с коли, както е видно от заглавията по-горе, но може и нещо в друга посока също. Най-важното е да може да схване и да се оправи с играта. Е, и да се изкефи, разбира се!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by Demandred » Fri Dec 15, 2017 9:56 pm

Родителите нали са наясно, че GTA 5 се води игра за възрастни, июа страшно много насилие, главен герой тотален психопат избиващ хора for the LOL, сцени с откровени изтезания и т. н.? Да не се изненадат неприятно в някой момент? 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by Roland » Fri Dec 15, 2017 9:57 pm

Хммм, новия Star Wars? Battlefront II
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by Killua » Fri Dec 15, 2017 10:13 pm

Demandred wrote:
Fri Dec 15, 2017 9:56 pm
Родителите нали са наясно, че GTA 5 се води игра за възрастни, июа страшно много насилие, главен герой тотален психопат избиващ хора for the LOL, сцени с откровени изтезания и т. н.? Да не се изненадат неприятно в някой момент? 8-)
Не са наясно, разбира се...
Но майка му доста му угажда, така че съм убедена, че дори да не му я вземе за Коледа, ще клекне след малко врънкане от негова страна :) То баща му беше против да се взима игра, но ето на...

Рол, тези две игри ще ги разбере ли/ще ги може ли? Все пак е на 8 и без много английски, нито някога е цъкал подобни игри (конзола).
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by Claymore » Fri Dec 15, 2017 10:46 pm

Не знам нивото му с английския, но ако играе GTA за нещо друго освен просто да си баца насам натам и да пуца по цивилни извън story мисиите, Bastion е много хубава игра с добър саундтрак и история. Пък и чисто като геймплей е стабилна, дори да не чатка историята и е красива, без да има кървища.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by penzata » Sat Dec 16, 2017 12:39 am

Killua wrote:
Fri Dec 15, 2017 9:27 pm
Братовчед ми от два дни има Xbox one. Той е на 9 г. (3 клас) и....
Killua wrote:
Fri Dec 15, 2017 9:27 pm
Все пак е на 8 ...
Вютъфъ, пространствено-времевият континиум си казва своето. :mrgreen:

Кой Horizon играе? Ако не е тройката, му я взимай. Ако пък бъца нея, скачай директно на Cuphead или A Hat in Time. Няма как да не се зариби. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by AlDim » Sat Dec 16, 2017 1:04 am

Roland wrote:
Fri Dec 15, 2017 9:57 pm
Хммм, новия Star Wars? Battlefront II
Super nope. Тази игра е посредствен грайнд фест в най-добрия случай...

Новият Need for Speed също е пълен боклук.

GTA V абсолютно не е за малки деца.

Препоръчвам Halo: Master Chief Collection, най-новата Forza (или Horizon 2 или 3, ако ги няма и двете), Dirt 4 и Rayman Legends.
Но най-важният въпрос е, защо не е с Nintendo Switch. Xbox One има много малко игри за деца.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by Claymore » Sat Dec 16, 2017 2:17 am

Let me make an educated guess че едва ли той самия иска да играе игри за деца и у някой приятел на Xbox-а е видял или е гледал в Ютуб неща тип GTA, COD и рейсинг игри :)
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by Killua » Sat Dec 16, 2017 3:38 am

Еха, колко предложения! Тенкс, гайс! Дали за някоя от споменатите сме писали в Шадоуданс? :mrgreen:

@penzata
Със "само на осем" едновременно му забравих възрастта (всеки път трябва да смятам от 2008 :Д), но и изтъквах, че е наистина малък. Също така - от време на време го наричам племенник, но всъщност ми е братовчед!

Иначе има Horizon 3. Мисля, че няма други от поредицата - реално има играта от 2 дни с някакъв пакет, който за известно време му позволява да сваля безплатно игри (не знам дали някоя от споменатите тук ще я има). Ама аз като добра леля (ака братовчедка :Д) искам да му взема нещо смислено. Всъщност аз бях "за" взимането на някаква конзола. Може би щото неизживяно гейм детство - понякога малко ме е яд, че не съм се хванала от малка на хорото и сега усещам сякаш пропускам наистина много, но пък и няма да седна просто така вече да си купя игра и да цъкам....

@Claymore Да, точно така - видял е xbox-а в приятел... and there you go. По GTA не знам как се е зарибил, но е вероятно нещо такова като описаното от теб.

@AlDim @Roland - може да заформим един versus по повод Battlefront, тъкмо да възродим/започнем рубриката в списанието! :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by Roland » Sat Dec 16, 2017 6:10 am

Мня, аз първата я мразих обилно, втората дори не съм я пипвал. Ма ми изглежда като за малки деца...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by AlDim » Sat Dec 16, 2017 6:48 am

Killua wrote:
Sat Dec 16, 2017 3:38 am
@AlDim @Roland - може да заформим един versus по повод Battlefront, тъкмо да възродим/започнем рубриката в списанието! :D
Mega nope.

Тази игра в момента е срамът на цялата гейм индустрия, след като лъснаха безумните планове на EA да дават сериозни бонуси на играчите, които си плащат повече, под формата на "loot boxes" (един вид хазарт). След най-хейтеният пост на Reddit и дори обаждане от Disney, за да питат EA какво по дяволите засират със свещения им франчайз, EA изведнъж решиха "временно" да разкарат платените бонуси в играта. Междувременно остана безумното грайндене, за да се сдобиеш с бонусите през нормалния геймплей.

Но дори без хазарта, играта е бъгава, претупана и не особено интересна. За щастие дотук е и финансов провал с може би 50% от началните продажби в сравнение с предишната част.

Заслужава единствено бойкот.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by Killua » Sat Dec 16, 2017 10:18 am

Добре, значи няма да обмислям тази игра. :)

А идеята за versus е на принципна основа, не е необходимо да е за конкретната игра!

Попрегледах игрите, всички изглеждат яки (тази май Halo: Master Chief Collection не е много подходяща или поне трейлърът започна със 17+ ).

edit:
@penzata пратих на леля ми трейлъри и тя доста хареса състезателните игри, както и A hat in time. Проверила е дали може да се купи от България, не е намерила по нашите магазини. Откъде би могла да се купи? (сигурно е много тъп въпрос, ама... :oops: )
Този въпрос важи и за останалите игри всъщност - вие откъде си ги купувате? Онлайн и от чужбина?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by termit » Sat Dec 16, 2017 10:42 am

Trine2/3 - ето трейлър - https://www.youtube.com/watch?v=ngussvUWKSo. Това е съвременна вариация на тема Lost Vikings, с много красива графика. Мисля, че ще е ОК за 9 годишно дете

Gianna Sisters - това пък е вариация на тема Марио, също красива и ОК за деца. https://www.youtube.com/watch?v=gWqTv3Lj0D8

И трите могат да се купят от online магазина, и не са нечовешки скъпи.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by Moridin » Sat Dec 16, 2017 12:01 pm

Силен глас за Rayman Legends и за Trine!

пуцалки и колички - ТВЪРДО не!
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Препоръчайте ми игри за Xbox one

Post by Matrim » Sat Dec 16, 2017 12:09 pm

Футбол обича ли хлапето? Ако да, купете му някоя FIFA или Pro Evolution Soccer.
Let me make an educated guess че едва ли той самия иска да играе игри за деца и у някой приятел на Xbox-а е видял или е гледал в Ютуб неща тип GTA, COD и рейсинг игри
И аз подозирам, че е точно такъв случаят.

Batman Arkham Asylum? Гледам, че вече има версия за XBox One. Здраво кютек пада, ама не знам с пъзелите ще се оправи ли. Но то и GTA не знам как играе без поне базов английски, така че...
Със "само на осем" едновременно му забравих възрастта (всеки път трябва да смятам от 2008 :Д), но и изтъквах, че е наистина малък. Също така - от време на време го наричам племенник, но всъщност ми е братовчед!
Моят братовчед също е роден през 2008 г. и понякога му викам племенник по-погрешка. И цъка GTA от петгодишен, ако не и от по-рано. :lol: Ама не знам какви други игри играе, пък и той е PC геймър.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests