WCG 2004 !!!

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sun Nov 07, 2004 7:43 pm

Boxera наистина е двукратен световен. Обаче пък ти просто избиваш рибата с твърдението, че се играело лесно П вс Т. То така се ловят и защитават ресурсите от теранските дропове. Баница с късмети. Виждал съм реп на Foru s Nadata дето тоса беше с 47 казарми и 12 летища. Мани ми имаше и минерал да ги захранва. Нада го изкърти със 7 факторита. Теранът е адски неравностойна и нечестна раса. Само майстори като Yellow и IntoTheRain имат шанс срещу добър теран, и то не ако се опитват да го смажат с количества, а ако му играят хитро и използват всички преимущества на расите си. Бтв единственият, който съм виждал да маже терани с количества е Диди. Тоя не е човек. Бахти изрода. Гледал съм играта му срещу gonia, вторият път когато стана световен поне 10на пъти и още не мога да преживея как я изпусна. Тогава и 2мата бяха с по 1 загуба и боксера можеше да си замине като куче рано рано. Сигурен съм тогава, че ако Диди беше продължил, можеше да имаме световен шампион на BW.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Nov 08, 2004 7:50 pm

Сега, значи. Да не ми противоречиш, ЕЙ!
Аз съм най- лудия, поъркан, сдухан, изперкал ... тип на тема стар крафт. Гледал съм хиляди репове...
Така, стига глупости. Ама да знаеш, че много ти се радвам.
Казвам, че пвт се играе лесно, защото е лесно. В смисъл- просто не изисква много умения. Наливаш армия и това е. Терана е много уязвим в началото от даркове и съм гледал десетки игри в които по- слаби играчи (тосове) побеждават с тази тактика далеч по- силни. Ми, просто ми е лесно. По- принцип съм зерг, а той е много уязвим в началото срещу теран. Бункер ръш и т.н. Ето защо с тоса ми изглежда лесно. Слагаш гейт, гас, кибернетик, драгун, цитадела и ако не те усетят, че си на дарк.... Хазартно е, но твърде чето успява.
Играта на Foru и аз съм я гледал, тя е култова. На river of flames ... Не напразно за мен Нада е е най- добрият теран. Всъщност Foru го изтърва точно заради прекаленото количество гейтове... Така и не ги захрани (не, че нямаше пари, по- скоро време:))... Всъщност в едно интервю и той казва точно това- искал е да си осигури победата по този начин, а всъщност се е прецакал...
Колкото до терана и това, че е неравностоен... Ми като цяло е така и все пак... Много силни за теран са новите wcg карти и това също оказва влияние. За майсторите и количеството не съм съгласен. Понякога бият с количество, понякога с тормоз... Всъщност идеята на тормоза е да забавиш противника и да извадиш повече паплач от него ...
А на Didi играта е култова. Изобщо той е/беше невероятен играч. Уникален стил имаше. И все пак не мисля, че щеше да стане шампион през онази година...
Ама играта в която печели беше по- добра :) Между другото ако се интересуваш от играта на ДИДИ, отвори starcraftgamers.com. Там има реп пак с около 80 игри. Типовете, които го сложиха казаха, че били избрани от няколкостотин и ако някой иска да им пише да му ги пратят. Лично на мен 80- тте ми стигат...
:)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Mon Nov 08, 2004 9:13 pm

Наистина и картите на вцгтата са терански и се видя какво стана на предпоследното вцг когато картите бяха доста по-отворени, малки и с много входове и в крайна сметка на финала играха тос и зерг. Дори според мен огого стана световен шампион поради единствената причина че противника му (точно в момента не мога да се сетя името му) беше че другия едната игра беше теран. Нагледал съм се на риплей на Диди. Имаше един период, в който ставахме в 11 часа, сядахме пред копмовете и гледахме риплеи и играехме до към 10-11 вечерта, като чак към 3-4 се сещахме да се облечем, тъй като вече гладът не можеше да се търпи и някой трябваше да иде да вземе нещо за ядене. :) (студентски живот:)).
А иначе сега не съм играл от няколко месеца, тъй като бруда не се играе почти в нашата мрежа вече, а и мен просто не ми се играе както по рано. :), но всъщност като се замисля съм имал няколко такива периода в живота и винаги манията се е връщала :).
Форю е наистина култово копеле. Гледал съм му една друга игра срещу боксер, но на филмче. Не помня как точно се казваха тези филмчета, но един приятел ми обясняваше, че повечето важни срещи не ги правят на риплеи, а на такива филмчета. Залата беше пълна с публика, имаше 2ма коментатори психопати, дето викаха като аржентински футболни такива а нашия беше ебати желязното копеле. На няколко пъти му почупваха армията и той не вкарваше никаква реакция, просто клатеше леко главата си в унес и цъкаше с мишката. Нечовек.
За п в т почти не съм гледал игра между сериозни играчи, в която тос с темплари да изненада терана. Повечето дори не се опитват да го правят, тъй като могат да бъдат спрени с лекота, ако не от кулите, то от вулчърите и след това биват прегазени без никакви проблеми. Според мен дори зергът е по-добре от тос в началото срещу теран, тъй като биеш си 3-4 кули на ресурса, извадиш закопаване на кучетата и вече терана трябва да вади танк, а началният бункер в крайна сметка не се спира толкова трудно.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Nov 08, 2004 9:23 pm

Трудно е... Вярвай ми... :) Просто е много по- лесно да се научиш да правиш ръша, отколкото да го спираш. Иначе се спира, да...
Форю е луд, но е под класата на Нада. Филмчетата се казват VOD. http://www.yaoyuan.com
Има много на този сайт.
А- картите на последните 2 вцг-та бяха едни и същи :)
На финала 2003 играха Ogogo и fishey. Fishey е от онези играчи, които не играята раса, а игра, в смисъл п в т, т в з, п в п ... По- принцип така играе. На въздушна п в з. И на финала така игра. И взе игра само защото на Gorky island зерга е страшно слаб срещу тос.
А колкото до играта. И аз съм така. На няколко пъти почти спирах. После пак...
А реповете са ми страст дори повече от играта...
Щом не се играе в мрежата, има сървъри, батъл нет....
Като вляза в оригиналните и все пише нещо от рода на: there аrе 60 000 players in 20 000 games of Star Craft Brood War ...
Радващо, наистина :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Nov 10, 2004 7:21 pm

За това може да си спорим с години. :) Най-добре е да се пробва. :twisted:
А това че е под класата на Нада, как да ти кажа, не е особено голяма обида. :) Въпреки че според мен тераните трябва да се слагат в отделна класация, тъй като не са много нетеранските играчи, които са били да речем Нада и Боксер. А дори и по "слабите" терани трудно биват побеждавани от нетерани, като изключим разбира се Nal_Ra, IntoTheRain, Garamito, Yellow and so on (поне по рано бяха тези, сега може да са са отказали някои). А Нада, каквото и да си говорим, колкото е добър, толкова е и мразен. В началото на годината имаше един мач, в който Грубата теранска сила срещаше принца на тераните и Нада печели с 3:1. Един приятел, тъй като ги не следя много важните мачове, ми беше казал че по време на 1 игра е имало 20 страницаи постове, като голяма част от тях били нещо от рода "Няма ли кой да му счупи ръчичките на тоя бе" :) И мен също изобщо не ме кефи като играч., въпреки че е най-добрият.
За картите, просто не съм гледал репове от отдавана, и просто не се интересувам от известно време. Мъча се да откажа, както казах.:)
За fishey просто на полуфинала и четвърт мисля, че беше тос и за това казах, че е тос. А за Огого, от същият приятел, който е нещо като ходеща енциклопедия знам, че е някъде в полупрофесионалните лиги, тъй не може да се добере до Стар лигата. Много го биели.:)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Nov 11, 2004 10:45 am

Бият го, да :)
Като гледам новите "водове", рядко се вижда игра на Огого... И все пак си е професионален играч. Най- радващото за мен беше, че той спечели световното преди да е станал про... Ей така, ентусиаст и цъка :)
Гаримто сега е коментатор.
За спора си прав, за класата на Нада също. Дали го мразят не знам. Мен по принцип тераните не ме интересуват много, но не съм прочел някъде негативни мнения за Нада.
И... Бе не знам защо смяташ, че тераните доминират чак токова много. И другите раси са силни. Това че на световното първите 4 са терани не значи нищо. Ето сега на финалите на онгамейнета първите са 2 терана, зерг и тос... Не е чак такова доминирането.
А и както беше на писал [о]CEHO- "как обичам теранчеетаааа" :)
Аз не ги обичам много, ама като ги срещна се старая да им покажа къде зимуват раците и успявам, поне понякога...
А за отказването ...
Умереност му е цаката :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Nov 11, 2004 8:48 pm

а
Last edited by Corwin on Thu Nov 11, 2004 8:50 pm, edited 1 time in total.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Nov 11, 2004 8:49 pm

ам, не, аз го разглеждам от време на време
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Nov 12, 2004 9:59 am

Kакво разглеждаш ? Стар крафта ? И какво му разглеждаш ?
А, Коруин, какво знчи това "а" ?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri Nov 12, 2004 2:46 pm

ерм не знам, не глупавия ти въпрос не мога да намеря логичен отговор..
предполагам форума разглеждам де...
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sat Nov 13, 2004 1:53 am

Извинявайте и 2мата. Джайм, просто бях написал, че няма смисъл да продължаваме така диалога и се пробвах да ти адна иск то, но не стана, пък и реших че няма смисъл от това съобщение на публик и го изтрих с идеята по късно да го едитна. За няколкото минути, през които е било активно съобщението Дризд е отговорил. Сори за объркването.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sat Nov 13, 2004 1:55 am

Бтв, много е тъпо, но сега се замислих кой ли ще бие от Джайм и Дризд. :) Може и такъв филм да направят. Мноо яко. :)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Nov 13, 2004 11:38 am

ем ако сте навити може да праснем една игричка из сървърите на Хедоф :Р
3-та, де, яко ще стане, пък няма да е зле и други съфорумници да се навият :)
Та някой навит има ли?? :РР
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sat Nov 13, 2004 12:59 pm

Аз поразцъквах доста едно време, но от 3 години почти не съм играл, а за последно играх с някакви по-сериозни играчи преди 4-5... Хич ме няма сега :)

Много вода изтече :)

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Nov 13, 2004 4:40 pm

Няма значение, и мене не ме бива, важното е да си напраим кефа :Р
edit: 1-во: Не е Дризд а Дризт, как така никой не успява да го напише като хората? Поне от обща култура да го знаете :)
Така де, 2-я най-известен елф (след Леголас, естествено, който, всъщност е наполовина елф колкото Дризт :Р)
2-ро- Сори за грубия отговор Jaime, ма той така или иначе обясни човека за какво ставаше дума :P :P
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests