WCG 2004 !!!

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Oct 24, 2004 12:26 pm

Хм, Дризт, надявам се, че не се изказваш неподготвен, а все пак си хвърлил едно око на играта преди да го напишеш това...
По принцип всеки е свикнал да играе с нещо и това му е най- лесно. Аз играех теран, но се прехвърлих на зерг, защото уж е по- лесно.
Не е така. С всяка раса се играе различно. Някой твърдят, че зерг се играе по- лесно. Други теран... А моето изказване беше мотивирано от това, че от първите 8 на световното 5-има са терани. От 4-ри световни 3 са спечелени от терани...
Така, това, че с тос се играе най- трудно е пълен смях :) Всъщност лично аз смятам, че с тос се играе най- лесно. Ако разпиташ в някой стар крафт форум, никой няма да ти каже, че някоя раса се играе най- лесно. В общи линии, не трябва да говорим за раса, а за игра. Най- лесно се играят зерг на протос, протос на теран, теран на зерг, най- трудни за зерг на теран и зерг на зерг. Това си е моята класация, но тя се припокрива с общоприетото мнение...
Между другото много неща зависят от картата. Колко лесно само се играе зерр на тос на въздушна .. Хахах ... :)
Май са важни качествата на играчите, а не расите :) ....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Oct 24, 2004 12:43 pm

ами всъщност не е така ;р
всяка раса е различна в различните етапи на игра, не точно като цяло.
Зерг има шанс срещу теран ако успее да направи нещо в началото на игра, но ако остави терана да се развие няма шанс;
Протоса пък е най-балансирана от към развитие в различните етапи на игра, само че е най-трудно да се играе с него заради многото сгради ъпгрейди и това, че интерсепторите и ...хмм.. скарабей ли бяха? трябва постоянно да се произвеждат.

Та такива работи ;р
играя играта от няколко години и аз така виждам нещата, ма може пък наистина за всеки да си е различно.

edit:
Най- лесно се играят зерг на протос, протос на теран, теран на зерг, най- трудни за зерг на теран и зерг на зерг
зерг на протос... може
протос на теран- в никакъв случай. дай ми 3-4 сайънс весела и с марини ще бия протоса.
теран на зерг- ми както казах сле 10-тата минута зерга няма шанс
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Oct 24, 2004 8:31 pm

Drizzt Do`Urden wrote:ами всъщност не е така ;р
всяка раса е различна в различните етапи на игра, не точно като цяло.
Зерг има шанс срещу теран ако успее да направи нещо в началото на игра, но ако остави терана да се развие няма шанс;
Протоса пък е най-балансирана от към развитие в различните етапи на игра, само че е най-трудно да се играе с него заради многото сгради ъпгрейди и това, че интерсепторите и ...хмм.. скарабей ли бяха? трябва постоянно да се произвеждат.

Та такива работи ;р
играя играта от няколко години и аз така виждам нещата, ма може пък наистина за всеки да си е различно.

edit:
Най- лесно се играят зерг на протос, протос на теран, теран на зерг, най- трудни за зерг на теран и зерг на зерг
зерг на протос... може
протос на теран- в никакъв случай. дай ми 3-4 сайънс весела и с марини ще бия протоса.
теран на зерг- ми както казах сле 10-тата минута зерга няма шанс
???
Абе човек, как да няма шанс зерга? Мене ако питаш, дори е точно обратното. Зерга е много по уязвим в началото на играта, но ако успее да излезе с равно развитите и една разселка повече в средната част, по принцип предимството е на негова страна. Колкото до тоса срещу теран. Просто няма нищо сложно в тази игра. Правиш един драгун, на входа, правиш дарк ... Забавяш го малко. Ако не успееш да го забавиш- умираш, ако успееш- разселки и гейтове. И наливаш паплач. Какво му е сложното? Армиата не изисква някакво невероятно управление. Не е като зерг на теран постоянно да отравяш и заравяш лъркери....
А това за веселите и марините ще го оставя без коментар. Гледал съм безброй репове в които добри терани правят подобни опити. Тъжна работа... За терана...
Между другото, ти играеш ли в някой от сървърите? Headoff ?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Oct 24, 2004 9:33 pm

ми, Джейм, за мене така стоят нещата.
Всъщност ако играеш срещу някой добър няма значение с к'во си и то с какво е ;)
Преди играех в Хедоф, ма от доста време не съм влизал.
А за зерга- той се развива най-бързо, ако успееш да направиш бързо 4-5 муталиски да заобиколиш и да му избиеш работниците смятай играта за свършена ;р
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Mon Oct 25, 2004 12:14 am

Дризт, не че нещо лично, но просто си личи, че играта или не я играеш или просто не ти се отдава;)
Всичко, което каза до този момент са пълни глупости.
Играта е перфектно балансирана, всичко зависи от качествата на играчите, ни повече, ни по-малко:)
Ся, че на тебе срещу еди коя си раса ти било трудно, твой си проблем.

Джайм, всъщност, ако трябва да бъден точни...веднъж тос - Grrr, два пъти зерг - Yellow i ogogog, два пъти теран - Boxera-a и Xellos:)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Oct 25, 2004 10:27 am

AvatarOfSarig wrote: Джайм, всъщност, ако трябва да бъден точни...веднъж тос - Grrr, два пъти зерг - Yellow i ogogog, два пъти теран - Boxera-a и Xellos:)
:)
За зергите съм напълно съгласен, но Grrr... Ще си остане на стара слава. Чак изпитвам носталгия, като си спомня времето, когато беше номер 1. Дай към тераните да прибавим [Red]Nada и работата заспива. А това, което казваш на Дризт е вярно. Обаче баланса... Особено на тия новите карти за световно. Не са добре балансирани. Особено на въздух... Зерга е много слаб срещу тос, тоса срещу теран....

Edit: Моите предпочитания при тосовете са за IntoTheRain и fOrU. Втория е слаб ама четох едно интервю и маса ме изкефи като човек ...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Oct 25, 2004 10:58 am

бе да ви кажа стра6но много зависи и срещу кого играеш - в смисъл - едни раси са по-силни като си цъкат там на световното, друго е като играем тук в клубчето, така, по аматъорски :)

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Mon Oct 25, 2004 7:03 pm

Нада и в тройката не е влизал, а Grrr се явява най-успешният представител в категория Стар Крафт изобщо - спечелил първото WCG през 2000 и още две трети места;)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Oct 26, 2004 7:14 pm

През 2000 ... Бе не знам какво е спечелил тогава. Помня, че го водеха най- добър, но не мисля, че е побеждавал във WCG. Поне не и в сегашния му формат. 2002 трети беше Blackman... 2001 не помня, може и да си прав...
А това, че Нада не е се е класирал на световно изобщо не му пречи да е много добър. В Корея нивото на прогеймърите е много по- високо от това на световното ...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Tue Oct 26, 2004 7:23 pm

Grrr е ставал първи и то в сегашния му формат:) Системата си беше същата, че има някви отделни новости, така де, но основата си е същата.
Иначе истинското WCG са си корейските квалификации, а и неслучайно досега винаги световният шампион е кореец като не изключваме Grrr, който по народност е канадец, но и той живее в Корея.
Иначе и за Blackman грешиш.
2000 г.- Grrr
2001 - Slayer_Boxer
2002 - [NK]Yellow
2003 - Ogogo
2004 - Xellos

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Oct 26, 2004 8:07 pm

В сайта на световното WCG 2000 не е споменато. По това съдя за формата... Не искам да споря. Ще проуча въпроса...
Колкото до третото място на поляка през 2002, не, не греша. Виж в сайта. Освен това- 2001 Gorush е трети, Elky е втори...
Grr през 2001 отпада в първи кръг след групите от някакъв китаец, чиито ник няма да се мъча да напиша...
Toва, че Yellow е станал шампион през 2002, просто ще го оставя без коментар. Ама не казвай друг път пред хора, че да не ти се смеят :)
Иначе, много се кефя, че тук срещам истински фен на играта...
А и между другото, ето го сайта, трябва да се регистрираш за да разглеждаш старите първенства. Хвърли едно око... Ако тука е сбъркано... Ако реповете ми също са фалшиви... Е, тогава не знам :) http://worldcybergames.com
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Tue Oct 26, 2004 8:17 pm

Бе и паметта може да ми изневерява, но все пак инат човек съм, твърдя си, че Yellow беше през 2002;)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Oct 26, 2004 8:31 pm

:)
Тъжно ми е да го кажа, но- Gonia119_kr. По принцип Yellow ми е любимия играч, но тогава загуби. При това 2 пъти пада от Boxera на това световно. Веднъж в winners bracket. И после на финала. А загубите бяха просто смазващи... :(
Не напразно Boxer е единствения двукратен световен ...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Tue Oct 26, 2004 8:38 pm

Ма ти просто изби рибата;) Абсолютно сигорен съм, че Боксера не е двукратен шампион... губи ми се точно кога, от 2001 или от 2002 Боксера не е стъпвал на световно, щото искаха да си играе квалификации.
Все още няма такова животно като двукратен шампион в тая дисциплина;р
Sad But True - бaджакът ти ме натъжава истински

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Oct 26, 2004 8:52 pm

Леле... Не, ти я изби. 2001 е шампион, на финала побеждава Еlky. 2002 побеждава Yellow, както вече споменах. След това се разсърди, че не го пускали без квалификации и не е стъпвал на световно. Казах ти човек, виж сайта. Предполагам знаеш, Gonia119_kr му е другия ник ....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests