Fallout на 20 годинки

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Fallout на 20 годинки

Post by termit » Sat Sep 30, 2017 6:56 pm

Каквото си пише в заглавието. Играта чуква 2 десетилетия днес.
Каквото и да се каже за Fallout 1 и 2, все ще е малко (за 3 и 4... твърде много ;)). Минавал съм ги толкова много пъти, историята се е развивала по толкова различни начини. Огромен избор, свят, в който постоянно дебнат изненади, свобода, която рядко се среща в други игри...
ЧРД, и дано някой ден дочакаме истинско продължение...
Elves dig rocket launchers.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Fallout на 20 годинки

Post by penzata » Sat Sep 30, 2017 7:01 pm

Image


И не е истина какво подобрение е Fallout 2 над единицата и то само за една година време. :shock: Мега чук изроди. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Fallout на 20 годинки

Post by трубадур » Sat Sep 30, 2017 9:17 pm

New Vegas? Сигурно единствената поредица, където спин оф заглавието е най-доброто в нея. Заедно с длс-та си, най-вече Old World Blues (и разбира се моднато до безобразие) си ми остава в топа на любими игри евър. Какво успяха да направят обсидиън със счупен енджин и по-малко от 2 години разработка, други за десет и с безумен бюджет не успяват.

Бтв, първата игра е безплатна (единствено в стийм, гог явно не са се добрали до сделката) до утре

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Fallout на 20 годинки

Post by penzata » Sat Sep 30, 2017 10:05 pm

За New Vegas-а не знам. Тройката беше такава скука, че правеше Fallout Tactics яка игра. :roll:
Това, което съм гледал от 4-ката също не ме радваше.

Същото беше и с GTA 3 навремето. Толкова ми бе скучна, че ме отказа от поредицата. Не отричам какво постигнаха San Andres, gta IV и V, след това, но като усещане не успяха да се доближат до gta 2. :ninja: Което не е лошо; просто е различно и не бяха моите игри.

New Vegas ще го пробвам. :spite:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Fallout на 20 годинки

Post by трубадур » Sat Sep 30, 2017 10:08 pm

Ма задълже влазай в нексуса и сецай модове, че дори с длс-та и пачове геймката си е ташаче, най-малкото си турни реалистичния демидж, да не се терзаеш с неадекватностите на бетестовия енджин щом опре до екшън. И да се пуцате по 20 минути, вместо, както си требе, по 5 секунди.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Fallout на 20 годинки

Post by AlDim » Sun Oct 01, 2017 10:13 am

Fallout 1 и 2 аз ги считам почти за една игра. И тази игра все още ми е в топ 3 любими заглавия въобще. На второ място след Witcher 3 :lol:

Иначе хич не съм съгласен с хейта по тройката. Играта беше много добра по свой собствен начин и имаше прекрасна, поглъщаща атмосфера. Покрай нея Bethesda се научиха да правят RPG-та с повече характер. Предишните им заглавия бяха мега безлични и постни.

New Vegas също е много добра игра, но не е нещо чак толкова впечатляващо. Има страхотни моменти и е малко по-близо до първите две игри, но към края й става доста шит.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Fallout на 20 годинки

Post by трубадур » Sun Oct 01, 2017 11:46 am

AlDim wrote:
Sun Oct 01, 2017 10:13 am
New Vegas също е много добра игра, но не е нещо чак толкова впечатляващо. Има страхотни моменти и е малко по-близо до първите две игри, но към края й става доста шит.
Това не е вярно :panic:
Още повече, че тая игра има към 78 финала, без да броим dlc-та.

А и каквито и шорткоминкс да има нещото, това се дължи, че е завършена за около 18 месеца с амбицията да направят рпг-то, което да затрие всички останали и което реално до появата на третия уичър никой не беше успял да направи. Не е истина колко яки неща са орязани, поради липсата на време. Тъпотия, демонстрирана от бетесда нон-стоп между другото. Скайрим е трябвало да е доста по-сложна политически и епична от крайния резултат, като дивотията с драконите щеше да е напълно засенчена от реалния мащаб на гражданската война.

Бтв, аз май харесвам първяи фолаут повече от втория :dunno:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Fallout на 20 годинки

Post by penzata » Sun Oct 01, 2017 4:41 pm

Еми аз вторият съм го играл милион пъти, а първия почти не, така че мнението ми не е меродавно. :mrgreen:

The Elder Scrolls (да и Skyrim също :roll: ) никога не са ме зарибявали, ама то и Might and Magic (освен може би Dark Messiah-ата) също. :hihi:
И все пак, аз съм този, който харесва Jade Empire повече от първия Dragon Age и Mass Effect. :ninja:

Вметка: ни ви знам за Вичер караниците, обаче единицата е мега чук откъм история и страшно радва, като цяло. Скоро скачам на двойката., не че някой го интересува. :hihi: :mrgreen: :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Fallout на 20 годинки

Post by AlDim » Mon Oct 02, 2017 10:04 am

трубадур wrote:
Sun Oct 01, 2017 11:46 am
Това не е вярно :panic:
Още повече, че тая игра има към 78 финала, без да броим dlc-та.
За мен финалната права беше доста мех с разни претупани нива и т.н. Mr. House също не ме впечатли чак толкова и ми се видя леко предвидим. Както казах, играта ми хареса, но не ми е някаква страст. Същото важи и за KotOR II и NWN 2. Малко тъжно е, че повечето успешни заглавия на Obsidian са огризките на Bethesda. Pillars of Eternity ми е любимата тяхна игра.

А ако ще си говорим за истински духовен наследник на Fallout 1 и 2, това за мен е Wasteland 2. В началото е малко невзрачна, но бързо се превръща в шедьовър и остава така до края си. Невероятна е и нямам търпение да излезе продължението!

Колкото до Fallout 1 и 2, те са две страни на една монета. Първата част е малко по-семпла и кратка, но има страхнотна централна история и нечовешки въздействащ финал както при срещата с Мастъра, така и последвалия епилог. Във втората реално самият свят е историята и финалът е там колкото да има нещо. Тя е огромна, пленяваща, пълна с избори, морални дилеми, още по-зарибяващи битки и може да бъде преигравана до безкрай. И двете са прекрасни.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Fallout на 20 годинки

Post by трубадур » Mon Oct 02, 2017 10:49 am

Може, за мен new vegas си остава фолаутът (най-вече като е моднат, де... бтв аз отказвам да приемам на бетесда игрите във винила вариант, ужасни са в първите си месеци, единствено fallout 4 беше играема от вратата, но там проблемите са мамата си джаса - имаше само един диалог с една гуул продавачка, който да носи фолаут усещането и радиационната зона е най-красивото постижение на компанията въобще, останалото беше срам - ко да се прай).

Иначе вече не мога да приема rpg, където не са озвучени нещата, без значение колко добре е написан текстът. И Wasteland 2 ми беше тегаво, както и новия тормент. Даже не мога да се върна към по-стари игри :oops:

Щото колкото и добре да е написана дадена игра чисто като текст още не се е появила такава, която да може да се мери с качествена литература, та затова си требе кадърен войс актинг иначе защо да си губя времето с изтекли очи в средняшки текст, като мога да си набавя много по-хубав...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Fallout на 20 годинки

Post by AlDim » Mon Oct 02, 2017 11:17 am

трубадур wrote:
Mon Oct 02, 2017 10:49 am
Иначе вече не мога да приема rpg, където не са озвучени нещата, без значение колко добре е написан текстът. И Wasteland 2 ми беше тегаво, както и новия тормент. Даже не мога да се върна към по-стари игри :oops:

Щото колкото и добре да е написана дадена игра чисто като текст още не се е появила такава, която да може да се мери с качествена литература, та затова си требе кадърен войс актинг иначе защо да си губя времето с изтекли очи в средняшки текст, като мога да си набавя много по-хубав...
Аз бързо свиквам и към двата варианта. В края на краищата колкото и да ме радват озвучени диалози (*кхъ* Witcher 3 *кхъ*), текстът има предимства на моменти. Например Pillars за мен има най-добрата система за диалози от всички RPG-та, защото в тях по особено ефектен начин се прилагат и развиват умения. Такова разнообразие на опции и реакции от страна на NPC-тата не е практична с пълно озвучаване на диалозите.

Wasteland 2 също е страхотно написана. Има някои места (като Angel Oracle), които са на нивото на най-добрите попадения във Fallout 1 и 2.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Fallout на 20 годинки

Post by penzata » Mon Oct 02, 2017 11:48 am

AlDim wrote:
Mon Oct 02, 2017 10:04 am
Аз бързо свиквам и към двата варианта. В края на краищата колкото и да ме радват озвучени диалози (*кхъ* Witcher 3 *кхъ*), текстът има предимства на моменти. Например Pillars за мен има най-добрата система за диалози от всички RPG-та, защото в тях по особено ефектен начин се прилагат и развиват умения. Такова разнообразие на опции и реакции от страна на NPC-тата не е практична с пълно озвучаване на диалозите.
И за мен е така, колкото и ефектно да ти войсовърват всичко, се губи част от това сам да пресъздадеш диалозите и тоналността им.
По спомени, Shadows of Amn и Throne of Bhaal къртеха откъм история и разнообразие на диалози и беше озвучено само толкова, колкото трябва.

AlDim wrote:
Mon Oct 02, 2017 10:04 am
Pillars of Eternity ми е любимата тяхна игра.
А дали си пробвал Tyranny-то им как е?
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Fallout на 20 годинки

Post by трубадур » Mon Oct 02, 2017 12:06 pm

На фона на вече две дивинитиа оригинални синове (вярно, че първото трябваше да получи нагрухтяна версия, за да се сдобие с войс актинг, но все пак достави накрая и това), които да засрамват всичко останало като чисто количество на текст и в същото време да е изигран добре някак си ми е трудно да приема конкуренцията. Да не говорим, че тия зад дивинити са толкова шашави, че дори са дали диалози на почти всички животни, освен на останалите същества, които се мотаят наоколо. И дори такава простотия е получила глас :lol:

В общи линии както предполагам на теб третия вичър ти счупи всички рпг-та, така на мен второто дивинити ми действа в момента. Наистина е нещо като най-доброто от много различни свята, кеф ти биовер, га ставаха за нещо, як модерен интерфейс, култ персонажи и изгъзици, дори малко magicka са сложили за цвят в битките, тъй като на моменти мелетата се превръщат в пълен хаос и кретения. Особено ако играеш с персонаж, който се лекува, като бива тровен и глей как фърчат токсик заклинания и колби със зелена гняс към него, докато трепат останалите, или тотално да преобразуваш повърхността на бойното поле за мега лолзовете.

бтв, купих си готиту на четвъртия фолаут, дори не знаех, че е взело някаква игра на годината :mrgreen:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Fallout на 20 годинки

Post by Claymore » Mon Oct 02, 2017 5:20 pm

Аз съм минавал напълно само двойката, което направих някъде 2014 та ми е прясно. страшно много ми хареса, наистина света беше много голям и имаше мн избор, все още ме е яд че не знаех че е възможно да спасиш бункера със умните детклос (или май имаше бъг).
Първата бях в Марипоза в 10 клас, когато сестра ми даде на неин приятел да ни направи преглед на лаптопа и да преинсталира уиндоус и въпреки че изрично бях посочил какво да се запази ми заминаха Fallout, Manhunt, Painkiller и Serious Sam със другото, на Fallout и на Manhunt бях на финала.

Ню Вегас съм кажи-речи на финалната права след като я почнах след първото ми минаване на двойката, само събирам каквито не-story ачийвмънти мога, та на следващи преигравания да не трябва със тях да се занимавам. Интересно е колко съм симпатизирал и помагал на NCR 2014, сега са ми същите боклуци като другите в региона. Признавам с голям кеф пребих дъртака Хаус със стик за голф за Gun Runner чалинджа. Това минаване ще съм Yes Man ол дъ уей.

А иначе във връзка със споменатата Tyranny е странно че почти никой не я е играл тук, ако не беше такава геймплейна мъка и скука да играеш с легиона (встрани че са гадни, нали) щях да ги пробвам. Макар че екипът зад Tyranny е от други хора, може да се каже че градят и развиват опитът с Легиона и тъмната страна в KOTOR 2, по това което съм чел. На Tyranny съм й много надъхан, само чакам пак да има намаление с бъндъл с новия експанжън когато имам пари, че последният път като беше намалена нямах. Ма като нищо и да я сложат в Humble Monthly Bundle-а.

Divinity 2 не знам дали изобщо ще ми върви добре, пък и не съм играл първата. Има ли някакво значение сюжета, в тази връзка, или не?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Fallout на 20 годинки

Post by трубадур » Mon Oct 02, 2017 5:51 pm

След сигурно 300+ часа на ню вегас още не мога да направя легион рън, а даже имам и напълно неизиграно dlc :lol:

Дивинити е типът поредица, дето не може да има последователност между игрите, тъй че скачай смело на който и да е от двата оригинални сина (не препоръчвам по-старите заглавия). :mrgreen:

Но има причина втората игра да е обсипвана с хвалебствия, какъвто беше и случая с уичъра 3 и сигурно ще обере огромното количество награди в скоро време. Макар, че реално първенецът сигурно ще си остане новата Зелда, там кво прекланяне беше вече мамата си е бало, но постижението на Дивинити е колосално. В общи линии ми се заформя като новия стандарт в ръпъгъту. Разкошна игра е, освен това може да се мине ко-оп, като всеки хем играе за отбора, хем за себе си.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests