Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by трубадур » Wed May 18, 2016 9:10 am

Няма в кой друг форум да я пусна.

Тряя да направя щайга за дизайнер, в общи линии яко адоби и корел продукти. Бюджетът е смазващите 1100лв. и е добре да върна ресто. Има кутия и захранване, както и CD, дето никога няма да се ползва.

Мисля си за следното:
Процесор Intel® Core™ i5-4460, 3.2GHz
Дънна платка Asus H81M-K, socket 1150
Памет 2 плочки HyperX FURY Blue 8GB, DDR3
SSD Flash SSD Kingston V300 2.5", 240GB
Хард диск Seagate Barracuda 1TB, 7200 об./мин, 64MB

И се чудя дали ми трябва видео карта, след като процесорът си има вградена такава и май не е пълен боклук, все пак игри няма да се играят и макар фотошоп да има изисквания, щом опре до 3D, дали процесорът няма да е достатъчен?

Плюс че сега има промоция в емага и цялото нещо излиза под 800лв, както се вика може да се бодне и видео карта, и вентилатори и пр.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by Xellos » Wed May 18, 2016 9:22 am

Пре-пре-предостатъчно да се върши работа на корел над версия 15 и адобския пакет CS6.
Аз сега сглобявам за същата цел за мен (и то щото лаптопа сдава багажа на 7ма година) нещо до 900 кинта. (без монитора). За тия пари може и отделна видеокарта - аз до сега работех на 7 годишна nvidia gforce 640m на лаптопа (с i7 и 8гиги рамец) без да се товари хич от това. Като говорим за списания, билборди и секва сволоч. Фотошопа му стигат 8 рам до тези версии. Видеото е добре да има изходи за 2 монитора, за който е свикнал да работи дизайн с 2 де. Най-важно е да се цъкли човек на добър монитор ако го работи това.
Видеообработката иска повече ресурси, предпечата е лесен.
E-мага имат доста добри, ама и измамни промоции та си виж същите части в тия дето си продават компютри.
https://www.jarcomputers.com примерно.

По-добре се дадат още 70-тина кинта за захранване и кутия и накуп да е сичко в гаранция 2 години.

win 7 ще върши идеална работа за тия продукти бтв
Last edited by Xellos on Wed May 18, 2016 9:30 am, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by трубадур » Wed May 18, 2016 9:29 am

Аз вкъщи съм на amd конфигурация, която излезе доста евтино, за мощта си, но осем гъби като че ли са малко. Всичко мре илюстратор, шоп и флаш, вярно че аз съм тежък потребител и съм основно с художествена насоченост, но и за външна реклама си иска ресурс, щото като ти треснат пет проекта за десет километра площ, която трябва да се запълни и ги искат едновременно, затва отивам малко овърборд с 16 гъби рам и стабилен процесор, плюс ssd, което май сега е оптималното за дизайн и минимума за кадърна видео обработка, каквато се съмнявам, че ще се ползва.

единственото, дето ме притеснява е трябва ли ми видео или интел процесорът ще е достатъчен. все пак основно векторни графики и български клиенти - демек червен текст върху бял фон, да се вижда от марс, и са щастливи.

иначе обмислям да се вземе нова кутия и захранване, знам ли тоя кашон прашлясал, дето пазят от колко време е.
Last edited by трубадур on Wed May 18, 2016 9:31 am, edited 1 time in total.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by Xellos » Wed May 18, 2016 9:30 am

Памет се добавя най-лесно ако не стига. Ако се прецакаш с дъно cpu и видео си назад с парите главно ;).
Не знам, индизайна не ми прави проблеми, илюстратора си е вектори не тежи, фотошопа на ссд си е ок кеша.
Иначе колкото повече толкова повече, ма като е на бюджет за хора дет не са програмисти кво да се прави :)
Виж захранването колко е, че тия новите части харчат ток кат за световно, ма по-добре новичко винаги.
Last edited by Xellos on Wed May 18, 2016 9:38 am, edited 2 times in total.
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by трубадур » Wed May 18, 2016 9:33 am

Бе знаеш, веднъж се дават пари, после като кажеш дай още сеемсе кинта и все едно пожар си запалил. За рамта тва, иначе дъното кво ще кажеш, да отивам ли на по-скъпо или това ще свърши работа? Тоя елемент винаги ми е бил най-големият хазарт.


пп (зими толко редакции, дето нацъкахме) Super Flower SF-550K12XP, 550 вата ми се струва прилично, в нюега (newegg) има стабилна оценка
Last edited by трубадур on Wed May 18, 2016 9:38 am, edited 1 time in total.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by Xellos » Wed May 18, 2016 9:36 am

Не знам, най-мразя да казвам конкретни части и тн, то толкоз вече има и ги правят да работят колкото за гаранцията да изкара. Еле пък за познати, накрая се някой обиден остава ако стане неква каръщина.
Ей алдим се занимава с техника професионално.
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by трубадур » Wed May 18, 2016 9:41 am

Разбирам те, аз и не очаквам точни части, по-скоро ако си имал опит и ала-бала, то реално с може-би едно-две изключения - тва ще е конфигурацията.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by Xellos » Wed May 18, 2016 9:49 am

Ми не съм наясно признавам си, изръсих се за СКЪПА конфигурация преди 7 години и не съм следил, ако не беше изгоряло видеото на лаптопа вграденото още щях да цъкам. Тепърва сега и аз почвам да зяпам и сравнямам съкращения и цифри и накрая ще тегла една майна и ще отида при едни познати дето продават и ще им кажа - сглабяй нещо дет става за 900 кинта и квото стане. :lol: Поне за мене си е.
Е и други да кажат де, макар че тва е от вечните спорове кой е по-голям разбирач.
:ninja:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by Demandred » Wed May 18, 2016 11:02 am

550 вата захранване за конфигурация без видеокарта е тотален овъркил. Ползвай си старото (ако е било достатъчно за AMD конфигурация, и сега трябва да стигне) или си вземи някое по-качествено 430 вата (като това да речем - http://nikem-bg.net/computer-components ... 430S-XXB9/), които ще ти са предостатъчни дори и да си вземеш някоя евтина видеокарта по-нататък.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by трубадур » Wed May 18, 2016 3:05 pm

амд-то ми е домашното и е мощно и ми е гузно, че не го натоварих с 1200вата, но тва е друга тема

на работа просто има кутия със захранване, които се спряга да бъде употребено, но взимайки предвид, че тва захранване (което посочих) сега е 50 лева, що да не, от друга страна - тряя се пести отвсякъде :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by Demandred » Wed May 18, 2016 3:17 pm

Пробвай този форум за повече мнения - http://hardwarebg.com/forum/forumdispla ... 1%81%D0%B8 . Там има и бая стари теми от типа "Препоръчайте ми конфигурация за фотошоп", ако не ти се пуска нова.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by AlDim » Wed May 18, 2016 9:39 pm

Видео картата със сигурност има голямо значение. Вградената на i5 е OK, но отделна видео карта помага доста:
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... ation-161/

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by трубадур » Thu May 19, 2016 2:50 pm

Разминахме се с картата, за съжаление. Последните напъни гравитираха около gtx 750 ti, ама не мина, в крайна сметка остана отворена вратичката за картчок по-натам, но се съмнявам, че ще се стигне до такава. Поне сме с ново захранване. Утре тряя додат чарколяците.

Благодаря на всички отзовали се, ако на някой му се занимава - може да мета темата в аналите.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сглобяване на комп. с ограничен бюджет

Post by Claymore » Thu May 19, 2016 2:56 pm

Бе остави я да я има, другата тема се казва F1 за нова машина!, което не е същото като ограничен бюджет, и на мен може в близките една-две години да ми се налага да търся съвет, ако ROG-а предаде Богу дух. Че дори и ако не го направи.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests