Deus Ex: Mankind Divided

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by Amelia » Wed Aug 24, 2016 8:59 am

IT IS HERE!!!!!!!!!! :metal:

Поразцъкахме го днес - изглежда страхотно. Сашко още свиква с контролите, ама засега май му харесват.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by Xellos » Wed Aug 24, 2016 3:40 pm

Аз след месец ще стигна като си гледам финансите за видеокарта за ся :(. Мъка мъкаааа.
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by AlDim » Fri Aug 26, 2016 2:25 am

Поцъках малко, първите впечатления са на макс! Геймплеят е добра еволюция на стария, визията е огромен скок напред, светът е поглъщащ както винаги.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by Amelia » Fri Aug 26, 2016 8:25 am

Да се оплача. Гъзъ, дето е писал преди мен, играе Деус Екс без мен. Ми ще трябва да преиграва сега. :nono:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by трубадур » Fri Aug 26, 2016 10:26 am

Поредната добра игра, преебана от алчни простаци. Има микротранзакции :panic:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by AlDim » Fri Aug 26, 2016 9:19 pm

трубадур wrote:Поредната добра игра, преебана от алчни простаци. Има микротранзакции :panic:
В сингъла няма абсолютно нищо преебано.
Не е като да имаш персонаж, който да ти продава DLC (Dragon Age) :lol:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by трубадур » Fri Aug 26, 2016 10:06 pm

Драгъна е игра от 2009, и беше от време, когато биоварци можеха да правят квото си искат, щото тъпият фенбой си е тъп и приема всякви лайна. И дори тогава баш не мина номерът и бая реваха.

Деу сексу се не пипа просто, ин гейм шопец в деня на премиерата, който, вярно, зависи колко си прост, че да си преебеш играта и да ползваш, но на чисто фундаментално ниво ме бъгва. Особено пък специално тази игра. :mrgreen:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by AlDim » Sat Aug 27, 2016 8:07 am

Дори не съм го забелязал.
Всичките мега възмутени юзъри, които в момента тролят metacritic-а на играта с оценки от рода на 0 или 1 от 10 защото имало microtransactions просто си нямат друга работа. Това, че Eidos са дали на хората някакви безсмислени опции да си плащат вместо да играят, по никакъв начин не влияе на качествата на играта. Дотук съм вкарал около десетина часа и продължавам да съм много доволен. Не е баш на нивото на оригиналния Deus Ex и Human Revolution, но е добро продължение.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by Amelia » Mon Sep 05, 2016 9:24 am

Сашко приключи играта и аз гледах финала с него. Успях да хвана и разни развития по основната и страничните мисии. Играта РУТИ. Според мен е по-добра от всички Деус Ексове досега - и като истории, и като сайд куестове, и като персонажи, и като визия. Прага е доста интересна локация, щото да гледаш как технологиите се съчетават с някви стари сгради, е доста яко. Тук вече с всичка сила се вижда разривът между натурални и огментед, щото в Хюман революшън размириците, загатнати в трейлъра не се видяха реално. Масакрата от края на ДЕХР е счупила света необратимо и раните са много пресни и са навсякъде. В сайд куестове виждаш и двете гледни точки. Както Адам каза някъде, "this day was terrible for everyone".

В този ред на мисли, трейлъра на Менкайнд Дивайдед е наистина - горе-долу това се случва в историята, включая брадъра Марченко. Като цяло, ужасно умно замислен сетинг, който прави всичкото това нещо бая реалистично.

Отделно, почват да навръзват много яко историята с първия Деус Екс. Вече се появиха Боб Пейдж и Мандерли, както и някои важни масони.

Сашо мина играта без да убива никого и даже получи ачийвмент. Адам по този начин става особено прекрасен. Не, сериозно, в тази игра Адам е още по-як от в предишната. Някак по-жив и истински и все така саркастичен на моменти. Диалозите с него бяха душевен оргазъм. Не мога да разбера как може някои хора да го намират за скучен - тоя е като Джотаро, тиха и дълбока вода, пълна с прекрасност и принципи. И таман приключихме играта с няква епохална победа и сцената след надписите ми подейства като ритник в корема...

Очевидно е, че ще има нова част, пак с Адам. Но имам ужасното предчувствие, че в тази игра Адам ще умре.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by Amelia » Wed Sep 07, 2016 2:27 am

Ахахахахахахахахахаххахаха, Deus Ex honest trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=T4-AdKXZb4U

Ок, Адам. Ако така ще си говорим, ей сега ще изпиратствам тая игра. ЕУАТЕ ПОВЕЧЕ!!! :heart:

Сашко преиграва играта за мен и понеже вече е ниво Господ и познава терена и историята, успява за отрицателно време да изрине всякакви сайд куестове. Вчера сме изиграли за няколко часа към 1/4 от играта. Продължава да е все така прекрасно изживяване.

Miracle of Sound пусна и песен по темата:
https://www.youtube.com/watch?v=p6RI2_lVMhg
Не е яка като предишните, ама има един-два готини момента.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by Amelia » Fri Sep 09, 2016 9:31 pm

Image

Image

Сцените в метрото са едно от най-яките неща в тази игра... :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by Amelia » Sun Sep 11, 2016 8:57 am

Сашко приключи с преиграването на Менкайнда, което направи специално за мен. Някои неща ги мина по по-различен начин, за да може все пак да се забавлява и той.

Значи, искам да обяви на всеослушание, че всички, които мрънкат, че играта им е била къса СА ПЪЛНИ ДО ЗАТЛАЧВАНЕ С ТЕЧНИ, ЗЕЛЕНИКАВО-ЖЪЛТИ, ВОНЛИВИ ЛАЙНА.

Като отвори човек Стийм е фрашкано с някви овце, които чуха от Джим Стърлинг, че Скуер еникс са зла корпорация на злото, която иска да прави трилогия, за да вземе парите на нещастните геймъри и сега повтарят онова за късата и тъпа история като мантра. Енгри Джо и той се хвърли на гюлмето с някво ревю, което ми доказва, че изобщо не е вкарал и две мозъчни клетки в цялата тая калимера. Ми явно не сме играли една и съща игра с целия интернет. Щото аз тая дето я играхме официално я намирам за най-добрия Деус Екс въобще изобщо и като качества се доближава до шедьоври като Red Dead Redemption и Mass Effect. Забавно иначе как масово Гейм пресата отпреди Великата Драма С Транзакшъните, след която стана модерно да се плюе историята, нямаха проблем с въпросната история. ШОК! БОНБА! Дали са им сигурно копия с по-дълъг сюжет и затова! ИЛьОМЕНАТИ!!!!!!!!!!!!!!!

Историята е достатъчно дълга и прекрасно развита. Съвсем добре пейсната, с нагнетяване към края, с яка кулминация и яка развръзка. Да, не спасяваха целия свят ОМФГ, КАК НЕ ГИ Е СРАМ. Вместо това Адам търчеше по задника на някви терористи и се опитваше да ги идентифицира и спре, преди да са гръмнали половин Лондон. Адам не е центъра на вселената (макар че е центъра на няколко конспирации и най-вероятно ще се окаже човека, от когото са клонирани всички Дентъни) - той е едно малко човече, опитващо се да направи един отвратителен свят по-добър, докато иззлобялото население и Илюминатите му пречат. Непосилна задача, с един минимален триумф накрая. Адам няма нужда да спасява света, за да имаме добра история. Той е бивше ченге, настоящ контра-терорист, а не господ (въпреки, че може да изнесе половината лошковци без да се задъха като му надупиш уменията). Историята ни насочва вече към първия Деус Екс по всякакви начини и наистина стои като че ли ще има продължение. Но е достатъчно добре завършена сама по себе си и всички, които мрънкат че не им е, могат да ходят да се гръмнат.

Почти не излязохме от Прага. Драма. Само дето самата Прага е огромна и пълна с неща за вършене, а и има цял отделен хъб с Утулек комплекса, който е няква различна вселена, избиваща малко на Хенгша.

Накрая на играта имаш избор. Ако си чевръст, можеш да спасиш всички. Начи, докато търчахме да спасяваме всички усетих повече съспенс от във филм с Нийсън, или в сериал с Кийфърд Съдърланд. Фак евриуан, дето казва, че му било скучно.

Ако си играл тази игра както трябва, което ще рече, че не си прецапал главната мисия ала Gears of War, за да ходиш да си изсереш Ю-тюб ревюто, а си направил всеки сайд куест и си бръкнал във всеки излязъл насреща ти комп, ще видиш и добре развити персонажи. Адам е много по-добре развит от в ХР - това се дължи на повечето сцени без очила ( :heart: ) и на повечето разговори с разни персонажи, в които ти става ясно какво му се случва в главата. Сайд куестовете са много и повечето са много яки и напластяват ебаси якия сетинг. ЧУВСТВИТЕЛНО по-яки от тези на Хюман Революшън са.

Проблемите ми с играта са следните: грозни лицеви и телесни анимации при разговор (Адам, който иначе говори като биоробот жестикулира като италианец на екстази). Продължавам да не усещам някви кой знае какви последици от решенията, които взимаме (да, някви хора могат да умрат по трасето, но големия праз, нали). В Мас Ефект цялата вселена почваше да се държи по-различно с теб, ако си парагон или ренегат. Като минаваш от хъб в хъб се чака бая. Ние си купихме SSD специално за случая, иначе сигурно щяхме да откачим. То верно, че гледаш как Адам се вози в метрото или ходи по линиите докато чакаш, които гледки мен лично ме вкарват в олигавен нърдгазъм, но сигурно и на мен щяха да ми писнат, ако трябваше да ги чакаме наистина. Та чувствайте се предупредени и заедно с видеокартите си намерете и бързи хардове. Друго, кво... Малко е тъпо да те пратят целенасочено да обираш банката, която таман си извършал просто щото ти е скимнало, и ти да се държиш като че ли никога не си бил там. Продавачите всеки път ти казват едно и също нещо. High stake диалозите не ми изглеждат никак high stake.

Но това всичкото са бели кахъри. Аре земете я изиграйте вече, че да имам с кого да си приказвам, освен с Александър.
Last edited by Amelia on Sun Sep 11, 2016 9:54 am, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by Xellos » Sun Sep 11, 2016 9:16 am

SSD-то го имам, ама видеото ще почака още месец два да зема нещо прилично, нема как ще страдам. :drool: :( ако до тогава пуснат и играта на 100% отстъпка тамън :lol:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by трубадур » Sun Sep 11, 2016 9:37 am

Я па я върнах мойта. Глеам си гога и стийма и не съм довършил ни един дюс, баси. Ка си прецапам през оригинала от-до веднъж завинаги и после завърша хюмън революшъна ш'си я купя пак (за втори път в живота си връщам игра, но беклогът твърде голем дехпа). Барем мое нацепя някво коледно намаление. Дееба и оувъруоч дееба. Неам желание да цъкам нищо друго в момента. Иначе опцията да минеш играта килл фрий звучи доста яко (самият Адам пасва доста на тази идея, за разлика от Тийфовете, където немах проблем да режа гърла). Ако са го направили фън, де, оти квото и да правех в предишните две нейде по средата на мисията винаги омазвам колосално кенефа и стаа див юруш на маслините. Много съм нетърпелив и тъп за подобни изгъзици.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Deus Ex: Mankind Divided

Post by Amelia » Sun Sep 11, 2016 10:03 am

трубадуре, хвани ги играй тея игри - някви Джотарота са в главните роли.

Ники, виж това и ми кажи виждал ли си нещо по-мило и сладурско някога:
https://www.youtube.com/watch?v=Ojsw1CtzWVM

:cry: :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests