Guild Wars 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Jan 27, 2015 11:08 am

Малко проблемче, че чантите/торбите са скъпи, а играта нон-стоп ти пуска разни боклуци, които, ако си като мен - hoarder, ти запълват мястото до дупка... :roll:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jan 27, 2015 11:43 am

Amikae.6790 ме търсете в играта мене. Нямах много време последните 2 дни да играя, но днес ще съм онлайн, ако нищо не се обърка. :)

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Jan 27, 2015 11:43 am

Всичко се салвиджва със Master salvage kit и после на получените материали се прави десен клик - Deposit Material, което директно ги праща в специална секция на банката. Това от една страна ви дава Есенции за късмет (повишаващи меджик файнд-а), а от друга си отключвате скинове на различни видове брони и оръжия. Всичко друго се продава на мърчантите. Ако ви попаднат жълти предмети или ги салваджвате с Black Lion Salvage kit (поне един би трябвало да ви даде за награда при изпълнение на фазите на личното стори) или ги продавате в АХ, ако ви трябват пари.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Feb 11, 2015 7:51 pm

Даам слакване здравооо, още нямам 80ка дори, ама играта си кефи. Яката Мегаломания който е правил дизайна на градовете. Могата да те откажат в началото с размера си. Също и на няколко висти искам да спипам дизайнера.

Нещо що годе полезно поне за новак като мен, поне вчера бяха прилично близо таймерите до ивентите.

http://guildwarstemple.com/dragontimer/
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Mar 11, 2015 10:47 am

Абе яка е ама не е от игрите дето зарибяват силно. Особено като няма много хора. Докато ми се ебава видеото на лаптопа я заебах от доста време, само влизам да си взема дейли бонуса преди да изгърми нвидията и не е като да ми липсва джиткането като във вовеца. :roll:
:ninja:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Mar 11, 2015 10:53 am

Мен ме радва много от exploration гледна точка. Играта е огромна и красива и ми е кеф просто да се шматкам и да си отварям нови територии.

Но в последно време нямам време да се зарибявам пак.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Mar 11, 2015 11:08 am

То и аз от WP na WP разходки главно, красота е дори на средни видео настройки дето мога си позволя. То лвлването е прекалено лесно, и някой и друг бос за пари бодвам, ама някак твърде... мегаломанска ми е, пропорцията между фигурката ми и територията и декора и особено мега биг градовете ме кара да чувствам някаква дистанция и пречи да се потопя повече в играта. А и с тия ивенти дето се спамят нонстоп забравяш за къде си тръгнал. Иначе за тия 10$ е сделката на годината. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Mar 11, 2015 12:01 pm

По едно време бях спряла да играя, защото в един момент ми замръзваше образът и нищо не реагираше, всеки път се налагаше да рестартирам на компютъра. Това се случваше в случаен момент, или на 10-тата минута, или на третия час игра, но неизменно всеки път. Проблемът изчезна едва след смяна на видеокартата.

На мен играта продължава да ми харесва много като дизайн и механика, обичам да обикалям и да откривам нови територии. Гледките и музиката са върхът. Приятно е да преполовиш някой jumping puzzle, преди да осъзнаеш, че е такъв.
Но имам два големи проблема, произтичащи от това, че играта просто не е направена за хора като мен. Всичко изисква огромна инвестиция от време или пари. Невъзможна е неангажираща игра, ей така да влезеш за половин час да се разсееш и в този половин час да направиш нещо значимо и героят ти да прогресира. Дори само дневните куестове изискват повече време.
Проблем, произтичащ от първия - бедна съм и не мога да си купя нищо готино. Играта продължава да бъде систематично настройвана към привличане и задържане на фармещите про-та, а кажуъл играчите като мен не са важни. Цените на яките неща за мен са равнозначни на месеци игра, защото нямам време за часове фармене всеки ден.
Проблем, произтичащ отново от горното - не мога да напредна достатъчно бързо в професията си, защото е необходима огромна инвестиция от време или пари за материалите, а при мен и двете са кът.
Вторият голям проблем за мен е липсата на информация. Редовно има ивенти, с които светът се развива и променя, но никой не счита за нужно да направи ин-гейм обяснение за това какво се очаква от играчите. В логин екрана излизат някакви линкове, които при отваряне не обясняват нищо - на официалния сайт има общи приказки, но няма подробна информация. В самата игра НПЦ-тата в най-добрия случай дават неясни и откъслечни инструкции. Усещането е - нещо голямо и важно става, оправяй се сам. Дразни ме много.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Mar 11, 2015 1:32 pm

Къде е тая голяма инвестиция от време и пари, това да не е WoW :lol:
Гибли, проблемите ти са лесно разрешими:

1. Когато изпълняваш сърца и динамични евенти, получаваш карма, с която можеш да си купуваш оръжия, брони и аксесоари. Това става, като отидеш при НПЦ със сърце над главата и видиш какво ще ти прредложи. Желателно е да си поспестиш кармата, защото като станеш 80то ниво (а може и да си станала вече), в последните зони в Орр можеш да си купиш екзотик брони от търговците при храмовете (след като последните първо се превземат).

2. Евентите (не динамичните) са два вида - Personal story и Living story. Този, който в момента ти е активен е показан най-горе на екрана със зелена звезда и текст. Като кликнеш на звездата тя ти показва къде трябва да идеш и в коя зона. Повече информация за тези евенти можеш да намериш като натиснеш Н и във появилия се прозорец кликваш на четвъртия таб от горе надолу.

Играта си е перфектна за кежуъли, не се самозаблуждавай :D

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Mar 11, 2015 2:15 pm

(Редактирах си поста с цел да го допълня и да намаля малко гибелния гняв :twisted:)

Говоря за лични впечатления от играта. Тук аз съм единственият критерий и когато казвам, че за моят кажуъл стил тази игра не е ок, защото ми губи прекалено много време, с какъв аргумент ще ми възразиш? Че не играя кежуъл или че играта не ми губи прекалено много време?

Когато става въпрос за свободното ми време, не искам да се чувствам като на работа и не искам да полагам усилия. Предназначението на тази игра в живота ми е да ми предложи разсейване и забавление, а не да ме натоварва. За мен един час време за ежедневните куестове е много, защото е огромна част от мижавото количество свободно време, с което разполагам. И естествено - тук тревичка, там дръвче, тук сърце, там ивент - откарвам много повече от един час, без накрая да съм постигнала някакъв значим прогрес в нещо.

1. Имах предвид нещата, които се купуват със скъпоценни камъни и курсът на въпросните към златото, който счупи всякакви тавани за времето откакто почнах да играя досега. Но и изобщо за цените на борсата. Колкото до кармата, кажи ми откъде за карма мога да си купя лък с мощност 860-1000 или повече и ще съм ти благодарна. 80 ниво съм, но не съм отворила целия Ор. Отворила съм един търговец в един кръгъл храм (намерих го в уикито: Cathedral of Eternal Radiance), който имаше брони. Цените им бяха 46 хиляди карма на част от броня или някъде там? (Добавено: сега видях, че са 42 000.) При положение, че за един куест наградата е 200-300 карма? По една случайност карма имам много, най-вече защото играя от едно време, когато даваха повече, и защото досега не съм намерила за какво свястно да я похарча. Но тези цени не са евтини.

2. Говорех за големите ивенти от типа на Скарлет. Личната история си е достатъчно добре направена, за нея не се оплаквам. Но за еднократните неща информацията вътре в играта е минимална.
Друг пример: разните простотии, които ти изпадат в процеса на обикаляне и не е ясно за какво са. В момента в багажа си имам 7 Dwarven keys, на които описанието е "отварят нещо много старо" - иди го търси какво е това нещо много старо и къде се намира.

Отделна болна тема е мястото в инвентара.

@Xellos: нищо от теб не съм получавала/виждала, съжалявам. Ние не бяхме ли на различни сървъри по принцип? Ще се опитам да те намеря следващия път като вляза.
Last edited by Ghibli on Wed Mar 11, 2015 3:46 pm, edited 15 times in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Mar 11, 2015 2:19 pm

abe Sarnela, pisah ti dosta pati i inv za party kato te merkah tia dni online v [Bone] ma neshto ne stigat mai :(. Sori tel lat. :roll:


Da infoto v igrata e nikakvo. Polozvam si guildwars temple saita za bos taimerite dosta e tochen btw. A crafteneto go poglednah i otebah. Lvl, explore geroicheta, to s 20 knigi za lvl easy. Za mesec geimene casual 50gold smeh.
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Mar 11, 2015 3:37 pm

Абсолютно вярно е, че златодобивът е ужасен и изисква много фармене или игране в АХ-то, което не всеки го може (аз не го, например, но Рич беше цар по едно време). Цените на красивите И powerful (демек не само козметични) неща са колосални, да не говорим, че ако искаш да си ги крафтнеш трябва да събираш материали с месеци. Аз още нямам ascended gear, въпреки че няколко месеца събирах и пари и материали от world events.

Гиърът от кармата е приличен, както и крафтените неща (оранжевите като quality), обаче крафтингът е мъка с някои материали (нокти, люспи и кръв и подобни). Ако complete-нете (exploring points of interest, vistas, quests and teleports) зоните в Orr наградката от ковчежето за completion е exotic (orange) item по принцип - рандъм е, но може да се падне нещо много хубаво и като скин дори. Вендорите за карма са всичките в Orr и хората често организират events там (поне така беше преди година). Като power айтемите от карма са супер, като combination of stats може и да не са ти best in slot/best for your class or spec, но това са бели кахъри в ГВ2 :) като сме кежуъл.

Иначе най-кежуъл нещото, с което човек може бавно да си прогресира героя са world event-ите, които Ники каза, че прави - те са по часовник дори и от тях падат материали, които бавно, но славно човек може да си събира (бавно е по-точното определение).

Друг вариант е да се съберем парти 5 човека и да влезем в някой дънджън, там много бързо се събира валута (за всеки дънджън различна), с която се купуват цели гиър сетове и оръжия от Lion's Arch. Това беше challenging като бяхме 3-ма човека едно време в 5-man dungeon, но с 5 би трябвало да е съвсем ОК и не отнема много време.

За златото е най-голямата болка. УоУ ме е разглезлил, защото злато там се прави лесно и освен разни mounts and mini pets за друго няма какво да си дадеш парите. Злато в ГВ2 се трупа бавно. Аз установих, че най-лесно събирах като крафтя exotic armor/weapons и ги продавам в AH, но за да стигнете да можете да ги крафтите трябва да минете през ужаса на събирането на гадни материали (нокти, зъби и т.н.). От world event-ите падаха ектота, ектотата също вървяха по 3-4 голд на парче. Не съм влизала сериозно от много време и не зная как са цените в момента.

За ивентите е вярно, че ако не си играл без прекъсване и не следиш какво се случва си като загубен и аз съм си така 100% от времето, защото играя на пресекулки тук-там, чат-пат и вечно не знам какво се случва, уви, защото все изпускам разни страхотни flavor items или рецепти за такива от ивентите. Например по коледните празници има рецепта за кейпче, което прилича на ангелски крилца (искам!), ама няма...

Иначе Arena.net's policy за козметичните айтъми е, че ще ги продава за джемове и тъй като те са само козметика, а не power upgrade мога да разбера защо ги слагат в online shop-а. Оттам май си бях купила само нещо, което да смени прическата и цвета на косата на героинята ми О_О...

Edit: Ghibli дай си координатите в ГВ2 да те добавя в приятели. Ще поровя за лък.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Mar 11, 2015 3:50 pm

@Elayne: аз теб те броя за про :mrgreen: Поне в сравнение с мен - със сигурност.

Edit: о, благодаря! Довечера ще си напиша координатите.
Last edited by Ghibli on Wed Mar 11, 2015 3:59 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Mar 11, 2015 3:54 pm

Image

Yup, that's me. :D

Joke aside, do give me your details later tonight. И кажи какъв лък ти трябва short bow or longbow, гледам сега, че са по 2 голд в АХ, направо ще ти пратя, ако искаш.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Mar 11, 2015 4:12 pm

Екзотик лъкове в АХ с лопата да ги ринеш, до 5 злато можеш да си намериш без проблеми. Вече ако искаш да е с определен скин или да е асцендед нещата са по-сложни. И си разкрий всички темпъли в Орр, 5 са за 5те бога плюс още един до входа за Арах. Злато като цяло най-лесно се трупа или с рънове на дънджъни или с WvW, на който което му харесва повече :D
Ако не си в The Bulgarians и си на Seafarer's Rest не е лошо да ги джойнеш - bulgarians.enjin.com и попълваш заявлението. Рънове на дънджъни с хора които ги познават се правят за едно 10-15 минути, разбира се повечето са с по три пътя и ако решиш да ги правиш всичките ще отнеме повече време. Фракталите са друг вид дънджъни, от където можеш да си събереш токъни за асцендед оръжия и аксесоари, брони за сега се получават само от крафтене. Вярно, дейлитата са малко трудоемки и бавно се събират лаурели, но и с гилд комендейшъни (от гилдийни мисии) можеш да си вземеш доста неща.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests