Raging vagina wreaks havoc in Nerdland

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jan 27, 2015 10:20 pm

Пффф, всички SJW звучат еднакво. В момента, в който някой не се съгласява с тях, моментално става някакъв - child molester, woman hater, transphobic etc. Абсолютно отвратително поведение! Имам чувството, че колкото повече човек се старае да им обясни, толкова по-ненормални стават.

Най-смешното конкретно в тоя случай е, че линка с 5-те баннати едитора е постнат на 23 Януари, когато още никой не беше баннат, просто имаше някакви наченки малко да се запре едиторската война и SJW взеха да насират гащите, че някой ще може да им едитва ценната GG wiki страничка. Никой обаче не коментира, че доста "proGG" едитори бяха наистина баннати от Wikipedia преди месеци и от тогава страницата е изцяло в ръцете на едиторите на SJW. И те са си я изпипали до най-малкия детайл, за да може някой тъпунгер, като тоя douchebag да я прочете и простата му глава да си извлече откачените изводи.

Между другото, Amelia, не знам дали ти прави впечатление колко често се среща в SJW реториката обяснението, че Zoe Quinn опровергала Zoe поста. Това НЕ Е вярно, тя отрича обвиненията, никога не е представяла каквито и да е доказателства, че Zoe поста не е истина. Вместо това тя съди и осъди бившия си, въпреки че той всъщност е жертвата на abuse! Мисля в момента пича има някакви забрани, да не я доближава и да не говори за нея в социалните мрежи. В сексистката тема ме насрахте за тея неща, но ако GG не е абсолютното доказателство за това на какво са способни шепа побъркани путки, то не знам кое е. В смисъл, щом една жена може да изчука журналсити, шефове на дев компании, модератори на Reddit/4chan и на края по някакъв начин тя да излезе жертвата, значи има нещо фундаментално сбъркано в отношението на обществото по тези въпроси. Не може хора да вършат буквално криминални неща и като ги хванат да пищят "slut shaming leave me alone". It shouldn't be possible!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 27, 2015 10:40 pm

Най-смешното е, че аз всъщност съм съгласна с него, че интернет абюза е недопустим и трябва да спре...

А в оная тема те серяхме, щото ти говореше ебати тъпотиите и изобщо се държеше като SJW на мъжете. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jan 27, 2015 10:42 pm

Не е вярно, пък! :surly:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jan 29, 2015 12:08 pm

Amelia, на douchebaga можеш да му линкнеш това - http://np.reddit.com/r/KotakuInAction/c ... a_tale_of/

Топло, топло от фурната на злите геймъргейтъри!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 30, 2015 3:30 am

Душът спря да ми отговаря, така че това си го файлвам за лична употреба.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Mar 06, 2015 8:21 am

@GamerGate
@SJW
@NotYourShield
@Tim Schafer

Just stop it. :spank:

Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 06, 2015 8:32 am

Тъгата е тъжна.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Mar 06, 2015 10:05 am

Ок кои от дискриминираните special snowflakes са обидени сега и за какво?

Не можем ли да избием всички SJW и MRA и да вдигнем IQ-то на популацията с няколко точки.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 06, 2015 10:52 am

Оф. Ситуацията е доста сложна. Не знам доколко си наясно с Геймъргейт, ама там си е ебало капаците.

Начи, Геймъргейт е многолик. Има някви хора, които (си мислят че) се борят срещу корупцията в гейм-журналистиката. Повечето основно плямпат по интернет и до момента не са направили квото и да е срещу тая корупция, но иначе намеренията им са добри. Има някви интернет тролове, които правят мизерии по интернет и отправят заплахи за изнасилване и смърт. От страната на анти-Геймъргейт са едни много гласовити SJW, част от които биват системно заплашвани от Геймъргет троловете. По разбираеми причини, там са голяма част от инди-девелъпърите, щото Геймъргейт тръгна като скандал след като инди-девелопърка се изчука с гейм-журналист и с други гейм-девелъпъри. Та гейм пресата и инди девелъпърите са масово анти-Геймъргейт и си правят свирки и шпакли един на друг. Почват да приказват как геймърите вече не съществували като айдентити, били мъртви, не трябвало да се съобразяваме с тях. Представят геймърите като някви бели, дебели убитаци без живот, които си нямат друга работа освен да цъкат сексистки геймки и да отправят заплахи към разни жени по интернет по цял ден. Масовата негейм преса също шпаклова яко няколкото заплашени анти-Геймъргейтърки, щото тея дни е модерно да си феминист и разказите за онеправдани жени продават повече вестници и служат за по-добър кликбейт. Тоя медиен отзвук, който представя геймърите като някви антисоциални психопати допълнително вбесява и озлобява въпросните геймъри. Ситуацията се утежнява от зловещата цензура и модерация в зората на Геймъргейт, когато масово се триеха коментари на пропоненти на Геймъргейт.

Понастоящем тея два лагера си враждуват яко вече шести месец. Вече не знаят за кво точно се борят, станали са безкрайно противни и двата и са като цяло фул оф шит. Ситуацията е ескалирала дотам, че вече и двата лагера отправят заплахи и вършат интернет безобразия.

В един момент, малко след генезиса на самия Геймъргейт на редица малцинствени индивиди им писва от безочливия вой на анти-Геймъргейт феминистките, част от които взеха да правят яко кинти от цялата тая ситуация. Така се ражда NotYourShield тага, в който жени и малцинствени индивиди защитават Геймъргейт. Кифлите от анти-Геймъргейт (сред които има и бая мъже, включително и някои свестни) веднага почват да разпространяват инфото, че тея от NotYourShield не съществуват и че са sock puppets на агресивните бели дебели нолайфъри. Което естествено не е вярно, щото наистина има доволно количество жени и цветнокожи хора, на които им е писнало от феминисткия популизъм. Това да се отрича съществуването на тея хора от SJW изметта и в случай, че някой докаже, че наистина е жена или цветнокож или транс или хомо или уотевър да почват да се говорят някви лайна за това колко self-hating трябва да е, за да е на страната на Геймъргейт е върха на наглостта и отвратителността. Въобще, изобщо, NotYourShield е доста деликатен казус. За Геймъргейтърите тея хора са доказателството, че геймърите не са някви ненормални убийци и изнасилвачи и съответно атаки към NotYourShield тага се приемат много по-навътре отколкото атаки към самия Геймъргейт.

Та стигаме до Тим Шейфър. ТИМ ФЪКИН ШЕЙФЪР. Един от най-уважаваните гейм девелопъри, лайк, евър. Човекът, който е дал да се разбере нееднократно, че е широко скроен, мислещ, гениален индивид, създаващ прекрасни игри, с прекрасни женски и мъжки персонажи в тях. Героят на един билюк геймъри. Дори и на мен, щото аз не се считам за геймърка, но съм изиграла собственоръчно доста от по-важните му игри, някои от тях по няколко пъти.

Та Тим Шейфър, който е отявлен анти-Геймъргейтър и се е снимал във видеа на една от феминистките каки, снощи, на девелъпърските награди благоволи да извади няква sock puppet и да каже следната особено смислена и пълна със свеж хумор шега:

"How many gamergaters does it take to make a single piece of armor?
Fifty. One to do the modeling, one to do the materials, and forty to tweet that it’s not your shield."

Като се оправда, че това sock puppet-a го бил казал, а не той. С което биде така добър да оповести на целия свят, че не може да смята и че в NotYourShield няма истински хора и всички са сок пъпетс на белите дебели нолайфъри. И се изгаври с това, което Геймъргейтърите отдавна се опитват да обяснят на света - че не могат да са отговорни за разните сок пъпет тролове, които ръсят заплахи по феминистките каки.

Преди това беше снесъл още няколко анти-Геймъргейт майтапа, но там ебавките са ОК и затова никой не реве срещу тях. Ебавките с NotYourShield от страна на човек, който е доказал, че е способен на някаква висша нервна дейност, но въпреки това се държи като SJW скъсала секва връзка с реалността обаче боляха и много от верните му фенове, които са хардкор геймъри (и Геймъргейтъри) ги приеха като предателство. И бяха много разочаровани.

И аз съм разочарована, въпреки че нито съм геймър, нито съм Геймъргейтър, не съм им шийлд и на двата лагера и като цяло се чудя сама на себе си що приемам толкова навътре цялата тая работа и съм по-наясно с нея от Александър например, дето е истинския геймър в къщи.

There. Ако нищо не можеш да ми разбреш от хаотичното излияние, то е щото самия Геймъргейт клъстерфък е тотално хаотичен и не подлежи на описание. Тряя да го види човек.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Mar 06, 2015 6:29 pm

С геймъргейт съм запознат. Долу горе откакто rock paper shotgun стана rock paper jezebel имам неприятно много сводки по всякакви SJW каузи.

Точният контекст на Тим Шафър не го знаех ... (Като цяло май SJW феминистките са ми доста противни, а масовия медиен коверидж е толкова неприятно едностранчив и на тяхна страна, че за непредубедените (всичко на всичко 3ма души на планетата) всъщност гейтърите изглеждат като жертви ...)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Mar 07, 2015 12:54 am

Amelia wrote:Като се оправда, че това sock puppet-a го бил казал, а не той. С което биде така добър да оповести на целия свят, че не може да смята и че в NotYourShield няма истински хора и всички са сок пъпетс на белите дебели нолайфъри. И се изгаври с това, което Геймъргейтърите отдавна се опитват да обяснят на света - че не могат да са отговорни за разните сок пъпет тролове, които ръсят заплахи по феминистките каки.
Не знам, далеч съм от целия конфликт, обаче тая изцепка на Шейфър... Мани другото, обаче е някак бая иронично един богат бял хетеро мъж да се подиграва с реално съществуващи жени, цветнокожи и ЛГБТ-хора по повод именно, доколкото разбирам, дискриминацията спрямо жени, цветнокожи и ЛГБТ-хора...

Не желая да взимам страна в спор, за който имам съвсем повърхностна представа, обаче тези от NotYourShield имат видеа в Ютуб, виждат им се лицата, чуват им се гласовете...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Mar 07, 2015 8:16 am

tigermaster wrote:Не знам, далеч съм от целия конфликт, обаче тая изцепка на Шейфър... Мани другото, обаче е някак бая иронично един богат бял хетеро мъж да се подиграва с реално съществуващи жени, цветнокожи и ЛГБТ-хора по повод именно, доколкото разбирам, дискриминацията спрямо жени, цветнокожи и ЛГБТ-хора...
Въпросът е, че той няма представа на какво се подиграва всъщност. Шейфър си мисли, че е на страната на нещастните, омерзени, страхуващи се за живота си инди гейм девелъпърки (също както Джос Уидън бтв) и им вярва, че NYS са отчаяни GamerGater-и, постващи от фалшиви акаунти. Като инди девелъпър си мисли, че така защитава колежки от бранша, без да има представа за какво става въпрос наистина. Хората, които твърдят, че той умишлено се "подиграва" на малцинствата, са също толкова друсани, колкото страната на Саркизиън и Куин.

В края на краищата единствените, които печелят от всичко това са гнусните псевдо-феминистки. Засега си проправят пътя прекрасно с лъжи и полу-истини, междувременно изкарвайки много пари от цялата работа. И най-лошото - примамили са мейнстрийм медиите с лесносмилаемата си изфабрикувана история за тормозът, на който уж са подложени. Междувременно гейм "журналистиката" в момента е в криза, а GamerGate тайфата не постига нищо смислено вече месеци наред.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Mar 07, 2015 8:42 am

Абе тормозът, на който са подложени въпросните няколко феминистки, хич не е малко и е недопустим И ТРЯБВА ДА СПРЕ. А пък от страната на Гамъргейт някви също почнаха да правят слава и пари на гърба на цялата тая мелодрама. Просто седя си, гледам ги и не мога да намеря десетте разлики. Ма в момента са ми напълно еднакви и двете страни. Един дол дренки са и ми се ще някой вече да натисне reset копчето и да се приключва.

Тим Шейфър и Джос Уедън са тотално out of their depth в случая и най-добре някой добросъвестен човек да вземе да ги посъветва да си затварят устата, вместо да серат там дето ядат.

Но наистина, не знам изобщо как ще се съвземе гейм обществото след тоя катаклизъм. Най-забавното е, че т.нар. професионална гейм журналистика, която засмука страстно клиторите на Саркезиан и СИЕ успя да си вбеси и отчужди истинската публика, щото реално погледнато точно тея геймъри дето уж били умрели и прочее са всъщност ЕДИНСТВЕНИТЕ ХОРА, КОИТО ЧЕТАТ ТОЯ ТИП ГЕЙМ ПРЕСА. Разните дами и господа и дами и дами, които цъкат Кенди Кръш Сага, след няколко месеца, като поотшуми скандала и кликбейтовете се скрият, няма да се върнат в Котаку да четат гейм статии там. Геймъргейтърите и те няма да се върнат - Ютюб блоговете в момента са пъти по-адекватно място за дискусия на гейм тематика. Та няколко големи гейм медии така си изкопаха гроба, че чак ми е жал. Или всъщност не. Не ми е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Mar 07, 2015 8:59 am

Kotaku бързо загубиха 700 клика на година от мен. :mrgreen:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Mar 07, 2015 11:04 am

Оффтопик но къде е актуалния качествен контент в писмена форма напоследък? И да - в neverland не се приема за отговор.

Почти всички медии които чета от години са ми противни в момента.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests