HearthStone

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderators: Yan, Roamer, AlDim

Martix
Mistborn

Re: HearthStone

Post by Martix » Mon Jul 25, 2016 8:02 pm

HS-на никога няма да умре (др. седмица се очаква да обяват следващия Adventure - доста вероятно да е Каразан, кулата на Медив).

От много време насам ирая само с homebrew декове, затова и не напредвам много по стъбичката.
За забавление си цъкам evolve shaman със shifter zerus :metal:
Далеч по-класен избор от скучните Yogg Sarron autoplay декове.

А като ми писне а губя минавам малко на aggro divine shield paladin, който стига до 15 ранк без проблеми (обаче 14-ти ми е някаква психологическа бариера и всеки път като го стигна правя по 3 поредни загуби).

@Claymore ако искаш да печелиш, много по-ефективно е да си крафтнеш нелегендарните карти за някой дек, или поне нещо универсално като Силвана или Рагнарос, специфични само за един единствен дек легендарни като Twin Emperor-а се крафтват само за забавление, не знаеш дали след 2 месеца Ctun Дековете няма да са траш tier. Аз си направих twin emperor за един експеримент с brann и работи добре, но не печели игрите сам. Иска се много early game и twin-а е просто overkill-а, с който да ги накараш да concede-нат.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Mon Jul 25, 2016 10:30 pm

Всичко което казвате е така, и аз си цъкам евтини агро декове с уориър, пали и уорлок. Ама някак си все не мога да пробия последната бариера до 15 бе. Дори да съм на три звезди на 16, излиза някакъв или с повече агро от мен или с някви геймчейнджъри, дари Legendary или не. Конкретно пали агро дека със Steward of Darkshire и токени имах такъв отвратителен късмет с него по едно време, при който никога не ми се падаха картите в правилния ред, че не съм го играл от месец и нещо. Иначе с роуг цъкам един C'Thun дек с Deathrattle и Undercity Huckster, забавно ми е да играя карти които иначе нямам, като Chillmaw, Deathwing или Anub'arak. Аз разни по-обикновени карти че имам, имам, просто нямам грам въображение. За това нетдеквам. И за това на избираемия Shakespeare through Performance тоя семестър не предадох никъв creative contribution накрая, ми се присламчих към хора с идеи. В началото на WotG беше забавно като играех лок с тлъсти карти и Blood of the Ancient One, на няколко пъти извадих The Ancient One, и дори когато после губех беше забавно.
Иначе, откакто почнах играта февруари мразех прийст заради всичките гадни магии. Ма в последно време е толкова unviable във Standard, че ми е жал. В Wild сигурно вършее, като има Lightbomb и Shrinkmeister. Но ако го побъфнат с идния адвенчър и направят женски скин, щото Андуин ми бърка в здравето, може да го заиграя.
Mouthpiece drawn, got a verbal armory
Stack bodies, not figurines
Move beneath the surface, submarine
I'm half machine, obscene with a light sword
Look inside the brain, it's a riot in the psych ward
What you standing on the side for?
Roar like a lioness, punch like a cyborg

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Tue Jul 26, 2016 9:48 am

Мисля, че доста народ страдаме от някакъв вид бариера с тая игра. Пропилях твърде много време днес, например аз при арените, дай да ставам, че да си взема пака и златото или нямам всички карти, дето искам и не мога да си спретна точно дека, който желая да изпробвам и затва ше ползвам квото има от нета, па докъдето докарам. Плюс ужасът на абсолютно некъсметлийското теглене на карти. За кежуъл кочина хартстоун предлага повече възможности да се депресираш и плюеш люто, отколкото це-ес 1,6 с люлински хакери да го еа.

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Tue Jul 26, 2016 10:42 am

Няма бариери ледъра е на късмет и затова всички по професионални играчи го критикуват . Както съм правил 12 поредни победи и съм ставал 10 ранг от 20 така и играта решава, че няма да стане и почват да ми се падат само хард контри 10-11 игри подред без значение какво ще избера след което изгнивам на 17-18 ранг, без значение че със същия дек съм бил 9 ранг миналия ден. И не до карти - аз имам всички карти и пак ме бият с хард контри нон стоп. Като тръгна с някъкъв гимик дек за ташак и аз им се падам за хард контра .

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Tue Jul 26, 2016 11:01 am

А бе аз си го имам митничаря на определени нива. Ако зема да изрина неколко игри подред просто у акъла ми идва идеята, че следващият сблъсък ще е яко секс без лубрикант и търча от стаята. После само си цъкам кежуъл шитни и уалйд, колко да бича злато и куестове, малко ареница за цвят или запой в таверната, докато си линея на некъв по-"престижен" ранг. Ся има 3-4 деня останали то сезона и къдет съм, там ше си остана. Барем се зарина със сандъци с мазен луут. Но тоа легендарен гръб нема да го получа, играя твърде малко и нарядко, че да е реалистично постижение.

Иначе шит дековете за мъдете е където тая играя блести. Най-обичам да се надена на някой с по-крив и дебилен набор карти от моя.

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Tue Jul 26, 2016 5:01 pm

Ладъра разчита на математика - за стигнеш напред трябват две неща - да цакаш моментната мета с контра дек и да играеш много за да насмогнеш на статистиката . Повечето от легенд дековете са са с 52-55% успеваемост.

За двете неща помага софтуер за статистика и редовно следене на сайтовете за да видиш кой дек се играе най-много. Оттам нататък си мофицираш дека с правилните теч карти и почваш математиката, тоест многото игра.

И двете неща нямат нищо общо с разните най-силни декове ползвани по турнири и поствани в класации.

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Tue Jul 26, 2016 5:06 pm

ни време, ни нерви за подобни чикий, иначе съм наясно, че трябва да спечелиш 55 процента от бем ти толкова игри в сезона, че да се изгъзиш с легендарен гръбец.

бтв, напоследък нема калъв със златен герой или такъв с легендарен гръб, дето да ме бие, знам че и на тях им влиза точно колко и на мен и понякога е много ръбав и неудобен, ама като видях такъв индивид баси как се надъхвам и тогава някак си играя една идея не чак толкова малоумно :mrgreen:

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Tue Jul 26, 2016 8:02 pm

Еми за мен ладъра и легендата нямат никаква стойност. Също не намирам никакъв фън в късмета на арената и извращението наречено уайлд плей. Играя ладър само за дейлита иначе фъна ми от играта е в уговорени мачове с турнирни декове и гледане на турнири. Печелил съм два турнира и то доста смазващо, представял съм се в топ 4-8 на доста други но това не пречи да падам 5-6 пъти подред в ладъра и да изкарвам максимум до 15 ранг с някой леш дек колкото да изкарам наградата. Може би 2-3 пъти се хванах по сериозно и достигнах до 5 и 6 ранг нямам нито времето нито желанието да играя по 30 игри подред на ден с леш -контра мета декове за да стигам сериозен ранг .

Това дали някой е златен нищо не означава - има много хора които играят само с 1-2 дека и рано или късно изциклят - а много игри означават и повече златни герои. Но дали отсреща човека има 100 игри с дек и 55% успеваемост или аз имам 30 игри и пак 55% успеваемост е все тая.

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Wed Jul 27, 2016 8:31 am

Дека играеш на турнири, канят ли, фо, ко? Че тва верно звучи яко. За останалото сме на едно мнение и подкрепям. Легендарният гръб ме празни, щото е най-изчистеният и красив, то така или иначе в тая игрва всичко е ламер :mrgreen:

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Thu Jul 28, 2016 7:29 pm

Всякакви турнири има - организирани от форуми, сайтове - важното е, че не се играе тип ладър а с турнирна схема - last hero standing, conquest, 4 Hero 1 Ban Conquest .

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Fri Jul 29, 2016 8:53 pm

Нов адвенчър, уж на 11 август ще е достъпен. Просто си представям филмът да беше в духа на хартстоун и специално тоя трейлър или флинтлоке комикса на времето... :free:
https://www.youtube.com/watch?v=qlHx7YNWYGY

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Fri Aug 12, 2016 10:51 am

Първото крило на новия адвенчър е безумно елементарно. Даже прологът ми отне 2 игри да го мина, докато останалото го прецапах за двайсетина минути. Отделно има и специални нива със свещеник и шаман. Свещеникът просто опука опонента и за довечера си оставих шаманеца.

Традиционно хуморът крепи цялата свинщина и тук няма лабаво - Медив е доста приятен, мазен чиляк - въобще душата на компанията и може само да съжаляваме, че във филма warcraft бяха заложили на доста безлична и вяла негова версия. Освен него прислужникът му, който е и легендарна стелт карта, която може да направи на уорлока зоопарка още по-досаден, е също маса пич.

От новите карти, дошли с това крило, като чели 2 2 звярът (няква чайка) за 1 мана е най-ценната. Даже мисля да я туря при магьосницата. Определено мяза да има потенциал. Освен че очаквам здрав наплив на друиди със зверове заради нея. Май ще да е новото зомби чау.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Fri Aug 12, 2016 12:05 pm

Аз знам че ще е мега RNG и ненадеждно, ма от всичките карти най-много ме блазнят Swashburglar и Ethereal Peddler и ще си направя тъп, но забавен дек с тях. Конкретно от това крило нищо не ми фаща вниманието, единствената причина да не дисенчантна Мороуз е че някога си може да стане добър, или да пробвам някъв тъп дек с него. Евентуално Малкезар също, карта за хора като мен, без legendaries.
Впрочем, изненада ме колко е добър прийста в Brawl-а, където повече класове немат толкоз ракообразуващ early game колкото в ранкд, освен варлока де. Всичките 5 победи за куеста с него изкарах.
Проблемът е че бях спестил точно 700 злато, та нз дали ще смогна до 19 да събера още толкова, ако не ми се падат по-малко 40g куестове.

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Fri Aug 12, 2016 12:32 pm

Е и да си ги зимаш с една седмица по-късно, се тая - имаш достатъчно време да отключиш всичко, че и да му се порадваш. Въпреки че некъв мега победител карта, дето да влезе от воле като задължителна май няма, но и не мога да кажа, че обърнах особено голямо внимание какви са новите карти. Като си разцъкам дековете тогава ще чета внимателно.

Но пиратският дек може би най-после е действителност, поне ще е дивотия, ако не е много надежден. Направо роговете и воините има какво да разбутата малко стагнацията, особено секирата fools bane (или нещо такоа). А якото е, че вече има deadly fork и вече всички тъпаци могат да въртят оръжие (освен ако не е специфична за даден клас - не проверих дали е). Аз така или иначе дек без ууз не правя, а ся ептем :yay:

пп. Ся ги поразгледах картоците, има доста прилични попадения, които да размърдат прилично гъзетата.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Fri Aug 12, 2016 1:24 pm

Вилицата е за бандита, тъй че не сички ше въртят оръжие. Макар че ако смяташ на Медив жезъла за оръжие, тогава вече всички ще имат, да.