HearthStone

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: HearthStone

Post by Martix » Mon Jul 25, 2016 8:02 pm

HS-на никога няма да умре (др. седмица се очаква да обяват следващия Adventure - доста вероятно да е Каразан, кулата на Медив).

От много време насам ирая само с homebrew декове, затова и не напредвам много по стъбичката.
За забавление си цъкам evolve shaman със shifter zerus :metal:
Далеч по-класен избор от скучните Yogg Sarron autoplay декове.

А като ми писне а губя минавам малко на aggro divine shield paladin, който стига до 15 ранк без проблеми (обаче 14-ти ми е някаква психологическа бариера и всеки път като го стигна правя по 3 поредни загуби).

@Claymore ако искаш да печелиш, много по-ефективно е да си крафтнеш нелегендарните карти за някой дек, или поне нещо универсално като Силвана или Рагнарос, специфични само за един единствен дек легендарни като Twin Emperor-а се крафтват само за забавление, не знаеш дали след 2 месеца Ctun Дековете няма да са траш tier. Аз си направих twin emperor за един експеримент с brann и работи добре, но не печели игрите сам. Иска се много early game и twin-а е просто overkill-а, с който да ги накараш да concede-нат.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: HearthStone

Post by Claymore » Mon Jul 25, 2016 10:30 pm

Всичко което казвате е така, и аз си цъкам евтини агро декове с уориър, пали и уорлок. Ама някак си все не мога да пробия последната бариера до 15 бе. Дори да съм на три звезди на 16, излиза някакъв или с повече агро от мен или с някви геймчейнджъри, дари Legendary или не. Конкретно пали агро дека със Steward of Darkshire и токени имах такъв отвратителен късмет с него по едно време, при който никога не ми се падаха картите в правилния ред, че не съм го играл от месец и нещо. Иначе с роуг цъкам един C'Thun дек с Deathrattle и Undercity Huckster, забавно ми е да играя карти които иначе нямам, като Chillmaw, Deathwing или Anub'arak. Аз разни по-обикновени карти че имам, имам, просто нямам грам въображение. За това нетдеквам. И за това на избираемия Shakespeare through Performance тоя семестър не предадох никъв creative contribution накрая, ми се присламчих към хора с идеи. В началото на WotG беше забавно като играех лок с тлъсти карти и Blood of the Ancient One, на няколко пъти извадих The Ancient One, и дори когато после губех беше забавно.
Иначе, откакто почнах играта февруари мразех прийст заради всичките гадни магии. Ма в последно време е толкова unviable във Standard, че ми е жал. В Wild сигурно вършее, като има Lightbomb и Shrinkmeister. Но ако го побъфнат с идния адвенчър и направят женски скин, щото Андуин ми бърка в здравето, може да го заиграя.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: HearthStone

Post by трубадур » Tue Jul 26, 2016 9:48 am

Мисля, че доста народ страдаме от някакъв вид бариера с тая игра. Пропилях твърде много време днес, например аз при арените, дай да ставам, че да си взема пака и златото или нямам всички карти, дето искам и не мога да си спретна точно дека, който желая да изпробвам и затва ше ползвам квото има от нета, па докъдето докарам. Плюс ужасът на абсолютно некъсметлийското теглене на карти. За кежуъл кочина хартстоун предлага повече възможности да се депресираш и плюеш люто, отколкото це-ес 1,6 с люлински хакери да го еа.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Tue Jul 26, 2016 10:42 am

Няма бариери ледъра е на късмет и затова всички по професионални играчи го критикуват . Както съм правил 12 поредни победи и съм ставал 10 ранг от 20 така и играта решава, че няма да стане и почват да ми се падат само хард контри 10-11 игри подред без значение какво ще избера след което изгнивам на 17-18 ранг, без значение че със същия дек съм бил 9 ранг миналия ден. И не до карти - аз имам всички карти и пак ме бият с хард контри нон стоп. Като тръгна с някъкъв гимик дек за ташак и аз им се падам за хард контра .

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: HearthStone

Post by трубадур » Tue Jul 26, 2016 11:01 am

А бе аз си го имам митничаря на определени нива. Ако зема да изрина неколко игри подред просто у акъла ми идва идеята, че следващият сблъсък ще е яко секс без лубрикант и търча от стаята. После само си цъкам кежуъл шитни и уалйд, колко да бича злато и куестове, малко ареница за цвят или запой в таверната, докато си линея на некъв по-"престижен" ранг. Ся има 3-4 деня останали то сезона и къдет съм, там ше си остана. Барем се зарина със сандъци с мазен луут. Но тоа легендарен гръб нема да го получа, играя твърде малко и нарядко, че да е реалистично постижение.

Иначе шит дековете за мъдете е където тая играя блести. Най-обичам да се надена на някой с по-крив и дебилен набор карти от моя.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Tue Jul 26, 2016 5:01 pm

Ладъра разчита на математика - за стигнеш напред трябват две неща - да цакаш моментната мета с контра дек и да играеш много за да насмогнеш на статистиката . Повечето от легенд дековете са са с 52-55% успеваемост.

За двете неща помага софтуер за статистика и редовно следене на сайтовете за да видиш кой дек се играе най-много. Оттам нататък си мофицираш дека с правилните теч карти и почваш математиката, тоест многото игра.

И двете неща нямат нищо общо с разните най-силни декове ползвани по турнири и поствани в класации.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: HearthStone

Post by трубадур » Tue Jul 26, 2016 5:06 pm

ни време, ни нерви за подобни чикий, иначе съм наясно, че трябва да спечелиш 55 процента от бем ти толкова игри в сезона, че да се изгъзиш с легендарен гръбец.

бтв, напоследък нема калъв със златен герой или такъв с легендарен гръб, дето да ме бие, знам че и на тях им влиза точно колко и на мен и понякога е много ръбав и неудобен, ама като видях такъв индивид баси как се надъхвам и тогава някак си играя една идея не чак толкова малоумно :mrgreen:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Tue Jul 26, 2016 8:02 pm

Еми за мен ладъра и легендата нямат никаква стойност. Също не намирам никакъв фън в късмета на арената и извращението наречено уайлд плей. Играя ладър само за дейлита иначе фъна ми от играта е в уговорени мачове с турнирни декове и гледане на турнири. Печелил съм два турнира и то доста смазващо, представял съм се в топ 4-8 на доста други но това не пречи да падам 5-6 пъти подред в ладъра и да изкарвам максимум до 15 ранг с някой леш дек колкото да изкарам наградата. Може би 2-3 пъти се хванах по сериозно и достигнах до 5 и 6 ранг нямам нито времето нито желанието да играя по 30 игри подред на ден с леш -контра мета декове за да стигам сериозен ранг .

Това дали някой е златен нищо не означава - има много хора които играят само с 1-2 дека и рано или късно изциклят - а много игри означават и повече златни герои. Но дали отсреща човека има 100 игри с дек и 55% успеваемост или аз имам 30 игри и пак 55% успеваемост е все тая.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: HearthStone

Post by трубадур » Wed Jul 27, 2016 8:31 am

Дека играеш на турнири, канят ли, фо, ко? Че тва верно звучи яко. За останалото сме на едно мнение и подкрепям. Легендарният гръб ме празни, щото е най-изчистеният и красив, то така или иначе в тая игрва всичко е ламер :mrgreen:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Thu Jul 28, 2016 7:29 pm

Всякакви турнири има - организирани от форуми, сайтове - важното е, че не се играе тип ладър а с турнирна схема - last hero standing, conquest, 4 Hero 1 Ban Conquest .

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: HearthStone

Post by трубадур » Fri Jul 29, 2016 8:53 pm

Нов адвенчър, уж на 11 август ще е достъпен. Просто си представям филмът да беше в духа на хартстоун и специално тоя трейлър или флинтлоке комикса на времето... :free:
https://www.youtube.com/watch?v=qlHx7YNWYGY

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: HearthStone

Post by трубадур » Fri Aug 12, 2016 10:51 am

Първото крило на новия адвенчър е безумно елементарно. Даже прологът ми отне 2 игри да го мина, докато останалото го прецапах за двайсетина минути. Отделно има и специални нива със свещеник и шаман. Свещеникът просто опука опонента и за довечера си оставих шаманеца.

Традиционно хуморът крепи цялата свинщина и тук няма лабаво - Медив е доста приятен, мазен чиляк - въобще душата на компанията и може само да съжаляваме, че във филма warcraft бяха заложили на доста безлична и вяла негова версия. Освен него прислужникът му, който е и легендарна стелт карта, която може да направи на уорлока зоопарка още по-досаден, е също маса пич.

От новите карти, дошли с това крило, като чели 2 2 звярът (няква чайка) за 1 мана е най-ценната. Даже мисля да я туря при магьосницата. Определено мяза да има потенциал. Освен че очаквам здрав наплив на друиди със зверове заради нея. Май ще да е новото зомби чау.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: HearthStone

Post by Claymore » Fri Aug 12, 2016 12:05 pm

Аз знам че ще е мега RNG и ненадеждно, ма от всичките карти най-много ме блазнят Swashburglar и Ethereal Peddler и ще си направя тъп, но забавен дек с тях. Конкретно от това крило нищо не ми фаща вниманието, единствената причина да не дисенчантна Мороуз е че някога си може да стане добър, или да пробвам някъв тъп дек с него. Евентуално Малкезар също, карта за хора като мен, без legendaries.
Впрочем, изненада ме колко е добър прийста в Brawl-а, където повече класове немат толкоз ракообразуващ early game колкото в ранкд, освен варлока де. Всичките 5 победи за куеста с него изкарах.
Проблемът е че бях спестил точно 700 злато, та нз дали ще смогна до 19 да събера още толкова, ако не ми се падат по-малко 40g куестове.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: HearthStone

Post by трубадур » Fri Aug 12, 2016 12:32 pm

Е и да си ги зимаш с една седмица по-късно, се тая - имаш достатъчно време да отключиш всичко, че и да му се порадваш. Въпреки че некъв мега победител карта, дето да влезе от воле като задължителна май няма, но и не мога да кажа, че обърнах особено голямо внимание какви са новите карти. Като си разцъкам дековете тогава ще чета внимателно.

Но пиратският дек може би най-после е действителност, поне ще е дивотия, ако не е много надежден. Направо роговете и воините има какво да разбутата малко стагнацията, особено секирата fools bane (или нещо такоа). А якото е, че вече има deadly fork и вече всички тъпаци могат да въртят оръжие (освен ако не е специфична за даден клас - не проверих дали е). Аз така или иначе дек без ууз не правя, а ся ептем :yay:

пп. Ся ги поразгледах картоците, има доста прилични попадения, които да размърдат прилично гъзетата.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: HearthStone

Post by Claymore » Fri Aug 12, 2016 1:24 pm

Вилицата е за бандита, тъй че не сички ше въртят оръжие. Макар че ако смяташ на Медив жезъла за оръжие, тогава вече всички ще имат, да.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 12 guests