HearthStone

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

HearthStone

Post by Amikae » Fri Nov 01, 2013 2:12 am

Най-сетне получих покана за бетата и съм шокиран от това колко е добра играта. За първи път от години насам(World of Tanks) съм толкова зарибен и за първи път от още повече години се събирам с приятел и двамата джиткаме и умуваме заедно върху игра.

Ако не я играете, не губете време, гарантирам, че ще ви забърка тотално. Особено, ОСОБЕНО, ако сте бивши или настоящи играчи на Magic the Gathering!

So don't dick around and sign up for the beta!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 01, 2013 8:03 pm

Ако дадеш ключ няма да ти се разсърдя. Докато нямам ключ ще продължавам да губя време :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Nov 01, 2013 8:55 pm

Ми нямам... :(

Просто се регистрирай за бетата и събмитни конфигурацията на компа си, и чакай. Аз чаках 1 седмица за инвайт.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 01, 2013 9:10 pm

Аз чакам от месец вече .... :cry:
Дано скоро пуснат оупън бета защото и аз съм много зарибен, тествах с един акаунт взет назаем ама като не си е моето да си правя тестето не върви ...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jul 22, 2014 4:32 pm

Curse of Naxxramas Creeps Out on July 23!

http://eu.battle.net/hearthstone/en/blo ... source=App
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed Jul 23, 2014 7:48 am

Пуснаха го. Приятен за игра, някои от новите карти са готини, а има и нерубиани, любимата ми раса.

А Близард продължават да го играят малка инди компания.
И на тези неща едно време им викаха пачове, не знам защо сега се наричат експанжъни.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 23, 2014 9:17 am

Щото цакат и за тях пари вече ако мине, ко друго :(.
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 23, 2014 8:09 pm

Че картите от ванилата да не са безплатни - последно като гледах 10 карти са 2.7 еврака а не са и сигурни докато тези от експанжъна са и идват по два броя. Дефакто само от първото крило взех 12 карти. Без да отчитаме евентуалния "фън" да биеш някакви босове и чалинджи.

Цената е не за друго а за това, че вземаш карти и трябва да си правиш сметката дали ще спястяваш за бустъри, за арена или за новите карти.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Thu Jul 24, 2014 11:36 am

Мнение за НаксРамас? На мен ми хареса, беше малко кратко, но аз не съм минал хероика на първото крило, така че мога да сметна, че има хора, които още се потят там. Новите карти са доста интересни и имат идея да провалят Мирикъл роуговете и Айс Мейджовете, но ще видим как ще станат нещата.
Сега трябва да събирам за следващото крило, защото моите 800 голд отидоха за буустъри, но пък си взех Лирой, което мисля, че си струва.
В момента като цяло играя един контрол паладин, като с него гледам да контролирам борда и лека по-лека да взимам предимство, къде с миниъни, къде с трейдове. Стигнах до 14 тоя сезон (което за мен е добре).

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu Jul 24, 2014 1:49 pm

Сам по себе си не е лош. Интересни карти, не чак токова висока цена. Геймплейната част с босовете е абсолютна шега, но никой не е очаквал single player experience в card game, надявам се. :lol: (random fact - dungeon-ите и raid-овете в Hex всъщност изглеждат много добре, и определено на светлинни години напред от Heartstone)

Моето мнение е, че Близард вървят по тънък лед с този бизнес модел и има голяма опасност в един хубав ден след няколко месеца да ми омръзне да им чакам content ъпдейтите, които като гледам няма да идват по-често от 1-2 пъти на година. Играта в момента е бедна на всичко, и ако се съди по интервюта с главния дизайнер, които съм чел, те точно така искат да си остане.

Напълно нарочно поддържат темпо на растеж, близко до това на сталактит, защото едновременно искат да се задържат години, но все пак без да внасят прекалено разнообразие в deckbuilding-а, за да не изгубят фокус и да не overwhelm-ват новите играчи както го прави Magic.

Бих предпочел много карти и механики, така или иначе дори в момента баланса е най-малкото под въпрос, в такъв жанр невъзможно да се постигне competitive баланс, по-добър от "има най-добър дек, но 2-3 други имат шанс срещу него при добър draw", така че защо просто не започнат да бълват карти, рипнати от Magic? без това играя, само за да си правя gimmick и тематични декове.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jul 24, 2014 3:54 pm

Баланса и избора на опоненти с що годе еднакво силни декове в play е само добро пожелание, за мене е прекалено голям фактора "късмет" в тая игра. Веселко е за кратко време и дава маунт за вовеца иначе не ме изкушава с нищо да дам пари за неща в геймката.
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jul 24, 2014 7:04 pm

Около късмета може да се обикаля със статистиката. Има достатъчно инструменти за борба с късмета - от замяната на карти в началното теглене до това че не може да се играят силни карти в началните ходове.

Мнение за новите карти на този етап не може да има докато не излезнат всичките и не се изтестват в реални условия. Другото няма никакво значение.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Jul 25, 2014 12:48 pm

Аз като цяло си мисля, че идеята на Hearthstone е по-скоро да подкрепи Warcraft вселената и по един странен начин да вдигне пак интереса към WoW и тъй като те не очакват някакви грандиозни приходи, въпреки че не бих се очудил с този Casual формат да намират доста (Все пак играта е най-доброто нещо, което може да играете на Apple платформа), та горе долу съм доволен от развитието. Най-малкото, защото времето, което вкарвам в джитката е максимум 4 часа на седмица, смятам, че поне тези часове са приятно прекарани.
За компетитив, новите карти спомагат за поправяне на най-големите проблеми в играта, а по точно Miracle бърстовете от по 22+ дмг, които напълно чупеха играта. Не знам сега как ще се измени метата, но множеството турнири са добър знак за ХС сцената. Тук бих възхвалил Blizzard за поредната им добра Ladder система, защото наистина те нахъсва всеки сезон да се стремиш по-нагоре.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Re: HearthStone

Post by ProxyFantasy » Mon Jul 27, 2015 4:33 pm

Не знам дали някой е очаквал такъв фурор на HearthStone като цяло, но ето, че след година от миналите ни писаници много неща са променени, а играта достойно мери сили с League of Legends, Dota 2 и Counter Strike по гледаемост в twitch.

Какво добавиха в играта:

GvG експанжън - Донесе освен огромно количество нови карти (135) и нови механики, като заложи на случайностите и определено направи играта много по-интересна за гледане. Също така добави и "Mech" типовете карти, което даде съвсем ново поле за развитие на тестетата.

Black Rock Mountains adventure - той пък от своя страна донесе солидна доза агресия и игрите рядко стигаха до 8-9 ход. За по-тежките битки и страшните комбота пък добавиха Emperor Thaurisann (-1 мана на всяка карта в ръката в края на хора), Chrommagus (+копие на всяка карта, която изтеглиш) и Nefarian (+2 магии от противниковия клас). Доста по-силен adventure от Накс, поне според мен.

Brawl - нов casual мод (като арената и ладера), който добавя по нещо шантаво на всяка битка (всяка седмица е различен) и първата победа носи Starter pack (за наваксване)

Сега стоя пред The Grand Tournament, новият експанжън (135 карти) и се чудя дали голямата достъпност на играта беше основната движеща сила, за да може HS да се превърне в една от най-играните игри в момента?

Минусите, поне според мен са, че новите играчи почти не могат да наваксат лавините от нови карти, които заляха играта през последната година и предстои да залеят идните месеци.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: HearthStone

Post by Martix » Mon Jul 27, 2015 7:57 pm

Някой някога съмнявал ли се е във фурора, който HS беше ясно, че ще предизвика.

Само да те поправя. Новите карти от GvG не се казват Mech, а Meh. Това е защото са скучни, бавни, липсва им каквато и да е интересна механика различна от "flood-ни полето с value" и чисто тематично не ми харесват заради бурното ми минало с Warcraft 3 и последвалия игнор на Wow(поради което не мога да възприема една Warcraft вселена, изградена от роботи).

Blackrock mountain беше може би по-добрия adventure за single player. Meta wise обаче, е пълен провал, почти никакви карти от него не влязоха в масовите декове. Единствения що годе уникален дек който се пръкна след това е Patron Warrior, а той разчита на точно 1 карта от BRM. Прехваления дракон паладин в момента идва идва се държи на 3 tier и губи от почти всеки подобен дек.

За Tournament експанжъна имам повече надежда, Близард ясно показват, че искат играта да се забави. Което е страхотно за deck builder-и като мен, които искат да си играят с уникален дек и да не губат от всичко което се среща от 19 ранк надолу.
Остава въпросът дали ще им стиска да нърфнат повечко агрото, не задължително с нърф, но поне с някакви по-корави early дропове които да удържат първоначалния натиск на face hunter-а и zoo-то.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests