Какво е PC и конзола през 2013?

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Feb 22, 2013 6:34 am

Youngsters these days! <shakes fist in the air>
:mrgreen:

Бтв нямаш си представа колко е удобно да си гушнеш десктопа и монитора в леглото, барабар с механичната клавиатура и уаркрафтската мишка, или да си ги носиш на командировка... :roll:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Feb 22, 2013 8:54 am

Де да знам - аз в командировка определено разучавам нощния живот ако е кратка ... не е като амелия да те спира и теб. А като кажеш механична клавиатура - ще се изненадаш колко хора ги обожават за нормално писане.

А за овърхеда на линукс ... е пренебрежителен когато трябва и се постараеш. Ти какво мислиш, че ще движи четворката?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Feb 22, 2013 9:21 am

Интересен анализ на ARS за карантиите на ПС4.

http://arstechnica.com/gaming/2013/02/i ... e-console/
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Feb 22, 2013 9:27 am

В командировка съм от 4 седмици. :mrgreen:

А тука в реднекските градчета ако си мислиш, че има някакъв "нощен живот", който да си струва... Да не говорим, че от години насам ме касае основно бира с приятели, а в командировка такива не се намират.

За тия клавиатури не беше това идеята - става въпрос, че са слонски и с жици. И въобще основната мисъл е, че десктопите просто не стават за нищо повече от киснене прегърбен пред бюрото. Не можеш да се облегнеш удобно на канапето с десктопа, не можеш да го занесеш в друго помещение когато ти скимне, не можеш да го носиш с теб, когато ти трябва. Настрана от power user-ите, десктопите тук вече са основно за възрастни хора, които искат нещо на бюрото, което да ползват 5 минути на ден, за да си видят мейла и просто са свикнали на големите кутии.

Аз лично ползвам десктопа си много, но това е само заради нестандартния ми сетъп - вързан е към 55-инчовия, така че мога да се пльосна както си искам пред него, за да си цъкам я някоя игра, я из нета. На бюрото съм го ползвал сигурно половин час през последните 2 години (горкия ми 25-инчов монитор се чувства много изоставен...). Изморително е да се прегърби там човек след дълъг ден работа.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Feb 22, 2013 10:05 am

Как точно се прегърбваш? Аз съм с шефски стол и перманентно полулегнал.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Feb 22, 2013 10:30 am

Няма да се притеснявате, че влизате в офтопик, спокойно си обсъдете всичко в детайл :)

Даниеле, понеже на предната страница след моя пост пак си изпаднал в редовните "делюзии" за Glorious PC Master Race-а и как де що има конзола ще е фейл, ще се спра на цитираното изказване на Джон Кармак. Та бих искал само да отбележа, че не сме 1999 и едва ли на някого особено много му пука за словоизлиянията на човек, допринесъл за купчина посредствени продукти последните 10 години, които никой не се е спукал да играе ;)

Rage, батенце....Rage....

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Feb 22, 2013 11:27 am

Първо - Кармак мнението му още тежи. Второ ако си беше направил труда да прочетеш какво е казал - одобрява конзолата.

Кармак дори и да се е издънил на гейм фронта, името му като технологист много тежи в определени среди - тези които се интересуват от дивелъпмънт и 3д техонологии - това че рейдж не беше добре приет не означава, че енджина и технологиите които го задвижваха не бяха страхотни.

А както виждаш мнението ми за конзолата е положително ... ако поровиш в старите ми мнения - отпреди 5-6 години ще забележиш, че псувах PS3, че е боклук и то за същите причини поради които програмистите виеха.

Сега имаме много по изчистен програмен модел, много близки до PC технологии което е хубаво. Знам, че ти говоря на древен мандарин в момента ...

А къде намери PC мастър рейс делюзии в моите постове така и не разбрах.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Feb 22, 2013 3:08 pm

Тежи мнението, ако си програмист и ако се занимаваш с хардуер. Аз съм консуматор, за мен мнението му не тежи грам, успехите му на игралния фронт са меко казано спорни (знам, че принципно е програмист, но в доста заглавия е участвал и като други позиции).

Радостна новина е, че ПС3 на пръв поглед е по-developer-friendly от тройката, дано този път се насладим на качествени портове, а не 360 да доминира в мултиплатформените заглавия с месеци....

Еми има си делюзии, Драгъне - като за начало откриването на темата с "PS4 е .... PC" и безумното сравнение с първия бокс....Нека да не доджваме от неща, които сме казали, плс.

Иначе споко за древния мандарин, има си речници все пак ;)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Feb 22, 2013 3:12 pm

Чудя се само тези обещания за стари игри (PS3 също) дали ще само от клауд със стрийм (което прецаква хората с бавен интернет ) или ще могат да се теглят.

Всичко останало звучи адски радващо вкл. и това за шеринга - стриймовете са изключително популярни и има защо. Стария лаф от гаражите с аркади през 90-те години : "дай да ти го мина" или " я покажи като си добър" добива нов живот с тази опция. :roll:
Last edited by RRSunknown on Fri Feb 22, 2013 3:18 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Feb 22, 2013 3:16 pm

Е, не, съмнявам се да е само със стрийм, смятам, че ще си ги точиш и така, изрично подчертаха няколко пъти за големия хард в този ред на мисли. Ужасно яко е това за backwards compatibility-то, PS1,PSP, Vita, PS2, PS 3 - всичко!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Feb 22, 2013 3:29 pm

Muad_Dib wrote:Еми има си делюзии, Драгъне - като за начало откриването на темата с "PS4 е .... PC" и безумното сравнение с първия бокс....
Защо да е безумно ставнението с първия бокс - първи хбокс беше off the shelf PC части и орязан Windows 2k ... сегшания PS4 е almost of the shelf PC и орязан линукс със спекове бъмпанти да отговарят на променените времена. От сони не могат да са толкова тъпи, че да ролнат собствена OS.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Feb 23, 2013 7:19 am

Чудя се само тези обещания за стари игри (PS3 също) дали ще само от клауд със стрийм (което прецаква хората с бавен интернет ) или ще могат да се теглят.
Всъщност отговорът на този въпрос е доста прост - не (което е и официално обявено от Sony). Ако изключим сравнително универсалната софтуерна емулация на PS1 игри, новият хардуер няма нищо общо със стария, така че липсва каквато и да е база за локална поддръжка на старите заглавия, освен ако не бъдат пуснати с някакви "ремастърнати" версии като GoW и Ico/Shadow of the Colossus. Цялата работа с клауда е да гризнат пазара на OnLive (със всичките предимства и недостатъци на услугата...). Ако си с бавен интернет, не се надявай. И дори да е бърз (предполагам минимум 10mbit/s за PS3 и 5 за по-мизерните системи), пак ще има стабилен лаг, намалени визуални настройки, ограничена селекция на заглавия, райони без реална поддръжка (бас ловя, че БГ ще е в този списък) и разбира се, хабене на пари за същите игри, които вече имаме, така че цялата работа е напълно излишна за хардкор фенове като нас.
Защо да е безумно ставнението с първия бокс - първи хбокс беше off the shelf PC части и орязан Windows 2k ... сегшания PS4 е almost of the shelf PC и орязан линукс със спекове бъмпанти да отговарят на променените времена. От сони не могат да са толкова тъпи, че да ролнат собствена OS.
Това за OS-а са чисти спекулации от твоя страна, Драгъне. Бтв Xbox 360 вървеше на резнат XP. Big fucking deal. На тоя свят има няколко големи OS-а, повечето от които са базирани на Unix. В това няма нищо впечатляващо или заслужаващо PC Master Race задоволство - move along, please. Далеч по-интересно ми е каква API ще използват за PS4. Подозирам, че OpenGL ще си остане стандарт.

Колкото до Джон Кармак - новият му енджин беше идеен, но реално на никой не му дреме за тази технология. Има прекалено много странични (д)ефекти, сенките са шит и т.н. Но факт е, че мнението му все още има тежест и човекът наистина си разбира от работата.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Feb 23, 2013 10:40 am

Логично е да е OpenGL, а и от сони нямат файда да съпортват DirectX.

А по въпроса за спекулациите ...

http://news.ycombinator.com/item?id=5104401

пост побликуван от мен преди около месец каква ще конзолата. Единствените разлики са ядрата (мислех за 4ри на двойна скорост на сегашните, но явно осем бавни са давали по-голям добив) и рамта която не съм се усетил, че е GDDR5 ... но съм уцелил гигабайтите а и се носят някакви слухове че ГПУ-то има достъп само до 2 гигабайта от осемте.

От дадените 1.8TFLOPS-a на GPU-то го поставя точно по средата между 7870 и 7850 ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Feb 23, 2013 11:08 am

Мда, нека да е OpenGL, pls. :) Иначе предстои тепърва да видим на какво е способно това APU. Производителността на GPU-то е кажи речи, като тази на старата ми карта 5870. Дърто животно, но дори днес подкарва всички игри на max, без някакви изгъзици от сорта на Crysis 3. Ако игрите се пишат за подобен хардуер, то дори няма да се задъхва на 60 fps/1080p.

И айде стига сте подхвърляли тоя PC Master race булшит. Смятам, че точно PC геймърите сме най-позитивно настроени към PS4 в момента.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Feb 23, 2013 3:00 pm

Всъщност отговорът на този въпрос е доста прост - не
Аз зададох два въпроса тъй и не разбрах на кой отговора е не. не можах да намеря къде официално говорят за този казус.

бай да уей

Killzone Shadow Fall -> 1080p, 30fps.
До колко разбирам визуалното съотношение към момента е Crysis 3 (PC) > Killzone Shadow Fall.
Вероятно ще видим повечко 60Fps игри в началото, но постепенно ще си изчезнат почти тотално. 60-те кадъра ще си останат резервирани за спортни, състезателни, бойни и японски екшън игри от видът на MG Rising

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests