Какво е PC и конзола през 2013?

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Mar 31, 2013 2:10 pm

The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Apr 05, 2013 3:51 pm

Майкрософт са решили да се самоубиват.

http://kotaku.com/the-next-xbox-will-re ... -470062456
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Apr 05, 2013 4:53 pm

Лошото е, че може и да не успеят :( Може и да им мине номерът, хората да поскимтят, да поскимтят, пък да се примирят - и да е направена още една стъпка в много лоша откъм права и свободи посока :( За usability няма да говоря изобщо, там нещата са ясни.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Apr 05, 2013 7:22 pm

Няма да успеят. В момента нета е избухнал заради няколкото tweeta на един бухал от MS, с които на практика потвърждава инфото. Под избухнал визирам, че в рамките на 1 час в артикъла само на Gamespot се изсипаха над 2000 коментара. В другите големи портали е същото. Много златни коментари и хумор. :) На практика 99.9999999% от хората твърдят, че просто ще си купят PS4. Няма и следа от XBOX фен бойчета, буквално не открих нито един.

Ако MS скоро не направят някакво официално изявление, тази конзолна война вече са я загубили.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Apr 05, 2013 9:17 pm

Еми аз принципно съм по-зарибен по PS4 за разлика от положението през миналото поколение, когато Sony ме издразниха доста. Но на какво ще геймя зависи не толкова от онлайн онли или не. За мен по-важно е дали ми харесва контролера, къде са по-добрите версии на игрите, по-качествените комюнити фийчърс и по-малкото дразнещи ъпдейти.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Apr 05, 2013 9:44 pm

AlDim wrote:Еми аз принципно съм по-зарибен по PS4 за разлика от положението през миналото поколение, когато Sony ме издразниха доста. Но на какво ще геймя зависи не толкова от онлайн онли или не. За мен по-важно е дали ми харесва контролера, къде са по-добрите версии на игрите, по-качествените комюнити фийчърс и по-малкото дразнещи ъпдейти.
Тоест, няма да ти е проблем, като ти падне нета, след 3 минути да ти спре играта? I find that hard to believe.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Apr 05, 2013 9:48 pm

AlDim wrote:Еми аз принципно съм по-зарибен по PS4 за разлика от положението през миналото поколение, когато Sony ме издразниха доста. Но на какво ще геймя зависи не толкова от онлайн онли или не. За мен по-важно е дали ми харесва контролера, къде са по-добрите версии на игрите, по-качествените комюнити фийчърс и по-малкото дразнещи ъпдейти.
Отговора на всички въпроси е PC :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Apr 05, 2013 10:29 pm

Решиха ми предварително дилемата какво да си избера макар, че в момента съм с оптика 100 мегабита.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Apr 05, 2013 10:30 pm

За мулти остро предпочитам 360 пред PC - там парти и френд фийчърите остават най-добри от всички платформи. Всичко е стандардизирано и си бачка с минимално губене на време.
Друг е въпросът, че от години почти не ирая мулти. :mrgreen:

Също определено предпочитам опцията да си бучнеш диск в системата и да работи веднага вместо да чакаш безкрайни даунлоуди и инсталации. Това така и не се случи с PS3, но на 360 си беше чудесно. Друг е въпросът, че като си заминат дисковете на следващия Xbox, нещата ще са в полза на Steam със сигурност.

В края на краищата всяка платформа си има предимства и недостатъци.

Миналото поколение най-дълго време предпочитах 360. Първите 5 години визията си беше на ниво спрямо PC заглавията, ъпдейтите бяха малко, но големи и качествени и никога не отнемаха прекалено много време. Мултиплейърът бързо се превърна в най-добрият в индустрията, особено за хора като мен, които искат той да работи по лесен и стандартен начин независимо от играта. Парти фийчърите са гениални - можеш да се събереш с хора, да минаваш от една сесия в друга с тях, че дори и да сменяш играта като цяло без никакви усилия. Xbox Live Arcade пък направи революция за малките игри доста преди Apple и Google да се усетят. И то такава със смислени заглавия, а не с половин дузина качествени игри и милион боклуци, каквото е положението на iOS и Android. В края на краищата Steam ще излезе най-печеливш от цялата работа, но поне първите 5 години истината беше в XBLA.
В момента обаче конзолите изостават визуално, Steam става всe по-вездесъщ с качествено реализираните си даунлоуд опции, а и интерфейсът на Xbox 360 просто не ми харесва в момента. Предишният беше перфектен за конзола, докато новият е просто опит да турят едно рамо на Windows 8.

В момента цъкам предимно на PC, основно защото визуалното предимство стана наистина голямо, Steam става все по-привлекателен (GOG също за стари класики), а и игрите ми излизат по-евтини (което е доста важно, докато изплащам кола...). Xbox-а го ползвам основно като Forza-box (PC е много слаба платформа за рейсъри от този вид). PS3 все още ми е най-вече Blu-Ray player с елементи на God of War. Wii не съм пипвал от поне година.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Apr 15, 2013 9:50 pm

http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... Dark-Sales

Отново на темата на "провалите" ... интересно е че конзолния пазар се запътва към същото към което минаха ммо-тата в 2008-2011 - всеки се опитва да надскочи WoW плащайки безумни пари ... безуспешно.

А Dark Souls с PC версията си се надявам да бъде един вододел за индустрията. Доколкото разбирам от изказвания за двойката - PC ще бъде пълноправна платформа, което означава че експеримента е бил доста успешен.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 15, 2013 10:30 pm

Не знам, аз интерес към чисто онлайн платформа нямам. Искам да си купувам игри на старо, да си ги държа на рафта и да им се радвам. Пък и по други показатели първата конзола, която си зема от новото поколение, определено ще е PS4.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 21, 2013 8:07 pm

В момента интродюсват новия кашон. Ще гледаме що за дзвер е - имам подозрения че ще го осерат.

Както му пичват медийните възможности се потвърждават нещата. Always online and connected ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 21, 2013 10:06 pm

Това ще е едно от последните неща, които MS ще създадат преди да хлопнат кепенците до няколко години.

Няма такива ЕПИК фейлове. Игрите трябва да се инсталват на HDD-то и ако искаш да ползваш дисковете си на друг XBOX ще трябва да си плащаш "an undisclosed fee". И не трябвало да бъде always online, но всъщност трябвало, ако си Gold user. :lol:

За игри почти и дума не става, за някакъв "entertainment" говорят пичовете. Да не говорим колко грозно нещо е самата конзола. И май хардуера слабичък бил.

Даже акциите на Сони са скочили след презентацията на новия Xbox. :lol:

Якото е, че сега поне няма съмнение коя конзола ще си купя за новото ТВ - PS4. На този етап дори Ouya-та ми изглежда по-привлекателно от това недоразумение.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue May 21, 2013 10:32 pm

PS4 ще е значи. :mrgreen:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 21, 2013 10:42 pm

Мда, ясно какво ще правят. Явно смятат да се гъзарят и вероятно игрите няма да изискват диск за да се играят. Инсталираш веднъж и цъкаш, НО играта ти се локва на акаунта и ако искаш да я ползваш на друг акаунт, дори на собствения си xbox, ще трябва да си платиш и подозирам сумата няма да е никак малка, щото това ще им бъде anti piracy-то. Ако е нещо от порядъка на 5 долара, то аз мога да купя 1 игра full price и след мен всички в Ахелой ще я имат всички за по 5 долара парчето.

But they can't be this dumb, right? Surely they can't! :neutral:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests