Nintendo 3DS

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Sun Nov 10, 2013 11:50 am

Оня ден си купих новия Професор Лейтън и е страхотен и вместо да е ситуиран както преди в само един град, този път посещаваш няколко по целия свят. Историята е доста интересна и пъзелите са приятно трудни :)
Иначе и новия Phoenix Wright ми е в уиш листа, само да привърша с Професора и почвам него. Баси колко яки игри излязоха за 3DS само тази година :bow: Да не говорим, че на 3ти декември излиза новото РПГ на Square Enix - Bravely Default :D

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Nov 10, 2013 12:00 pm

И аз съм се надъхал яко - откак взех DS-то се родих с пъзели и игри със загадки а тук като гледам традицията продължава повече от успешно. Даже в момента 3DS ми е преди PS4 в wish листата :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 30, 2013 6:43 pm

Баси колко е огромна новата Zelda! Представям си кво е за хората, които са играли A Link to the Past...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Tue Jan 07, 2014 1:28 pm

Roland wrote:Баси колко е огромна новата Zelda! Представям си кво е за хората, които са играли A Link to the Past...
Завиждам ти напълно за експириънса. Като луд фен на Зелда изиграл всички 16 предишни инсталмента, и разбира се играл навремето A Link to the Past...
Обаче за да изиграя A Link Bitween Worlds, трябва да си купя 3DS, a ми омръзна да купувам конзоли само заради тази игра по дяволите :)
Ккави са ти впечатленията от новата? Достига ли качеството поне на Wii заглавията? :)
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jan 07, 2014 7:15 pm

Даже е по-добра ако питаш мен.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Tue Jan 07, 2014 9:59 pm

Еми, ще се купува явно някой 3DS на старо, то се е видяло. Като помня как ми вървяха на емулатор Phantom Hourglass и Spirit Tracks, вероятно ще се наложи :))))
Знаех си че вляза ли в секция игри ще ми олеква джоба.
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Feb 01, 2014 2:35 pm

Сдобих се и аз с един 3ds XL. Купих си и Fire Emblem Awakening. Обаче като гледам цените в eShop-а и наличието на игри в БГ май ще си пазарувам основно от Брюксел.

Някой да може да сподели впечатления от Bravely Default?
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Sun Feb 02, 2014 11:27 am

Още не съм стигнал до нея, но съм чел само позитвни отзиви, тъй че налазвай смело :lol:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Feb 10, 2014 10:34 am

Дабъл пост :)

Приключих след известно протакане последният Професор Лейтън, безбожно як е, на финала имаше не малко туистове и епичност. Почвам Phoenix Wright : Dual Destinies и чакам с нетърпение Phoenix Wright vs Proffesor Layton, която излиза в края на Март :D

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Feb 10, 2014 10:48 pm

На Phoenix Wright : Dual Destinies и аз съм му се наточил. Междувременно си купих Bravely Defaut и навъртях 18 часа на Емблемата.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Apr 03, 2014 12:55 am

На Bravely Default още му се чудя, демото го поцъках малко, но не ме впечатли особено.

Layton vs Wright соу фар изглежда страшно яко. Има доста неща като бегли минуси (основно - сетинга е малко безинтересен, пъзелите досега са малко и сравнително нарядко, хинт коинове има безкрайно и са ... Прекалено полезни в трайълите). Новия вариант на дела - вещерски с по няколко свиделя наведнъж - е направо невероятна иновация за Wright поредицата и се радвам че това се появява след Dual Destinies.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Sep 25, 2014 12:02 am

Theatrhythm Final Fantasy: Curtain Call е страхотна игрица. Особено, ако човек е фен на FF.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Sep 25, 2014 3:08 pm

Аз мисля първо да си взема Fantasy Life ей сега като излезе и чакам новия Покемон Ноември плюс новия Смаш Брос естествено, даже демото разцъках обстойно вече :lol:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Nintendo 3DS

Post by armageddon » Wed Sep 02, 2015 8:24 pm

Обявили са Phoenix Wright 6, с нов сетинг който звучи нелошо и официално задаващ се западен рилийз. За сметка на което за Great Ace Detective на тоя етап нищо.

Fire Emblem Fates обаче звучи мега-супер-гига яко, ама за съжаление ще стигне до нас чак по някое време догодина. Размишлявам дори върху снабдяването с 4те амиибота, които ще имат функционалст в играта. (Fire Emblem ултра фенщината излиза скъпо .... ;))

Вървят и някакви слухове, че извън Япония може да видим и римейковете на Dragon Quest 7 и 8, ама на тоя етап нищо конкретно, а този на 7 май ще стигне по-бързо до мобилните ни устройства, отколкото до 3дсите. Обявиха и 11ка, ама за някой друг път.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Nintendo 3DS

Post by armageddon » Tue May 31, 2016 8:44 pm

Fire Emblem Fates, или добре че излезе, за да изтупам праха от конзолката. Кратки впечатления на базата на по-лесната от двете кампании, Birthright, съответно по-клишираната, по-малко интересната и прочее. Че и малко от другата.

Като геймплей, силно си остава Awakening, което е нали, перфектно, с някои дребни промени - като нечупливи оръжия, което всъщност на мен не ми допада чак толкоз; сменени заглавия на повечето инвентар и класове, с чисто козметична цел, и само в тази кампания, нова е и механиката на двойните удари и блокове.

Попроменили са малко и възможностите за повишение и реклас - не че не може да се извъртят всички класове за скилове, ама не виждам голям смисъл, да не говоря как най-яките опции са из DLC-то (най-вече игрочупещото в Awakening Galeforce). Крайния резултат е че го няма онова нагрухване на геройчета от Awakening, особено пък на хлапетата.

Като сюжет, в тая една трета кампанкя. но сходна по дължина с предната част, е пълна скръб - нищо не става, наште са много добри, лошия е много лош, а нашия е съвсем наш - и принц/еса, и дракон, абе сичко. Не че някога сторито е било най-силната страна, ама чак толкова шиене с бели конци ... Партията на добрите с малки изключения, е напълно безинтересна. Финала е много в джаза, явно за да изцъкаме и да се набутаме и за другите две кампании.

В което няма лошо, щото поне на пръв поглед, сторито на Birthright и Conquest изглежда различно, партията е различна (много малко от юните са споделени между тия двете) и прочее. За сметка на което нивата почнаха да се повтарят. Представям си къф миш маш ще е в последната версия.

Ся ш преслушаме и 2рата част, която изглежда по-обещаващо - лошия каст изглежда маргинално по-интригуващ, а боренето на много лошия от вътре - пактака. Липсата на съществени опции за циклене, извън dlc-то (които са платени, нали) и ровенето из чуждите замъци (което пък е мега досадно), както и по-разнообразните обджективи, дига значително трудността.

TL:DR Соу фар е яко и си струва кинтити, ама не е Awakening 2, за добро или лошо.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests