Съвет за конфигурация

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu May 17, 2012 8:34 pm

E коя от двете е по-яка - на Палит или на Ати?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Thu May 17, 2012 8:48 pm

Dante wrote:E коя от двете е по-яка - на Палит или на Ати?
Те палит правят и ати-та, но както и да е. Прекалено сложно е да ти го обяснявам. В случая, лично според мен а и според твоите нужди няма абсолютно никакво значение коя карта ще избереш. Така или иначе ще си геймиш прилично добре

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri May 18, 2012 12:21 am

Добре, до сега наистина бях супер неориантиран какво точно ще взимам и колко пари ще давам, но сега реших какво искам. Понеже нямам 1000 лева и не съм чак такъв геймът, не искам да се набутвам на изплащане. Имам 500 лева финанси, което ще рече, че имам около 600 лева за компоненти от сайта, където имам намеление. Затова реших, вместо да се притеснявам и да изплащам с месеци да си взема по-слаб компютър, с който да играя Диабло стабилно и игрички на медиум, а в бъдеще да го ъпдейтна.
Дракона ще послушам за захранването, с поглед в бъдещето:
http://iskampc.com/430w-corsair-cmpsu-430cxv2eu.html
Както и за дъното, което ми препоръчахте:
http://www.speedcomputers.biz/product/asrock-h61m-hvs/
Рам паметта е ясна.
Въпросът остава какъв процесор да си взема и каква видео карта за тези пари. Пак повтарям - целта ми за момента е да подкарам Диабло 3 на добра резолюция (имам 19 инчов монитор), за напред ще сменям тези два компонента.
Получих предложение за този процесор: http://www.speedcomputers.biz/product/i ... e-240-ghz/
Готов съм да отделя 100 лева за процесор. За видеокарта си нямам идея.

п.п
В смисъл, основната ми идея е нормална машина, която да ъпдейтвам в бъдеще, за да стане по-мощна, че да не се набутвам сега на изплащане, че е тегава работа. Готов съм да дам повече пари за дъно, от колкото за процесор, примерно. Искам да знам, че това H61 ще ми върши добра работа.

едит
Доста интересно, но четох, че Diablo 3 не искал особено хубава видеокарта. Мога ли да взема по-добър процесор и хубаво дъно с вградена видео карта и да карам няколко месеца, докато събера за нова видео карта?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Fri May 18, 2012 10:31 am

NVidia GeForce GTX 560 ще ти е напълно достатъчна за всичко в момента, аз съм с такава, но не на Палит и всичко е ОК.
За Диабло - вградена не мисля че ще ти свърши работа.


Minimum System Requirements - NVIDIA® GeForce® 7800 GT or ATI Radeon™ X1950 Pro or better

Recommended System Requirements- NVIDIA® GeForce® 260 or ATI Radeon™ HD 4870 or better
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Fri May 18, 2012 11:27 am

Данте, в такъв случай ти препоръчвам да си вземеш качествено дъно и хубава видеокарта. GTX 560 която ти предлага sauron ще ти свърши идеална работа. Аз съм с такава на лаптоп при това и се справя чудесно. За Диаблото тази карта, 4 гиги рам и двуядрен процесор поне на 2.6 - гхз мисля че, ще бъдат предостатъчни.

Виж този процесор. Разликата в цената която търсиш е 20 лв.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri May 18, 2012 11:55 am

Dante, не знам, колко ти е спешен ъпгрейдът, но замислял ли си се, че ако не е наложителен сега и веднага, може да е по-разумно да изчакаш 2-3 месеца и да събереш пари за нещо по-човешко. В момента правиш компромиси с почти всички компоненти (освен захранването да кажем). Защо не изчакаш или не купуваш на парче. Купи си сега кутията и захранването, които нямат голямо значение каква конфигурация вътре обслужват (и хардът е такъв компонент). После като спестиш достатъчно, си вземи останалите - дъно, процесор, видео и РАМ.

Аз не съм специалист и също купувам с помощта на човек, който знае, какво прави, но винаги си правя конфигурация, която поне 3 години след това да става за чеп за зеле.

Само за да ти е ясно, последната, която взех беше около 1500 лв през септември (това са без захранване, каквото си имам добро, без хард и с видео втора ръка).
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri May 18, 2012 12:11 pm

Аз ли не чета достатъчно добре темата или той каза, че ще сглабя цяла конфигурация. Иначе чакането е добър съвет. Преди 4 години щях да направя рискован и скъпо струващ ъпгрейд само и само да играя разни тъпи игри, но реших да почакам половин година и после за малко повече пари сглобих животно по тогавашните стандарти.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri May 18, 2012 12:16 pm

Да, оставам с впечатлението, че ще прави цяла. Въпросът е дали просто сменя стар комп, който още крета и може да се ползва 2-3 месеца, ако и да е за сметка на игрането на готини игри или става дума за умрял комп и просто не иска да остава съвсем без. Ако е първото, купуванто на парче като почне с неща, които не са силно взаимозависими (както са дъно/процесор/видео/РАМ), а после се засили за останалите, може да е адекватен компромис, който да доведе до конфигурирането на комп, който ще е доста приличен.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri May 18, 2012 12:25 pm

1500 лева са БЕЗУМНА цена за човек който не ползва 42 инчов екран.

просто минавам да споделя.

Иначе днес установих че компютър който мой приятел му го сглабях за 750 лева преди две години жули Диабло 3 на високи детайли без никакъв проблем на 19 инчов монитор.

Друг мой приятел в англия ориентировъчно сглобено преди седмица - Диабло 3 макс графика
Дъно: сокет 1155 - 35 паунда
Процесор: Celeron G530 - 30 паунда
Рам: 4GB DDR3 - 15 паунда
Видео: Radeon 6770/1gb@DDR5 - 70 паунда
Хард: Seagate 500GB/16mb/6gb@sec - 50 паунда
Захранване+кутия+DVDWriter - 40 паунда

240 паунда :lol:
Last edited by RRSunknown on Fri May 18, 2012 12:37 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Wednesday13
Farmer
Posts: 59
Joined: Tue Nov 16, 2004 4:26 pm
Contact:

Post by Wednesday13 » Fri May 18, 2012 12:35 pm

осъзнаваш ли, че в момента си сглобяваш по-слаба машина от тази, която имаш.
ако минаваш на 1155, взимай минимум i3 иначе се оказаш с по-слаб CPU от наличното ти.
ако в момента не ти се дават пари, просто си вземи яко видео и играй. в последствие събираш кинти минаваш на новата платформа, когато реално можеш да минеш няколко нива на горе в еволюцията.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri May 18, 2012 12:54 pm

За какво са му i3/i4... да няма като съседа ми да си клоква разни простотии дето преди години наби ебахти парите за някакъв AMD Black серия за да си клоквал. Не стига това ами и си купи разни кондензатори с врътки за волтажите, които налепи по видео картата за да си клокнел и видето и накрая не постигна кой знае колко. Някака гъзария на цифри.

Прав е РРС-а, да няма да играе на макс детайли на Бравията :lol: То ако е на въпрос и моята 3870 може да подкара диабло 3 добре

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri May 18, 2012 1:04 pm

RRSunknown wrote:1500 лева са БЕЗУМНА цена за човек който не ползва 42 инчов екран.
Не, че нещо, ама компът е вързан към плоския ТВ у нас. Та екрана го имам. Пък и самият монитор не е малък - 24 инча е. А и "безумна цена" е относително понятие. Аз имах идея, какво искам и го получих. Нито за една стотинка от тия пари не съжалявам. И SSD си взех, което също се оказа много правилна инвестиция. Това, което сега би събрал Данте за тия пари, е горе-долу това, което аз зарязах и пробутах на майка ми.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri May 18, 2012 1:42 pm

Старият ми компютър за никакви игри не става. Аз не съм кой знае какъв геймър и не искам да давам 1000 лева, че да играя всичко на ултра, мега, гига. Най-малкото съм с 19 инчов монитор, който няма да сменям до 1 година. Затова искам да си купя хубаво захранване, хубаво дъно, хубав хард и по-слаби видео и процесор, които да ми вършат работа да играя на 19 инчов монитор на high Диабло 3 и които да сменя след 1 година, примерно.
То хубаво ще събера след 2-3 месеца, ама на мен наистина не ми се дават 3 заплати за компютър....

п.п

Абее, аз дали мога да използвам на първо време старата си кутия и хард диск (160 гб) и от там да спестя?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri May 18, 2012 1:57 pm

Dante wrote:Старият ми компютър за никакви игри не става. Аз не съм кой знае какъв геймър и не искам да давам 1000 лева, че да играя всичко на ултра, мега, гига. Най-малкото съм с 19 инчов монитор, който няма да сменям до 1 година. Затова искам да си купя хубаво захранване, хубаво дъно, хубав хард и по-слаби видео и процесор, които да ми вършат работа да играя на 19 инчов монитор на high Диабло 3 и които да сменя след 1 година, примерно.
То хубаво ще събера след 2-3 месеца, ама на мен наистина не ми се дават 3 заплати за компютър....

п.п

Абее, аз дали мога да използвам на първо време старата си кутия и хард диск (160 гб) и от там да спестя?
Естествено. Колко вата ти е захванването и каква марка също?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri May 18, 2012 1:58 pm

Харда можеш да го ползваш, докато работи. Той не е нужно да се сменя, ако имаш място на него и си бачка. Виж го дали има лоши сектори, ако няма, не е нужно да се юркаш за нов.

Кутията, ако новите компоненти са за такава кутия, също не е нужно да я сменяш непременно.

А за гейменето, аз ИЗОБЩО не геймя. Играя само една игра и тя е Heroes 3, която не иска нищо откъм мощност. Просто съм фетишист в това отношение.

А колко пари даваш, си решаваш ти. Стига да си реалист, какво можеш да вземеш за парите, които отделяш.
Last edited by Alexis on Fri May 18, 2012 1:59 pm, edited 1 time in total.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests