Board Games

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Board Games

Post by трубадур » Mon Sep 14, 2020 11:14 am

Друзя, любимото на всички, ама препоръчайте некъв бордгейм пустиняк за домашна обстановка, включваща тийн девойка

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Board Games

Post by Yan » Mon Sep 14, 2020 11:51 am

трубадур wrote:
Mon Sep 14, 2020 11:14 am
Друзя, любимото на всички, ама препоръчайте некъв бордгейм пустиняк за домашна обстановка, включваща тийн девойка
От четвърта страница нататък, примерно
https://www.shadowdance.info/magazine/a ... naeshti/4/

Ако искаш повече конкретика, кажи нещо за предпочитана тематика, кооперативна или състезателна и пр.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Board Games

Post by трубадур » Mon Sep 14, 2020 11:56 am

Мерсаж, бяха набелязани неща, за тематика трудно може да става дума, оти май дома няма двама човека с еднакъв вкус, като че ли кооперативна ще е по-добре да се избегнат хвърчащи маси и тийн ангст :lol:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Board Games

Post by Yan » Mon Sep 14, 2020 1:17 pm

Pandemic (варианти бол), Dead of Winter, Chronicles of Crime (ползва аpp), Detective (и тк има дигитален елемент), Eldritch Horror/Elder Sign, Fuse, Sub-Terra, Flatline, Horrified - погледни ги в https://boardgamegeek.com/ има ревюта да се поориентираш.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Board Games

Post by трубадур » Wed Nov 18, 2020 2:28 pm

Иде зима, вика той, докато навънка е 21 градуса и слънчево, и боднахме бордна игра за дълги, мрачни, студени (мъхъ, почти може да се спи с одеяло) вечери. Но се стъмва у 4 и 30 та е без значение, дали е жега или не. Въпросът е, че изборът, краният, беше Аркъм Хорър Търд Едишън и единственото, което направи е да ми докара главоболие. Тва нещо има къде сеемстотин карти, разбити у пеесе тестета, които затапват едно друго, май, не знам, сет ъпът и въобще намирането кое къде ходи отне достстъчно време, за да се стигне до заключението, че ютуб все пак ще бъде употребен. И тва се води праволинейната версия, еваларка. Поне може да обвинявам жената. Аз исках да вземем някоя от котешките игри, които видях наполседък в списанието, тя, мани, нека сме детективи и да пляскаме древни богове, нищо че не харесва ужаси, а лъвкрафт го знае само по име. Култ.

бтв, къ може най-якият дек да е най-малкият, тоя със спеловете, чудовищата и предметите? Преебавка. Ясно, че са множество, ама там е най-якият арт. Простотия.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Board Games

Post by Claymore » Wed Nov 18, 2020 3:14 pm

трубадур wrote:
Wed Nov 18, 2020 2:28 pm
Иде зима, вика той, докато навънка е 21 градуса и слънчево, и боднахме бордна игра за дълги, мрачни, студени (мъхъ, почти може да се спи с одеяло) вечери. Но се стъмва у 4 и 30 та е без значение, дали е жега или не. Въпросът е, че изборът, краният, беше Аркъм Хорър Търд Едишън и единственото, което направи е да ми докара главоболие. Тва нещо има къде сеемстотин карти, разбити у пеесе тестета, които затапват едно друго, май, не знам, сет ъпът и въобще намирането кое къде ходи отне достстъчно време, за да се стигне до заключението, че ютуб все пак ще бъде употребен. И тва се води праволинейната версия, еваларка. Поне може да обвинявам жената. Аз исках да вземем някоя от котешките игри, които видях наполседък в списанието, тя, мани, нека сме детективи и да пляскаме древни богове, нищо че не харесва ужаси, а лъвкрафт го знае само по име. Култ.

бтв, къ може най-якият дек да е най-малкият, тоя със спеловете, чудовищата и предметите? Преебавка. Ясно, че са множество, ама там е най-якият арт. Простотия.
Ама това The Board Game или The Card Game? Щото аз силно обмислям да купя Arkham Horror: The Card Game, понеже от всичко което чета и чувам реално много по-добре въплътява духа на Лъвкрафт да си сам (или макс двама) срещу свръхестествената сволоч и собствените си демони, отколкото го правят Elder Sign, Eldritch Horrorи прочие, не че не ги харесвам. А и звучи като да са по-застъпени ролевите елементи + че има наративна кампания и ще е потенциално по-яко да я играя сам отколкото Elder Sign. Което си е съображения предвид настоящата обстановка

Иначе трубадуре, ако търсиш нещо за двама което е кратко и забавно, с Odin's Ravens няма как да сбъркате.

А с Shards of Infinity за която Ordo Malleus писа навремето https://www.shadowdance.info/magazine/g ... -infinity/ + експанжъните й, много хубаво можете да се маризите дори само двама. Ако челядта чатка английски, още повече. Той в това ревю е по-отрицателен, ама после беше казал че си е променил мнението, поради което я и купих и стана кажи-речи най-играната ни игра с приятели като се събираме. И Стийм версията цъкахме яко март-април месец след като почна карантината, тя е малко бъгясала ма пък е 5 евро, а беше и на намаление 2,49 по едно време
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Board Games

Post by Yan » Wed Nov 18, 2020 3:28 pm

Няма Аркъм Хорър Търд Едишън картова игра, така че очевидно е настолната.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Board Games

Post by трубадур » Wed Nov 18, 2020 3:36 pm

Цом, настолната е. То не е за двама, щерката четеше основно правилата. Ся тъкмо споделям с колежки, мой да докарам до заветните шест човечета даже. Само наистина на мен да му слегне в тиквата, че лесно да водя други хора. Доста красив продукт между другото, единствено наистина ме чупят колко са малки картите, дето са с най-гоцкия арт. Изисква си обаче настройка и няколко дебилни ръна. :mrgreen:

По-натам сигурно, ще тестваме некоя от пандемиите и тия игри с котките, щото като цокам зася бордни игри и ги набелязвам, основно ми е артът. В статията на @Yan за бордните игри и ужасите тая с чудовищата на лъвкрафт например, дето се маризят и са представени с фигурки бая ми хвана очото.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests