The kickstarter topic

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Участвате ли в подобен тип финансиране на игри?

Да
9
28%
Да, но само за големи имена
6
19%
Да, но искам да имат поне играема алфа
3
9%
Не - риска е прекалено голям
3
9%
Не - повечето са мъртви жанрове - да си останат такива
0
No votes
Не - не обичам индита, а само ААА заглавия.
0
No votes
Не
11
34%
 
Total votes: 32

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Jul 20, 2013 1:45 pm

Е, нормално, то и за Torment казаха, че няма как да го направят до Ноември другата година и че по - скоро ще е първите месеци на 2015. Важното е да е хубаво.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Jul 23, 2013 9:59 am

http://www.indiegogo.com/projects/ubuntu-edge

Някой да иска телефонче?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jul 26, 2013 7:58 am

Дотук имаме две готови Kickstarter игри: Larry и Shadowrun. Първата я оплюха масово, втората всички я харесват, но и двете отговарят точно на обещанията си :)

Edit: Пробвах Shadowrun, играта е много готина и веднага зарибява. Историята и диалозите са толкова олд-скуул, че човек да се разтопи от умиление, битките също са много забавни. Предвид краткото време, което им отне да сътворят това, съм искрено впечатлен!
А и като гледам играта продава като топъл хляб на Steam.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Jul 26, 2013 9:58 am

Тъкмо си мислех да пусна едно въпросче как е Shadowrun-a и вече имаше отговор. На трейлъра играта изглеждаше тооолкова добре. Нямам търпение да я пробвам! ^^

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jul 26, 2013 10:13 am

Давай смело!

Нямам търпение да видим и другите класически RPG-та, които се разработват в момента. Очертава се цял Ренесанс на жанра какъвто не сме виждали от много, много време!

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Jul 26, 2013 6:53 pm

AlDim wrote:Дотук имаме две готови Kickstarter игри: Larry и Shadowrun. Първата я оплюха масово, втората всички я харесват, но и двете отговарят точно на обещанията си :)
Не знам за обещанията за Лари, не я поръчах предварително, но пък я купих веднага когато излезе. Очакванията ми обаче бяха сериозно надминати - дебилитетът на жанра LSL TM беше издигнат на космически висоти :mrgreen:
Чудно е как са могли да плюят толкова нагоре :mrgreen:
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jul 26, 2013 7:25 pm

Играта е мод а мод с LSL 1 ... обаче по принцип ЛСЛ хубавите са 5,6,7 ... особено седмицата е ненадминат куест.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sat Jul 27, 2013 10:09 am

Супер доволен съм от Shadowrun! Играта си струва, липсва ѝ малко voice acting, но не мога да се оплача.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sat Jul 27, 2013 8:48 pm

The Dragon wrote:Играта е мод а мод с LSL 1 ... обаче по принцип ЛСЛ хубавите са 5,6,7 ... особено седмицата е ненадминат куест.
Всичко това ми е известно предварително -модът на 1 надмина според мен и Love for Sail - другото 3D подражание на Bully не съм го играл и и не възнемерявям :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jul 28, 2013 8:34 am

Комбинацията от кибер-пънк и магия в света на Shadowrun е учудващо кефеща. Не съм и подозирал, че Lord of the Rings и Ghost in the Shell могат да живеят заедно. :shock:

Развитието на персонажите е изключително отворено. Можеш да си JC Denton с разни кибернетични ъпгрейди и хакерски умения, можеш да си размахващ меч воин, можеш да си магьосник или шаман, можеш да си експерт по огнестрелните оръжия. Има и доста интересни комбинации. Произтичащите тактики са изключитлено разнообразни.

Историята също радва все повече с напредването й. Написана е в най-добрите традиции на старите RPG-та и даже бих казал, че липсата на озвучаване е най-точния избор - така са добавили много повече книжни елементи в цялата работа - описание на сцените, както и на персонажите в разговорите. На моменти направо имам чувството, че чета книга игра и то такава от най-висока класа. А използването на портрети за важни до средно важни персонажи им придава още повече характер.

Единствената ми лека критика засега е към линейността на играта, но тя произтича до голяма степен от жанра. Shadowrun е тактическо RPG, а не такова с бродене из огромен свят, грайндене на куестове и яко луутване на варели.

Играта показва, че Kickstarter е абсолютно гениална идея и дори само половината успешно финансирани по този начин заглавия да са на това ниво, мисля че може да си умрем от кеф!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jul 30, 2013 8:01 am

Минах Shadowrun. Страхотна игрица! Историята превключи леко в режим "спясяване на света" към края, но няма лошо - това си е RPG трейдмарк. Репликите бяха от най-добре написаните, които съм виждал от години и без едно редче озвучен диалог персонажите бяха по-живи и интересни от всичките модерни представители на жанра с огромните им светове и впечатляващите 3D енджини. Завършекът определено беше доста забавен, нямам търпение да пуснат още кампании (а междувременно всеки може да седне и да си направи собствена).
Битките станаха наистина зарибяващи в последната третина, защото и трудността се увеличи доста. Там тактиката стана наистина важна. А и в коя друга игра има свободна комбинация от магии, призоваване, ръкопашен бой, всевъзможни модерни пушкала, киборги, хакери, корпорации, опасни култове и т.н...?

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Sep 01, 2013 5:42 pm

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Sep 01, 2013 6:44 pm

Първият филм беше мега як между другото... :mrgreen:

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Sep 02, 2013 10:15 am

AlDim wrote:
Първият филм беше мега як между другото... :mrgreen:
*sigh* Що ли така и двамата със Симеон си знаехме, че ще го кажеш... :lol: :dunno:
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Sep 03, 2013 8:56 am

Roamer wrote:*sigh* Що ли така и двамата със Симеон си знаехме, че ще го кажеш... :lol: :dunno:
Сигурно защото съм го казвал и преди? :roll:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests