Гейминга - по полов признак - отцепено от Споделете

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Mar 27, 2012 9:49 pm

The Dragon wrote:Споделям страхотното чувство когато гледаш приятелката ти как убива всякакви древногръцки гнусотии в God Of War и те е оставила на мира за да си играеш Скайрим.
Способността на жените да се приспособяват към кажи речи почти всичко, винаги ме е изумявала. В сравнение с тях ние мъжете сме егати изостаналата паплач.

Не че е много свързано с твоето, но ми е страшно любопитно последните няколко години, колко бързо мацките се усетиха в коя среда ще виреят много добре, а именно гейминга. Изведнъж сякаш на небосклона се навъдиха една камара красиви геймърки, фенки на Mass Effect, нърдове и те такива сладурани, дето набират фенове, събскрайбъри и следователи с невероятна скорост. :shock:

В момента в глобалното гейм community камара мацки се боготворят буквално и получават ужасно много внимание. Нещата направо излизат от контрол. Явно геймърите сме много проста паплач, щото всички им се връзват в стил - "Marry me!", "The perfect woman!", "Thank god girls like you exist!" :lol:

Реално нито една от тези сладурани не цъка игри наистина, щото това и се прави. В цялото ютюб има само един женски гейм канал, за който мога да твърдя, че е легитимен, но е неактивен от половин година. В Twitter е дори още по-страшно положението - хубаво момиче фенка била на Мass Effect - 30 000 Followers. :shock:

Луда работа. :D
Devoted of Slaanesh wrote:Преди два месеца се случи неизбежното - преместих се в чужбина. Стартовата ми заплата е 3 пъти по голяма от тази, която получавах ... И стига за нормален живот ... :oops:
Раздуй малко де.
:P

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Mar 27, 2012 10:12 pm

Claymore47_Fen wrote:
The Dragon wrote:Споделям страхотното чувство когато гледаш приятелката ти как убива всякакви древногръцки гнусотии в God Of War и те е оставила на мира за да си играеш Скайрим.
Teach me, master!
Уви всички кредити за заварката отиват при момата. Аз нямам вина. Тук мяркащия се от време на време Маледиктус ака Попа може да потвърди че е истина, защото всичко е като в тъпа романтична комедия.

Гледай сега с мадамата - решавам да отида на гости на Alexis в пловдив и е късно(това предвеликденско) и понеже е лудница за автобус решавам да пътувам с влак. На гарата виждам някакво момиче което ми е суперпознато от някъде. и тъкмо да я питам - моме знаем ли се от някъде - и тя идва при мен и вика - абе откъде те познавам. За бъзик оказа се че наистина не се познаваме отникъде.

И тя носеше някакви тежки багажи и беше доста хубава. Внасям нещата и вътре и и помагам да си метне багажа и сядаме и се заговаряме. Първата и реплика беше как я болял кръста от местенето на сървъри днес. И със всяка следваща реплика която казваше просто ми отмяташе по една точка от перфектната жена.

1. Тогава работеше като администраторка на една хостинг компания.
2. Спортистка, пада си по бокс и фитнес
3. Чете много фентъзи и фантастика + пратчет.
4. Умна
5. Смее се на всяка шега която казвам.
6. Маниачка на тема компютърни игри.

Приближаваме Пазарджик - тя е оттам и аз разбирам какво има в тежките и неща - а именно носи си новия компютър на части да си го сглобява в тях :) И на другия ден отиваше на LARP в пловдив. Е паднах сериозно -следващите месеци от време на време някакъв чат и сега като мина през софия за малко повече се засичаме виждаме се и докато се усетя се
целуваме. След това напусна онази рода при която беше отседнала, аз пуснах отпуск по спешност до края на седмицата и следващите дни бяха забавни. И така ... живота е хубав :)

@Амикае - доста по просто обяснение е че жените всъщност доста обичат да играят игри. и се справят не зле.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Mar 27, 2012 10:28 pm

The Dragon wrote:@Амикае - доста по просто обяснение е че жените всъщност доста обичат да играят игри. и се справят не зле.
Or so we'd like to believe. :)

Не казвам, че няма, просто са брутално малцинство, а това, че всяка втора последно време стана геймър и направи това основното си хоби, не прави женското гейм комюнити особено истинско. Просто смяна на приоритети. В повечето популярни ниши - спорт, телевизия, кино и т.н. - е пренаситено с мацки. В геймингът не е така. И ще мине много време, докато се пренасити и тук. До тогава малцината мадами, които се навъртат ще получават ужасно много внимание, а не малка част от тях ще си оправят и живота покрай това. Немалко има вече се изхранват чрез ютюб каналите си, не че с нещо са по-интересни от мъжките им еквиваленти, просто са жени геймъри брааат(must subscribe), не малко станаха CM's, публични лица на издатели и гейм компании, и т.н. Една мацка облиза едно PSP и стана звезда, до толкова, че да има cameo в МЕ3. Наивните геймъри са златна мина за по-хитрите момичета - косплей мацките също са голям бум, между другото.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Mar 27, 2012 10:45 pm

Като изключим колко точно обичдно е това което го казваш за жените, прави моля те разлика между еволюирала Booth Babe като Оливия Мун и жена на която просто и е кеф да хване рейлгъна на the Edge и да омете пода с теб(две от съученичките ми).
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Mar 27, 2012 10:49 pm

Е той каквито познава явно по тях съди - ME3 обществото го чухме вече десет пъти за него.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Mar 27, 2012 10:53 pm

Само не разбрах закво ни трябваше Маледиктус? Няква клюкина ли изпускам???

Амикае, аре стига рева. Вие сте тези, дето се държите като олигавени песове кат видите нещо с цици. Вие ги създавате тея жени. Не е луд тоя дето яде баницата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Mar 27, 2012 11:17 pm

Amelia wrote:Само не разбрах закво ни трябваше Маледиктус? Няква клюкина ли изпускам???

Амикае, аре стига рева. Вие сте тези, дето се държите като олигавени песове кат видите нещо с цици. Вие ги създавате тея жени. Не е луд тоя дето яде баницата.
Аз не рева, Амелио.(?!) Казвам само какви наблюдения имам. Даже това го пиша през браузъра на Eve Online. :lol: И да, ние си го правим това, спор няма. Просто се кефя как тихомълком нещата се променят драстично, без много мъже да се усещат как и защо.

Драгоне, разбрахме за твоята приятелка. Аз не твърдя, че няма нито една жена, която и е кеф да разцъква, казвам само, че ми е странно как от нищото взеха да изплуват доста такива.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Mar 27, 2012 11:41 pm

Амели, Драгън и Базил (Маледиктус) са съквартиранти.
Amikae wrote:
The Dragon wrote:@Амикае - доста по просто обяснение е че жените всъщност доста обичат да играят игри. и се справят не зле.
Or so we'd like to believe. :)

Не казвам, че няма, просто са брутално малцинство, а това, че всяка втора последно време стана геймър и направи това основното си хоби, не прави женското гейм комюнити особено истинско. Просто смяна на приоритети. В повечето популярни ниши - спорт, телевизия, кино и т.н. - е пренаситено с мацки. В геймингът не е така. И ще мине много време, докато се пренасити и тук. До тогава малцината мадами, които се навъртат ще получават ужасно много внимание, а не малка част от тях ще си оправят и живота покрай това. Немалко има вече се изхранват чрез ютюб каналите си, не че с нещо са по-интересни от мъжките им еквиваленти, просто са жени геймъри брааат(must subscribe), не малко станаха CM's, публични лица на издатели и гейм компании, и т.н. Една мацка облиза едно PSP и стана звезда, до толкова, че да има cameo в МЕ3. Наивните геймъри са златна мина за по-хитрите момичета - косплей мацките също са голям бум, между другото.
1. Не всяка втора жена е станала геймър. Ако беше така никой нямаше да се впечатлява.
2. Омг, геймингът, това последно убежище на Истинската Мъжественост! Или поне така им се иска да мислят на геймърите. Но не е.
Страшната истина е, че и момичетата обичат да играят игри. Те са, изненада, забавни. Затова се купуват. А всъщност и жените обичат да се забавляват и то не само като си лакират ноктите.
Факт е, че момичетата рядко могат да си позволят толкова време игра, защото от тях се очаква да си лакират ноктите и да си правят кола маска, иначе са повлекани. И да са спо-висок успех, и да готвят...
Но доста жени всъщност геймят, кажуъли или не. Примири се.
3. Тук стигаме до истеричните мацки, които облизват псп-та и имат купища от фенове. Те всъщност са пренебрежимо количество. Но са ужасно известни. Заради мъжете фенове, които като видят любимия си наркотик, гарниран с чифт хубави гърди, получават едновременно откровение и ерекция. Справка - най-известната парагвайка в последните години -
Spoiler: show
Image
4. А аз вчера гледах в ютюб няколко мъже, които обясняваха какъв е всекидневният им грим.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Mar 27, 2012 11:46 pm

Хубаво че не ми пука изобщо от футбол :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Mar 28, 2012 4:27 pm

RRSunknown wrote:Е той каквито познава явно по тях съди - ME3 обществото го чухме вече десет пъти за него.
Ми щото и аз от тия дето не са кифли познавам 1 която да е играла ЕДНА игра в живота си... Смятам просто че в България не е така, на запад може би е.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 28, 2012 4:35 pm

Ми щото и аз от тия дето не са кифли познавам 1 която да е играла ЕДНА игра в живота си... Смятам просто че в България не е така, на запад може би е.
Сериозно? Момичетата около теб имат много слаби компютри или познаваш много малко малко момичета...
Да не би да говорим за всекидневна игра? Или за игра на определен жанр игри? Иначе не мога да го повярвам.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Mar 28, 2012 4:38 pm

Точно за игри. Не говоря за кежуъл шитове тип Фармвил и прочее и не е до компютри. Повечето имат по - яки компове от моя. Това е във всички класове, доколкото имам наблюдения.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 28, 2012 4:43 pm

Ми не знам, аз имам наблюдения на една възрастова група с 10 години отгоре, но на практика не мога да се сетя за моя приятелка около този форум, която да не е играла и некежуъл игри. От останалите ми приятелки пък, колкото и да не са отдадени геймърки, все поне на половината им се е е случвало да играят разни игри (не фейсбук псевдоигри) в захлас.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Mar 28, 2012 4:49 pm

Ъъ... аз говоря за момичета около моята възраст (17). А и повечето момчета които не са чалгари не играят, а ако играят не е разнообразно, а ламерщини тип УоУ, ЛоЛ, ДОТА и други многозначни абревиатури.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 28, 2012 5:17 pm

ламерщини
:lol: :lol: :lol:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests