Гейминга - по полов признак - отцепено от Споделете

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Mar 29, 2012 11:59 am

Onslaught wrote:
Mindcrime wrote: Щото нали по някаква неведома причнина, горепосочените бяха сериозните игри
Неведомата причина е, че при competitive игрите има ясно разграничение между добри и слаби играчи.
На много хора не им дреме да се състезават в тия "спортове"... А и някой куейкър може да е некадърен на Ikaruga, Tetris, Heroes или Monkey Island примерно. "Умението" винаги е било на почит при игрите, опиращи до рефлекси, но има много видове "добри" и "слаби" играчи.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Thu Mar 29, 2012 12:20 pm

Според разни миндили сериозен гейминг е DOTA а несериозен е LoL. Защо един морално остарял мод, с недъгав и архаичен геймплеи и в пъти по-малък кънтент от LoL се счита за сериозен гейминг си остана beyond me до ден днешен.

Аз пък не можах да схвана понятието хардкор геймър. Според миндилите от Форплей това да си врътнал два пъти Балдурс Гейта и Легъси оф Кейн е атестат за сериозна хардкорщина. :lol: баси

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Mar 29, 2012 12:35 pm

Ахем, миндил, ахем. От тази дискусия научих много за себе си. Слушам чалга и съм миндил. :lol:

LoL е една машина за пари, която е елементарна за игра на ниско и средно ниво, и доста по-комплексна, като Е-Спорт. Всякакви геймъри и негеймъри могат да навлязат лесно и да играят. DOTA е много по-комплексна overall игра, която само геймъри играят и на която няма да видиш особено много млади дами да стриймват. Всъщност аз не съм виждал никога. И докато имам познати негеймъри, които разцъкват LoL, не познавам нито един негеймър, който да цъка DOTA.

Това и казвам. WoW е социална платформа, LoL е социална платформа. Хората играещи ги не е задължително да бъдат геймъри. Изобщо това, че играеш най-мейнстрийм от мейснстрийм съдържанието, което гейм индустрията предлага в момента, не те прави по никакъв начин геймър. Все едно да слушаш чалга и да твърдиш, че си ценител на хубавата музика. Yeah right... :lol:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Mar 29, 2012 12:46 pm

Amikae wrote:Все едно да слушаш чалга и да твърдиш, че си ценител на хубавата музика. Yeah right... :lol:
Значи геймър е всеки който играе на това което аз играя. Всичко което не ми допада не е игра. Пък оная мадама от холандия която ме хийлваше на файърфайтъра в Улдуар зашо да си въобразява че е геймър.

А това за жалост дали чалгата е хубава музика е малко като аспержите дали са вкусни - въпрос на вкус основно. Дали Камелия ще ми вие Обичам Те или бон джови ше ми хлипа Aaaalways ми е доста подобно.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Thu Mar 29, 2012 12:59 pm

The Dragon wrote:
Amikae wrote:Все едно да слушаш чалга и да твърдиш, че си ценител на хубавата музика. Yeah right... :lol:
Значи геймър е всеки който играе на това което аз играя. Всичко което не ми допада не е игра. Пък оная мадама от холандия която ме хийлваше на файърфайтъра в Улдуар зашо да си въобразява че е геймър.

А това за жалост дали чалгата е хубава музика е малко като аспержите дали са вкусни - въпрос на вкус основно. Дали Камелия ще ми вие Обичам Те или бон джови ше ми хлипа Aaaalways ми е доста подобно.
+10
DOTA е много по-комплексна overall игра, която само геймъри играят и на която няма да видиш особено много млади дами да стриймват. Всъщност аз не съм виждал никога.
Всъщност аз съм, че даже и познавам. А да не повярваш са и хубави. А това за LoL не знам как си го измисли при положение, че поне половината комюнити на LoL /или поне преди беше така / са DOTA ветерани като мене с доста годинки DOTA зад гърба си. Не знам кое това по-комплексното overall. Това 4 души на линия да денайвате крипове в продължение на десет минути без да убиете нито един крип, само и само врагът да не вземе миниън ми се струва, че е рутина, която води до сериозно затъпяване след няколко стотин рунда.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu Mar 29, 2012 1:02 pm

@Razaelski
Защо един морално остарял мод, с недъгав и архаичен геймплеи
айде, чак пък толкова. Also, технически не е мод, но да не задълбаваме.
и в пъти по-малък кънтент от LoL
тука се бъркаш :wink:
Аз пък не можах да схвана понятието хардкор геймър.
Защото всеки си го тълкува както си иска. Истината е, че такова понятие няма. Аз пък съм хардкор, защото не харесвам Dragon Age, mainstream миндили такива :lol:

@Amikae
и на която няма да видиш особено много млади дами да стриймват.
защото не е машина за пари, а не защото е комплексна игра :wink:
И докато имам познати негеймъри, които разцъкват LoL, не познавам нито един негеймър, който да цъка DOTA.
Аз пък познавам. А тези понятия геймър, негеймър, хардкор - звучи ми като парадиране, що така?
Изобщо това, че играеш най-мейнстрийм от мейснстрийм съдържанието, което гейм индустрията предлага в момента, не те прави по никакъв начин геймър.
Аз пък играя LoL от както имаше 30тина герои, преди да стане mainstream, това прави ли ме hipster? 8-)
И сериозно, има два начина да определиш дали даден човек е геймър. Първият е той сам да се определя като геймър. В този случай ти нямаш думата кой е и не е. Вторият е обективният - ако играе игри, значи е геймър. Симпъл ас дат. И тук нямаш думата. Мацките са геймърки и в двата случая. А който иска да си гледа през очилцата, свободна страна сме.
Все едно да слушаш чалга и да твърдиш, че си ценител на хубавата музика. Yeah right... :lol:
Това, че ти не харесваш чалга, в никакъм случай не я прави нехубава музика. Изобщо не е трудно да се досетиш защо субективните вкусове не могат да минат за обективни.
за протокола - и аз не харесвам чалга.

edit: +101 за мнението на Dragon
There are no rules! I'm gonna get you!

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Thu Mar 29, 2012 1:07 pm

Поста ти ми е малко TL/DR. Но ще задълбая само на спора за кънтента. Ми в пъти по-малък е на ДОТАТА. Нужно ли е да изброявам очевидните факти: Руни предразполагащи десетки билдове, мастерита спомгащи за същото. Цяла една мета последвана от мета иноватори /последната иновацие е FIZZ на АD. Цели три мода: Трилайн, Доминиън, Класик и май че се шуми и за четвърти. Безброй много интерфейсни глезотиики и тн. и тн. Задават се и Achievment-и

Сега, оригиналността на дизайна на Шампионите в LoL е доста спорен, ама тия неща принципно не се коментират. :lol:

П.П.
Сори за неграмотното писане ама бързам да излизам я трябваше да се изкъпя преди половин час.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Mar 29, 2012 1:11 pm

The Dragon wrote:
Amikae wrote:Все едно да слушаш чалга и да твърдиш, че си ценител на хубавата музика. Yeah right... :lol:
Значи геймър е всеки който играе на това което аз играя. Всичко което не ми допада не е игра. Пък оная мадама от холандия която ме хийлваше на файърфайтъра в Улдуар зашо да си въобразява че е геймър.

А това за жалост дали чалгата е хубава музика е малко като аспержите дали са вкусни - въпрос на вкус основно. Дали Камелия ще ми вие Обичам Те или бон джови ше ми хлипа Aaaalways ми е доста подобно.
Ами не, геймърът може да играе WoW, LoL, MW3, но негеймъра рядко ще го хванеш да играе нещо извън тези мейнстрийм заглавия, ако изобщо. Всъщност защо напук се опитвате да не вденете това, което казвам? И аз играя LoL, и аз играя WoW, или поне играех допреди известно време. Фактите са, че за игри пълни с геймъри по твоите думи, човек не може да завърже две приказки за някоя друга не толкова мейнстрийм игра. Особено в WoW последните ми 2-3 гилдии са били 90% хора, които това е единствената игра, която играят. Сорка, това не са геймъри.

А за чалгата, може да си го спестим. Макар, че субективно на някой нещо може да го кефи(луди всякакви), обективно едно нещо може да бъде окачествено, като боклук и чалгата е едно такова нещо.

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Thu Mar 29, 2012 1:21 pm

Dafuq!

Нужно ли е да се вкарват нещата в стриктни рамки? Геймър, негеймър... Идеал Петров и брат му Кофти...

Прочее доста ме забавлява как Драгъна сподели една лична пасторална идилия, от която пък в момента пак се водят спорове за това и онова, и трето и пето и десето…

Ahhh, things never really change...

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Thu Mar 29, 2012 1:24 pm

AlDim wrote: На много хора не им дреме да се състезават в тия "спортове"... А и някой куейкър може да е некадърен на Ikaruga, Tetris, Heroes или Monkey Island примерно. "Умението" винаги е било на почит при игрите, опиращи до рефлекси, но има много видове "добри" и "слаби" играчи.
Ако не според "Умението", според какво се разделят играчите на добри и слаби?
Tetris, guitar hero и разни подобни също си имат турнири и насърчават усъвършенстване на "Умението" си, но все пак между това да играеш срещу играта и да се надиграваш с друг човек има сериозна разлика.
Целта на повечето single player игри обаче е да ги превъртиш и да видиш какво става накрая, а не да станеш колкото се може по-добър на играта.
Last edited by Onslaught on Thu Mar 29, 2012 1:44 pm, edited 1 time in total.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Thu Mar 29, 2012 1:33 pm

Не ти скачаме просто щото нямаме какво да правим. Просто задаването на дефинициите "Геймър" и "Негеймър играещ за релакс" ми се струват доста налудничеви. Какво е туй геймър? Никой не ми плаща заплата за да играя /освен ако не съм тестър/, нито това ме определя като обществено значим индивид извън субкултурният принос на видео игрите.

Иначе по твоята логика излиза, че като бях тийн бях "геймър" щото прасках по 12-13 часа на ден UT, UT 2003 и тн. а сега съм негеймър щото след работно време правя един рунд на социалната мрежа LoL

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Mar 29, 2012 1:35 pm

Maledictus wrote:Dafuq!

Нужно ли е да се вкарват нещата в стриктни рамки? Геймър, негеймър... Идеал Петров и брат му Кофти...

Прочее доста ме забавлява как Драгъна сподели една лична пасторална идилия, от която пък в момента пак се водят спорове за това и онова, и трето и пето и десето…

Ahhh, things never really change...
Някъде да съм казал, че идилията на Драгъна е фейк? Казах друго, от там тръгна спора. И мен ме шокира желанието ви с такава лекота да приемате неща, които не е редно да се приемат. Сорка. Обаче какво искаме и какво е, са две различни неща. Аз искам да имам повече гейминг братя, но това, че някакви хора играят най-мейнстрийм игрите не ги прави по никакъв начин такива. Тия хора пак много малко ги свързва с един средностатистически геймър. И аман от снизходителното отношение "уууу какво ши риче па ГЕЙМЪР?!?!". Ще рече точно това. Както аз не мога да седна и да дискутирам птици с един birdwatcher, макар че имам бинокъл и съм гледал птички от време на време, така и един човек, който не е играл игри, не може да седне и да си говори с мен за игри. Гейменето не започва и не свършва с WoW/LoL/MW3.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu Mar 29, 2012 1:35 pm

Ми в пъти по-малък е на ДОТАТА.
Не е в пъти по-малък. Само е по-малък, но не чак с толкова. А и доколкото знам дота все още има повече герои и предмети.
Нужно ли е да изброявам очевидните факти:
не
Руни предразполагащи десетки билдове, мастерита спомгащи за същото.
опаа, добре, че попита. :lol:
С тези съм съгласен.
Цяла една мета последвана от мета иноватори /последната иновацие е FIZZ на АD.
Дота носи на мета промени, колкото и LoL. И сериозно, wtf е този пойнт, който правиш. Also, Fizz на AD ли ти е най-мощния пример, защото не се чувствам издухан от неподозираните възможности. А и по се кефя на AD Janna.
Цели три мода: Трилайн, Доминиън, Класик
Всъщност два мода. treeline и rift са две различни карти, на които играеш един и същи мод - AoS, или както вече е модерно да се казва - MOBA.
и май че се шуми и за четвърти.
Откога шумът е кънтент. А тази магма стая я обавиха преди май станаха две години, оттогава няма и един скрийн, а и пуснаха доминиона през това време, мислиш ли, че още я правят?
Безброй много интерфейсни глезотиики и тн. и тн.
Cool, дано по скоро пуснат морзова версия за слепи summoner-и.
Disclaimer: Само се бъзикам, без лоши чувства.
Задават се и Achievment-и
преди 6 месеца ги обявиха, айде да ги пуснат и после да им се кефим.

EDIT: Amikae
Твоето мнение за чалгата е боклук. Кажи сега това обективно мнение ли е, или субективно :wink:
There are no rules! I'm gonna get you!

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Thu Mar 29, 2012 1:43 pm

Съгласен съм с Матрицата. Ето, че постигнахме конкенсус.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Thu Mar 29, 2012 1:46 pm

Чакам да видя дали темата за геймърите ще надхвърли по обем поне едната тема за хомосексуализма. Мисля, че все пак има още накъде да се развива.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests