Mass Effect 3

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Mar 10, 2012 1:24 pm

Arlina wrote:Следват Спойлери...

Spoiler: show
Преди малко приключих с играта и просто не мога да повярвам какъв е края... :roll: Всичко беше супер (поне според мен) до последните 10 минути с които провалиха абсолютно всичко. Преиграх двойката няколко пъти, направих си перфектния сейв, такъв какъвто аз искам и за какво? Краят на втората част беше просто епичен, а след този се чувствам направо депресирана. След като видях този край не знам дали бих повярвала в друг, но ми се иска да изкарат някакво ДЛС поне за да разберем какво по дяволите се случва после? Толкова ли беше трудно да направят още 5 минути тийсъри? Какво стана сега с расите? Останаха всичките на Земята ли? Че по добре Рипърите да ги бяха избили, сега ще умрат от глад и мизерия.
Изобщо съм много разочарована, накрая бях поставена пред невъзможен избор, няма нищо общо с мен или с решенията които съм взимала. Какви ти различни финали, всичко ми е еднакво само цветовете са различни. Направо ми се плаче :(
Представях си нещата по съвсем различен начин, не очаквах от BW да прецакат цялата Галактика....
Welcome to the team. :)

За първи път цялото МЕ community е толкова обединено. Бурталният shitstorm. И пак не ми се вярва да направят нещо.

Edit: BTW ето какъв е бил май края на Drew Karpyshyn преди да се махне от BioWare - http://www.ign.com/boards/threads/somet ... 250066288/

Много по-логичен според мен и доста повече неща придобиват смисъл, особено recruit мисията на Тали в 2-ката. Завършва трилогията, но не убива франчайза. Макар че на фона на това, което имаме всичко ще ми се струва брилянтно. :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Mar 10, 2012 1:39 pm

Заеби, за игра която разчита на вселената и заради вселената и сюжета преглъщахме (аз поне) конзоладжийноста (в лошия смисъл ), липсата на комплексност и силния наклон към екшъна (който не е нищо кой знае какво на фона на игри на Ънчартед и Гиърс) такова развитие е като удар с мокър пешкир по гол гръб.

Явно мислят да минават само на хранилката на Стар Уорс и са отбили номера.

През цялото време докато играех първите две силно се надявах за две неща
1. Да излекувам епидемията на Кроганите и расата им да тръгне по нов път
2. Да обединя Гетовете и Куараните - това даже беше намекнато в двойката.
3. Да възстановя расата на Ракни.


Сигурен съм 100% че хората писали сценария на Мас Ефект 1 или са напуснали или са минали към други проекти, и някакви чираци тип Ерагон16 или Dark Sparhawk са се учили да пишат сценарий в движение.

Едит: Всъщност току що установих че един от основните сценаристи е преминал в Бетесда и е работил върху Скайрим, най-основния е напуснал а третия по главност е минал към Драгън Ейдж отбора.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Mar 10, 2012 1:50 pm

@RRS
Spoiler: show
Успяваш и трите. Проблема не е финала като финал - т.е Галактиката е свободна от рипърите и може да се развиаме спокойно, но вече не можем да пътуваме бързо засега е ок. А целия алогичен начин по който се стига до там в последните 20 мин. Имаш 3 deus ex machina и тотална липса на логика в контекста на сериите. БТВ - алистър рейнолдс имаше подобна вселена в пространството на откровенията, но беше решил проблема защо и какво са рийпърите му много по елегантно.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Mar 10, 2012 1:51 pm

RRSunknown wrote:Заеби, за игра която разчита на вселената и заради вселената и сюжета преглъщахме (аз поне) конзоладжийноста (в лошия смисъл ), липсата на комплексност и силния наклон към екшъна (който не е нищо кой знае какво на фона на игри на Ънчартед и Гиърс) такова развитие е като удар с мокър пешкир по гол гръб.

Явно мислят да минават само на хранилката на Стар Уорс и са отбили номера.

През цялото време докато играех първите две силно се надявах за две неща
1. Да излекувам епидемията на Кроганите и расата им да тръгне по нов път
2. Да обединя Гетовете и Куараните - това даже беше намекнато в двойката.
3. Да възстановя расата на Ракни.
Spoiler: show
То за това шамарът е толкова звучен. Ние правим всичко това(даже гетовете помагаха на куорианците да се върнат на родната им планета), но на края е без значение, всички раси остават забити в слънчевата система. И бях ужасно разочарован от ролята на Rachni-тата, очаквах да бъдат нещо много повече, а не просто пак заловени от Рийпърите. Изобщо очаквах цялата 3-ка да се върти около една много епична космическа битка, с може би нещо по-важно ставащо зад кулисите. А то какво се оказа Рийпърите ни избивали за да ни спасят от това ние да създадем синтетики, които да ни избият?!?!?! Синтетиката ни убива за да ни спаси от друга синтетика?! :lol:
Язък, че Drew Karpyshyn го няма вече. Аз му tweet-нах да се връща да спасява МЕ. Щото е очевидно, че некадърниците на няма да могат. Не е ли логично обаче всичко това? Човекът написал KOTOR и Mass Effect напуска, по неизяснени причини - нещо свързано с начина, по който вече се правят нещата в BioWare - и всичко се разпърдява. :x

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Sat Mar 10, 2012 2:19 pm

Spoiler: show
В момента се въртят разни съмнителни постове, че всичко е било халюцинация и, че краят на играта предстои.. Много се надявам да има нещо вярно, с голям кеф ще се чувствам като глупачка и аз за това, че се ядосвам цял ден. + в това виждам лъч надежда: От Туитър:

"Michael Gamble ‏ @GambleMike
"Hardest. Day. Ever. Seriously, if you people knew all the stuff we are planning...you'd, we'll - hold onto your copy of me3 forever. "

Кога щастливия край стана клише? Аз пък искам Шепърд да оцелее и да си живеят с Кейдън на някоя планета до края на дните си. За какво спасихме света на Тали? За да не го види никога повече?? Какво стана с Гарус, Миранда, Джак..?
За мен този край е нелогичен. Най-малкото - при Шепърд няма "не може", Шепърд винаги намира начин...
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Mar 10, 2012 4:16 pm

OMG, краят е монументално малоумен.
Spoiler: show
А з дори не разбрах как да направя избора баси, тръгнах нанякъде и тръгна кътсцената, и естествено нямах никакви сейвове наблизо, че да го преиграя. :dash: Добре, че май стана това, което щях да избера anyway...

*edit* Сега като изгледах youtube клипове, се оказа, че всъщност не избрах края, който исках, не че има значние, всичките са епично идиотски.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Mar 10, 2012 7:19 pm

Друг идиотизъм на Bioware:
Spoiler: show
Image

Quarians are actually humans, who knew...
:dash:
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Mar 10, 2012 7:36 pm

Те са ни заливали с лайна през цялото време, без дори да подозираме.

"There are many different endings," he added. "We wouldn’t do it any other way. How could you go through all three campaigns playing as your Shepard and then be forced into a bespoke ending that everyone gets? But I can’t say any more than that…" - Mike Gamble, Mass Effect Producer

Какъв лицемер трябва да си за да кажеш нещо такова? :evil:

Ебати паляка.

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Sat Mar 10, 2012 7:47 pm

Това пък е направоо.. Да четох за така наречените им различни варианти накрая, те са толкова разнообразни : http://www.ign.com/wikis/mass-effect-3/Endings
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Mar 10, 2012 7:57 pm

Amikae wrote:Те са ни заливали с лайна през цялото време, без дори да подозираме.

"There are many different endings," he added. "We wouldn’t do it any other way. How could you go through all three campaigns playing as your Shepard and then be forced into a bespoke ending that everyone gets? But I can’t say any more than that…" - Mike Gamble, Mass Effect Producer

Какъв лицемер трябва да си за да кажеш нещо такова? :evil:

Ебати паляка.
Spoiler: show
Ти пък сега - не ти ли стига, че цветът на uber лъчението и фоновете в трите финални клипа е различен? Какво по-значима разлика от тази може да се измисли?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Mar 10, 2012 8:09 pm

Тъжното в случая е, че на тях не им пука, обаче в момента цялото community е против тях, много против. Като нищо, ако не фикснат този шит, МЕ3 може да завлече BioWare към дъното. Щото хората сега купиха, обаче обидата от осирането на най-доброто RPG на тази генерация, никога няма да се забрави.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Mar 10, 2012 8:18 pm

Бе да ти кажа и с DA 2 цялото комюнити ревна , тъй че не се впечатлявай.

Вече си имат Стар Уорс за хранилка и никакви франчайзи не ги ебат- чудили си се как да отбият номера и това са изкарали.

А аз б.т.в. поиграх няколко часа на един лаптоп - почва безидейно, продължава с ME2 рециклаж (според мен), премахнали ли са и последната илюзия че от теб зависи нещо в диалога - преди поне имаше Инвестигейт и Неутрални отговори, сега избираш Парагон и слушаш диалога тип Файнъл Фентъзи.

Еми сори ама играх Ънчартед 2 и 3 преди месец и екшъна с нищо не ме впечатлява само по себе си.

Засега виждам само някъкъв мод на МЕ2 в който са наблъскали нови карти с редактора.

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Sat Mar 10, 2012 8:21 pm

Spoiler: show
Не знам дали прекалено много се надявам и търся под вола теле, но мисълта, че Шепърд е бил/а indoctrinated, ми се струва все по-възможна. Изобщо след момента в, който те отнесе лазер-а на.. Harbinger ли беше това, нещата много се омазват... Отказвам да повярвам, че са решили така да завършат историята, защото лично аз не се сещам за някой, който да не срещнах пак от втора част, доста детайлно беше всичко и такъв край просто не се вписва след старанието което са положили за останалите 99% от играта. Единствено клипчето накрая с дядо и внуче ме притеснява, явно историите за Шепърд са се случили много години преди това, а те още се чудят има ли или няма живот в космоса. Един вид след тези събития всички са тотално откъснати и затъпяли.
П.с. Е, всъщност ако са искали да се отърват, да бяха избрали възможно най-комерсиалния край - наритваме задниците на Рипърс и всички са щастливи...
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Mar 10, 2012 8:28 pm

RRSunknown wrote:Бе да ти кажа и с DA 2 цялото комюнити ревна , тъй че не се впечатлявай.

Вече си имат Стар Уорс за хранилка и никакви франчайзи не ги ебат- чудили си се как да отбият номера и това са изкарали.

А аз б.т.в. поиграх няколко часа на един лаптоп - почва безидейно, продължава с ME2 рециклаж (според мен), премахнали ли са и последната илюзия че от теб зависи нещо в диалога - преди поне имаше Инвестигейт и Неутрални отговори, сега избираш Парагон и слушаш диалога тип Файнъл Фентъзи.

Еми сори ама играх Ънчартед 2 и 3 преди месец и екшъна с нищо не ме впечатлява само по себе си.

Засега виждам само някъкъв мод на МЕ2 в който са наблъскали нови карти с редактора.
Виж сега, DA2 беше зле, но края на МЕ3 отвява по покъртителност всички фейлове в DA2 взети заедно. Както каза един пич, за 5 минути унищожиха всичко постигнато за 5 години. Иначе за останалата част от играта, разцъкай още, според мен е най-добрата от 3-те игри. Промените в диалозите са ташак, но въпреки това има много диалог и много Investigate. А и геймплейно е много над предишните.

Arlina,
Spoiler: show
Това е голямата надежда. Всичко да е било илюзия/халюцинация/индоктринация. Друго спасение няма.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Mar 10, 2012 8:29 pm

Винаги го има и варианта
"Събуди, се Минчо - ще проспиш последната битка"

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests