UFO & co.

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

UFO & co.

Post by termit » Tue Aug 10, 2004 12:02 pm

Тия дни най-накрая ми остана време да седна и да поиграя "напълно самостоятелната" и "нямаща нищо общо с UFO на Microprose" (свободни цитати по памет от производителя) игрица UFO Aftermath, която ми стои по шпинделите вече повече от година. Оказа се, че UFO Aftermath е безобразен рип, в който почти изцяло е премахнат стратегическия мениджмънт, а тактическите мисии (поне тези, които видях до момента) са с доста по-малко разнообразие от тези в UFO 1, да не говорим за X-Com. Всъщност някъде четох, че чехите от Cenega са купили колкото е било разработено от кода на следващото UFO и са го довършили по собствено усмотрение. Блях.
Та интересно ми е кой какво мисли по въпроса за Aftermath - аз съм фен на тактическите походови стратегии, и на UFO 1/2 в частност, но Aftermath-а до момента нещо не може да ме зариби. Дори и ако беше въпрос само на разнообразието от оръжия и красивата графика, бих си преиграл с кеф Fallout Tactics, която си е готина отвсякъде 8-), преди да седна и да мина Aftermath.

П.С. За всички, които са играли оригиналните UFO-та - откъс от интервю с един пич от Cenega по повод продължението на Aftermath - UFO: Aftershock

Was feedback about the original game taken into consideration when designing Aftershock?
JR: Many fresh ideas came from our fans! For instance you are now able to enter buildings, there are multiple levels in the game, there will be less but more variety of weapons, you can make allies, trade goods, manufacture weapons, ammunitions and equipment, you will be able to build your own bases and much more.

Без коментар :roll:
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Tue Aug 10, 2004 2:13 pm

Разбирам защо се казва Aftershock ;-)
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Aug 10, 2004 5:40 pm

Щото след играта идва Шок?
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Aug 11, 2004 9:46 am

хех, вчера пак започнах една игра на второто UFO :) Aftermath и Aftershock са отврътни - нищо не може да се сравнява със старото УФО и тва е...

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Thu Aug 12, 2004 6:46 pm

Е чак отвратнo ... :)
Просто не e това UFO дето трябваше ... :)
Не я доиграх защтото като дойдат батковците с Rocket Launcheri-te става прекалено трудна играта.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Aug 17, 2004 9:21 am

Тънд, я раздуй малко повече зa Aftershock-a - пък и линк ако дадеш няма да е зле. Все пак щом има бази и стратегически мениджмънт, все ще да става за игране, стига да не са го обозали съвсем.
Mitkohr, на кое викаш Rocket Launcher точно?
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests