Skyrim

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
LynnaMerrill
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Thu Nov 10, 2011 2:37 am
Contact:

Skyrim

Post by LynnaMerrill » Thu Nov 17, 2011 8:07 am

Алекс е заседнал на тази игра от часове и не мога да го накарам да си легне (пък е 1 през нощта тук все пак). Та, реших поне да пусна тема за нея. :)
http://www.lynnamerrill.com : writer, programmer, etc.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Nov 17, 2011 7:34 pm

Shit! I can't stop playing it! :evil:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Nov 18, 2011 9:43 am

Аз вече даже я затрих :lol:

http://arstechnica.com/gaming/news/2011 ... mpaign=rss

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 18, 2011 11:22 am

Човека всъщост хвали играта в този материал и съветва да се купи и да се чака неизбежния, лесен за правене мод за интерфейса за десетте човека на които им пречи.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Nov 18, 2011 11:25 am

Смех, като няма от какво друго да се оплаквате, оплаквайте се от интерфейса. Който определено не е добър, но в никакъв случай не е повод за някакви оплаквания. Точно за няколко часа игра свикнах с употребата му. Дори не ползвам мишка, няма смисъл, с клавиатурата става 124123 пъти по-лесно. Таб+горе - левелинг, Tab+долу - карта(към която нямам никакви оплаквания, освен това, че не може да се приближава малко повече), Таб+ляво - магии/сили/шаутове, Таб+дясно - Инвентар. Определено не е нещо особено елегантно, но го навигирам за секунди ползвайки само ASDW.

Аман от пищене за глупости.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 18, 2011 11:31 am

При мен това се прави с гъбката , а Фейвъритс може да ги локнеш на Д-пада и да ги сменяш оттам бързо , аз така правя и ми е супер удобно да сменям щита или меча с магии.

Аз си роулплейвам - раздавам го про Имперски, намерих крепостите на орките и като брат орк веднага ме пуснаха а си тръгнах с дъщерята на вожда като follower (за сега най-добрата бойкиня която съм намирал). Унищожих тъмното братство вместо да се присъидинявам към него.
На 42 ниво съм и това е тавана - няма какво да вдигам повече докато просто си играя, за да вдигам повече нива трябва специално да си сменя стратегията, да си пусна други умения и да цикля някъде.

Все още нямам пари - едва сбирам по 2-3 хилки. Не знам как ги събирате толкова много но аз ги харча постоянно - съставки, отвари, соул камъни, тренери.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Nov 18, 2011 12:08 pm

Амикае, не че нещо, ама неколкочасово вместо неколкоминутно свикване с интерфейса на дадена игра е такова малоумие, че нямам думи. А и мишка + клавиатура >>> само клавиатура :twisted: Иначе като наизлязат модове, които оправят описаните в статията проблеми може и да дам втори шанс на Скайрим :lol:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Nov 18, 2011 12:52 pm

Неколкочасово, защото няма никъде гайд, който да описва какво може и не може. Както казах не е перфектен, но да си изтриеш играта заради него е просто смешно. По-добре си признай, че хейтиш, отколкото да се излагаш така.

Но като сме зачекнали въпроса, интерфейсът всъщност е доста интуитивен, когато човек разбере как да борави с него. Bethesda са виновни, че няма никакви обяснения, и хора, които са навъртяли вече по 20-30 часа, не знаят, че могат да си мапнат почти всичко на номерата 1-10, примерно. Или, че не им трябва мишката, освен при крафтене, защото с Tab+ASDW+E, можеш да правиш абсолютно всичко из менютата на играта. Аз мишка не съм ползвал в менютата от първия ми ден на игране насам. Ако трябва да си маркирам куестове за следене J+ASDW+E, става за секунди. Ако трябва да разглеждам картата Tab+S+ASDW и мога да я местя, както си поискам. Ако искам вече специфично инфо на картата, посочвам с мишката. Даже ме съмнява, че нещо може да се подобри в интерфейса, както е в момента. В този си вариант той е оптимален. Това, което хората искат е цялостен Overhaul. Ако е възможен, супер, дано е по-добре от това. Но и в този си вид нещата стават бързо и лесно. Така че ми е все едно.

А ти защо не си кажеш каква е истинската причина да си изтриеш играта? Не е срамно просто да не ти е харесала. :wink:

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Fri Nov 18, 2011 12:58 pm

RRSunknown wrote:Все още нямам пари - едва сбирам по 2-3 хилки. Не знам как ги събирате толкова много но аз ги харча постоянно - съставки, отвари, соул камъни, тренери.
77к до тук. Стигането на 100 (за achievment) не е трудно, просто е досадно да чакаш да презаредят парите на всички търговци.

Начина е ясен - smithing. Още по-лесния начин e smithing + enchanting ако имаш енчанта Banish. 1 Iron Dagger който излиза ~20g + 1 soulgem, да кажем common защото нямаш много enchanting (~150g) + Banish enchant = камичка която струва между 1700 и 2200.

Не знам какво толкова мънка Delegat за интерфейса, свиква се точно толкова бързо колкото с всяка друга игра. Само аз ли си спомням какво беше във Morrowind (което е най-близко до skyrim)? Новия interface е в пъти по-добър от това. Само бутончетата за да/не са ми малко ситни.

Какво точно не е обяснено :? че можеш да си bind-неш 1-8? Това е буквално първото нещо което опитах във favorites менюто. Всичко други си пише кой бутон да натиснеш като за идиоти.
Last edited by Goshko on Fri Nov 18, 2011 1:02 pm, edited 2 times in total.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 18, 2011 1:00 pm

Има гайдове естествено, дори в книжката на играта ги пише нещата а какво остава за форуми.

б.т.в. нещо което ми хареса - даде ми куест който изненадващо за мен се намираше в пещера в която вече бях минавал куести и я бях изчистил. отивам аз - и да всичко си беше както го бях оставил, минах си по царския път (евала на бетесда че всеки дънджън има супер пряк път за излизане с тайна врата или нещо друго), главния лош си лежеше по-мъртъв отвсякога само че дето преди имаше задънен коридор вече ми се отключи и получих достъп до това което търсех.

Делегата предварително си е намислил че мразни играта, ще и търси кусури, убеден е че трябва да се оплюва и в момента търси под вола теле.

Не чакам никой да се презарежда - играя си играта
Last edited by RRSunknown on Fri Nov 18, 2011 1:04 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Fri Nov 18, 2011 1:03 pm

И аз така избих всичко в една пещера - влизам после за quest, минавам си спокойничко стигам накрая и Daedra Prince-a даже ме похвали че съм ги убил тия из пещерата преди да се видим :)

По същия начин за могъществения амулет - по случайност бях взел 2 части защото обичам да обикалям преди да почна quest-a, взех още 1 и направо ме прати накрая да го сглобявам.

То и аз не чакам, предкачам от град в град - като направя обиколкa на 3 града и във първия всичко е презаредило. Но е досадно. А не мога да играя със 50 дагера в мен, нямам умението за носене на +100 нито съм с правилния камък (засега)
Last edited by Goshko on Fri Nov 18, 2011 1:07 pm, edited 1 time in total.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 18, 2011 1:06 pm

Енчанта Баниш го нямам б.т.в. Имам 50 на енчант но въпреки това само някакви смотанящини излизат.

Ама тия тренери са адски скъпи - сигурно съм пръснал над 60 хилки за тренери.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Fri Nov 18, 2011 1:07 pm

То за да го имаш трябва да намериш оръжие с него и да го строшиш. На мен ми го продаде blacksmith-a в Whiterun - един лък за скромната сума от 4800.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 18, 2011 1:09 pm

Знам как действа енчанта - просто не съм намирал такъв предмет все още.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Fri Nov 18, 2011 1:24 pm

Явно просто нямаш късмет. Мисля че около 30то ниво бях като го намерих, но тогава бях тръгнал да събирам енчанти и обикалях търговците точно с тази цел. Paralize също е доста скъп но нищо не може да се сравнява с Banish.

Аз за тренировки не съм давал много пари защото вдигам само умения които знам че ще е бавно/досадно/неприятно да вдигам сам - по-специфично всички thief умения и archery и те като са ми на по 15 до 25 са доста евтини. Снощи видях какво яко умение има в pickpocket за 3 точки само, и ме е яд че не ги прегледах в началото, а имам напълно загубени точки из разни глупости от първите нива. Примерно имам 2 точки в Блок дето никога няма да ги позлвам :/

С 50 енчантинг ти стига и lesser soul gem за енчант banish. Някъде след 60 става и с petty soul gem. Не че намираш много petty мобове над 40то ниво ама все пак :)
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests