Skyrim

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Nov 25, 2011 10:58 am

Все тая, една игра пролет не прави, даже нямах предвид точно на Скайрим продажбите, в глобален план конзолните винаги ще са много повече от компютърните. И хайде кажете една смислена ЕКСКЛУЗИВНА за комп игра освен Уичър 2 тази година плс? :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 25, 2011 11:15 am

Наистина ли е нужно да серем темата с фенбойски разпри и мерене на пишоци ?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Nov 25, 2011 11:18 am

Muad_Dib wrote:Все тая, една игра пролет не прави, даже нямах предвид точно на Скайрим продажбите, в глобален план конзолните винаги ще са много повече от компютърните. И хайде кажете една смислена ЕКСКЛУЗИВНА за комп игра освен Уичър 2 тази година плс? :lol:
Serious Sam 3. Който определено е шутъра на годината.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Fri Nov 25, 2011 11:30 am

Muad_Dib wrote:Трябва да се брани PC gaming-a обаче, може да има по половин ексклузивна игра на година и битката да е загубена преди да е почнала, ама с такива постове човек ще реши, че все едно и за компютър се продават милионни бройки! Евала, Геш:)
Коле кога си ми виждал да казвам КАКВОТО И ДА Е за козоли? Ще е глупаво да споря защото нямам конзола и база за сравнение затова си мълча. Просто наистина не разбирам защо с пад би било по-добре. В края на краищата ако те дразни interface-a той си остава същия, не е като да се променя.

А за това че Skyrim e по-добре на компютър не мосля че има нужда да спориш - играта е едно към едно, просто на компютър имаш в пъти повече възможности за надграждане. Все едно да ми кажеш че Fallout New Vegas на твоя бокс е по-як от моя на PC-то със всичките модове. Еми не просто, черното бяло няма да стане колкото и да обясняваш.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 25, 2011 11:37 am

По удобен е с пад защото кръста на интерфейса е чувствителен към аналога на двата стика. Ако натисна стика максимално надолу ме превърта много бързо в списъците, ако лекичко го натисна бавничко ме мести. Това с клавиатурата няма как да стане и трябва да тракаш един по един всеки ред.

Отделно че директно в замисимост от натиска може да скачаш директно в даден скил или подменю на предметите още като отвориш менюто. Фейвъритс с 15 неща се проскролира за 2-3 секунди максимум.

Лявата и дясната ръка са ти съответно левия и десния бутон за палците отпред - точно така е замислен контрола.

С Д-пада може да си мапнеш бързи клавиши и позициите отляво сменят лявата ръка, а позициите отдясно - дясната ръка - удобно и интуитивно.




Модовете винаги са яка опция но практиката ми на Мороуинд и Обливиън ми доказа че в по-честия случай ми преебават нещо вместо да го оправят , изключая екстри по интерфейси и графиката които са много полезни но в никакъв случай решаващи .

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Nov 25, 2011 11:56 am

The Dragon wrote:
Muad_Dib wrote:Все тая, една игра пролет не прави, даже нямах предвид точно на Скайрим продажбите, в глобален план конзолните винаги ще са много повече от компютърните. И хайде кажете една смислена ЕКСКЛУЗИВНА за комп игра освен Уичър 2 тази година плс? :lol:
Serious Sam 3. Който определено е шутъра на годината.
Хмммм...чакай малко да помисля... НЕ? Най-малкото в същата година има Гиърс 3, който предлага е баси удовлетворителната стрелба и има смазващо яко мулти (лично за мен безапелационния победител тази година откъм шутър), а пък конкретно откъм FPS шутър (понеже евентуално тук не би признал гиърса) ги има доста достойните претендти за същата титла Bulletstorm, Killzone 3 и особено Resistance 3. RAGE и DNF си бqha фейл, не гi броим. И дори не споменавам новия Батълфийлд просто защото не съм го играл, но оценките му от фенове и преса говорят сами за себе си.
А за това че Skyrim e по-добре на компютър не мосля че има нужда да спориш
Еми не съм съгласен, Геш, сори. Просто всяка платформа си има предимствата - РРС обясни пространно за контрола, а пък компът предлага графиката + цялостно по-добър пърформанс на хубава машина и добра оптимизация, макар че доколкото знам на бокса не падла фрейма осезаемо.

А и честно стига с тези модове като аргумент - тази игра е дяволски безкрайна, наистина ли ще вложиш време и в инсталиране и ползване на модове (не говоря за чисто подобрителните такива като този цитирания за интерфейса).

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 25, 2011 12:06 pm

Относно фрейма - играя без инсталация - директно от диска, играта зарежда първия лоад за около 3 минути. След това по 10-тина секунди за влизане и излизане от сгради. никакъв сеч докато бягам по основния свят, никакво падане на кадри дори при масовки магии , дракони пърлещи огън и хвърчащи тела на 30-тина войници едновременно. За сравнение - на Обливиън падаха кадрите видимо и текстурите поп ъпваха на десет метра което беше много смешно с тревата.
Освен това view distance е огромен - през половината карта се виждат нещата стига да се качиш достатъчно нагоре.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Fri Nov 25, 2011 12:31 pm

Относно фрейма - моя компютър не е нищо специално (не беше нищо специално и като го купих преди година и половина) и много ме дразнеше че зарежда прекалено бързо и не мога да прочета разните tips на loading screen. Единствения път когато успявам да ги прочета е като зарежда първия load. Играя на Ultra с всичко на макс - така ми го засече. На XP играта вървяла супер зле обаче - графични бъгове, масища load и каквото още се сетиш.

Аз съм уцелвал слънчев ден в High Hrothgar - вижда се цялата карта :) Също и като те вдигнат в небето за един quest и целия свят е под теб.
RRSunknown wrote:По удобен е с пад защото кръста на интерфейса е чувствителен към аналога на двата стика. Ако натисна стика максимално надолу ме превърта много бързо в списъците, ако лекичко го натисна бавничко ме мести. Това с клавиатурата няма как да стане и трябва да тракаш един по един всеки ред.

Отделно че директно в замисимост от натиска може да скачаш директно в даден скил или подменю на предметите още като отвориш менюто. Фейвъритс с 15 неща се проскролира за 2-3 секунди максимум.

Лявата и дясната ръка са ти съответно левия и десния бутон за палците отпред - точно така е замислен контрола.

С Д-пада може да си мапнеш бързи клавиши и позициите отляво сменят лявата ръка, а позициите отдясно - дясната ръка - удобно и интуитивно.
Аз използвам скрола на мишката за въртене на списъци ако трябва да превъртя бързо и клавиатурата за избиране. Ако само поставиш мишката върху нещо после можеш с клавиатура направо да избираш, не се налага да скролваш въобще. Не мога да го обясня по-добре, но който е играл вероятно ще разбере какво имам предвид.

Favorites на мен са ми 1.Adrenaline Rush, 2.Whirlwind Sprint, 3.Heal, 4. Candlelight 5.Invisibility 6. Dragonrend 7. Soul Trap и 8 Become Ethereal (защото ме мързи да слизам по стълби :P). Всички останали Shouts също са ми на Favorites, заедно с оръжията и още няколко магии, но все пак не е като да нямам скрол на мишката.
Muad_Dib wrote:Еми не съм съгласен, Геш, сори.
Ами we'll agree to disagree значи :)
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Nov 25, 2011 1:38 pm

RRS, тотално грешиш за интерфейса. И аз съм съгласен с Гошко. Пада не прави с нищо по-лесно навигацията. Каква ти чувствителност? Като искам да скролва бързо, натискам надолу и то се засилва и скролва бързо. Изобщо не е вярно, че трябва 1 по 1 да скролвам през нещата. Също интерфейса си запомня къде си бил, освен, ако не излезеш от играта. Така че ако съм ровил из 4312414-вида колби/материали или каквото и да е, то помни къде съм бил и веднага ме пуска там. Или пък, ако съм бил на Active Effects менюто да следя за зарази, пак помни. И пак за секунда ме вкарва точно там. И wtf AlDim-e ? Къде пък точно клавиатурата е спичала? Аз за 70 часа как нито 1 път не ми е запекло нещо в интерфейса? Що ми се държите, като Console Master Race? Това при положение, че PC версията на Skyrim е около 10 пъти по-добра от конзолните и не сме тръгнали да ви тровим с този факт?

Специално за вас ще направя клип, който демонстрира колко всъщност си го бива интерфейса.

RRS, зарежда ти по 10 секунди при влизане/излизане от сгради? На мен не ми зарежда толкова дори при пускането на играта. Влизане/излизане от помещения = 1-2 секунди Loading screen.

В момента всичко сравнено със Skyrim е боза, затова едно голямо ЛОЛ за всички, дето я отлагате, като мега заблудените пичове. Аз навъртях 70 часа и още ми се играе. А не съм минал и половината дори. But anyway, enjoy Saints Row or whatever... :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 25, 2011 1:49 pm

Човек като чете роптажите ще рече че има някакви огромни проблеми все едно на Мас Ефект, Фолаут и Драгън Ейдж няма безкрайни списъци с предмети. Затова предположих има някаква бавнота с клавиатурата.

Иначе просто съм описал какво е при мен. Това което описваш и при мен е така а приятели играещи PC версията също не са се оплаквали.
RRS, зарежда ти по 10 секунди при влизане/излизане от сгради? На мен не ми зарежда толкова дори при пускането на играта. Влизане/излизане от помещения = 1-2 секунди Loading screen.
играя без инсталация - директно от диска (DVD-диска)

Ти си с качествена машина - много ясно че ти хвърчи, щом се играе дори на едноядрен процесор с 1.5 гб рам и видео по-старо от 9400 значи е перфектно оптимизирана.

Гледах я и на максимална графика - почти не видях разлика на този етап на 22" монитор. PC версията е с една идея по загладена но това се забелязва ако залепиш поглед в земята или в някой камък. Вече модовете са друга бира но тепърва ще се правят качествени модове - поне 5-6 години ще има живот играта минимум.
Last edited by RRSunknown on Fri Nov 25, 2011 1:55 pm, edited 1 time in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Nov 25, 2011 1:54 pm

Роптажите нали знаеш, уж аз съм лошия PC геймър, ама конзолните братя не пропускат момент да покажат превъзходство без дори да си направят труда да тестват...

А моето PC е на 3 години и по него не е барано нищо, освен перчици тук таме. Така че дори не съм актуален.

Ей сега дърпам Fraps и ще кача един клип, ако стане де.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 25, 2011 1:57 pm

Едно им признавам - оптимизирали са по някъкъв невиждан начин. Само 5 гигабайта игра и върви на кошници на които сто пъти по-грозния Хироус 6 не показва и началното меню.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Nov 25, 2011 2:51 pm

Amikae wrote:RRS, тотално грешиш за интерфейса. И аз съм съгласен с Гошко. Пада не прави с нищо по-лесно навигацията. Каква ти чувствителност? Като искам да скролва бързо, натискам надолу и то се засилва и скролва бързо. Изобщо не е вярно, че трябва 1 по 1 да скролвам през нещата. Също интерфейса си запомня къде си бил, освен, ако не излезеш от играта. Така че ако съм ровил из 4312414-вида колби/материали или каквото и да е, то помни къде съм бил и веднага ме пуска там. Или пък, ако съм бил на Active Effects менюто да следя за зарази, пак помни. И пак за секунда ме вкарва точно там. И wtf AlDim-e ? Къде пък точно клавиатурата е спичала? Аз за 70 часа как нито 1 път не ми е запекло нещо в интерфейса? Що ми се държите, като Console Master Race? Това при положение, че PC версията на Skyrim е около 10 пъти по-добра от конзолните и не сме тръгнали да ви тровим с този факт?

Специално за вас ще направя клип, който демонстрира колко всъщност си го бива интерфейса.

RRS, зарежда ти по 10 секунди при влизане/излизане от сгради? На мен не ми зарежда толкова дори при пускането на играта. Влизане/излизане от помещения = 1-2 секунди Loading screen.

В момента всичко сравнено със Skyrim е боза, затова едно голямо ЛОЛ за всички, дето я отлагате, като мега заблудените пичове. Аз навъртях 70 часа и още ми се играе. А не съм минал и половината дори. But anyway, enjoy Saints Row or whatever... :lol:
Хайде малко да поуспокоиш топката, става ли? Аз не съм тръгнал да те соча и да ти се смея как не си играл Uncharted 3 и Gears 3, въпреки че ги смятам за доста, ама ДОСТА по-задължителни от Skyrim. И тук дори не споменавам мултиплатформени неща като Батмана и Асасин'с Крийда, особено първата бидейки е баси чутовно зверски омега хипер здравата игра, нали?
Освен това ега не съм седнал да се подмокрям за нова игра точно на Бетесда, които не успяха да ме грабнат нито с Мороуинд, нито с Фолаут 3, нито с Обливиън....Очевидно въпреки това много хора, които принципно не се кефят на Бетесда смятат, че Скайрим цепи, така че определено ще го пробвам, когато имам достатъчно време, а не да играя по 2 часа на ден. Като мога да играя малко на ден предпочитам игра, която да мога да свърша за седмица, а не такава, която в неделя ще съм точно под кривата круша.

Иначе in other news - действително евала за опитимизацията, тя на мен даже ми тръгна на компа, дето ме е срам да кажа какъв е:) Бтв хайде ако искате вече да пускаме темата за топ 10 за 2011, интересно ще е, а и там вече ще се ИЗБИЕМ от флейм ака конструктивни спорове, което е хубаво предвид, че секцията е зверски умряла откъм активност:)))

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Nov 25, 2011 3:55 pm

Айде видеенцето от мен.

http://www.youtube.com/watch?v=Ryx2NMXnAKU

Ще се интерфейсим ли ся или няма да се интерфейсим? :lol:

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sat Nov 26, 2011 1:39 am

- OFF Не мога да разбера този рев за ужасните PC контроли, при положение, че PC версията може да се играе, както с мишка и клавиатура, така и с XBox - геймпад. А на който му се вижда малък монитора може съвсем спокойно с един кабел за 12 лева да играе на същия телевизор, в който му е включена конзолата или конзолите.

Това, което е, мисля, неоспоримо, че Скайрим е играта, която за първи път от много години успя да надхвърли всички очаквания и на най-навитите от огромния хайп почитатели. А реалистите и опарилите се от предварителни надежди - скептично настроени- направо отвя :D
Kачеството и обема на съдържание в нея са респектиращи в години, когато повечето AAA заглавия са със средно между 15-30 часа продължителност, граничеща с нула преиграваемост и имат обикновено още на първия ден нужда от огромни кръпки за да тръгнат.
Броят на продадените копия е потвърждение, че даже и от PC версията на игри се печели - стига това, което предлагаш да си заслужава.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests