Skyrim

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Nov 19, 2011 7:16 pm

Аз пък постоянно си правя и използвам отварки.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Nov 19, 2011 7:21 pm

Значи си забелязал колко малко вдигат. За да стане 100 ще трябва да направя такова количество колби, което и за 300 часа игра няма да изразходвам.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Nov 19, 2011 7:23 pm

Изразходваш? Изразходваш ли чекийките които се правят за смитинга или ги продаваш?

Аз вече съм 75 Алхимия без да съм си играл специално - просто като помежду другото скубя билки по пътя.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Nov 19, 2011 7:49 pm

Чекийките, които съм правил за смитинга съм ги изразходвал по план. Никога не съм крафтил просто така, освен при вдигането на левела. Само че дигането на Смитинга става бързо и лесно. Не отнема много време. Докато при Алхимията не е така. Ти явно си си играл, но аз не хабя особено много колби. Ползвам предимно за резисти и 1 ханд дмг. Колби за живот се намират на кило по картите. Както и всякакви други колби разбира се. Фрашкан съм с колби без да съм направил нито една. Не че нямам материали, имам, просто до сега не съм попаднал в ситуация, в която да ми е трябвало колба и да не съм я имал вече. Явно много тъмници съм обиколил, но просто имам.

Затова ми се вижда прекалено безцелно да направя 2000 колби за да вдигна 100 скил.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Nov 19, 2011 8:16 pm

Човек ако ковеш само неща които можеш да използваш ще си останеш на 25 скил за цялата игра :lol:

не разбирам какъв е проблема да помпиш бързо натискане на бутон за алхимия за колби които се продават за добри пари.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Nov 19, 2011 9:22 pm

Както и да го въртиш, с радост бих го натискал тоя бутон, ако не ставаше толкова бавно. Сигурно се вдига 10 пъти по-бавно, отколкото Смитинга. Имам 30к злато, дори златото не ми е мотивация да ги правя тия безполезни колби. Твърде бавно става за вкуса ми.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Sat Nov 19, 2011 10:24 pm

Прочетох че това колко бързо се вдига алхимията зависи от цената на potions които правиш. Затова явно 1 път вдигам цяла точка от 4-5 колби, друг път правя 20 и едва мърда бара. Но да доста бавно става. Другото което се вдига маса бавно (изключвам оръжия и брони, те са очевидни) ми беше Restoration. Докато избутам 100 колко бой отнесох не е истина ...
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Nov 19, 2011 10:37 pm

Много ясно че така се вдига - аз това обяснявам.

мен най-бавно ми се вдига енчанта засега но това е защото не съм заседнал да енчантвам чекийките с баниш (който намерих вече :) ).

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Mon Nov 21, 2011 12:27 pm

Колко яки гледки има просто не е истина. Най-сетне успях да засека северно сияние (+облаци и най-голямата луна) - не си личи от screenshot-a колко яко изглеждаше "на живо" но пак изглежда доста добре:
Spoiler: show
Image
Слагам картинката в spoiler че идва малко голяма, нищо не спойлва сама по себе си.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Nov 25, 2011 12:50 am

Пробвах играта. Не че нещо, но това са най-безбожно ужасните контроли в историята на ПеЦе гейминга! В менютата не само почти не може да се цъка с мишка, ами и клавиатурата бачка на рандъм принцип. Дори създаването на персонажа беше някаква огромна болка. :shock: Туй ще го цъкам на бокс явно, ПеЦе версията (която бтв е много приятно оптимизирана) може да го духа с мощ.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Nov 25, 2011 2:54 am

Подписвам се под последното изказване, не че съм се юрнал точно на Скайрим от всички нови неща (макар че вече ми останаха само Saints Row и Rayman) но като го цъкам определено ще е на бокса, разплакващо зле е контролът на комп, как може да има толкова ентусиасти по форумите не знам, може би нямат конзоли.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 25, 2011 3:28 am

Прави се мод в момента, сигурно до няколко дни ще е готов и ще изглежда ето така интерфейса:
http://i.imgur.com/4NgHv.jpg

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Fri Nov 25, 2011 9:03 am

AlDim "най-безбожно ужасните контроли в историята на ПеЦе гейминга"? Сериозно? Айде посмали малко че почвам учениците дето се казваше в един виц.

Явно съм им свикнал на контролите - не само че не ги забелязвам ами даже и ми е по-удобно с клавиатурата отколкото с мишка (и мънички мънички бутончета за да/не) :) Но не разбирам защо с пад ще е по-лесно да натискаш посоките отколкото с клавиатура. Защото interface-a си е същия със същите проблеми + допълнителния бонус че нямаш мишка.

А версията на Skyrim за компютър е несравнимо по-добра отколкото за Xbox/Playstation заради конзолата и възможността за модване (понеже Muad_Dib се чуди). Даже да не броиш безкрайните варианти за модове които никога няма да видиш на бокса, ако ти се преебе играта на някой основен quest (Esben е изключително популярен доколкото разбирам) като не си на компютър освен да си навреш палците в .... устата друго не можеш да направиш :) (всъщност можеш да си експортнеш save-а на PC, да го оправиш и да продължиш на :lol: )

Аз на 61во ниво за първи път видях бъг - един quest иска да намери един (сравнително рядък) реагент. Обаче ако вече го имаш в инвентара като вземеш quest-a не ти го признава. Отне ми точно 30 секунди да проверя в google каква е командата за придвижване на quest-a до следващата точка (че имаш нещото и да го върнеш на човека) и да я напиша.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Nov 25, 2011 10:20 am

Трябва да се брани PC gaming-a обаче, може да има по половин ексклузивна игра на година и битката да е загубена преди да е почнала, ама с такива постове човек ще реши, че все едно и за компютър се продават милионни бройки! Евала, Геш:)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Nov 25, 2011 10:32 am

Muad_Dib wrote:Трябва да се брани PC gaming-a обаче, може да има по половин ексклузивна игра на година и битката да е загубена преди да е почнала, ама с такива постове човек ще реши, че все едно и за компютър се продават милионни бройки! Евала, Геш:)
Ами скайрим е продал близо 2 милиона през Steam + около 200000 през ритейл канали. Ужасни продажби, ужасни :(
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests