League of Legends

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Mon Aug 15, 2011 6:22 pm

За бройката- не съм сигурен къде го четох, мисля, че беше статистика на редовните играчи, което съответно не е същото като dayly.

" то в Lol целта е същата. Най-малкото отбори, които си наяждат керито бият отбори, в които поддръжки и танкове ловят убийствата."

Не мисля, че ме разбра в Хон и Дота отбора играе изключително и само за керито. НА турнири даже съпортите стоят надалеко от линията, за да не вземат exp от керито, камо ли да се опитат last hit да уловят.

" Като гледам обаче всички други от жанра имат същата war3 like шарена графика(само Demigod се пробва да вдигне летвата, ама там на други инстанции fail-наха) "

На Хон, която аз предпочитам пред останалите, графиката не е пъстра и се усеща някаква тъмна обстановка.

" На линиите се играе най-общо до събаряне на 1ва кула, както и в дота. Масови битки как реши, че няма не ми е ясно. "

Говоря на база сравнение с другите подобни игри. В Дота/Хон се стой на линия до 10 минута приблизително, като ганкърите тръгват доста по- рано. В Лол се стой повече от половината игра.

А за баланса ми е трудно да изкажа компетентно мнение, тъй като имам около 150 изиграни игри, но аз говоря за item balanse или по- конкретно Morph attacks.
Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Sep 29, 2011 4:08 pm

Някой случайно да играе HON? Аз се прежалих да я пробвам - омръзна ми и я изтрих.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Sep 29, 2011 5:04 pm

HoN умира бавно и славно, предполагам, че повечето му играчи ще мигрират към DotA 2, когато я пуснат :) Аз лично играя LoL от около година и половина и не мисля да я сменям :D

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Sep 29, 2011 6:29 pm

Мен най ме учудва фанатичоста с която HON-аджиите продъжават да ми хвалят играта и да оплюват LOL (без да са я играли - само по слухове) при явни проблеми на HON , дето лъсват още на третия ден.
Затова разпитвам за HON - чудя се аз съм дребнав като ме дразнят някои неща , или просто всички HON играчи са фанатици за които всеки упрек е кощунство.

Какви са проблемите
1. Тотална техническа бездарност - играта и не работи автоъпдейта. Всеки път като сменят пач (всяка седмица) и трябва да теглиш и инсталираш наново БАРАБАР с всички настройки на графиката и по-лошото - бързи клавиши и екстри. Вътре лага да не говоря какъв е и че чакаш по 15 минути да намери игра само за да дисконектне. Естествено най-благо е загубиш един час в игра да ти се прецака играта и не само да не спечелиш нищо но да бъдеш записан като лийвър.
2. Няма никакъв туториъл. Няма никакво обучение. По някаква странна логика те пускат с 1500 точки в ладера който е от 700 до нагоре. Какво става на практика - падаш се с много по- добри от теб. Естествено всички почват да те хулят и да те псуват. Изритват те от играта. Докато разбереш какво става си изпаднал. Тъкмо почваш да се качваш и какво става - попадаш пак в зоната 1500 където ти се падат новобранци и е твой да ги хулиш , от което няма полза защото пак падате.
3. Целия баланс е на късмет - не знам как е в LOL но тук има два вида героя - Carry и всички останали. Ако Carry-то се прецака в началото за сметка на противника и няма никакъв смисъл да доигравате - всичко е предрешено и само се губи времето. На всичкото отгоре има разни откровенни контри - и понеже като играеш за ладер сам и двата отбора са на късмет ти остава единствено да се надяваш някой да излезе от игра за да има неравнопоставеност. Забелязах че на практика не печели отбора с по-добри играчи а отбора с по-малко дебили.
4. Магазинчето за предмети е някъкъв невиждан хаос според всички освен най-фанатичните фенове. Всичко е наблъскано на едно, посмъртно не може да разбереш кое от какво се сглобява а интерфейса и ползва и ляв и десен бутон по някъкъв особен начин в зависимост къде си и постоянно се случи докато си мислиш че гледаш нещо всъщност да купува нещо съвсем друго.
5. Графиката всички я хвалят че била много добра - аз виждам единствено стандартните треволяци и като стане меле човек не може да разбере кой враг кой приятел кой моб - мазаница тотална за която трябва да си навъртял 100 игри докато свикнеш.
6. Икономическата система върти героите всяка седмица и ги сменя, обаче за да си купиш герой - някои герои струват 400 парички а то на игра дава 4 парички. 100 игри за един герой - не мерси.


Какво добро видях - ами бърза е играта и иска рефлекс, плюс това гората е доста омотана с разни проходи които трябва да се знаят.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Sep 29, 2011 7:13 pm

Eми тя ХоН е далеч по-близа до Дотата (която не съм играл), отколкото ЛоЛ, като в последната нещата са доста по-балансирани и всички роли са от значение (танк, кери, съпорт) :)

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Fri Sep 30, 2011 11:50 pm

RRSunknown,

1 Това зависи от рейтинга ти, на среден рейтинг- 1650-1750 при мене максимум минута търси, братовчед ми беше стигнал 800 рейтинг и затова му търсеше по 10 минути игра, но нищо чудно...

2 Има Туториал, ако не ти стига- играй игри No Stats.

4 Тука си зависи от игрите, които играеш.

5 Нужно е време да свикнеш, аз също предпочитам стария, който можеш да си пуснеш чрез конзолна команда, но този е по- дружелюбен за новаците- с препоръчителните предметчета и гайдове. A за графиката- нищо особено да, но тъмната атмосфера и някой от ефектите на магиите са доста добри- като хронополето, което спира/забавя времето.

6 Съгласен, преди акаунтите бяха по $30, като на промоции са стигали 10, аз съм с такъв и имам всички герои и получавам новите. В момента мога да си продам профила за х2 цена. Иначе стотинките в началото бяха за Alt аватари и анаунсари предимно, когато не беше free-to-play, малко недообмислено се е получило май май. Но не е чак толкова отчайващо, на всеки 250 кила/100 уарда etc си дава още стотинки.
Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Oct 01, 2011 4:07 pm

1 Това зависи от рейтинга ти, на среден рейтинг- 1650-1750 при мене максимум минута търси, братовчед ми беше стигнал 800 рейтинг и затова му търсеше по 10 минути игра, но нищо чудно...
Вчера гледах 1800 рейтинг - 10 минути чака докато се намерят, особено с изискванията които беше заложил.

2 Има Туториал, ако не ти стига- играй игри No Stats.
Няма никакъв туториъл - има някаква пародия в която си сам на картата, крийповете си вървят и няма никакви ботове срещу които да тренираш (което е целия смисъл на отборна PvP игра). На No stats не виждам никакъв смисъл да играя - не ми дава нито опит, нито далеч по-ценното сребро и на всичкото отгоре мога да се падна както с невероятно дебили така и с много по-добри играчи които влизат да се гаврят.

4 Тука си зависи от игрите, които играеш.
Не разбрах - как така магазина има общо с игрите които играя ?
5 Нужно е време да свикнеш, аз също предпочитам стария, който можеш да си пуснеш чрез конзолна команда, но този е по- дружелюбен за новаците- с препоръчителните предметчета и гайдове. A за графиката- нищо особено да, но тъмната атмосфера и някой от ефектите на магиите са доста добри- като хронополето, което спира/забавя времето.
Точно това че има тъмна атмосфера и ефекти е проблема - трябва да все кьоравиш.
6 Съгласен, преди акаунтите бяха по $30, като на промоции са стигали 10, аз съм с такъв и имам всички герои и получавам новите. В момента мога да си продам профила за х2 цена. Иначе стотинките в началото бяха за Alt аватари и анаунсари предимно, когато не беше free-to-play, малко недообмислено се е получило май май. Но не е чак толкова отчайващо, на всеки 250 кила/100 уарда etc си дава още стотинки.
С други думи системата била още по-зле отколкото си мислех.Силно ме дразни факта че има герои които са по 80 сребро и такива които са по 450. А това с киловете е още по-голям фейл. Аз като играя съпорт-инициатор килове не правя , уардове не слагам и излиза че баланса е в коша и после се чудя защо всички се мъчат да играят с кери герои.

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Sat Oct 01, 2011 5:22 pm

" Вчера гледах 1800 рейтинг - 10 минути чака докато се намерят, особено с изискванията които беше заложил. "

Зависи от мода явно, ако търси само US servers и само Banning мод, може, но малко хора ги цъкат тях.

4 Нямам си и идея какво съм искал да кажа...

А всички се мъчат да играят кери герои във всяка игра, никой не иска да помага на друг да мели, всеки иска собственоръчно да тръшка.

" Няма никакъв туториъл - има някаква пародия в която си сам на картата, крийповете си вървят и няма никакви ботове срещу които да тренираш (което е целия смисъл на отборна PvP игра). На No stats не виждам никакъв смисъл да играя - не ми дава нито опит, нито далеч по-ценното сребро и на всичкото отгоре мога да се падна както с невероятно дебили така и с много по-добри играчи които влизат да се гаврят. "

Еми No stats си е само за опита, не всички ги интересуват стотинките. Но ако искаш да потренираш просто намираш в public игри за новаци и цъкаш там. Иначе туториала е скапан, да.
Image

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed May 23, 2012 8:32 pm

С 2 години закъснение, Riot ъпдейтнаха текстурите на Summoner's Rift. Вече е около два пъти по-красива и дори може да се мери с второразрядна карта на WC3.
There are no rules! I'm gonna get you!

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed May 23, 2012 9:00 pm

Martix wrote:С 2 години закъснение, Riot ъпдейтнаха текстурите на Summoner's Rift. Вече е около два пъти по-красива и дори може да се мери с второразрядна карта на WC3.
Всъщност с новите текстури е идна идея по-добра от Diablo 3.

Специално го написах за да ми напише МУад_диба какъв кретен съм.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri May 25, 2012 9:36 am

На Хон, която аз предпочитам пред останалите, графиката не е пъстра и се усеща някаква тъмна обстановка.
След този коментар, не смятам, че има смисъл, да чета по-нататък.
Хон е най-шарената глупост измисляна на този свят. Още в началото, когато доста Дота фенове я пробваха, от толкова много визуални ефекти не се виждаше нищо. Само и единствено шарения. Просто беше ужасно.
А и Хон...сериозно Хон...господи...Хон... Та там дори героите след рип оффа на дотата не приличат на нищо. Имат 1ви скилл 2ри скилл (нормално аое) 3ти скилл пасив и ултимат, който е 1ви скилл в аое вариант. И искаш да ми кажеш, че тази игра струва? Сериозно?

едит.1

За керитата. Кери е герой, който може да извади играта. Ако един танк може да извади играта, то той е керито на отбора. Защо се концентрира върху керито. Защото ако имаш 4к голд в 4 героя. ще имаш четири по-малки предмета и евентуално 4 сета от умения и магии. Ако са в един герой този герой ще има някакъв свестен предмет + 4 сета от магии...
В Дота има и други тактики освен нагрухано дпс кери с ескейп механизъм. Много често се използва Фурион за отблъскване на линиите, както и за мап контрол. Нормално тези игри са Ръш стратегии и те се надяват да приключат играта някъде 25 минута.
Има стратегии с фармери като Дуум, които предпоставят минутата около 35 за решаваща, когато фармера има почти събран итем билд, отбора е спрял чуждото кери, и чуждия сингъл лайн маг и от никъде се появява фармера и пушва, точно преди втория/третия голям предмет на дпс керито на противника.
Отстрани изглежда много по "семпло", но когато си вътре в играта ще разбереш, че "Венга" с предмети и без предмети е в полза към отбора само с уменията си.
Едит.2
Реших да не поствам мнения без да съм прочел темата. И такам.
Главното нещо е, че първо хон, не струва и е срамно да се сравнява с Дота, второ - Отклоняването от стила на Дота...е нормално! Защо да копират чужд труд и да вадят пари от това? По-добре е да направят нещо ново. Трето.- Пич аз не знам къде си цъкал МоБа, която да не акцентира върху Керито. Не играя ЛоЛ, но съм гледал интервюта с корейски прогеймъри и там всички акцентират върху керито...
В Лол...Ами в лол много ми харесва идеята за отключване на разни работи + начина да плащаш без да си по-силен от останалите. Лошото е, че всички тези скинове, които се купуват са...много различни и докато съм гледал приятели как играят, самите те често са се чудили, кой е този герой и тн. Но няма лошо да има интересни козметични ефекти.
Лошото в Лол е не битките по линиите и тн, това, което на мен като Дота/Дота 2 фен не ми приляга е твърди бързите тийм батъли. За секунди мелето бива осеяно с трупове, а и керитата са твърде имба.
Иначе още един + на лол е, че слагат съвсем нови начини за абилити спенд. Един герой си плаща с мана, друг с кръв, трети с нещо друго и е много хубаво това разнообразие.
И 3ти едит няма да има... и така :Д

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Fri Oct 12, 2012 11:52 am

Все пак lol мина wow, но то беше очаквано.
Ето някакъв шит с факти
http://majorleagueoflegends.s3.amazonaw ... raphic.png

През тва време си тече финалния турнир на сезон 2. Засега всичко е неимоверно забавно. Досега не следях прогейминга на лол, но този турнир е толкова интересен, че може и да започна. Ето писък на някои от баси яките неща, които се случиха.
-Shy със Singed
-Alex Ich с Evelyn
-Отборът Saigon Jokers биха Dignitas
-Американците си го взеха голям и жълт.
-Във връзка с горното - Team Solo Mid, паднаха от пиадестала и замалко спряха Reginald да не им напусне тъпия отбор.
-Оказа се, че все пак има европейски отбори, които могат да играят
-По време на последния четвърт финал нетът спира 2 пъти(първия път прекъсна играта, в която китайците щяха да се класират, втърия път прекъсна на европейците, които бяха успели да ги обърнат и точно щяха да се класират. Карма ис ей бич, както се казва) и накрая май се усетиха, че някой им дърпа кабела и отложиха събитието и го преместиха в зала без жива публика. :)
-Във връзка с горното - от Riot се изцепиха, че нетът им спрял, защото са заемали 5% от целия трафик на Северна Америка, бате. Стопро. :lol:
-Отборът, който най-вероятно ще спечели, беше глобен $20 000 за измама. Тъй като тъпаците от Riot са сложили огромен екран и две малки екранчета точно до играещите, така че да може да се обръщат и да гледат къде е противника. Соу про.
-Ще има азиатски финал. Мухахахаха.

Та така. А аз пък не знам как точно стана, успях да вляза в златната лига точно навреме, и сега ще си спечеля War Hero Janna скин. После веднага паднах, но вредата вече е сторена. :mrgreen:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Oct 12, 2012 12:25 pm

Ех Janna my love :D Иначе не играя ЛоЛ от около година вече и не ми липсва никак :lol:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Fri Oct 12, 2012 12:38 pm

Че защо трябва да ти липсва.
Аз играя лол само заради приятелите си, знаеш социални конвенции. По-добре това, отколкото наркотици и секс.
Изобщо, една игра ако не може да се превърти, се губи смисъла да се играе въобще. :mrgreen:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Sat Oct 13, 2012 12:35 am

и аз вече рядко игаря, не че и преди много я играех
но прогейминга много ми допада и постоянно гледам турнирите или различни стийримове на различни "звезди"
направо не е истина как това може да ме забавлява повече отколкото да зяпам някой сериал
Фанатизма е другата страна на ограничението

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests