WTF BLIZZARD WTF?

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderators: Yan, Roamer, AlDim

Delegat
Mistborn

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Delegat » Mon Aug 31, 2015 12:40 pm

HotS е адси добре направена игра, просто няма как да е толкова популярна, колкото ЛоЛ или Дота 2 поради самата си структура, което не и пречи да е много забавна.
Иначе на Хироус 6 повечето му недъзи бяха оправени с пач 1.5, включително добавяне на town screens и сега е доста приятна игра, особено с експанжъна.
И Амикае, поиграй повечко петицата, може и да ти се промени мнението, но задължително с експанжъните.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Mon Aug 31, 2015 5:15 pm

Аз с голям кеф си цъкам ХотС на бързи мачове, Хироу Лигата съм пробвал 3-4 мача само, щото нивото е горе-долу като тва в бързите мачове и не ми се занимава с ядове, щото 3 човека от отбора искат да играят асасини, аз зимам танк, а 5ия зима специалист... :roll: Ако оправят рейтинговата система, тогава ще цъкам. Иначе в момента се рамазвам с Каразим, 8 победи подред и сега още една с Мурадин
Mouthpiece drawn, got a verbal armory
Stack bodies, not figurines
Move beneath the surface, submarine
I'm half machine, obscene with a light sword
Look inside the brain, it's a riot in the psych ward
What you standing on the side for?
Roar like a lioness, punch like a cyborg

Martix
Mistborn

Post by Martix » Thu Nov 19, 2015 5:31 pm

Meanwhile Blizzard решиха да изненадат всеки здравомислещ човек и едновременно да направят Overwatch платена, и да хинтнат, че ще стане ftp на по-късен етап. Така хем ще издоят фенчетата, хем няма да се наложи да затварят сървъри след 2 години или да се пропадне по пътя на Evolve или Titanfall. Хитро близчета, хитро.
Ще изчакам 1 година да стане free и тогава ще я пробвам.

В момента има твърде много конкуренция в този жанр, за да си позволят да губят хора, но така са го сметнали, да се оправят.

Явно не смятат Paladins и Gigantic за сериозни играчи, а Battleborn е дори по-скъпа от Overwatch. Пожелавам им да грешат и паладините да им отмъкнат пазара. Но серозно, не ми се вярва да стане така.
Паладините са прекалено назад в development-а, и чисто технически ще излязат след Overwatch, което е равно на смърт в този бизнес, или поне на бедно съществуване в сянката на батко(точно както Smite си живурка с остатъците от масата на LoL и Dota 2). А Gigantic ще излезе преди Overwatch, но не поддържа Windows 7/8, което също е равно на смърт. Сериозно, всички девелопери ли са толкова късогледи.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

Mindcrime
Arcanist

Post by Mindcrime » Fri Nov 20, 2015 8:57 am

Ти мани че е платена, ами чак са се изхвърлили на 40 евро, което си е бая. Отделно сигура ще има и платен кънтент което още ще оскъпи цялостния експириънс, така че и аз ще чакам да стане фрии преди да тръгна да се занимавам с нея.

Martix
Mistborn

Post by Martix » Fri Nov 20, 2015 3:36 pm

Поне в началото ще имаш всичките герои, като си я купиш.
За бъдещи герои, които ще се адват на по-късен етап казаха, че не са решили какво ще правят. Общо взето имат 2 варианта, или да ги пускат на парче или на малки експанжънчета по 10 долара за 3 героя например.
Едва ли ще са безплатни за платилите играчи.

edit: А за скъпото, Battleborn е 60 долара, така, че Близард всъщност са бюджетното решение като вземе предвид, че Paladins няма да е излязла още.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Fri Nov 20, 2015 5:17 pm

Близард верно трябва да се научат да не слагат бахти цените. 10 евро за скин? Ай у лево. Аз имам Diablo 2 в Батъл нет от братчедка ми, ама без LoD, а не ми се дават 20 евро за него. За Оувъруоч ще се надявам за ключ за бетата в малко по-късен етап, както успях да вляза в HotS. Не съм сигурен колко добре би ми вървяла тъй или иначе, та не бих я купил.

Martix
Mistborn

Post by Martix » Fri Nov 20, 2015 5:25 pm

Не бих се надявал на това с ключа. Щом ще е платена няма да раздават голямо количество ключове, а и сигурно като я рилийзнат в началото на 2016 ще резнат хората с ключове, за да си я купят и те все пак :)

Аз директно се записах за ключ за Gigantic. Цветовете са много болезнени, но изглежда fun. Ще я видим като се наканя да ъпгрейдна уиндоуса.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Fri Nov 20, 2015 5:49 pm

Ако резнат хората с ключовете, тези които им дават фийдбек, биха били ебахти глупаците, според мен.

Martix
Mistborn

Post by Martix » Mon May 09, 2016 3:57 pm

Разцъках бетата на Overwatch този уийкенд.
Забавна е, но си трябва още работа по нея. Не знам как ще я приведат в приличен вид до края на месеца, когато се очаква да излезе официално.

+внимание към детайлите на n-та степен. Всички герои изглеждат зашеметяващо сладки. Анимациите са чисто и просто най-добрите в жанра(FPS). Бомбаджията с дървения крак накуцва, горилата си помага с ръце като се движи. Изобщо играта си заслужава дори само заради това.

+картите са изпълнени с готини doodads-чета и всяка има индивидуалност.

+gunplay-а е солиден

+интересни герои, които се различават доста и по геймплей

-cluttered интерфейс, а не е като да има стотици feature-и които да не са могли да съберат на екрана

-липсва достатъчно content за release. Точно след 3 игри всичко започва да се повтаря много. Скиновете, спрейовете и другите loot дропове са чисто и просто неинтересни и по никакъв начин не ме зарибяват да играя. Геймплея е immutable, всеки герой се играе по един и същи начин винаги. Maps-овете force-ват битката на едни и същи места и е невъзможно да се разнообрази, дори да искаш.

-от което следва, че играта най-вероятно ще писне бързо, тъй като решението на Blizzard да отключат всички герои следва, че липсва meaningful account progression. А както знаем игри без кукички не оцеляват дълго, единствената реална кукичка е, че си си платил за играта и там пениш се не пениш, знаете как е.

-balance issues, 3-4 героя са Imba, 3-4 героя са безполезно слаби. За това помага факта, че по накаква причина на Blizzard им е хрумнало, че героите, което са designated за support трябва да имат значително по-малък damage output от всички останали класове. Предполагам, че проблема не е толкова належащ в templay, но на random queue-то си безполезен с голяма част от героите (more so than MOBA игрите, защото там поне има laning фаза)

-Това е Inherent проблем на целия жанр, но Близард дори не са се опитали да го решат - тичаш към битката 20 секунди, умираш за 5, 10 чакаш respawn, repeat.

-игрите са прекалено кратки и екслозивни, поради което няма време да се почувстваш значим. Можеш да си сменяш героя по всяко време, което мен поне ме disconect-ва от случващото се. Изобщо никакво усещане за stakes.

-личи си, че на Близард им е доставяло удоволствие да си измислят новото IP. Света и интересен, writing-а е добър. Обаче просто не са имали време или желание да го развиват, така че в играта няма никакъв интересен singleplayer или поне някакво story.

Не е играта на годината, както я изкарват, но е солидна 8-ца.
Обаче е платена, а реално е Paladins с по-добра графика (Paladins е безплатна, а има и customize на героите по време на играта, откраднат от Heroes of the Storm ==> повече разнообразие и някакъв шанс за контра).

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Mon May 09, 2016 4:22 pm

Тва е бета, човек, баш близард да не знаят да слагат куки. И точно в жанр, дето в момента се развива и реално конкуренцията, най-голямата им, излезе някак незабележимо онзи ден. Battleborn дори не е в топ 10 на steam. Как се вика, ако има някой, дето може да бие Valve в собствената им игра... десетилетие по-късно, когато на valve им е през дедовия, тва ще да са близард :mrgreen:

Martix
Mistborn

Post by Martix » Mon May 09, 2016 4:45 pm

Еми за сега нищо интересно не са сложили, ще видим по нататътк.

А Battlenborn дори не ми е минавало през ума, че ще бие Overwatch.

По-скоро стискам палци на LawBreakers, that is some serious Unreal Tournament с класове.

Ама всичко това са спекулации, така или иначе няма да си купя нито една от тях. Multiplayer only игрите с full price да мрат.

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Mon May 09, 2016 4:50 pm

Кат си прав, прав си :mrgreen:

Delegat
Mistborn

Post by Delegat » Mon May 09, 2016 4:54 pm

И аз поцъках уикенда, готина е играта, но по никой начин не струва 40 евро, просто няма достатъчно контент в монента и както Martix каза някакъв смислен прогрешън. Ако я бяха пуснали безплатно бих цъкал с удоволствие (докато ми писне), но така няма смисъл. По-скоро бих се върнал към BF4/Black Ops 2 :)

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Mon May 09, 2016 10:50 pm

И аз разцъках. Самия факт че една голяма част от времето губя, щото всички искат да са офанзивни герои и само аз взимам танк, и пак съм отпрал може би 20 часа в бетата, говори за това колко приятна и забавна е направена за игра. Има некви проблеми с баланса но иначе е голям кеф с много шарени герои. Дразни ме че play of the game най-често е просто как некъв Bastion или Reaper си пуска улта, трябва да се помисли как да се мери импакт върху играта и по-други начини за другите архетипи, съпортите най-вече. А като стана дума за съпорт, най-обичам да играя Симетра на една от градските карти със защита и после ескорт, където до площта за защита има малка къща с коридор. Насирам там на изходите търети и ако другите от отбора си вършат работата в авангарда, нищо не може да мине. Райнхардт, Фара и Мей също са ми сред любимците. По-нататък, като/ако излезат нови герои и видя как процедират Близард там, може да си я взема. Но засега мисля да огранича онлайн крастите до Хартстоун и Heroes of the Storm, че Стийм+ГОГ беклога мен чака. :)
Иначе Батълборн никакъв шанс няма, играх на бетата, също има готини персонажи, но оръжията нямат усещане за откат и реализъм, тъй да се каже, а визуално е твърде претрупана от интерфейси, хъдове и детайли. Аз принципно не се ориентирам много добре в мултиплейър шутъри, ама там е наистина зле работата, в Оувъруоч е доста по-изчистено.

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Tue May 10, 2016 9:06 am

LawBreakers изглежда доста правилно.

Аз колкото повече гледам, толкова по ми се струва, че батълборн е играта за мен, комбинирано имам над 300 часа из всички бордърлендове, така че... но ако LawBreakers наистина достави, това ще е заглавието.... което ще чакам да падне до 60-70 процента намаление и да си го взема, че тия шарени, пухени артове лично мен не ме блазнят.

И комиксче, всеки брой е с различен арт и история, за която да не ти пука, но чисто визуално маже:
https://comic.playoverwatch.com/en-us/m ... ain-hopper