WTF BLIZZARD WTF?

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Delegat » Mon Aug 31, 2015 12:40 pm

HotS е адси добре направена игра, просто няма как да е толкова популярна, колкото ЛоЛ или Дота 2 поради самата си структура, което не и пречи да е много забавна.
Иначе на Хироус 6 повечето му недъзи бяха оправени с пач 1.5, включително добавяне на town screens и сега е доста приятна игра, особено с експанжъна.
И Амикае, поиграй повечко петицата, може и да ти се промени мнението, но задължително с експанжъните.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Claymore » Mon Aug 31, 2015 5:15 pm

Аз с голям кеф си цъкам ХотС на бързи мачове, Хироу Лигата съм пробвал 3-4 мача само, щото нивото е горе-долу като тва в бързите мачове и не ми се занимава с ядове, щото 3 човека от отбора искат да играят асасини, аз зимам танк, а 5ия зима специалист... :roll: Ако оправят рейтинговата система, тогава ще цъкам. Иначе в момента се рамазвам с Каразим, 8 победи подред и сега още една с Мурадин
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Martix » Thu Nov 19, 2015 5:31 pm

Meanwhile Blizzard решиха да изненадат всеки здравомислещ човек и едновременно да направят Overwatch платена, и да хинтнат, че ще стане ftp на по-късен етап. Така хем ще издоят фенчетата, хем няма да се наложи да затварят сървъри след 2 години или да се пропадне по пътя на Evolve или Titanfall. Хитро близчета, хитро.
Ще изчакам 1 година да стане free и тогава ще я пробвам.

В момента има твърде много конкуренция в този жанр, за да си позволят да губят хора, но така са го сметнали, да се оправят.

Явно не смятат Paladins и Gigantic за сериозни играчи, а Battleborn е дори по-скъпа от Overwatch. Пожелавам им да грешат и паладините да им отмъкнат пазара. Но серозно, не ми се вярва да стане така.
Паладините са прекалено назад в development-а, и чисто технически ще излязат след Overwatch, което е равно на смърт в този бизнес, или поне на бедно съществуване в сянката на батко(точно както Smite си живурка с остатъците от масата на LoL и Dota 2). А Gigantic ще излезе преди Overwatch, но не поддържа Windows 7/8, което също е равно на смърт. Сериозно, всички девелопери ли са толкова късогледи.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Mindcrime » Fri Nov 20, 2015 8:57 am

Ти мани че е платена, ами чак са се изхвърлили на 40 евро, което си е бая. Отделно сигура ще има и платен кънтент което още ще оскъпи цялостния експириънс, така че и аз ще чакам да стане фрии преди да тръгна да се занимавам с нея.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Martix » Fri Nov 20, 2015 3:36 pm

Поне в началото ще имаш всичките герои, като си я купиш.
За бъдещи герои, които ще се адват на по-късен етап казаха, че не са решили какво ще правят. Общо взето имат 2 варианта, или да ги пускат на парче или на малки експанжънчета по 10 долара за 3 героя например.
Едва ли ще са безплатни за платилите играчи.

edit: А за скъпото, Battleborn е 60 долара, така, че Близард всъщност са бюджетното решение като вземе предвид, че Paladins няма да е излязла още.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Claymore » Fri Nov 20, 2015 5:17 pm

Близард верно трябва да се научат да не слагат бахти цените. 10 евро за скин? Ай у лево. Аз имам Diablo 2 в Батъл нет от братчедка ми, ама без LoD, а не ми се дават 20 евро за него. За Оувъруоч ще се надявам за ключ за бетата в малко по-късен етап, както успях да вляза в HotS. Не съм сигурен колко добре би ми вървяла тъй или иначе, та не бих я купил.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Martix » Fri Nov 20, 2015 5:25 pm

Не бих се надявал на това с ключа. Щом ще е платена няма да раздават голямо количество ключове, а и сигурно като я рилийзнат в началото на 2016 ще резнат хората с ключове, за да си я купят и те все пак :)

Аз директно се записах за ключ за Gigantic. Цветовете са много болезнени, но изглежда fun. Ще я видим като се наканя да ъпгрейдна уиндоуса.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Claymore » Fri Nov 20, 2015 5:49 pm

Ако резнат хората с ключовете, тези които им дават фийдбек, биха били ебахти глупаците, според мен.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Martix » Mon May 09, 2016 3:57 pm

Разцъках бетата на Overwatch този уийкенд.
Забавна е, но си трябва още работа по нея. Не знам как ще я приведат в приличен вид до края на месеца, когато се очаква да излезе официално.

+внимание към детайлите на n-та степен. Всички герои изглеждат зашеметяващо сладки. Анимациите са чисто и просто най-добрите в жанра(FPS). Бомбаджията с дървения крак накуцва, горилата си помага с ръце като се движи. Изобщо играта си заслужава дори само заради това.

+картите са изпълнени с готини doodads-чета и всяка има индивидуалност.

+gunplay-а е солиден

+интересни герои, които се различават доста и по геймплей

-cluttered интерфейс, а не е като да има стотици feature-и които да не са могли да съберат на екрана

-липсва достатъчно content за release. Точно след 3 игри всичко започва да се повтаря много. Скиновете, спрейовете и другите loot дропове са чисто и просто неинтересни и по никакъв начин не ме зарибяват да играя. Геймплея е immutable, всеки герой се играе по един и същи начин винаги. Maps-овете force-ват битката на едни и същи места и е невъзможно да се разнообрази, дори да искаш.

-от което следва, че играта най-вероятно ще писне бързо, тъй като решението на Blizzard да отключат всички герои следва, че липсва meaningful account progression. А както знаем игри без кукички не оцеляват дълго, единствената реална кукичка е, че си си платил за играта и там пениш се не пениш, знаете как е.

-balance issues, 3-4 героя са Imba, 3-4 героя са безполезно слаби. За това помага факта, че по накаква причина на Blizzard им е хрумнало, че героите, което са designated за support трябва да имат значително по-малък damage output от всички останали класове. Предполагам, че проблема не е толкова належащ в templay, но на random queue-то си безполезен с голяма част от героите (more so than MOBA игрите, защото там поне има laning фаза)

-Това е Inherent проблем на целия жанр, но Близард дори не са се опитали да го решат - тичаш към битката 20 секунди, умираш за 5, 10 чакаш respawn, repeat.

-игрите са прекалено кратки и екслозивни, поради което няма време да се почувстваш значим. Можеш да си сменяш героя по всяко време, което мен поне ме disconect-ва от случващото се. Изобщо никакво усещане за stakes.

-личи си, че на Близард им е доставяло удоволствие да си измислят новото IP. Света и интересен, writing-а е добър. Обаче просто не са имали време или желание да го развиват, така че в играта няма никакъв интересен singleplayer или поне някакво story.

Не е играта на годината, както я изкарват, но е солидна 8-ца.
Обаче е платена, а реално е Paladins с по-добра графика (Paladins е безплатна, а има и customize на героите по време на играта, откраднат от Heroes of the Storm ==> повече разнообразие и някакъв шанс за контра).
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by трубадур » Mon May 09, 2016 4:22 pm

Тва е бета, човек, баш близард да не знаят да слагат куки. И точно в жанр, дето в момента се развива и реално конкуренцията, най-голямата им, излезе някак незабележимо онзи ден. Battleborn дори не е в топ 10 на steam. Как се вика, ако има някой, дето може да бие Valve в собствената им игра... десетилетие по-късно, когато на valve им е през дедовия, тва ще да са близард :mrgreen:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Martix » Mon May 09, 2016 4:45 pm

Еми за сега нищо интересно не са сложили, ще видим по нататътк.

А Battlenborn дори не ми е минавало през ума, че ще бие Overwatch.

По-скоро стискам палци на LawBreakers, that is some serious Unreal Tournament с класове.

Ама всичко това са спекулации, така или иначе няма да си купя нито една от тях. Multiplayer only игрите с full price да мрат.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by трубадур » Mon May 09, 2016 4:50 pm

Кат си прав, прав си :mrgreen:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Delegat » Mon May 09, 2016 4:54 pm

И аз поцъках уикенда, готина е играта, но по никой начин не струва 40 евро, просто няма достатъчно контент в монента и както Martix каза някакъв смислен прогрешън. Ако я бяха пуснали безплатно бих цъкал с удоволствие (докато ми писне), но така няма смисъл. По-скоро бих се върнал към BF4/Black Ops 2 :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Claymore » Mon May 09, 2016 10:50 pm

И аз разцъках. Самия факт че една голяма част от времето губя, щото всички искат да са офанзивни герои и само аз взимам танк, и пак съм отпрал може би 20 часа в бетата, говори за това колко приятна и забавна е направена за игра. Има некви проблеми с баланса но иначе е голям кеф с много шарени герои. Дразни ме че play of the game най-често е просто как некъв Bastion или Reaper си пуска улта, трябва да се помисли как да се мери импакт върху играта и по-други начини за другите архетипи, съпортите най-вече. А като стана дума за съпорт, най-обичам да играя Симетра на една от градските карти със защита и после ескорт, където до площта за защита има малка къща с коридор. Насирам там на изходите търети и ако другите от отбора си вършат работата в авангарда, нищо не може да мине. Райнхардт, Фара и Мей също са ми сред любимците. По-нататък, като/ако излезат нови герои и видя как процедират Близард там, може да си я взема. Но засега мисля да огранича онлайн крастите до Хартстоун и Heroes of the Storm, че Стийм+ГОГ беклога мен чака. :)
Иначе Батълборн никакъв шанс няма, играх на бетата, също има готини персонажи, но оръжията нямат усещане за откат и реализъм, тъй да се каже, а визуално е твърде претрупана от интерфейси, хъдове и детайли. Аз принципно не се ориентирам много добре в мултиплейър шутъри, ама там е наистина зле работата, в Оувъруоч е доста по-изчистено.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by трубадур » Tue May 10, 2016 9:06 am

LawBreakers изглежда доста правилно.

Аз колкото повече гледам, толкова по ми се струва, че батълборн е играта за мен, комбинирано имам над 300 часа из всички бордърлендове, така че... но ако LawBreakers наистина достави, това ще е заглавието.... което ще чакам да падне до 60-70 процента намаление и да си го взема, че тия шарени, пухени артове лично мен не ме блазнят.

И комиксче, всеки брой е с различен арт и история, за която да не ти пука, но чисто визуално маже:
https://comic.playoverwatch.com/en-us/m ... ain-hopper

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests