WTF BLIZZARD WTF?

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Martix » Fri Aug 07, 2015 1:52 pm

Близард пак си измислят NPC-та. Новия експанжън ще е с някакъв зелен пич с рога на име Илдан и неговия харем от секси демон хънтърки. Също така всеки ще си има личен cashbringer меч. Talking about mass production.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Yan » Fri Aug 07, 2015 4:01 pm

Абе, Илидан си е култов персонаж, но все пак:
Spoiler: show
Image

Image
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Martix » Fri Aug 07, 2015 4:30 pm

Шегувах се, знам че Илидан им е може би най-култовия персонаж.
Щом са опрели до него, значи положението наистина е сериозно. Може дори това да е последния експанжън.

Пожелавам им успех, но пак ще скипна. Като направят WC4 да ми се обадят. :)
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Xellos » Fri Aug 07, 2015 11:26 pm

Ех любимец на тълпата е Илидан, аз тамън бях събрал с ебати кефа The Twin Blades of Azzinoth преди да спра да играя на Sylvanas, след като ми дотъпя Гарнизона и изфармих интересното за месец :)
Spoiler: show
Image
малко инфо за новите неща
https://www.youtube.com/watch?v=e1WIEl4hRvA
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by coldie » Sun Aug 16, 2015 8:17 am

Близо година не съм играл никакви игри, но мисля отново да поцъкак новият exp.
Кажете някой рийлм с яка българска гилдия, но да не е много стриктна, че не мога да ходя по райдове и да седя часове. Повече за лаф някоя.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by coldie » Sun Aug 16, 2015 8:18 am

Martix wrote:Шегувах се, знам че Илидан им е може би най-култовия персонаж.
Щом са опрели до него, значи положението наистина е сериозно. Може дори това да е последния експанжън.

Пожелавам им успех, но пак ще скипна. Като направят WC4 да ми се обадят. :)
Едва ли. Щом минаха над 100-но ниво:) аз мислех, че ще спрат до там. Нормално беше, направиха нещо като частичен резет, чудно в кой век най-накрая, ще подобрят графиката.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Martix » Sun Aug 16, 2015 9:03 am

Мхм, прав си, още след Gamescom-а побързаха да споменат, че вече обмисляли следващия експанжън, предполагам, че е време за индустриална революция в Гномерган.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by coldie » Fri Aug 28, 2015 6:52 am

За мен поне след големият бум на Диабло 2, SC BW, дори и WoW-то им сякаш е вече на изживяване. Диабло 3, не успяха да го направят така зарибяващо, махнаха най-апетитната опция за АХ-то за истински пари. Старият Крафт също не се хареса особено.
Може би играта с карти, ще е по-интересна за мен, но тя не може да има чак такъв масов успех ми се струва. А и там подозирам, че ще има голямо дране.
Аз особено не съм голям фен на близард, като отношение към потребителите харесвам много повече Юбисофт.
Ако направят примерно Асасина по някакъв начин за ММОРПГ, ще бъде бум.
Но така и не успяха да направят легендарно продължение на Хероес 3.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Delegat » Fri Aug 28, 2015 11:06 am

Първо на първо Heroes 5 >>> Heroes 3, и второ към момента Hearthstone е по-популярна от всички други игри на Близард :D

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Martix » Fri Aug 28, 2015 2:51 pm

What Delegat said.

Heroes 5 е superior product във всяко отношение, освен може би количество неутрални чудовища и шаренийки.
Херос 3 си има един WoG и бруталното modding community да я поддържа, а и нестихващата любов на носталгираните си фенове(сред които съм и аз).

И поне по брой играчи и приходи, HS издухва останалите игри на Близард (discl. не знам колко прави на месец WoW, но там разходите са в пъти по-големи, така че едва ли печалбата е повече).

R.I.P Starcraft, ти беше моята единствена любов, преди да минеш през анимационния филтър на забвението. Очаквам във финалната епична кампания Кериган да се превърне в човек за 2-ри път и да се събере с Рейнър, или чакайте, имам по-добро, Рейнър ще стане зерг. А защо не шекспирова история в която Кериган става човек, но Рейнър пък бива ухапан от заразено кученце и става зерг, и пак не могат да бъдат заедно. Разплаквам се само от мисълта. Kappa (вече е модерно да слагаш тва на края на поста си, автоматично ти вдига credibility-то и те прави куул.).
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by armageddon » Fri Aug 28, 2015 7:37 pm

Хаха, Юби имали отношение към потребителите.

Асасинс Крийд е наистина подходящо за ММО - на всеки две седмици ще има нов, платен пач/ъпдейт, който да добавя по-малко от липсващите текстури в основната игра, и нови липсващи такива за нови кънтент.

За Х5 не съм съгласен, Х3 е класиката. Твърде жалко че е затрит кода на експанжъните и наглеците от Юби пуснаха орязана ХД версия (която ме бърка с тва, че има мобилна версия, а няма експанжъни нали).

Harthstone определено не е мойта игра, но със сигурност гони като приходи и изобщо играчи ВоВ във пика си, ако дори вече не го е минал. Всичко останало от Близ е на доизживяване, не случйно се преориентираха към F2P.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by RRSunknown » Fri Aug 28, 2015 11:48 pm

hearthstone досега е донесла половин милиард долара преди експанжъна печелеше по 25 милиона на месец - сега дори повече ще е. С 20 милиона потребители вече стана на 3 място като най-играна игра изобщо като влиза в топ 3 по турнири и стрийм гледания .

Heroes of the Storm прави 10 милиона на месец и гони Dota 2 като втора най-играна моба с 5 милиона потребителя

Diablo 3 получи поредния си мейджър ъпдейт с кънтент и добавяне на нови кардинални механики и в момента е в топ 3 на Twitch.

Новия експанд на Старкрафт 2 вече има 2 милиона преордъра .

Като цяло печалбата им и популярноста на игрите им се качва главоломно в периода 2014 -2015 надхвърляйки всичко което са пускали досега -дори се похвалиха, че не са очаквали такива резултати като прескочиха 1 милиард долара до юни



Правят и нова игра overwatch




Изобщо доизживяване :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Amikae » Sat Aug 29, 2015 12:00 pm

Delegat wrote:Първо на първо Heroes 5 >>> Heroes 3

Uhm, no. H5 първо трябва да е по-добра от H4, а тя не е. Всичко след H4 е помия, а за някои и H4 беше помия, но поне за мен беше последната истинска HoMM игра. От там нататък се почна с говнясалите 3D engines, след това замъци без замък екран(H6) и сега ще видим каква нова неоптимизирана помия ще са сътворили.

Meanwhile I still keep playing H3 and 4.

Сори за офтопика, ама не понасям такива скверни слова. :mrgreen:

Иначе да, Близард правят много кинти в момента, което не е задължително в резултат на качеството на игрите им. Hearthstone е готина игра, но успеха при нея им дойде малко на късмет. WoW е на all time low subs и този път не мисля, че ще излъжат толкова хора, както ни излъгаха с WoD.

SC2 ще има хубава кампания, но зарати HotS тотално заебаха онлайн аспекта на играта. За справка по едно време турнирите на SC2 се гледаха от по 150к човека, а сега най-големите турнири се гледат от по 20-30к. Това не е резултат само на настъплението на други заглавия, а просто на факта, че Близард загубиха увереност, че толкова комплексна игра би могла да има голяма аудитория. Затова сега бутат HotS, която е една сравнително посредствена MOBA, без особени шансове да се издигне сред титаните в жанра.

Diablo 3 все още е много зле, като дизайн, концепция и геймплей. Играта премина от 0 легендарни предмети към океани от легендарни предмети. Стигнаха до там, че вече няма истински билдове, а има сетове, които са билдове. Играта не е viable да се играе по друг начин. Просто събираш 6 piece seta, който е най-OP в момента за героя и избираш скилчетата, които сета буфва и си готов. Имам Barb в момента, който играя на последния Тормент 8-9 ли е не го знам, дето го аднаха последния пач и само държа десния бутон на мишката и посочвам по екрана. Животното се върти, не умира, не му свършва ресурса и всичко на екрана припада. Като цяло играта е едно извращение, което ми е трудно да играя от месеци насам, откакто всичко започна да се върти около сетовете.

Близард просперират защото държат много тежки заглавия в най-различни жанрове, всичките им франчайзи са с огромна фен база и Диабло 3 е доказателство, че колкото и слаба игра да направят, ще бъде успех и ще се играе. Hearthstone и SC2 са единствените читави неща, които са пускали през последните години.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by RRSunknown » Sat Aug 29, 2015 1:29 pm

Въпроса за личните предпочитания :) :panda:

Но цифрите си говорят сами на езика на математика

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: WTF BLIZZARD WTF?

Post by Martix » Sat Aug 29, 2015 1:47 pm

Your honor, I object!
Amikae wrote:
Delegat wrote:Първо на първо Heroes 5 >>> Heroes 3
Uhm, no. H5 първо трябва да е по-добра от H4, а тя не е. Всичко след H4 е помия, а за някои и H4 беше помия, но поне за мен беше последната истинска HoMM игра. От там нататък се почна с говнясалите 3D engines, след това замъци без замък екран(H6) и сега ще видим каква нова неоптимизирана помия ще са сътворили.
H4 е последната игра на 3do, но не е последната истинска homm игра. Дори твърдя, че херос е един от франчайзите, които след толкова години и продължения още не е бил качествено dumb down-нат. H4 далеч не е помия, дори сравнена със силните в жанра тя се държи на ниво, ся, има ги монти пайтъновите походки на половината единици, грозния арт, досадното гонене на единични чудовища из картата, но я има и магията.
H5 от друга страна, е продукт, издържан технически и дизайнерски, така, като игрите на 3Do никога не са били. 3D замъците на H5 и до днес а най-красивите такива, пръквали се във видеоигра (по подобен начин арт-а на чудовищата в битка на Disciples 2 е първенец, ненадминат и до днес), фракциите се чувстват различни, за разлика от H3, която е до голяма степен една и съща игра при всяка конфигурация, само с рескиннати чудовища.
6-цата не съм играл и не мога да се изказвам, но да, да махнат замък screen-а звучи тъпо.

Amikae wrote:SC2 ще има хубава кампания
Това и да го видя няма да го повярвам. Кампаниите досега бяха толкова зле, че все едно ги бихя мислили последния месец преди рилийза. Нито история, нито worldbuilding, нито интересни мисии, нито нищо. Останаха си с едни яки cgi филмчета...
Amikae wrote: HotS, която е една сравнително посредствена MOBA, без особени шансове да се издигне сред титаните в жанра.
Че няма шансове, няма, слотовете вече са заети и лигата няма да си даде трона току така. Но, Hots е всичко друго но не посредствена. Поиграх стотина игри, и съм играл почти всичко в жанра. Дизайнерите на Близард са си скъсали гъза от гейм дизайн. Залагам си credibility-то на random пич в нета, че HotS е по-добре измислена изначално от lol,dota,wot,smite и техните братовчеди взети заедно.
От баланса на героите (който btw им дъмбва тотално историите и керъктъра, но е добър геймплейно), до баланса между push/objectives, пушващите неутралки, липсата на item-и и lasthit механика. shortest possible game length хитрините с безкраен пуш, който е почти невъзможна да се stall-не. Изобщо играейки hots оставам с впечатлението, че няма губеща стратегия, нито задължителна мета.
Играта не е посредствена...
Ако има някакъв обективен фал, това е, че някои от пасивните умения за избиране са видимо по-слаби и безинтересни от други, а повечето такива, са като генерирани случайно.
Аа, да и неткода им е ужасен. Не, че има игра с добър такъв (май само танкчетата си прави труда да прикрива лага и да ползва някакви модерни открития на програмирането, останалите си freez$ват като стой та гледай).
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests