Uncharted

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Oct 31, 2011 12:16 pm

Ениуей, началото е по-маниакално дори от тва на двойката баси. До 6-ти чаптър се играе не на един, а на половин дъх.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Tue Nov 01, 2011 10:37 am

Окей, ето малко повече инфо, като ще се постарая да е спойлер-фрий за да не ви се разваля кефа ако/когато решите да я играете.

+ Визията е уникална! Не знам дали това е макса който може да се изцеди от хардуера на конзолата, но за мен към днешна дата това е най-красивата игра излизала за PS3.

+ До 11 чаптър имаше само две места където усетих, че има дроп на фреймрейта - и двете бяха тъмни и внезапно се осветяваха чрез огън.

+ В "скелета" на Нейт има вложена много по голяма интуитивност към околната среда, например когато върви и доближи някоя стена вдига ръка и се подпира на нея, когато мине някой "спрайт" с мухи ги разгонва и т.н. В лицето му също има вложени бая повече текстури от преди, но това беше очаквано.

+ Бойната система е подобрена! Още на първия ръкопашен бой ще усетите разликата. Преди се раздаваха само юмруци, сега вече Нейт ползва и околната среда за помощ. При бой в бар или близо до някоя сергия, когато Нейт прищипе някой лошковец близо до плота разбива бутилка в главата му или пък я разбива в дървото. Баси в един момент когато водех ръкопашен бой с трима противнци едновремено единия беше довършен със "slide" и удар в топките :). Като цяло боийната система заприличва леко на тази от Батман което е супер. При пушкалата също има нововъведения, различните оръжия имат различен crosshair, самото усещане когато стреляте с тях също е различимо.

+ AI също е подобрено. Лошковците вече не стоят на едно място докато се води боя и когато напускат позцията си не се стрелват безмислено към вас за да ги отстреляте, а се опитват да ви ОБГРАДЯТ. Ето един пример: клекнал до едно насипче в близост до един влаков вагон и си стрелям лошковците отпред. В един момент двма от тях останах да си се стреляме, а други двама тръгнаха и заобиколиха вагона за да ми излязат в гръб. Също така вече можете да връщате метнати по вас лимонки - epic fun.

+ Нови мини-босове, ако мога да ги нарека така. Те най-често се появяват в ръкопашни битки и най-общо приличат на руски мафиоти на стероиди. За пребиването им трябва повече време, като отнасят бая бой(вие също междувремено).

+More Chloe, Sully и
Spoiler: show
култов нов gang member Cutter(нещо ала Джейсън Стейтъм)
.

+ Играта все повече заприлчва на интерактивен филм, като непрекъснато се случва нещо и няма скучни моменти.

+ Вече го казах, но да повторя - началото е по-добро от това в двойката.

Тъй като съм към средата, когато я приключа мога да дам нови плюсове, ако срещна такива. Сега да минем към минусите.

– Прекаленто раздвижване на скелета на Нейт понякога го кара да се държи ка прима балерина на Болшой тетър.

– Има дребни проблеми с позиционизирането на контролера когато се налага да се извърши скок от висящо положение в обратната посока, но не е нещо с което не сме се сблъсквали и в други игри от жанра.

– Лично за мен дразнещите и изобилстващи в двойката моменти с прекалено голямото количество ситиации "Скокче, опаа няма да успея, чакай да ти помогна и да те хвана в последния момент" случващи се през 5 минути пак ги има.

– Новият антагонист(поне до към средата) е яко WTF безинтересен.

– Прекалено много си личи че за физическия модел на Cutter е използван 90% от този на Лазаревич - тъпо.

За сега това, като я свърша ще пиша още.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 01, 2011 12:57 pm

Бързия игнор на темата от мен докато ми я донесат:)

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Nov 03, 2011 9:50 am

Свърших я. Общо времетраене на изиграването с включено малко лутане за съкровища тук и там на нормал - 9:05:22. За продължителноста като цяло не виждам от какво бих могъл да се оплача, макар че можеше да е по дългичка.

Не знам дали е от моя подход към отделните ситуации, но на места имаше енкаутъри, за които от сега се притеснявам как ще ги цикля на хард. Бая е кофти когато в тясно пространство ти изкочат двама бронирани с помпи или картечници, пет-шест обикновени моба и двама снайперисти мерещи те през цялото време. Отделно и тук към края имаше среща със станалите обичайни Свръхестествени Трудноубиваеми Гадини ™. За радост обаче, те са едва няколко и не изнервят колкото примерно тези от първа част.

Постигането на Survivor ачийвмънта тук е бая по трудно на първо изиграване, предвид голямата честотност на скриптирани моменти в които, непознаването на конкретната ситуация(местност) води до кофти смърт. Аз го добутах до 73 :( , демек за 2 не успях.

Като локации смятам, че всички ще бъдат предоволни. Имаме Лондон, Колумбия, Сирия, Йемен, круизен кораб, пиратско пристанище(изглежда уникално) и пустиня която ме накара за момент наистина да повярвам че съм в такава.

Историята не се различва по нищо със тази от предишните две части или казано с две думи - "свръхестествена сила, която може да унищожи човечеството, е на път да бъде открита от лошковци желаещи власт, а Нейт трябва да избърза и да унищожи източника преди те да са се докопали до него ™".

Накрая лошо впечатление единствено прави
Spoiler: show
че реално последен бос няма. Има една мини-игра с wtf лошковеца Талбът и това е.
Edit: Не мога да се въздържа да не го пусна това :lol:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... I3tsWus2KQ#!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Nov 06, 2011 10:27 am

Имам некви несметни количества работа, обаче я почнах и изциклих бързите пет часа... Същата зарибявка като двойката, но към момента общото ми впечатление е малко по-средно от предната част. Играта пак е шеметна де, но далеч не е толкова разнообразна. Още съм в Йемен де, та ще видим.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sun Nov 06, 2011 7:03 pm

Днес я приключих и на Hard. На мен поне ми се видя в пъти по-лесно от първа и втора част на същата трудност.

След второто изиграване и сравнение с първа част която нарочно си пуснах днес установих, че не само ми се е струвало, а е истина, че прицелването малко куца. Също така ми направи впечатление, че играта има някакъв проблем с отчитането на поражението от хедшот върху торсото на противника от време на време. Имах случай в които две поредни попадения в главата на един и същи противник не бяха отчетени като такъв и няколко единични такива.

В заключение, ако трябва да я оценя по десетобалната и давам нещо от сорта на 8 - 8,5. Взимам половин точка заради репетивния сюжет, друга половин за на моменти неадекватния контрол и последната половин заради краткоста в сравнение с предходните.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 19, 2011 3:51 pm

И аз подхванах новия Uncharted. Еми много яка игра си е, но не е на нивото на предишната. Престрелките (и както стана въпрос по-горе - прицелването) са малко по-слаби, формулата се е поизтъркала като цяло, визията не е мръднала въобще от двойката (не че това е лошо нещо, но явно не са успяли да изцоцат повече от хардуера). Men in black - seriously? Ръкопашният бой е много подобрен обаче. Поне първите 5+ часа е добра, но не и велика.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Dec 20, 2011 8:44 pm

Ултра тъпа и анти-климактична беше историята. И някой може ли да ми обясни
Spoiler: show
защо по дяволите всчико се сгромоляса накрая от една ракетчица? Някакъв супер древен, но все още перфектно функциониращ град (в който между другото с лошковците постоянно си разменяхме ракети и гранати) изведнъж реши да имплодира for some reason...
За мен това е най-слабият Uncharted досега (това го казвам при положение че първата игра хич не ми стана особено любима). Повтаря още от същото отново и отново, т.е. идеите на кучетата вече бая са се изчерпали. Стрелбата не носи особено удоволствие, особено в сравнение с водещите игри в жанра. Ръкопашният бой радва основно защото е почти изцяло взет назаем от Arkham Asylum. За разлика от предишните части има адски много бъгове, особено при анимирането на персонажите. Има и хубави неща, разбира се, но тях си ги знаем от предишните части. Уви, този път ценните моменти са сравнитено малко и рядко са свързани с централния геймплей (единственото изключение - първата половина на пиратското ниво). Струва си едно изиграване и толкова.

7/10 от мен. Малко като Fable 3 е - една стъпка напред, две-три назад. Да сменят френчайза и да се приключва това, моля.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Dec 20, 2011 8:46 pm

Викаш не се струва след няколко дена като си взема PS3-ката това да ми е бъндъла?

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Dec 20, 2011 9:07 pm

Абе струва си, но за мен определено не беше от най-добрите игри тази година. Повечето ревюта по навик й сложиха девятчици, но тия оценки вече нищо не значат и без това. В края на краищата дали ще ти хареса зависи от това доколко ти е втръснала формулата.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 20, 2012 5:09 pm

Какво ви е мнението за единицата - много зле ли е (морално остарала) или е зле само в сранвние с двойката?

Щото имам някъкъв шанс да я взема за 10 лева а се чудя, понеже главно двойката хвалят и повечето хора са почнали от двойката.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Fri Jan 20, 2012 5:22 pm

RRSunknown wrote:Какво ви е мнението за единицата - много зле ли е (морално остарала) или е зле само в сранвние с двойката?

Щото имам някъкъв шанс да я взема за 10 лева а се чудя, понеже главно двойката хвалят и повечето хора са почнали от двойката.
Аз като излезе тройката си направих един маратон 1+2+3 и какво да ти кажа? Морално остареличка ми се видя първата част. Просто пропастта между първите две игри е доста голяма. Но пък най малкото си я изиграх с кеф за емнайсти път, тъй че щом като ти идва на такава смешна цена я взимай.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jan 20, 2012 6:10 pm

RRSunknown wrote:Какво ви е мнението за единицата - много зле ли е (морално остарала) или е зле само в сранвние с двойката?

Щото имам някъкъв шанс да я взема за 10 лева а се чудя, понеже главно двойката хвалят и повечето хора са почнали от двойката.
Бих казал, че е поносима. Средняшки адвенчър. Втората е умопомрачително по-добра.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jan 23, 2012 5:15 pm

Ами взех си я - страхотна е, за сега (5 чаптър) ми харесва даже повече от двойката - още във втория чаптър ми напомниха че са създателите на Краш Бандикут. Успях да се пребия поне 10 пъти от грешни скоци , престрелките са същите като в двойката а използвах и юмруци съвсем лесно. За загадките нарочно съм си изключил хинтовете и пак нарочно не си отварям дневника за да си решавам сам.

Графиката разбира се е морално остаряла но това е най-белия кахър.

Ако само заради графиката и сменящите се локации наричате единицата средняшка а двойката уникална :shock:.

Не мисля че трябва да се изпуска - и тук си има лафчетата на Дрейк, има си яките моменти във филмчетата (например скока с парашута и т.н.) главните персонажи са си същите като в следващите части. Даже чак сега осмислям някой от лафовете в двойката.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jan 23, 2012 9:01 pm

Двойката лично за мен е с много по-полиран геймплей, графика, по-готини и красиви локации, по-търпим сюжет и по-добър пейсинг. Единицата не беше чак лоша, но за мен не е нещо особено. Фактът, че един приятел му дадох да я играе и просто не я изтърпя до края, е показателен.

Чудна работа. :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests