Uncharted

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Uncharted

Post by Amelia » Thu Jan 05, 2017 10:06 pm

@alshu
Те Асасините си имат култовите assassin's дрешки с култовата качулка и никой от тях не е с напудрена перука, лол. Дори любимият ми сноб Хейтъм, дето има дантели на ръкавите и тако на главата, изглежда яко в бой или като се катери по стената. А епохите са доста добре хванати, щото градовете са пресъздадени доста реалистично и всичко е правено с много рисърч. Примерно в тройката са имали мохикани, които да ги съветват по индианската част, за езика, жилищата, нравите и т.н. Била съм във Флоренция, Венеция, Париж и Рим и квичах от щастие докато Александър катереше прекрасните сгради от съответното време, дето съм ги видяла с очите си. Някои големи събития, които са довели до разрушаване на сгради (пожари, Бастилията, етц.) си ги има даже на съответната дата. Същото важи и за документираните смърти на бая исторически лица. Естествено, акуратността не е 100%-ва, но наистина имаш чувството, че си в правилния свят и в правилното време. Освен в единицата, която е ОМФГ злето. Плз, не си я причинявай.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Uncharted

Post by Amelia » Fri Jan 06, 2017 12:50 am

Реших да ви докажа тук тезата си, че Ънчартед ще бъде МНОГО по-як, или поне по-поносим, ако се пусне на бързи обороти с музиката на Бени Хил:

Безцелно тичане и катерене из Карибите
http://bennyhillthis.com/?v=yjfc4rMMTAM

Междувпрочем, ето ви тук и оригиналния клип, който е с японско аудио. Сам е озвучен от Какаши-сенсей, което автоматично качва качеството на Ънчартед с поне 65%.
https://www.youtube.com/watch?v=yjfc4rM ... fGBz_m4Zge

Безцелно каране на бъги из Мадагаскар
http://bennyhillthis.com/?v=TkcssnBYBvs

Катеренето по часовника, което става още по-кефещо по тоя начин:
http://bennyhillthis.com/?v=6s5DtL0F9Ro

YOU'RE WELCOME!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Uncharted

Post by alshu » Fri Jan 06, 2017 9:58 am

Amelia
и всичко е правено с много рисърч
И пак са облечени, като за театрална постановка или по-точно с дрехи взети от музея. :lol: :lol: :lol:
Фоновете може и да са ги изпипали (още повече, че имат снимки, чертежи, карти и какво ли не), но порядките, истинските отношения в политиката и пр. малко ме съмнява да са им обърнали внимание, най-малкото защото би било скучно за игра :lol: .
Как да го кажа, най-малкото за което бих му обърнал внимание на това е историческата акуратност.

Все едно дежурното тийнейджърско извинение от времето на първите Call of Duty-та "Играя играта, защото искам да науча повече за Втората световна.". Е, може да види горе-долу автентично изглеждащи униформи, пушки, автомати, оръдия, танкове, самолети и пр., но дали така ще разбере, какво е било по време на войната...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Uncharted

Post by AlDim » Fri Jan 06, 2017 11:34 pm

Всъщност в Assassin's Creed поредицата са правили повече проучване, отколкото огромното мнозинство филми и сериали. На практика това си е историческа фикция, в която съвсем конкретни събития са приложени с леки модификации, за да се вържат със сценария.

Assassin's Creed 2 и Brotherhood например са невероятен поглед към Ренесанса в Италия. Това не е само благодарение на чудесно пресъздадените градове. Има доста социални елементи, политика (която все налита на асасини срещу темплари, но това е тематиката на играта все пак) и прекрасно навързани реални исторически събития и въобще постарали са се да уловят духа на епохата, доколкото може да си го представим 500 години по-късно. Игрите имат дори огромно меню с подробности за различни забележителности и личности (в които често съпоставят реалната история срещу историята според играта). "Истинските отношения в политиката" никой не може да ги покаже точно, защото всичко идва от източниците. Не е като да имаме видео записи от 15-ти век.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Uncharted

Post by Amelia » Fri Jan 06, 2017 11:52 pm

То най-голямата разлика и без това най-вероятно е в миризмата. :bigtongue:

Но да, аз научих много от тези игри, най-малкото щото като нещо ми привлече вниманието, после го разучавам в повече подробности из интернет. Примерно на пиратите житейските истории от Блек Флаг са доста близко с тези на историческите оригинали. ДОСТА по-близко от в сериала Блек Сейлс, примерно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Uncharted

Post by alshu » Sat Jan 07, 2017 1:48 am

AlDim
Има доста социални елементи, политика ... и прекрасно навързани реални исторически събития и въобще постарали са се да уловят духа на епохата, доколкото може да си го представим 500 години по-късно.
И кво, ти на свой ред си правил справка, за да се убедиш, че всичкият им рисърч съответства? :D

Amelia
на пиратите житейските истории от Блек Флаг са доста близко с тези на историческите оригинали
На мен пък като малък ми подариха една книжка Пиратите - различните ери, различните видове и условията довели до тях, кратки биографии на най-известните...
Да учиш историята от игра ми идва хипер нерационално, при това само като подправка за тупалки между герои взети от конспиративни теории.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Uncharted

Post by Amelia » Sat Jan 07, 2017 3:08 am

Тая книжка най-вероятно е превод на A General History of the Pyrates, написана от капитан Чарлз Джонсън, за когото се предполага, че е всъщност Даниел Дефо под псевдоним:
https://en.wikipedia.org/wiki/A_General ... he_Pyrates

Това е книгата, от която ВСИЧКИТЕ поп-бози, занимаващи се с пирати си вадят инфото. Че и академичната общност, дето се занимава с пирати (е, те вадят инфо и от други места). Но за тази книга се знае, че е бая преувеличена и от нея тръгва цялото романтизиране на пиратите. Та тея дето са правили Блек Флаг и Блек Сейлс са я чели и ползвали, ама тея с Флага са я ползвали повече. :lol:

А Александър е историк по образование и въпреки че специалността му е древногръцка и римска история, мозъкът му някак е успял да помести големи количества исторически факти за секви други места и епохи и може да ги възпроизведе на място, при запитване, без да рови в Уикипедия. Ненам как го прави, честно. Аз след една седмица няма да помня нищо от тея неща, дето в момента ЖИВЕЯ в тях.

Но поне знам къде ми е далака. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Uncharted

Post by AlDim » Sat Jan 07, 2017 8:22 am

Amelia wrote:А Александър е историк по образование и въпреки че специалността му е древногръцка и римска история, мозъкът му някак е успял да помести големи количества исторически факти за секви други места и епохи и може да ги възпроизведе на място, при запитване, без да рови в Уикипедия. Ненам как го прави, честно. Аз след една седмица няма да помня нищо от тея неща, дето в момента ЖИВЕЯ в тях.
А за периодите, с които не съм толкова наясно (като френската революция в Unity примерно) от време на време проверявам точността на събитията. Особено ме израдва, че имаше някаква мисия в известна сграда в Париж, която накрая изгоря благодарение на Арно. Тъй като разполагах с името на сградата почти на майтап реших да проверя историята й и както се надявах там действително е имало инцидент по това време (няколко години след мисията в играта, но close enough): https://en.wikipedia.org/wiki/Halle_aux ... 9s_(Paris)
"The wooden dome was destroyed by fire in 1802."
Колкото и да не се кефя на Unity като цяло, рисърчът си остава стабилен и самият Париж по времето на ревплюцията е невероятно добре пресъздаден (включително със социалните му проблеми). В Syndicate пък се срещаш с рекордно количество учени и политици от ерата. Маркс, Бел, Дарвин, Дикинс и самата кралица Виктория имат доста по-голямо присъствие, отколкото от подобните персонажи от предишните игри.

Въобще Ass Creed хем има стабилна база от реални исторически факти и личности, за да движи събитията в играта, хем ти дава доста добре пресъздадени локации, в които можеш не само да се насладиш на местната архитектура, ами и да я изкатериш с кеф. Еквивалент в гейминга няма (което е доста тъжно), а и във филмите и ТВ сериалите рядко обръщат толкова внимание на детайлите. А аз проверявам не само в Assassin's Creed. Примерно като цъках Titan Quest (който иначе е доста измишльотина откъм география) веднага ми направи впечатление, че Делфи беше почти идентичен с археологическите разкопки:
Spoiler: show
Image
Image

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Uncharted

Post by alshu » Mon Jan 09, 2017 9:12 pm

Ето това е оригиналът на книгата, пък аз съм чел българския превод естествено - https://www.amazon.de/Piraten-Seeraub-a ... 3926187972
Колко е Данел Дефо под прикритие си нямам на идея.
И point-ът беше, че ако искаш да научиш нещо, е по-добре да търсиш някое четиво, а не да цъкаш.

Апропо, мощен рисърч е паднал също за Титаник на Камерът и пак някои хора от екипажа са окаляни ненужно и несправедливо. Язък им за хвърлените усилия, щом после подробностите са пренаписани за по-драматично.
Тази ваша игрица, че е рисърчната може и да е хубаво, но предварително не я прави и една йота по-привлекателна за мен. :unsure:
А Александър е историк по образование
И досега си трая, защото козовете се стискат за цакане :lol: :lol: :lol: само дето обсъждаме нещо, а не играем белот.

И последно. Рисърч хубаво, ама това означава, че някои неща са ползвани наготово, вместо да се мъчат да ги измислят от нулата. Вземаш учебника и с химикалката добавяш някои свои неща - тамплиер тук, розенкройцер там...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Uncharted

Post by Amelia » Tue Jan 10, 2017 12:38 am

OMG, дуде, не те знам къде ти е проблемът, ма май и ти не знаеш. :lol:
Ма като има рисърч, що в Титаник не е на 100% всичко? Ама пък тогава, що не са си измилили, а само са копирали?

Изобщо, Зайо, що си с шапка? Зайо, що си без шапка?

Никой не те кара да играеш тези игри щото са ги писали професори по история и можеш да учиш история от тях. Никой не твърди, че са най-адекватния източник за академични знания по история. Нито пък се надцакваме тука с инфо (на Александър специалността е коментирана неведнъж в тоя форум междувпрочем). Играй ги ако щеш. Като те гледам, с Гинтама нямаш проблем, не мисля, че ще имаш и със Асасин'с Крийд. Горе-долу и Гинтамата, и те са исторически фикции, които вплитат в себе си реални исторически факти по забавен начин. Само дето в Асасин'с крийд се отнасят много по-отговорно с историята.

В игрите е направен достатъчен рисърч, че да приличат на това, на което се предполага да приличат дори за хора, дето имат няква яснота за кво иде реч като Александър. Това няма как да го оспориш, щото не си ги играл. Това дали те интересува историческата акуратност е друг въпрос - мен лично ме привлича, а и не виждам с кво би навредила в случая на изживяването или кефа от играта. Мен иначе могат да ме излъжат много лесно за въпросната историческа достоверност, но пък като човек, който е бил по някои от местата, по които се развиват Асасините с Ецио, мога да кажа, че съм доста доволна от това как са предадени. Нужната атмосфера е там.

Освен това тея игри успяват да събудят интерес у хора като мен, които после ходят да си търсят още инфо. Но то при мен така си протичат нещата - като зарибя по нещо, ходя да се дообразовам с всякакви източници. Като опре до пирати - с биографиите на Големите от Златния век цикля от години (и ги забравям и препрочитам периодично, щото така ми работи главата), заради One Piece, та като видях в Блек Флаг и Блек Сейлс неща, които вече знаех от другаде, ми беше много яко. И така. Просто не знам за кво го водим този разговор в момента, освен че ти се чувстваш нападнат и се чудиш къв отпор да дадеш. Никой с нищо не те напада - просто като хора, видели игрите ти казваме кви са.

ПП. Книгата не е същата, но мога да се обзаложа, че тоя пич е ползвал за неговата книга инфо от книгата, за която аз ти казах. Просто тя е ПЪРВАТА ЕВЪР книга на тая тематика и в продължение на повече от век е била считана за сериозен източник дори от академиците в областта.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Uncharted

Post by alshu » Tue Jan 10, 2017 10:25 am

Ма като има рисърч, що в Титаник не е на 100% всичко? Ама пък тогава, що не са си измилили, а само са копирали?
Ако ще е гарга да е рошава - или го правят акуратно или правят филм за фиктивен кораб.
Изобщо, Зайо, що си с шапка? Зайо, що си без шапка?
Изобщо извърташ ми думите.
Нито пък се надцакваме тука с инфо
И що наплю моя свиден спомен - книжката за пиратите? :lol: :lol: :lol:
Дето дори не я дадох като утимативен съдник за всичко пиратско, а просто за пример на медия.
с Гинтама нямаш проблем
Аз и с концепцията за AC нямам проблем, само ми се вижда безсмислено да избълват целия този академизъм за продукт, в който потребителя ще е повече съсредоточен да рипне от този каменен гаргойл на онзи, вместо да му пука дали наистина в града X е имало такава сграда или не.
За разлика Гинтама работи предимно със свръх популярни неща - Едо, Курофуне, Бакумацу, а е и в медия, където може да си позволи всякаква дълбочина.
хора, дето имат няква яснота за кво иде реч
И това не са ли единици сред евентуалните играчи?
че ти се чувстваш нападнат
:shock: :shock: :shock:
Ко?
Ми не, просто си дрънкаме offtopic, щото ако е ontopic ще бълваш змии и гущери по адрес на една лошо рисърчната форма на забавление.
Книгата не е същата, но мога да се обзаложа, че тоя пич е ползвал за неговата книга инфо от книгата, за която аз ти казах. Просто тя е ПЪРВАТА ЕВЪР книга на тая тематика и в продължение на повече от век е била считана за сериозен източник дори от академиците в областта.
Тъй де, всяка научнопопулярна книга за пирати е лъжа и за това е виновен Даниел Дефо, този гнусен масон провокатор, който със своите пасквили се е опитал да саботира Плана.
Разбрах го вече, но слава на Жак Дьо Моле, никога не съм се и смятал, че разбирам нещо от пирати.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Uncharted

Post by Amelia » Wed Jan 11, 2017 4:44 am

alshu wrote: Тъй де, всяка научнопопулярна книга за пирати е лъжа и за това е виновен Даниел Дефо, този гнусен масон провокатор, който със своите пасквили се е опитал да саботира Плана.
Разбрах го вече, но слава на Жак Дьо Моле, никога не съм се и смятал, че разбирам нещо от пирати.
Изумително.

Но ок. Като изключим странното излязло нeясно откъде умозаключение за масонството на Даниел Дефо и Плана (?!), продължавай да учиш за света от книжки, нищо че доста от тях са с доказано ниска академична стойност и вероятно са също толкова достоверни колкото рандъм видео игрица. Обещавам да те взема насериозно някой път. Ама няма да е днес.
Last edited by Amelia on Wed Jan 11, 2017 6:04 am, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Uncharted

Post by AlDim » Wed Jan 11, 2017 5:09 am

Това от лек оф-топик минава на ненужен флейм. В ролята си на единственият активен модератор в този под-форум ще ви помоля да карате по-кротко.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Uncharted

Post by alshu » Wed Jan 11, 2017 10:55 am

Ми аз приключих всъщност, тя Amelia дори не знае за Плана... :lol: :lol: :lol:
Пояснение - това и масонството на Даниел Дефо са шегички на тема конспиративни теории с тамплиери и всякакви там техни производни - масони, розенкройцери, илюминати и пр.
Толкоз игри с тях, пък не сте хванали най-сладкото - безумните спекулации с какво са се занимавали и как са оцелели.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Uncharted

Post by AlDim » Mon Feb 06, 2017 8:44 pm

Тъй като още ми се цъкаше Uncharted покрай 4-ката, реших да се сдобия с римастъра на първите 3 части за PS4.

В момента съм на Uncharted 1 и за разлика от други игри от онова време, които са почти вечни (кхъ... Gears of War... кхъ), тя хич не е остаряла добре. Визуално все още става и е далеч по-голямо удоволствие да се играе с по-добри текстури и 60 кадъра на PS4, но геймплейно е супер елементарна и посредствена, а историята и персонажите са дъното. Дисонансът между масовите престрелки и иначе супер жизнерадостното приключение е далеч по-голям, отколкото си спомням. Нейтън Дрейк няма абсолютно никаква реакция към масовите убийства (ако не броим колко е доволен като цъфнеш поредния цветнокож с хедшот), а Елена, която уж е здравия разум в следващите части, тук е по-луда и от него. Оценка 10 години по-късно: 6/10

Ще постна пак като стигна до втора част.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests