Uncharted

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Uncharted

Post by AlDim » Wed Jan 04, 2017 8:15 am

Alshu, GTA V е абсолютно гениална игра. В нея няма почти никаква повтаряемост (дори сходните мисии си остават свежи от-до благодарение на особено динамичния свят) и има перфектен баланс между централната история и страничните мисии. Каквото и да хванеш е изключително забавно и играта никога не те насилва да повтаряш едно и също за щяло и нещяло.
Иначе повечето мейнстрийм сандбоксове са мозъчна смърт. Ass Creed-овете имат много добри моменти, които компенсират (с изключение на Unity и Syndicate, които бяха дъното), но примерно като пробвах Far Cry 4 преди две-три седмици, останах особено разочарован. Няма абсолютно нищо ново и интересно за правене в тоя огромен скучен свят и персонажите са суер никакви за разлика от 3-ката. Само жалко за пропиления сетинг. Най-добрият FC си остава първият на Crytek, който не беше open world, но
ти даваше огромни нива, през които можеш да минеш по много различни и интересни начини (нещо като Deus Ex минус RPG частта). Нямаше булшит колектъбъли, нямаше рециклиране на едни и същи ситуации.
Red Dead Redemption и Witcher са ми на мушката от известно време, но не се сещам, какво да разкарам от плейлистата.
RDR е само най-добрата игра, правена някога. No rush :P
(малко преувеличавам, но наистина е невероятно преживяване)
Deus Ex ти вярвам за свободата, но ми е странно как RPG елементите не ти идват досадно репетативни за гледане или викаш се понасят заради другите работи?
Малък град с много съдържание винаги бие огромна вселена без каквото и да е съдържание. :)
А RPG елементите не са повтаряеми въобще в Mankind Divided. Страничните мисии са невероятни, а уменията на Дженсън са забавни и за играещия, и за гледащия.

Как да е, обратно по темата - Uncharted 4 въобще не е толкова репетативна, колкото жената я изкарва. Близките срещи с пейзажа под формата на катерене не са някакъв геймплеен шедьовър, но са съвсем задоволително оправдание човек да погледа красоти от интересни гледни точки. Затова и не ми писнаха след 2 изигравания едно след друго. Това, което ми писна беже жена ми, която през 15 секунди повтаряше колко е отегчена и колко зле е всичко. И дори с този не геймплеен, а семеен дразнител, пак се забавлявах прекрасно втория път. Единственият проблем беше, че пришпорих през ландшафта по-бързо, отколкото ми се искаше. С тази нечовешка визия трябва малко повече съзерцание и моткане.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Uncharted

Post by трубадур » Wed Jan 04, 2017 9:29 am

AlDim wrote: Това, което ми писна беже жена ми, която през 15 секунди повтаряше колко е отегчена и колко зле е всичко.
:rofl: :rollrofl:
бтв, моята от нищо не лови, такова нещо като Uncharted ще ѝ докара мозъчна смърт, същото важи и за лара крофт рибуута, ама тя и от съдържателни красоти се противи - нема witcher или dragon age, какво да говорим за скайрим или fallout:new vegas (моднат до такава степен, че се препъваш във велики диалози на всеки 2 секунди) само overwatch ѝ хваща окото и го бози до степен да достигне ниво на топ анализатор.

Ся ми е доста чудно какво ще ѝ стане на амелията като ѝ пуснеш принцовете на персия.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Uncharted

Post by Roland » Wed Jan 04, 2017 10:19 am

Прочее, четворката е още по-яка, ако гониш платинума, позволява супер качествени неща да правиш.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Uncharted

Post by Roland » Wed Jan 04, 2017 10:20 am

Също така - пробвайте The Evil Within
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Uncharted

Post by Amelia » Wed Jan 04, 2017 10:49 am

@alshu
Я кажи, плз, кво друго ти е в плейлистата и кво си гледал досега. Че явно и ти консумираш игрите като мен, та може да си даваме съвети. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Uncharted

Post by penzata » Wed Jan 04, 2017 12:57 pm

Amelia wrote:Мда, така си е. Има няколко игри, които светът обожава, с уж някви култови истории и персонажи в тях, но те са толкова зависими от геймплея, че не стават за гледане отстрани. Към тея спадат Uncharted, Gears of War, Devil May Cry (въпреки че нямам чак такъв проблем с клонингите на DMC като Байонета и God of War)... И от другата страна са супер open world игрите като Fallout и Skyrim, дето почти нямат сюжет и са основно ценни с това, че ти дават мегдан да се шляеш и потапяш в атмосферата. Това също не става за гледане отстрани - пробвала съм.
Пробвай с "The Last of Us" и "Alan Wake". Геймплейът е крайно репетативен (особено при Алън Уейк), но за сметка на това сюжетите къртят (особено на Алън Уейк :mrgreen: ).

трубадур wrote:Ся ми е доста чудно какво ще ѝ стане на амелията като ѝ пуснеш принцовете на персия.
+10000000000.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Uncharted

Post by AlDim » Wed Jan 04, 2017 1:03 pm

Roland wrote:Прочее, четворката е още по-яка, ако гониш платинума, позволява супер качествени неща да правиш.
А? Каква платина, какви пет лева?
Иначе Evil Within съм сигурен, че е добра игра, но не съм фен на сървайвъл хорър жанра като цяло.


penzata, Last of Us отдавна я изцъках с жената. Alan Wake е в списъка.

Prince of Persia е мех, особено сел шейднатата боза от 2008-ма я намразих искрено и я изоставих след няколко часа пълно отегчение.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Uncharted

Post by alshu » Wed Jan 04, 2017 1:48 pm

Amelia
кво друго
На 1/3 от Last Of Us съм и нещо не съм голям фен (дори в паузата изгледах цялото FF XV). Може би нататък се развива?
Подготвил съм още Alan Wake (не обичам да гледам online та тегля файловете с един plug in) и няколко ретро японски игрички, които не помня точно, но едната е Policenauts. Имената им ги взех от една статия "Пропуснати шансове за аниме адаптации".
Всъщност почнах с Hotel Dusk: Room 215, което ми хареса, но продължението Last Window: The Secret of Cape West не ме зарадва особено.
Решил съм да прегледам и една друга вехтория - It Came from the Desert от носталгия, защото навремето не успях да я доиграя.

После си мислех да хвана неща, като Witcher-а (Защото досадните му фенове не престанаха да спамят стрийма на FF XV, да видя защо дуднеха толкоз. Вярно, че FF-тата не са нищо велико, но просто исках да видя тази история докрай. Е, догледах а в YouTube, има и хубави моменти.) и може би Dead Space. Асасините също.
RDR го обмислях, но не сериозно. Щом казвате, че е годно може да му вдигна приоритета.

Друго което обмислях бяха разни explorer games - там за изоставен лунапарк, за борба с горските пожари и пр. :lol:

BioShock Infinite ако най-накрая не се стегна да го разцъкам и него ще го гледам отстрани.


Принципно част от тях бих могъл да ги играя на PC-то, но напоследък нямам сила и нерви, пък аниме и live action реколтата всякак година ми идват все по-тъпа. Имам нужда от промяна.
Принципно остави ме за усвояване от Mystery Science Theater 3000 още доста, както и маса backlog уеб комикси, но първото вече му попрегорях след 7.5 сезона, а остават 2.5, пък комиксите ги изчитам твърде бързо и е добре да се натрупат.

Uncharted ми даде това разнообразие. Може би точно защото Дрейк е такъв неадекватен инфантил масов убиец. :lol:
Най-малкото в момента си въртя OST-тата му нонстоп, дори и това дето е за Vita играта.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Uncharted

Post by Roland » Wed Jan 04, 2017 3:26 pm

AlDim wrote:
Roland wrote:Прочее, четворката е още по-яка, ако гониш платинума, позволява супер качествени неща да правиш.
А? Каква платина, какви пет лева?
Иначе Evil Within съм сигурен, че е добра игра, но не съм фен на сървайвъл хорър жанра като цяло.
Платинивия трофей за получаването на всички други. Има бая яки неща като примерно да минеш двата чаптъра след катастрофирането на острова без да убиеш никого.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Uncharted

Post by penzata » Wed Jan 04, 2017 4:28 pm

Еми, "The Last of Us" ми е една от силните пост-апокалиптични истории като цяло, така че на мен и в началото не ми беше скучна. :mrgreen:

@AlDim, Принца само първата и третата част (на втората, сетингът много ми бяга от цялата поредица), а следващите изобщо не ги слагам към поредицата. :roll:

Psychonauts, някой? Това вече е гениална игра във всичките ѝ аспекти.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Uncharted

Post by Martix » Wed Jan 04, 2017 5:03 pm

Третият принц е голямо дърво.
Ако ще играеш нещо, само първия и втория. Първия има най-яка атмосфера тип арабски нощи и е най-добре изглеждащия от поредицата (+ не е прекомерно дълъг). Вторият има най-добър саундтрак и геймплей (бойната система е без конкуренция на PC и до днес).

Psychonauts е най-великото нещо ever, и всъщност е достатъчно дървена като управление да е подходящ кандидат за гледане вместо играене.

Все пак не го разбирам това да зяпаш игри. Голяма част от чара им идва от input-а ти и реакцията на играта към твоите действия. Ако махнем това игрите стават просто worse филми.

Иначе моето предложение към кюпа е Vampire the Masquerade Bloodlines. Това си е като Deus Ex, само че без Jensen.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Uncharted

Post by Amelia » Wed Jan 04, 2017 9:30 pm

The Last of Us го изиграхме, да, и аз много я харесах още от самото начало. Просто това момиченце ме придърпа в играта в мига, в който се появи, а развитието на взаимоотношенията със сурогатния й татко беше велико през цялото време. И това се дължи до голяма степен на прекрасните войс актьори, дето са подбрали.

Честно, помня доста малко от тази игра (освен, че ме изкефи много) като история и геймплей, но това, което ми е останало като усещане е цялостното чувство за пътешествие. И не в смисъла на Ънчартед "ще помаам гащи до съседния остров, за да тригърна появата на голямата статуя на Ейвъри, щото требва си да се маат гащи", а в смисъла на житейски път. От типа самовглъбени пътешествия, по времето на които търсиш и откриваш себе си.

Другото, което помня с любов беше готината концепция за зомбитата - това с кордицепса дето ходи по хората ме изкефи учудващо много при положение, че зомбитата са ми най-скучното и омразно нещо евър.

@alshu
Red Dead Redemption можеш да я изцъкаш преди поредицата за Асасините. То и от Асасините не ти трябват всичките игри. Виж там двойката и Блек Флаг и евентуално тройката, ако те влече тая времева епоха. Останалите спокойно можеш да ги пропуснеш. Биошок Инфинит също бих ти препоръчала да го качиш нагоре в списъка. Първо щото е кратък и второ щото е велик. Ииииии остава Mass Effect трилогията, която си слагам на първо място, заедно с Red dead Redemption-а. Но Mass Effect трябва да си я играеш ти - просто там личният избор е твърде важен.

Иначе съм виждала Принца на Персия докато Сашо го играеше. Нищо не ми стана - просто отидох в другата стая да си гледам анимето. :lol:

A Vampire the Masquerade Bloodlines го бях заиграла някога преди близо 15 години (беше съвсем прясно-излязла тогава), та мое и да го довърша след още 15. В списъка ми е, остава да ми дойде музата.
Last edited by Amelia on Wed Jan 04, 2017 9:34 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Uncharted

Post by penzata » Wed Jan 04, 2017 9:34 pm

ЕДИТ:
Забравих за Jade Empire.

Вторият Принц преспокойно можеше да бъде стенд-алоун игрица с рандом персонажец. Саундтракът и геймплейът са пушка, но играта не е Принц на Персия; доста далеч е от поредицата.
Не разбирам, какво не харесваш на третия принц, който чупи, ама, хубу. :D Иначе Sands of Time е перфектна.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Uncharted

Post by alshu » Wed Jan 04, 2017 10:28 pm

Amelia
това с кордицепса дето ходи по хората
Е да, самите зомбита са доста оригинални и във всякакви разновидности и фази.
ако те влече тая времева епоха
Всъщност, всичко което съм видял от трейлърите за игрите на тема "пресъздаване на епоха" ми изглежда излишно лъскаво, претрупано и театрално :lol:, ще ми правят паркур с някакви ливреи, ботуши и перуки, та едва ли ще го следя заради автентичност. Просто да видя за какво иде реч.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Uncharted

Post by AlDim » Thu Jan 05, 2017 11:29 am

penzata wrote:ЕДИТ:
Забравих за Jade Empire.
Jade Empire не мога да я дишам. Считам я за най-слабата игра на Bioware и я дропих особено бързо.

alshu, Ass Creed има много страхотни попадения. 2, Brotherhood и Revelations (т.е. трилогията с Ецио) са огромни откъм история, персонажи и начинът, по който пресъздават епохата, а и приключенията на семейство Кенуей си струват.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests