The Witcher II : Assassins of Kings

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

The Witcher II : Assassins of Kings

Post by Muad_Dib » Tue May 17, 2011 9:53 am

Който е преордърнал днес сигурно вече си я е получил, а и изтече по "магазините", та да си коментираме. Аз лично съм силно скептичен, че ще ми върви добре, но все пак ще я пробвам, като не - ще се събира за нова машина и така.

Image

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 17, 2011 10:01 am

Само да измрънкам че ми се затриха сейвовете от първата игра а е затрит стария форум поради някаква причина. Та ако някой има сейв от началото на Акт 3 с всички карти/куестове дотам да го метне.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 17, 2011 11:56 am

Окончателно се убедих, че имам оста нужда от нов комп, както и очаквах. Баси с всичко на лоу хем, че е убер грозно, хем, че фреймът пак не е плавен и стабилен (почти де, но на кого му пука като толкова красива игра изглежда покъртително зле с тия настройки...).

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue May 17, 2011 11:59 am

Аз наскоро я преигравах пак първата игра, тъй че има сейвове, но само от Епилога. Ако искаш дай мейл и ще ти пратя :)

Nocturno
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Tue Nov 16, 2010 4:24 pm

Post by Nocturno » Tue May 17, 2011 12:41 pm

Героят прехвърля ли се, че разменяте сейфове? Иначе - много очаквана игра!

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue May 17, 2011 12:57 pm

Самият герой като умения не, но важните решения, които си вземал в първата игра ще имат някакво влияние във втората :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 17, 2011 1:44 pm

Аз си кенсълнах приордъра. Вижда се, че играта е убиец, но на моята машина (2.13 Dual Core, 4 GB RAM, 4650 Radeon с 512 VRAM) нещата са просто трагични на минимални настройки, а на всичкото отгоре ексклузив за комп до края на годината, за който да ми пука и да няма да ми тръгне - няма. Дори Дънджън Сийдж 3, Торчлайт 2 и W40K Space Marine са получили конзолни версии. Та ще си чакам такава и на Уичъра. Пишете впечатления:)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 17, 2011 2:04 pm

Еми чакаме Амикае да се изкаже.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 17, 2011 3:07 pm

Инсталирам и почвам след малко.

Jonev
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Sun Aug 01, 2010 3:37 pm

Post by Jonev » Tue May 17, 2011 4:31 pm

Тук можете да погледнете за сейфове:

http://www.kaermorhen.ru/savebank


Сайтът малко е на руски...
Представляем вашему вниманию банк сохранений (save) от игры Ведьмак 1. Предназначен он для тех, кто хочет начать играть в Ведьмака 2 не со стандартного начала, а своих собственных сохранений так или иначе под рукой нет.
P.S. То това ми е първо мнение :beer: :beer: :beer:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 17, 2011 6:24 pm

Привършвам с пролога, малко остана. Играта определено не е създадена да върви с много кадри. Дори на карти от порядъка на 6990 не мисля, че ще има някакъв задоволителен фреймрейт от порядъка на 60+, но пък знае ли се. Ще почакаме тестовете. При мен върви, като на конзола на Ултра, но мисля малко да твийкна настройките, щото не ме кефи така.

Геймплейно играта не ме впечатлява до тук. За сега е само Block>Dodge>Hack&Slash. Нещо не съм очарован, дано се оправи нагоре. Особено дразнещ е блока, защото всеки път, като блокна, противника прави няколко крачки олюлявайки се назад и излиза от обсега ми, което много тъпо накъсва боя и прави нещата излишно сложни, щото често се биеш срещу повече от 1 съперник, а дори на Нормал лесно се мре. Съответно, като съм на блок, дори не мога да се движа, само стоя с вдигнат меч, като малоумник и ме налазват. На тоя етап май най-полезен е доджа и то по тъп начин - замахват, и аз имам времето да плонжирам в страни, да стана и да ударя два тежки удара на противника ми, преди да се е оправил. Пълен смях. Имам и някакви магийки, дето искат Vigor, огнена атака, капан, броня и т.н. Има и колби, които ти дават някакъв статс за определено време. На тоя етап всичко, което правя е да гриндя и луутя материали и пари.

Играта иначе изглежда впечатляващо. С лекота най-добре изглеждащото RPG, но това нещо никога няма да бъде оптимизирано. Нещо, като Crysis в RPG-тата. Музиката за сега бива, Трис също. :mrgreen:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 17, 2011 6:27 pm

Какво значи никога няма да бъде оптимизирано ?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 17, 2011 6:49 pm

RRSunknown wrote:Какво значи никога няма да бъде оптимизирано ?
Значи, че никога няма да върви на хора без High End компютри. Не и на висока резолюция, не и на високи настройки.

Едит: Разбира се "върви" може да е различно за всеки човек, но последната настройка Uber Sampling изисква много сериозна видео карта. Сега ще тествам да видя разликата без нея.

Едит2: С изключването на Uber Sampling играта излетя, а няма почти никаква разлика. С тази опция е може би една идея по-мазно. Без нея играта според мен ще върви без проблем с всички други опции на максимум на карти от 460GTX нагоре за 1920х1080, а за по-ниски резолюции и по-евтини решения ще вършат работа.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue May 17, 2011 7:12 pm

Няма да го бъде с лаптопа. Оставям си я за светлото бъдеще, че с 20 fps не се играе.

Иначе наистина е много красива. Дори на минимум. А и диалозите си ги бива.

- They will skin you, gut you and hang you.
- Just like that, for nothing?
- Not for nothing, for Temeria.

edit: забравих да спомена, че музиката е много по-добра от безличността в DA2. И темата в менюто, и Петър си беше надъхваща.
There are no rules! I'm gonna get you!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 17, 2011 9:23 pm

Не знам ама играта започва да ме кефи с всяка изминала минута. :mrgreen: Ще драсна по-обстойно, като я завърша.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests