The Witcher II : Assassins of Kings

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 20, 2012 12:55 am

Аз не искам нищо "ново", искам старото и доказано ошлайфано както трябва. Писна ми от иновации които водят до това игрите да приличат все повече на интерактивни филми и втората игра е коренно различна и опростена в сравнение с първата.

Особено в свещен за мен жанр като РПГ-то който навремето беше синоним на свобода на действията и мащаб а в днешно време се асоциира с коридорен екшън.

А Уичър 2 специално толкова много се е разминал с ролевите игри че ми стана много тъжно как хора които оплюват Мас Ефект, Скайрим и Драгън Ейдж 2 издигат Вещера 2 на пиедестал като някакво супер РПГ невиждано от години.


П.С. Пак казвам -говоря за механиката на играта, иначе ме изкефи като цялостен продукт в който историята, персонажите и графиката на светлинни години от фентъзи конкуренцията си.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Aug 20, 2012 1:30 am

Ами аз не смятам, че играта е издигана на пиедестал. Нито е спечелиа някакви награди, нито имаше чак толкова хайп около нея. Като цяло съм съгласен с теб за почти всичко, но това пак не ми попречи да ми хареса доста за едно изиграване. Второ едва ли ще има.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 20, 2012 1:33 am

Имам предвид хора от рода на Delegat-а които се изживяват като някакви елитни хардкораджиите разбиращи от Истонски (тм) RPG-та и презиращи всякакви Мас Ефекти, Скайрими и Драгън Ейджове.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Aug 20, 2012 10:38 am

Моля те, купи си FNV UE, започни Old world blues DLCто и после пак кажи че Скайрим е по-добра :P И да, посочените от теб игри са дъното на жанра, пък нека да се продават в милиони :twisted:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 20, 2012 4:16 pm

Кои ,тия ли са дъното дето съм ги цитирал на миналата страница като пример за РПГ-та ?
Risen, New Vegas, Skyrim - може да нямат ебаси мамата графика, сюжет и бос битки с октоподи копирани от Байонета но но имаш огромна свобода на действия, експлорейшън значение на диалозите (поне в първите две) и различен подход по твой избор за всяка една мисия.

Или говориш за жанра
на конзолните сюжетни екшъни към който спадат Вещера, Драгън Ейдж 2 и Мас Ефект
в който жанр Мас Ефект определено не е никакво дъно.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Tue Aug 21, 2012 11:50 am

Чакай и аз не разбрах - Mass Effect и Skyrim са дъното на RPG жанра?
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

acelot
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Sat Aug 11, 2012 5:30 pm

Post by acelot » Mon Aug 27, 2012 6:55 pm

Delegat wrote:Моля те, купи си FNV UE, започни Old world blues DLCто и после пак кажи че Скайрим е по-добра :P И да, посочените от теб игри са дъното на жанра, пък нека да се продават в милиони :twisted:
Братленце, не искам да те дразня, но това е най-гадното нещо, което съм играл в която и да е РПГ игра, казвам го с ръка на сърето. Като цяло играта е средна хубост 5/10, главно защото има ужасяващи бъгове и разпиляна история, на атмосфера го докарва, но все пак предпочитам тройката. Не е лоша играта, но този куест го играх за да си тествам нервната система и го казвам съвсем сериозно.

За мен РПГ жанра е причината поради която играя игри, затова ще постна личния си списък без да убеждавам че тва е някакъв факт, както ти правиш според мен.

1. Mass Effect 3
2. Witcher 2/Dragon Age( според настроението, уникални игри, все пак вижте коя съм написал първо :) )
3. Gothic 2
4. Deus Ex Human Revolution
5. Skyrim
6. Dark Souls/Mass Effect 1,2
7. Fallout 3.
8. Witcher/Gothic 3

Oт първо до 6-то място мога да си ги въртя какво си искам и все ще е вярно, защото това са ми любимите 8-9 заглавия. Фолаута е една от много добрите игри в жанра, но ми е доста зад тези няколко отгоре.
Първия Уичър има несравнима атмосфера, но геймплея не ми е по вкуса изобщо.

Aко си говорим за графика, Уичъра 2 е най-красивата игра, която съм виждал.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Aug 27, 2012 7:46 pm

Викаш МЕ3 с тоя край е върха на сладоледа... :lol:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 27, 2012 8:16 pm

acelot wrote: 1. Mass Effect 3
2. Witcher 2/Dragon Age( според настроението, уникални игри, все пак вижте коя съм написал първо :) )
3. Gothic 2
4. Deus Ex Human Revolution
5. Skyrim
6. Dark Souls/Mass Effect 1,2
7. Fallout 3.
8. Witcher/Gothic 3
Този списък показва, че мнението ти тежи колкото облаче топъл водород. Вържи се по здраво за земята да не отлетиш.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Mon Aug 27, 2012 11:34 pm

acelot wrote:
За мен РПГ жанра е причината поради която играя игри, затова ще постна личния си списък без да убеждавам че тва е някакъв факт, както ти правиш според мен..
Мисля, че това изречение обяснява всичко. И няма смисъл да скачате така на човека. В списъка има само заглавия от последните десет години - щом причината е РПГ има възможност списъкът да се разшири - назад в миналото или с нещо бъдещо и качествено.

Най-после и аз се сдобих с ME3 - за 53 лева за PS3 - много тройки - дали не е символично :D

А в момента се опитвам да започна Ultima - отзад-напред.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Aug 28, 2012 12:33 am

темата е за Witcher 2 - списъците са за тази тема
viewtopic.php?t=4347

В която сме разисквали също за кога игра може да се нарече РПГ, кое определя ролевоста в едно заглавие т.н.

Ще помоля някой мод (ако забележи темата) да отдели постовете които не са конкретно за Уичъра.

acelot
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Sat Aug 11, 2012 5:30 pm

Post by acelot » Tue Aug 28, 2012 11:30 am

The Dragon wrote:
acelot wrote: 1. Mass Effect 3
2. Witcher 2/Dragon Age( според настроението, уникални игри, все пак вижте коя съм написал първо :) )
3. Gothic 2
4. Deus Ex Human Revolution
5. Skyrim
6. Dark Souls/Mass Effect 1,2
7. Fallout 3.
8. Witcher/Gothic 3
Този списък показва, че мнението ти тежи колкото облаче топъл водород. Вържи се по здраво за земята да не отлетиш.
Ми тежи толкова, колкото твоето, щото предполагам не си някакъв по-висш разум. Тва е моя вкус и съм играл игри като балдурс, айсуинд и не ми понася графиката. Както и на заглавия като Котор. Иначе мен края на тройката ми хареса, особено удължената версия, нещо проблем ?

Иначе Вещера 2 има доста повече избори и последствия отколкото РРС си мисли. Ето мога веднага да го питам, какво е Саскя ? Ако не е играл играта по определен начин никога няма да разбере.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Aug 28, 2012 11:52 am

Ми да започнем с това че Deus Ex: HR не е РПГ като за начало?

Едит: Радо спокойно за темата - за игра на две години, който е искал я е изиграл вече. Така че не е болка да се засере.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Aug 28, 2012 12:42 pm

Година и три месеца не е две години, освен това това коментирам ЕЕ в който са сменени доста неща в сравнение с оригинала.


Иначе Вещера 2 има доста повече избори и последствия отколкото РРС си мисли. Ето мога веднага да го питам, какво е Саскя ? Ако не е играл играта по определен начин никога няма да разбере.
Първо нищо не си мисля - знам, защото тествах всички възможни избори.

По въпроса за Саския
Spoiler: show
Саския е драконицата която Шила омагьоса (което ти го казва Шила така или иначе ), каквото и да направиш във втори чаптър боя с нея е неизбежен, и неизбежно се набучва на кола. Единствената разлика ако успееш да я спасиш с камата е че ти казва три лафа преди да отминеш към епилога. Това не никакво последствие a просто козметично допълнение също като двата лафа на спасените от екипажа ти в Мас Ефект 3. Реален избор и последствие щеше да я спасиш още преди това и да избегнеш боя или да имаш възможност да я ликвидираш. Но не - създателите са предвидили ефектен екшън кинематографичен бос файт си натикан в него насила.

Фактически единствения избор с последствие в цялата игра е дали да спасиш Трис в трети чаптър като това рефлектира на финалното филмче.

acelot
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Sat Aug 11, 2012 5:30 pm

Post by acelot » Tue Aug 28, 2012 8:57 pm

The Dragon wrote:Ми да започнем с това че Deus Ex: HR не е РПГ като за начало?
Интересно според разработчиците, редица сайтове, уикипедия играта е РПГ. Вярвам повече на тях и на собствената си преценка, сори, ти си никой.

Иначе интересно как си тествал абсолютно всичко, като не ти е на сърце играта. Сигурно тези, които ти харесват ги преиграваш ежедневно. И за да ти спестя срама да бъдеш голословен, спомени няколко игри, в които за теб има по-големи решения>последствия, щото аз съм изиграл доста РПГ-та и Вещера е на едно от първите места по тоя показател.

Това е за да не си голословен. А за това, че написа пълна простотия и лъжа в последното си изречение е друго. Как това е единствения значим избор, при положение, че имаш почти 1/3 тотално различна игра в зависимост от избора си. Това е нещо невиждано, но щом е незначимо. Още в първи чаптър има 3 малки куеста, в които имаш право на избор, докторите, трола и елфите... Освен това има много ключови точки, които остават за неизбежното продължение, подобна на МЕ, нещо става в едната игра, което се пренася в другата. Пример Хенсел, друг пример Лето. Също така в края на чаптър 1, може да убиеш Лоредо или да спасиш елфките. Накрая имаш избор как да се разпоредиш с Шийла. Същото може да направиш и със Саскя. На кого ще дадеш лапето, също е от значение и мисля че в ЕЕ ти се дава различен край, тук не съм 100 процента, защото не съм завършил удълженото издание.

Явно ти си от тоя тип хора, които въртят и сучат, само и само на тяхната да стане.
Last edited by acelot on Tue Aug 28, 2012 9:14 pm, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests